איך צריך להראות תיק עבודות של מעצבים גרפיים או גרפיקאים ב2021 ומה הולך להיות ב2022

טיפים למעצבים גרפיים – איך להציג תיק עבודות

תוכן עניינים הצג

עולם העיצוב גרפי השתנה וכיום מעצבי גרפיקה ומעצבי דיגיטל התאחדו לתחום אחד, בכתבה תוכלו לראות עבודות של מעצבים גרפיים הנחוצים מאוד בתיק עבודות של מעצבים גרפיים החל מעיצוב אפליקציות שזה חובה לתיק עבודות ועד איור ואילוסטרציה, אם אתה מעצב גרפי מתחיל בהחלט עמוד זה ייתן לך פרטים רחבים מה צריך היום שוק העיצוב גרפי בהייטק. כל מראיין או לקוח שיבחר לעבוד איתך כבר ראה אין ספור עבודות עיצוב של מעצבים אחרים לכן תוך 3-5 שניות אפשר לדעת אם אתה מקצועי או לא, שימו לב לכל הטיפים בעמוד, צפייה נעימה.

עיצוב ממשק משתמש ו-UX הוא אחד מהמערכות האקולוגיות העיקריות עבור מעצבים דיגיטליים. המשימות בהן מטפלים המעצבים נעות מ-wireframes, דגמי אתרים, עיצובי אפליקציות ועוד.

עליית תקציבי השיווק והפרסום הניעו חברות רבות להשקיע בעבודות עיצוב. זה גם הופך לשוק תחרותי עבור אנשי מקצוע צעירים לקבל את העבודה הראשונה שלהם כמעצבי UI או UX.

מכיוון שהביקוש למעצבים נמצא בעלייה, קיים מחסור באנשי מקצוע מוכשרים שיכולים לעמוד בציפיות. ישנם יתרונות רבים של תוכנה מתקדמת שיכולה לעזור למלא את הפער הזה, על ידי כך שהיא מאפשרת לחברות לגשת לעיצוב ממשק משתמש UX טוב בצורה מדויקת בקנה מידה.

מעצבי UX/UI אחראים על עיצוב ממשק, אתרים, אפליקציות ומוצרים דיגיטליים אחרים.

ככל שהעולם נוטה לקניות מקוונות, יש ביקוש למספר הולך וגדל של אתרים, אפליקציות ומוצרים דיגיטליים. כדי להתחרות בשוק זה, חברות חייבות למשוך לקוחות חדשים עם עיצובים חדישים העונים על הציפיות שלהם. שם נכנסים לתמונה מעצבי UX/UI – הם אחראים על עיצוב ופיתוח ממשקים ידידותיים למשתמש ואסתטיים.

ככל שהיבטים שונים של תוכנה הופכים לאוטומטיים יותר עם AI ולמידת מכונה, תפקידו של מעצב UX/UI משתנה.

עם השימוש המוגבר ב-AI ולמידת מכונה, תפקידו של מעצב UX/UI משתנה. כשהאוטומציה משתלטת על היבטים שונים של תוכנה, מעצבים מוצאים דרכים חדשות לבנות חוויות משתמש שיענו על הצרכים של הצרכנים של היום.

מעצבי UX מעצבים יותר ויותר במטרה לייצר ניתוח ותובנות טובות יותר.

חווית משתמש היא חלק מהותי בתהליך במגזרים רבים. חשוב ליצור עיצוב ידידותי למשתמש העונה על צרכי הלקוחות שלך. מעצב ה-UX עוזר בבחירות עיצוב רלוונטיות על ידי ניתוח גורמים מרובים כגון דמוגרפיה, ניתוח אינטרנט ונוף תחרותי.

השימוש בכלי עיצוב דיגיטליים גם סיפק למעצבי ui/ux דרך שבה הם יכולים ליצור תוכן עבור מכשירים דיגיטליים, כגון טאבלטים או טלפונים.

עיצוב UX הוא תהליך של יצירת ממשקי משתמש אינטראקטיביים, או החוויות הפיזיות והדיגיטליות שיש למשתמש עם מוצר. כלים חדשים הקלו על יצירת החוויות הדיגיטליות הללו. מעצבים רבים פונים לכלי עיצוב, כגון פוטושופ או אילוסטרייטור, כאשר הם צריכים ליצור תוכן עבור מכשירים כמו טאבלטים וטלפונים. . עיצוב UX הוא תהליך של יצירת ממשקי משתמש אינטראקטיביים, או החוויות הפיזיות והדיגיטליות שיש למשתמש עם מוצר. כלים חדשים הקלו על יצירת החוויות הדיגיטליות הללו. מעצבים רבים פונים לכלי עיצוב, כמו פוטושופ או אילוסטרייטור, כאשר הם צריכים ליצור תוכן למכשירים כמו טאבלטים וטלפונים.

