מכללת סולו לימודי תעודה אונליין אחד על אחד עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת לימוד פרטי קורס אישי עם מורים פרטיים 03-6202111 דרך האינטרנט 

סולו עיצוב גרפימכללת סולו לימודי עיצוב גרפי, גרפיקה,

איך לעצב ספר

דף הבית >> עוד באתר מכללת סולו >> מאמרים על גרפיקה ועיצוב >> איך לעצב ספר

דוגמאות משיעורי לימוד עיצוב גרפי - בניית אתרים - גרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורים פרטיים!

סרטון מדהים!! הטיפ השבועי בגרפיקה ועיצוב מחכה לכם בעמוד ממליצים עלינו כנסו...

שתפו את כולם :
הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק
צור קשר והזמן שיעור הדגמה חינם:

שם : טלפון : מייל :

איך לעצב ספר

כתיבת ספר הוא חלום של לא מעט אנשים בארץ ובעולם ולמעשה רבים מספרים שבשלב כלשהוא הם כתבו ספר שהלך למגירה בסופו של דבר. כתיבת ספר מצריכה כמובן יכולת כתיבה מרשימה, לא מעט דמיון וכמובן המון מוטיבציה ורצון להצליח בשוק תחרותי מאוד. אך כתיבת ספר היא רק חלק אחד מהפרויקט. ספר צריך להיות מעוצב בצורה כזו שהוא ימשוך אנשים לקרוא אותו, ועיצוב עולה לא מעט כסף. רבים מאלו שכן מחליטים לנסות ולהוציא את הספר שלהם לאור נעצרים ברגע שהם מבינים שכתיבת ספר כרוכה בלא מעט עלויות כמו עריכה, עימוד ועיצוב, וכמובן שיווק שלו, אך לפחות את החלק של העיצוב ניתן להוזיל ואפילו לעשות את זה לבד. איך עושים את זה לבד? איך מעצבים ספר? בדיוק בשביל זה קיימת תוכנת אינדיזיין, תוכנת ההוצאה לאור הפופולארית בעולם.

 

מהי תוכנת אינדיזיין INDESIGN?

 

תוכנת אינדיזיין היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנת הוצאה לאור שולחנית עם כלים רבים שניתן לעשות בהם שימוש. היא מאפשרת לייצא מסמכים בפורמט PDF, והיא בעלת תכונות רבות שלימוד שלהן מאפשר לעצב ספר ברמה מקצועית. הנה כמה מהתכונות הרבות שיש לתוכנה הזו להציע:

  • פעולות גרפיות מתקדמות – אינדיזיין מאפשרת לתת לכל אובייקט במסמך תכונות שונות כמו ריכוך קצוות, שקיפות, צל נופל ואחרות.

  • תמיכה בכל הפונטים המתקדמים – אינדיזיין מאפשרת עבודה עם כל הפונטים המתקדמים ביותר, פונטים מסוג opentype ואחרים.

  • תמיכה בסגנונות מתקדמים – אינדיזיין מאפשרת עבודה על כל מקטע מלל, ולספק לכל אחד כזה מלל ייחודי.

  • תמיכה מלאה בשפה העברית – אינדיזיין היא כיום תוכנה שמאפשרת עבודה בשפה העברית שלא כמו בעבר אז היה צריך לעבוד עם הגרסה באנגלית או בשפות אחרות.

  • ייבוא טבלאות – אינדיזיין מאפשרת לייבא טבלאות מתוכנות עריכה אחרות, ומאפשרת יצירת טבלאות בתוכנה עצמה.

    איך לעצב ספר

שילוב עם תוכנת פוטושופ

 

עיצוב ספר כולל כמובן את העימוד, הפונטים וכל שאר האלמנטים שקשורים למלל עצמו אך יש גם לא מעט ספרים שכוללים תמונות. אחד היתרונות של תוכנת אינדיזיין הוא שהיא מאפשרת לייבא עבודות שעוצבו בפוטושופ ומאפשרת להטמיע אותן בקלות. פוטושופ היא כיום תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם, תוכנה שמאפשרת לקחת כל תמונה ולערוך בה שינויים קטנים או שינויים מרחיקי לכת. פוטושופ היא תוכנה שמתקדמת בכל שנה וכל גרסה שיוצאת מפתיעה בכלים ובאפשרויות השונות שהיא מציעה. אין היום מעצב גרפי שלא יודע לעשות שימוש בתוכנות פוטושופ ואינדיזיין, ועם לימוד של התוכנות הללו גם אתם תוכלו לעצב את הספר שלכם ולהגשים סוף סוף את החלום שלכם.

אז איך לעצב ספר? מאות סרטוני הסבר עם תוכנת אינדיזיין בעיקר, תוכנה קלה ללימוד ועם המון אפשרויות יחד עם קצת פוטושופ שתכסה את האפשרויות שאין באינדיזיין ותשתלב עימה. אם תכירו את התוכנות הללו תוכלו לחסך המון כסף על מעצב!

 

 
קישורים מהירים ומומלצים לגלישה מהירה באתר של מכללת סולו עיצוב גרפי
מסלולי לימודי תעודה בתחום גרפיקה ועיצוב:
© כל הזכויות שמורות למכללת סולו עיצוב גרפי 03-6202111 גרוזנברג 26 ת"א 65811