מכללת סולו לימודי תעודה אונליין אחד על אחד עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת לימוד פרטי קורס אישי עם מורים פרטיים 03-6202111 דרך האינטרנט 

סולו עיצוב גרפימכללת סולו לימודי עיצוב גרפי, גרפיקה,

זכויות יוצרים, מדוע זה חשוב לחיים

דף הבית >> בלוג עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת >> זכויות יוצרים, מדוע זה חשוב לחיים

דוגמאות משיעורי לימוד עיצוב גרפי - בניית אתרים - גרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורים פרטיים!

סרטון מדהים!! הטיפ השבועי בגרפיקה ועיצוב מחכה לכם בעמוד ממליצים עלינו כנסו...

שתפו את כולם :
הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק
צור קשר והזמן שיעור הדגמה חינם:

שם : טלפון : מייל :

 

זכויות יוצרים, מדוע זה חשוב לחיים

 

מעצבים גרפיים מתחילים וגם וותיקים מאוד במקצוע, ייתקלו לא פעם ולא פעמיים בצורך להשתמש ביצירה של מעצב אחר, או אומן אחר, לא משנה אם מדובר בתמונה שמישהו אחר צילם, ציור, פונט, תוכן, סרטון, דמות או כל דבר שניתן לאתר באינטרנט בחינם, על פניו זה ממש לא בחינם אלא אם כן צויין הדבר בצורה ספציפית שזה ניתן לשימוש מסחרי.

 

מה צפוי למעצב אם אכן ישתמש ללא רשות היוצר בתמונה שיצר, טקסט וכו'?

 

בכל קורס או מכללה, או כל מוסד לימודים אחר, דואגים להדגיש ולהסביר לסטודנטים את החשיבות ב"זכויות יוצרים" החשיבות לכבד את היצירה של האמן האחר, אפילו אם מדובר בחבר לכיתה, ובוודאי בעבודות שייכנסו לתיק העבודות, הסטודנט חייב להבין שהוא צריך את רשות היוצר להשתמש ביצירה שבה הוא מעוניין, הן אם מדובר בכתב או בעל פה או אפילו תמורת תשלום מסויים, אין להשתמש ביצירה שלא נעשתה בידי הסטודנט לבדו במלואה ללא אישור לשימוש מסחרי כי בסופו של דבר היצירה תשומש להצגה ללקוחות ולחברות וחשוב מאוד שהן יידעו מה מקורה.

 

ישנם אומנים שלאחר שתדברו איתם יספיק להם שתתנו להם את הקרדיט על השימוש ביצירה ולווא דווקא לקנות מהם, על אחת כמה וכמה שאתם סטודנטים בתחילת דרככם, אבל חשוב שתדברו איתם על כך לפני החשיפה או השימוש ביצירה המדוברת, גם אם היצירה נכנסת לתיק עבודות לתצוגה בבית ספר חשוב מאוד להדגיש בפני מי שאתם הולכים להציג, המרצים, המורים, ראיונות עבודה שהיצירה לא שלכם.

 

יש מה שנקרא מותר לקבל השראה מיצירה, מותר להשתמש ברעיון מסויים ולהביע אותו בצורת התבטאות משלכם, האינטרפטציה תהיה כולה שלכם, למרות שהשתמשתם ברעיון ששומש ביצירה קודמת אבל הביצוע שלו והעיצוב הוא כולו מעשה ידיכם, למשל תחשבו על הסיפור "שלגיה ושבעת הגמדים" הרעיון הוא בחורה צעירה ונאה עם תפוח אדום וסמלי ביד ו 7 אנשים קטנים יושבים ליד חיות יער חמודות וקטנות, דיסני כבר יצר דמויות לרעיון הזה, זה נכון אבל אתם תוכלו ליצור דמויות משלכם עם צבעים פרי דמיונכם ועיצוב משלכם שמספיק שייראו כמה מאפיינים של הסיפור עצמו יוכלו לזהות אותו עם הדמות של שלגיה ו 7 הגמדים.

 

כך גם לגבי שימוש באלמנטים מהאינטרנט וקטוריים לצורך הטמעה באתר או בעבודות דפוס כמו לוגו, פליירים וכו'. חשוב לחפש את התנאים לשימוש באותה יצירה, אם הם חופשיים לצורה מסחרית או לא. כשאתם תתפתחו ותהיו יותר מקצועיים תשמחו לדעת ש"זכויות יוצרים" יהיו גם בעבודות משלכם ומן הסתם לא תשמחו כשמישהו אחר ישתמש בהן ויציגן כשלו מבלי להתייעץ איתכם אפילו.

 

http://myows.com/blog/copyright-basics-for-graphic-designers-part-1/

 

http://designshack.net/articles/business-articles/understanding-design-copyrights-and-trademarks/

 

http://www.sitepoint.com/the-web-designers-copyright-crash-course/

 

 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
 
קישורים מהירים ומומלצים לגלישה מהירה באתר של מכללת סולו עיצוב גרפי
מסלולי לימודי תעודה בתחום גרפיקה ועיצוב:
© כל הזכויות שמורות למכללת סולו עיצוב גרפי 03-6202111 גרוזנברג 26 ת"א 65811