מעצב UX/UI אחראי על תכנון ועיצוב מה שהמשתמש יראה על המסך שלו. הם צריכים להיות מסוגלים לאזן בין השימושיות ליופי, אסתטיקה ופונקציונליות.

תפקיד מעצב UX/UI התפתח מהאדם, שיצר עיצובים בעבודת יד ויציג אותם ללקוח, לתפקיד הרבה יותר שיתופי הכולל מחקר, יצירת קונספט, יצירת אב טיפוס ותהליך עיצוב איטרטיבי.

המעצבים צפויים כעת לעבוד על פני פלטפורמות שונות כולל אפליקציות אינטרנט, אפליקציות לנייד, מדיה אינטראקטיבית (טלוויזיות) וציוד לביש.

תפקידו של מעצב UX/UI הוא ליצור ממשק של חברה או פרויקט. למעצב חווית המשתמש יש חלק חשוב בהצלחתו של כל עסק. הם צריכים לעמוד בציפיות ולהתעלות עליהם ולהיות בעלי הבנה מעמיקה של הצרכים, המטרות וההעדפות של קהל היעד.

מעצבי UX/UI יכולים להשתמש בכלי AI כדי לעזור להם ליצור מוצרים ידידותיים למשתמש, אתרים, אפליקציות או ממשקים שהם גם ממוקדים באדם וגם ייחודיים בדרכם שלהם. – מפתחי APPS יכולים להשתמש בכלים כדי לעזור להם ליצור תוכן מותאם אישית, מונחה רגשות, ששומר על מעורבות המשתמשים *עם הצוות והמשאבים הנכונים, AI יכול להיות כלי יעיל לפיתוח מוצר.

תפקידו של מעצב UX/UI הוא להפוך רעיונות לרעיונות שניתן להשתמש בהם במוצר. מעצבי UX/UI אחראים גם לוודא שהמוצר יכול לעמוד בהבטחותיו ולעמוד בצרכי המשתמש.

אלו הם רק חלק מהתפקידים והאחריות של מעצב UX/UI. הם גם צריכים לעבוד על פי מערך הכישורים שלהם, וזו הסיבה שאנשי מקצוע צריכים תמיד להתעדכן בכל הטרנדים והשינויים העיצוביים החדשים.

ADOBE תעזור לעצב את העתיד של עיצוב גרפי בהייטק. התחרות על מעצבי ההייטק הגרפיים של היום הופכת קשה מתמיד. ככל שתעשיית הבינה המלאכותית ממשיכה לצמוח, חברות מתמצאות מסתמכות כעת על מעצבי ADOBE שיעזרו להן להשיג את מטרותיהן בפרק זמן קצר יותר ובדיוק רב יותר.

מעצבים גרפיים בהייטק משתמשים במחשבים ובטכנולוגיה כדי לייצר עיצובים יצירתיים תוך שמירה על מגע אמנותי. המגמה הדיגיטלית מתחילה להניע את השוק של מוצרים חדשים ומתקדמים ב-2023 מבחינת אופן היצירה וההפצה שלהם, ומאפשרת שינויים מהירים ותהליך עיצוב מונע דיגיטלי שמעולם לא היה קל או מהיר יותר.

האתגר העומד בפני משתמשי המדיה החברתית של היום הוא שהם רוצים יותר אינטראקציה עם מותגים תוך שמירה על מערכת יחסים אישית עם המשפיענים או היוצרים האהובים עליהם ברשתות החברתיות. מעצבים גרפיים בהייטק יכולים לעזור לעסקים להתאים את אסטרטגיות השיווק שלהם כך שהמותגים הללו יוכלו לעמוד בציפיות המשתמשים.

בעשור האחרון הוחלף המעצב הגרפי המסורתי במעצב הייטק המתמקד בטכנולוגיה יצירתית. המגמות העיקריות שכדאי להיזהר מהן הן רובוטיקה, ADOBE והדפסת תלת מימד.

מעצב גרפי מסורתי הוא מישהו שיוצר גרפיקה לדפוס או עיצוב מבוסס אינטרנט. מעצב הייטק הוא מי שיוצר עיצוב שניתן לגלם באובייקט פיזי. ב-2023 לא יהיה דבר כזה הייטק או מעצבים גרפיים מסורתיים כי הם יתמזגו למקצוע אחד – מעצבים דיגיטליים.

ככל שהעולם מסתמך יותר על טכנולוגיה, יש צורך מוגבר במעצבים גרפיים. ככל שהעולם מתפתח ועובר לעידן הייטק, עסקים מתחילים להעביר את המשאבים שלהם לכיוון עיצוב גרפי הייטק.

