מכללת סולו לימודי תעודה אונליין אחד על אחד עיצוב גרפי - גרפיקה ממוחשבת לימוד פרטי קורס אישי עם מורים פרטיים 03-6202111 דרך האינטרנט 

סולו עיצוב גרפימכללת סולו לימודי עיצוב גרפי, גרפיקה,

מדריך שכבות בתוכנה הגרפית הפוטושופ Photoshop ADOBE CS6 .

דף הבית >> קורס גרפיקה ממוחשבת >> קורס פוטושופ PHOTOSHOP אונליין >> PHOTOSHOP מדריכים לפוטושופ CC הסברים למתחילים ולמתקדמים שימוש חינם >> מדריכים לעיצוב תמונות חינם בפוטושופ >> מדריך שכבות בתוכנה הגרפית הפוטושופ Photoshop ADOBE CS6 .

דוגמאות משיעורי לימוד עיצוב גרפי - בניית אתרים - גרפיקה ממוחשבת אחד על אחד עם מורים פרטיים!

סרטון מדהים!! הטיפ השבועי בגרפיקה ועיצוב מחכה לכם בעמוד ממליצים עלינו כנסו...

שתפו את כולם :
הוסף למועדפיםשלח בטוויטרשתף בפייסבוק
צור קשר והזמן שיעור הדגמה חינם:

שם : טלפון : מייל :

שכבות בתוכנה הגרפית הפוטושופ Photoshop ADOBE CS6 .

נושא העבודה ב"שכבות" Layers בתוכנת הפוטושופ Photoshop זהו נושא מאוד חשוב בלמידת השימוש בתוכנה התורם רבות לעבודה מסודרת.
לצורך הבנה של העבודה בתוכנה עם "שכבות" Layers אפשר להשוות את חלון השכבות Layers ואת השכבות שנוצרות בתוכו לשימוש בקלסר עם דפים כאשר חלון ה"שכבות" Layers הוא הקלסר והשכבות הנוצרות בתוך חלון זה לצורך עבודה בתוכנה שווים לדפים בקלסר: כאשר לחלון השכבות Layers ניתן להוסיף שכבות חדשות ולכל שכבה לתת שם המייצג אותה, למחוק שכבות, לשכפל שכבות, לשנות את מיקום השכבות - שינוי רצף תצוגתן בחלון ה"שכבות" Layers, אותן פעולות ניתן לעשות בקלסר: הוספת דפים, הסרת דפים, שינוי הסדר שלהם בקלסר, לתת לכל דף שם משלו, לתייק דפים זהים באותו קלסר,
כאשר בשני המקרים – חלון השכבות Layers והקלסר – שניהם לא משנים את מיקומם / מהותם, רק התוכן משתנה בהתאם לנדרש.

 

  Photoshop ADOBE CS6מדריך


כנסו מה לומדים במסגרת לימודי קורס פוטושופ לימודי תעודה
חלון השכבות Layers נמצא בצידה הימני של התוכנה, במידה ולא מופיע ניתן לפתוח אותו על ידי בחירה בחלקה העליון של התוכנה בתפריט Window ולסמן את Layers בעזרת המקש השמאלי בעכבר ואז החלון יוצג ויהיה ניתן לעבוד אתו.
בפתיחה ראשונית של קובץ עבודה, יופיע בחלון ה"שכבות" Layers שכבה אחת הנקראת Background - עליה לא עובדים, יש ליצור שכבה חדשה.
בחלקו התחתון של חלון ה"שכבות" Layers ישנם מספר סמלים כאשר לכל אחד תפקיד חשוב בעבודה עם השכבות, להלן הסבר של כמה מהם.
1. סמל הפח Delete layer נמצא בצד ימין - נועד למחוק שכבה מיותרת, מחיקת שכבה נעשית על ידי סימון השכבה אותה מעוניינים למחוק, סימון שלה בעזרת המקש השמאלי בעכבר לחיצה ממושכת על מקש זה וגרירת השכבה כלפי סמל הפח / דרך קצרה למחיקת שכבה היא על ידי סימונה ולחיצה על מקש Delete במקלדת.
2. סמל שני: דפים מרובעים (דף גדול ודף קטן לידו) סמל שני מצד ימין (Create new layer) נועד ליצירת שכבה חדשה בחלון ה"שכבות".
3. סמל שלישי: תיקיה צהובה Create new group נועד לאחד מספר שכבות יחדיו (בהשוואה לעבודה עם קלסר - לשים מספר דפים בשמרדף).
לכל שכבה שיוצרים ניתן לשנות את השם על ידי לחיצה כפולה על המקש השמאלי בעכבר על שם השכבה ומחיקת שם ברירת המחדל שלה אותו מציע התוכנה והקלדת השם הרצוי, לשמירת השינוי של השם יש ללחוץ על מקש ה Enter במקלדת.
חשוב לזכור: שני מקרים בהם תוכנת הפוטושופ Photoshop תיצור באופן אוטומטי שכבה הם: כאשר מייבאים קובץ תמונה לגוף קובץ העבודה / בחירת כלי הטקסט T ופותחים תיבת טקסט לצורך הקלדת מלל.

תיהנו!!


 
קישורים מהירים ומומלצים לגלישה מהירה באתר של מכללת סולו עיצוב גרפי
מסלולי לימודי תעודה בתחום גרפיקה ועיצוב:
© כל הזכויות שמורות למכללת סולו עיצוב גרפי 03-6202111 גרוזנברג 26 ת"א 65811