הרעיון של עיצוב מינימליסטי מתיישן במידה רבה מכיוון שיש צורך הולך וגובר בעיצובים מפורטים יותר ויותר עם כלי תקשורת פופולריים כמו עיתונים ומגזינים. בשנת 2023, מגמה זו תימשך עם מקרי שימוש מורכבים יותר, כגון אתרים ואפליקציות מקוונות הדורשים עיצובים סמליים ואנימציות.

שילוב עבודת המעצב גרפי בין תוכנות הפוטושופ לאפליקציות ב2023 כחלק בלתי נפרד חובה לתיק עבודות של מעצב מתחיל ב2024

פיתוח גרפיקה ניידת הוא אתגר מרכזי לכל חברה שכן מדובר בתהליך יקר וגוזל זמן.

תוכנת אדובי יכולה לעזור לחברות לעצב גרפיקה מושכת, אינטראקטיבית וניתנת לשיתוף. זה גם עובד היטב עם המגמות האחרונות בעיצוב אתרים כמו עיצוב רספונסיבי.

גרפיקה ניידת המונעת אדובי יכולה להוות תוספת טובה לאסטרטגיית השיווק של החברה שלך מכיוון שהיא חסכונית ומספקת את היתרון של מעורבות.

גרפיקה ניידת הייתה צורת פרסום פופולרית בשנים האחרונות בשל העלות הנמוכה, האפקטיביות והמהירות שלה. זה הפך לכלי רב עוצמה לקידום חברות בערוצי שיווק מסורתיים ודיגיטליים כאחד.

עקב השימוש הגובר בגרפיקה ניידת, חברות רבות פיתחו סגנון משלהן כדי להציג את המוצרים והשירותים שהן מציעות. ישנם אינספור עיצובים שהם יכולים להתנסות בהם. עם זאת, דבר אחד שהם צריכים לזכור הוא שהגרפיקה הניידת שלהם צריכה להיות פשוטה כדי שניתן יהיה לשתף אותה בקלות בפלטפורמות מדיה חברתית או עלוני דוא"ל.

חברות חייבות גם לשקול מעבר לעותקים מודפסים בלבד עבור חומרי קידום מכירות כגון באנרים, קטלוגים או שלטי חוצות אם הן רוצות להגיע ליותר אנשים באינטרנט.

עיצוב מובייל התפתח במהירות בשנים האחרונות. אחת הטרנדים החדשים שצצו היא השימוש בגרפיקה ניידת לקידום המוצרים והשירותים של החברה.

תהליך זה עלול לקחת זמן ומאתגר מאוד. בעזרת אדובי, זה נעשה הרבה יותר קל על ידי כלי להזנת טקסט חזוי כדי להאיץ את התהליך.

  • FIGMA היא סוכנות דיגיטלית המתמקדת בטיפול בצרכים דיגיטליים. הם משתמשים בכלים מבוססי AI כדי לייצר תוכן ללקוחות שלהם.
  • FIGMA נמצאת בעסק מאז 1999 והיא אחת החלוצות בשימוש בכלים מבוססי אדובי. יש להם לקוחות גדולים והם דואגים לכל פיסת תוכן שמתפרסמת ברשתות חברתיות, אתרים ועוד.
  • יש להם למעלה מ-3,000 עובדים ועובדים עם חברות כמו פורד, קוקה קולה, נסטלה, GE בין היתר.
  • FIGMA הוא כלי מקוון המשמש כעוזר אישי למשווקים דיגיטליים. הוא נועד לעזור למשווקים דיגיטליים לכתוב תוכן יעיל יותר, לייצר רעיונות ולארגן את התוכן שלהם להשפעה מקסימלית.
  • FIGMA עוזרת לעסקים לזהות את קהל היעד שלהם, בעזרת נתונים שנוצרו באדובי. זה גם מספק ניתוח על עד כמה התוכן התקבל על ידי הקהל שלו.
  • FIGMA הוא כלי בעל יכולת הסתגלות גבוהה המקשר ישירות לחומרי העבודה שלך עם ממשק ייחודי.
  • FIGMA חוסכת זמן ומשאבים על ידי מתן דרך מהירה וקלה להפקת מסמכים מגיבים. זה גם מאפשר מידה רבה יותר של שיתוף פעולה בין אנשים.
  • חברות יכולות להשתמש ב-FIGMA כדי ליצור מערכת ניהול תוכן קניינית משלהן המותאמת לדרישות העסקיות שלהן.

אם בעבר לוגואים וכרטיסי ביקור היה חשוב להראות בתיק עבודות של גרפיקאי/מעצב מתחיל כיום צריכים להראות גלריות עיצוביות ובנייה של אתרי אינטרנט – תחום הדיגיטל במדיה השיווקית באינטרנט הוא הדבר שצריכים להראות שליטה היות ורוב העבודות שמוצעות למעצבים גרפיים זה אך ורק במדיות הקידומיות באינטרנט.

איור וסימולציות גרפיות – חלק חשוב בתיק העבודות

עודכן 11/1/2023  עשרות טיפים איך למצוא עבודה במהירות בעיצוב גרפי? אם סיימתם לימודים עיצוב גרפי או גרפיקה ממוחשבת מאמר זה בהחלט יכול לעזור לכם לדעת איך להציג את תיק העבודות שלכם.

במידה ואתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים טריים אתם בוודאי יודעים שכיום החשיבות לתעודה לא ממש חשובה לאף אחד, את זה אנחנו רואים במודעות דרושים שונות באתרים או ברשת החברתית בפייסבוק בכל מיני קבוצות של מודעות דרושים או משרות פרילנסרים, לאחר שצפינו במאות של הצעות עבודה אספנו לכם במאמר זה את כל הטיפים האפשריים שאפשר לקבל על הצגת תיק עבודות.

אז כמו שאמרנו אף אחד לא בודק לכם תעודה, אז מה כן בודקים? את העבודות שעיצבתם, יתעניינו באיך אתם מעבירים מסרים עם התוכנות הגרפיות של חברת אדובי.

בעמוד תוכלו לראות את המשכורות העכשוויות ב2022-2023 והמעבר המהיר של המעצבים הגרפיים לעולם הדיגיטל להייטק עקב הביקוש העצום, מאמרים חשובים לקריאה אל תישארו מאחור. בתחתית העמוד תוכלו לראות מאות דוגמאות של עיצובי גרפיקה שאמורים להיות בתיק עבודות.

  • מי אמר שאין עבודה בעיצוב גרפי ??? – עשרות משרות שמתפרסמות מידי יום בקבוצת הפייסבוק השייכת לבית הספר קרוב ל20000 חברות ומעסיקים שמחפשים אותך בוגר/ת מכללת סולו לעבודה מהבית או בעיצוב גרפי להייטק – מתאים במיוחד למתחילים ללא ניסיון  להרשמה בקישור הבא קבוצת הפייסבוק של בית הספר מעל 12 שנה פורסמה בכל מקום וכל הבוגרים של בית ספר סולו כבר בתקופת הלימודים מוצאים עבודה על ידי חברות פרסום והייטק שלוקחים בוגרים ללא ניסיון לעבודה.

סגנונות איור וחשיבה רחבה בעולם העיצוב גרפי

עקב פריצת עולם האפליקציות ומשחקי מחשב ב2023, חברות הייטק רוצות לראות יכולות איור בעיצוב גרפי, עבודות גרפיות וקטוריות הם יותר מבוקשות במיוחד בגלל שקבצי העבודה שמייצאים מתוכנות אדובי הם יותר קלים לאכלוס באפליקציה או באתר אינטרנט.

בתיק העבודות מאוד חשוב להראות את החשיבה המיתוגית ואיך לבנות קונספט נכון, במידה ומוסיפים יכולות איור גבוהות זה מצביע ישירות על מעצב גרפי עם ראייה רחבה והסתכלות על פרטים קטנים בעיצוב.

איור גרפי מראה את כל העבודה הנכונה בבניית קומפוזיציות ועבודה נכונה עם טונים, כל בוגר מסלול תקשורת חזותית ועיצוב גרפי מחויב בתיק העבודות להראות בין 2-3 איורי מיתוג ואיורי שיווק.

העולם עובר לעבוד אונליין במיוחד לאחר הקורונה עסקים הבינו שאם אתה לא ברשת אתה לא קיים, לכן הביקוש למעצבים גרפיים בחברות אונליין ובהייטק בפרט יותר גבוה לעומת שנים קודמות.

סגנונות איור וציור גרפי מומלצים להכנסה לתיק עבודות

טכניקות של הצללה ואיורים המדגישים טכנולוגיה

כמה עבודות צריך להציג בתיק העבודות בעיצוב וגרפיקה דיגיטלית

קודם כל אין צורך להפציץ בעבודות עיצוב גרפי שעשיתם, לא צריך להראות שאתם שולטים בתוכנות צריך להראות שאתם יודעים בדיוק מהו סגנון גרפי ואיך להעביר את העיצובים שלכם בצורה מקצועית.

אופן הצגת תיק העבודות חשוב ביותר, מומלץ לשלוח חוברת דיגיטלית מעוצבת בהם מוצגות כל העבודות שלכם, כמות העבודות שיהיו בתיק הדיגיטלי שלכם לא יעלה על 15 העבודות הכי טובות שלכם.

מומלץ לסדר את העבודות לפי נושאים כגון: עבודות פרסומיות, מיתוג ויצירת תדמית לעסקים – עיצובי לוגו, איור ואילוסטרציה פרסומית, עבודות לא למטרות רווח כגון קהילות חלשות ועוד.

תיק העבודות הוא הפנים שלכם, זה הפרופיל היחידי שקובע אם אתם תקבלו את העבודה או לא.

להלן דוגמה למה התעודה היום בתחום העיצוב גרפי לא חשובה

חברה שרוצה לדוגמה שתפרסמו להם באנר שיווקי לפייסבוק כדי לקדם להם פרסום למוצר חדש שלהם ברשת ירצו ממעצבים גרפיים דוגמאות שעשיתם פרסומות לפייסבוק.

לא ממש מעניין אותם איפה למדתם ואם בכלל למדתם, כל מה שירצו לראות דוגמאות לעבודות שלכם שרצו בפייסבוק או בדף העסקי שלכם, יבדקו איך הצבעים עובדים ואם בכלל משדרים חיים בפייסבוק, העבודות שלכם במידה ויהיו מעניינות יקבלו תשומת לב, אין ספק שתצטרכו להפגין יצירתיות כדי למשוך תשומת לב.

התעודה המקצועית שלכם לא תעזור לכם ממש במידה וצילמתם אותה ושמתם אותה בין העבודות שלכם, במידה וישבתם בלימודים ורק חיממתם את הכיסא יהיה לכם קשה להתברג בשוק העבודה.
תיק העבודות בעיצוב וגרפיקה דיגיטלית

עניין בתיק העבודות בעיצוב גרפי – לעבוד קשה בתקופת הלימודים ולהרוויח יפה אח"כ

לקוחות ומעסיקים רוצים עניין, גם אם ביקשו ממכם לעצב הזמנה לחתונה לא ממש יעניין את הכלה הטרייה איפה למדתם.

כל מה שהיא תרצה זה דוגמאות לעיצובי גרפיקה של הזמנות אלבומים או חתונה, במידה והתחברה אליכם היא תמשיך אתכם לעיצוב ההזמנה האישי שלה, היום מה שמדבר זה הטעם והריח, בדיוק כמו שאתם הולכים למסעדה לא ממש יעניין אתכם איפה השף למד, במידה והאוכל טעים אתם חוזרים במידה ולא טעים לא תחזרו שוב.

עוד דוגמה נוספת זה עולם הצלמים שכל הזמן מחפשים ידיים עובדות לעיצובי האלבום הדיגיטלי.

במידה ואהבו את מה ששלחתם להם להתרשמות יחזרו אליכם באין ספור עבודות שונות, פה ואוזן מאוד חזק בעולם זה, לקוח מביא לקוח וחבר שיש לו עוד חברים צלמים יביא את כל החברים שלו שתעצבו אלבומים דיגיטליים. לדעת לקלוע לעיצוב גרפי נכון נלמד במסגרת הלימודים, כל אחד יכול להצליח בעולם זה גם אם אין לו כישרון עיצובי מההתחלה.

אף אחד לא נולד מעצב או גרפיקאית, כל החוקים נלמדים בתקופת הלימודים, כמו שאומרים עם האוכל בא התיאבון אותו דבר בעיצוב גרפי, לומדים אפקט מסוים ועושים את אותו אפקט בעשרות דוגמאות שונות.

מאמרים חשובים לקריאה לכל מעצב גרפי או גרפיקאית טיפים לקראת 2022

מעצבים גרפיים עברו להייטק – לא מומלץ להישאר מאחור לכל הפרטים כנסו…

קומפוזיציה בשימוש מעצבים

אחד הפרמטרים שכדאי להבליט בעיצוב גרפי שאתם מכינים זה קומפוזיציה נכונה, קומפוזיציה זה סידור אלמנטים גרפיים ביחס לאלמנטים גרפיים אחרים, אלמנט בגרפיקה ועיצוב לא יושב סתם בעיצוב, כל אלמנט חייב להתחבר לאלמנט אחר בצורה אורכית או רוחבית, אלמנטים תמיד ישבו וישפיעו על אלמנטים אחרים על ידי עיצוב של צבע והבלטה או בכל טכניקה אחרת, תצטרכו לקבוע את חוק השליש ושני השליש בעיצוב.

חוק בעיצוב גרפי של שליש לרוב יהיה המסר ושני שליש יהיה העיצוב כדי לחזק את המסר בצורה חזקה וקולעת, אחת הסיבות שהיום עיצוב גרפי נקי יבוא יותר טוב בעיצוב בגלל שיש ארגון בעיצוב ואנשים צריכים בזמן קצר מאוד לקבל את המסר, ואם הגרפיקה עמוסה מאוד יהיה קשה להבין מהו המסר ומה בעצם מחזק את העיצוב, בעיצוב גרפי חשוב מאוד להבין את הרעיון ותמיד תשאלו את עצמכם לאחר סיום העבודה או בתכנון ראשוני את מה אתם מנסים בעצם להעביר ואיך זה הולך להיות הדבר הכי יפה שעשיתם, לא תמיד צריך להראות את כל האפקטים שלמדתם תמיד תשמרו על ניקיון בעבודה ולהשאיר טעם של עוד.
עיצוב גרפי

תורת הצבעים – הקונספט העיצובי

במסגרת לימודים בעיצוב או גרפיקה דיגיטלית תלמדו איך לקשר בין צבעים הרי כולנו יודעים שלכל צבע יש משמעות, ואם נשארתם עד כה במאמר הזה סימן שחסר לכם טיפים בעיצוב, עולם העיצוב גרפי משפיע על כל אחד בצורה אחרת, כל אדם שרואה מודעה או פרסומת מרגיש בצורה כזו או אחרת שונה, גם אם אתם תלכו לאכול במסעדה שמגישה אוכל חם תרצו שהמסעדה לא תהייה צבועה כולה בצבעים של כחול או תכלת כי זה משדר למוח שלנו אוטומטית על מקום קר, אותו הדבר בעיצוב גרפי.

הצבעים שאיתם תבחרו את הקונספט העיצובי ישפיע גם פה, עליכם להחליט מלכתחילה איזה צבע לבחור ולמה כדאי לבחור צבע כזה או אחר, למי שלא יודע מה זה תורת הצבעים כדאי מאוד שישנן את זה בצורה מקצועית כי תצטרכו להסביר ללקוחות שלכם למה בחרתם בצבע כזה או אחר, מומלץ לפני בחירת הצבעים להתייעץ עם הלקוחות שלכם על הסגנון, לפני תהליך בחירת הצבעים ללוגו תלמדו על המוצר אותו אתם משווקים, לכו בקרו את המקום ולאחר מכן תוכלו לקבל החלטה איזה צבע לבחור ולמה, חשוב להבין מיהו קהל היעד שאתם הולכים לעצב עבורו, האם הקהילה היא בוגרת, האם זה קהילה תוססת שצריכה אקשן ופעילות עוד אין ספור גורמים, כל צבע והגוונים שלו עם שימוש נכון שלו יכול לעשות לכם עבודת עיצוב גרפי מדהימה.

בחירת אלמנטים גרפיים ושימוש נכון

איזה אובייקטים לשים בעיצוב גרפי ואיזה לא לשים, אחת השאלות שנשאלות כל הזמן, התשובה לכך לא יכולה להיות בצורה חדה, הכל תלוי במה אתם הולכים לעצב, היום מומלץ לעצב בקווים נקיים, אם הבסיס לעיצוב שלכם זה תמונות תוכלו תמיד לחשוב מהו הדבר הכי חשוב שכדאי להעביר ואיזה תמונה באמת צריכה לקבל את תשומת הלב, לדוגמה בכרטיסי ביקור נהוג לא לשים תמונות, אלה לשמור על קווים נקיים עם עיצוב וקטורי כמו שנעשה בתוכנת אילוסטרייטור.

במידה ואתם מבצעים עיצוב פרסומי שכולל תמונות תהיו חייבים לבצע את זה בתוכנת פוטושופ, כל תוכנה יש לה יעוד אחר בעולם העיצוב גרפי. בחירת האלמנטים שיופיעו במודעה השיווקית שלכם צריכים להיות בהתאם לנושא שאתם מעצבים עבורו, אם אתם לא בטוחים אם זה נכון להניח את זה שם או לא נכון תמיד תשאלו את עצמכם כיצד האלמנט הזה יכול לשרת את המטרה שלשמה אתם מעצבים את העיצוב הזה, תמיד תוכלו לברר יותר ולחקור את קהל היעד שאתם מעצבים עבורו, ולראות גם מה מקובל בקהילה ומה אסור.

זה לא בושה להתייעץ עם הלקוחות שלכם ולקבל יותר פרטים על העולם עבורו אתם מעצבים, מעצבים וגרפיקאים לא אמורים לשלוט בכל העולמות ולהבין כל נושא, חשוב כדי להתחבר לעיצוב הגרפי לעבוד מהבטן ולפי התחושות שלכם, ולא להניח עיצובים ואלמנטים על פי שיקולי דעת אישיים אלה אך ורק על פי מה שנהוג היום.

טיפים למעצבים גרפיים - איך להציג תיק עבודות

העברת מסרים שיווקיים או נסתרים לעין

כולנו יודעים שחלק מהצגת תיק העבודות עליכם להראות עד כמה אתם באמת מעצבים גרפיים יצירתיים, היצירתיות היא לא באה בתחכום העיצוב אלה באיך שאתם משלבים ומעבירים מסרים בגרפיקה למתבונן, היום בכל לוגו יש עיצוב מסוים שמאפשר לנו המתבוננים להבין מה רוצים להעביר לנו, בכל הלוגואים של חברות המובילות בשוק יש איזה אלמנט בלוגו או במיתוג שאתם עושים שאמור לדבר על מחזוריות, כוח או יציבות, לעתים אתם לא תראו את זה תחילה אבל בהתבוננות מספר פעמים בלוגו תוכלו להבין יותר איך זה עובד על המוח שלכם.

אפשר לדבר על עולם המיתוג בלי סוף, אבל אם אתם מעבירים עבודות לדוגמה שעשיתם למישהו אחר שיעביר דעה תבדקו כל עבודה שלכם ותשאלו את עצמכם כמה מחשבה באמת הושקעה בעבודה הזאת שהיא ראויה לבחינה. במידה ואתם מבצעים עיצוב גרפי שכולל מיתוג עליכם לעבוד עם צבעים מיוחדים מספריות הצבעים של התוכנות הגרפיות ויש לציין את מספר הצבע של חברת פנטון על כך נרחיב בפסקה הבאה.

פנטונים בעיצוב – מיתוג גרפי למה זה חשוב

חברת פנטון הנה חברה שמשווקת צבעים מיוחדים להדפסה או למחשב על פי מספרים מסוימים וקבועים, בתהליכי מיתוג גרפי לעסקים חובה להשתמש בצבעים על פי מספר קטלוגי כדי לשמור על איחוד, מומלץ לרשום ליד הלוגו שעיצבתם את המספר צבע ואחוזים, הדבר יצביע על כך שמי שעיצב את הלוגו אכן מעצב גרפי או גרפיקאית מקצועית, אם לדוגמה ניקח את הלוגו של יוטיוב או גוגל נוכל לראות צבעים מלאים של חברת פנטון, ספריות הצבעים הללו נמצאות בכל התוכנות הגרפיות כגון: פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, ספריות אלו נוחות לשימוש ובחירת המספר שנעשה על ידי בחירה שרירותית או בחירה על פי מספר מסוים.

צבעי מחשב לעומת צבעי הדפסה מה מראים בתיק העבודות

אם אתם מכינים חוברת דיגיטלית שתוצג באינטרנט באינדיזיין או אם אתם שולחים פדפ לדוגמה במייל עליכם לציין ליד העבודה שלכם אם היא הולכת להדפסה או שזה עיצוב שנעשה לאינטרנט כגון לאתר או מודעת פייסבוק, צבעי העבודה לדפוס ולרשת הם שונים, פורמט הצבעים שונה, צבעי מחשב וצבעי פרוצס שונים וחשוב לדעת שאתם לא יכולים להגיש עבודות שהיו מיועדות להדפסה ובעצם מוצגות בצבעי מחשב. הדבר יראה על חוסר מקצועיות. עליכם לבדוק מה היעוד של קבצי העבודה ובהתאם לכך לעצב.

עיצוב של תיק העבודות הדיגיטלי

לאחר שקיבלתם את כל הטיפים הללו מה שנשאר לנו זה לדעת איך לעצב את העבודות, כלומר איך להניח את כל העבודות שנעשו בזמנים שונים כולם יחדיו, מה שמומלץ זה להכין את זה במספר עמודים, על עמוד יכיל עבודות שהיו קשורות לכל נושא, אם במידה ועשיתם ללקוח כרטיס ביקור וגם לוגו אז שזה יהיה בעמוד אחד, לא מומלץ להכניס לעמוד אחד מספר כרטיסי ביקור כי כל כרטיס לא יקבל את כל תשומת הלב שהוא צריך והוא יבלע עם כל הכרטיסים האחרים.

עבודות שאתם חושבים שהם ראויות לקבל תשומת לב גדולה יותר פשוט תניחו אותם בעמוד אחד עם הצללה מתחת לעבודה כדי להביע את הרוך של העבודה, מומלץ לתת הסברים קלים על עצמכם במספר מילים בתחילת העמוד ולבצע דף פתיחה של תיק העבודות, תוכלו תמיד להכין תוכן עניינים של מספר עמודים שבו תרשמו את נושאי העיצוב כגון: ציור ואילוסטרציה, מיתוג ובניית תדמית לעסקים, עיצובי קטלוגים ועוד. כמובן שמאמר זה אמנם יותר מתאים למעצבים גרפיים אך בהחלט יכול לשרת קהלי יעד אחרים, הכי חשוב לא להפציץ בעומס של עבודות כי בדרך כלל זה שמתבונן העין שלו מפסיקה להתרגש אחרי עשר עבודות.

איפה מציגים תיק עבודות בעיצוב

ברשת ישנם אין ספור אתרים שיאפשרו לכם להכניס את תיק העבודות שלכם, לרוב האתרים הללו מביאים לכם תבניות עיצוב מוכנות מראש וכל מה שנשאר לכם זה רק להכניס את העבודה, לפעמים העבודות יקבלו כיווץ והנפח שלהם ירד בגלל שהאתר לא מאפשר שזה יהיה באיכות גדולה, תקישו בגוגל אתרים להצגת תיקי עבודות. כמובן שאם יש ברשותכם אתר אינטרנט משלכם זה יראה הרבה יותר מכובד, תוכלו באתר שלכם לעצב את תיק העבודות עם נושאים שונים, אתר אינטרנט אישי תמיד מומלץ יותר ויראה שאתם גם שולטים בעולם האינטרנט. מאוד מומלץ שאם אתם מעלים עבודות שלכם לאתר אינטרנט לסגנן את זה על פי נושאים שונים ולא להכניס את כל העבודות שלכם תחת גלריה אחת, יש לבדוק שהתחביר והדקדוק שלכם באתר תיקני ואין בו שגיאות כתיב.
תיק עבודות בעיצוב

ריענון לתיק עבודות

אם עברו מספר שנים ולא נגעתם בתוכנות הגרפיות או שאתם מרגישים שאתם לא מספיק מוכנים לקחת צעד אחד נוסף ולהגיש תיק עבודות עדיף שלא תגישו ותשבו עם קורסים מקצועיים להעשרת תיק העבודות שלכם מאשר לשלוח עבודות ולקבל תשובה שלילית שרק תוריד לכם את הביטחון העצמי. כל דבר אפשר ללמוד ואם יש לכם את הבסיס ואת האהבה לעולם העיצוב אל תתייאשו ותמשיכו להלחם עד שתקבלו את מה שאתם רוצים, עיצוב גרפי נחשב לאחד התחומים המכניסים ביותר מבחינה כלכלית שמאפשר לעבוד בצורה יצירתית מהבית או במקומות עבודה כמו משרדי פרסום ועוד.

תמיד תוכלו לקחת קורס מקצועי בעיצוב או בגרפיקה ממוחשבת ולהשתפשף יותר בנקודות ובנושאים שאתם מרגישים חלשים יותר. במידה ואתם לוקחים קורס כזה עליכם לדאוג שאתם לא יושבים במסלולים של מתחילים אלה של מתקדמים כדי לרוץ מהר יותר לדברים שהם הכי חשובים לכם.
עבודה בעיצוב גרפי

כמה מילים על עבודה בעיצוב גרפי – מה באמת כדאי לעבוד מהבית או להיות שכיר?

בתחום העיצוב גרפי יש אין ספור תחומים שכולם יכולים לעבוד בהם, כיום אם אתם רוצים לעבוד בתחום זה מהבית תוכלו ללא שום בעיה, תפרסמו את עצמכם בכל מיני פורומים וקבוצות בפייסבוק, מספיק לקוח אחד או שניים ומשם הפה ואוזן יעבוד בשבילכם אם אתם טובים, תמיד תוכלו לעבוד במשרדי פרסום, הבעיה שאם אתם הולכים לעבוד במקום ולהיות שכירים אז מומלץ שזה יהיה לתקופה קצרה כדי לתפוס ניסיון, ברשותנו קבוצה הכי גדולה ברשת קרוב ליום כתיבת מאמר זה 19500 חברים.

הקבוצה בעיצוב גרפי כוללת ברובה חברות ולקוחות שכל יום מפרסמים עשרות עבודות, מומלץ לכם להתברג לקבוצה זו, ברשת יש אין ספור קהילות וקבוצות שיכולות לתת לכם מענה, תוכלו תמיד לפרסם בקבוצות שלאו דווקא מיועדות למעצבים גרפיים כגון קבוצות פרסום לתחומים כלליים. בהצלחה!

דוגמה לעבודות לתיק עבודות בעיצוב גרפי לקבלה לעבודה 2022