האם שווה ללמוד עיצוב גרפי

//האם שווה ללמוד עיצוב גרפי

האם שווה ללמוד עיצוב גרפי ב2021?

חמישים השנים האחרונות היו בעבור העולם והמדינה שלנו שנים שבהם העבודה ומוסר העבודה הוא חשוב מעין כמוהו. כולם ידעו שכדי להחזיק עבודה טובה עם שכר טוב, יש ללכת וללמוד מקצוע באקדמיה. בהתחלה, תארים ראשונים היו מעין תעודת כניסה לכך שאדם נחשב למשכיל. עם השנים, לכולם היה תואר ראשון ביד והנורמה הייתה כמובן תואר שלישי דוקטורט. ודאי לחלקכם המסלול הזה מאוד מוכר וחלקכם גם נמצאים כבר אחרי שעשיתם תואר ראשון ושני, אך לא תמיד עם עבודה בתחום. בשנים האחרונות החלה מגמה שבה לאחר התואר או ללא תואר, אנשים מחפשים לעשות קורסים מגוונים שמאפשרים להם ללמוד פרקטיקה ולצאת לשוק העבודה כאשר יש להם ידע שהוא לא רק תאורטי. כיום יש מגוון רחב של מקצועות שניתן לעסוק בהם וכל מה שצריך למעשה זה קורס. אחד הקורסים היותר פרקטיים, רווחיים ומעניינים שיש כיום הוא מקצוע העיצוב הגרפי שעליו נדבר במאמר הבא.

מהו עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא חלק ממספר סוגי תחומים שקיימים בענף העיצוב והאומנות. העיצוב הגרפי הוא למעשה תחום שעוסק בהעברת מסרים באמצעות גרפיקה המשלבת אלמנטים יחד עם אמירה באמצעות טקסט. בשל האפשרות להעביר מסר בעזרת העיצוב הגרפי, תחום זה בעיקר עוסק בעיצוב גרפיקות שונות בענפי השיווק והפרסום. בעזרת גרפיקה ממוחשבת ניתן ליצור עלונים, פרסומות, לוגו, באנרים, אתרי אינטרנט וכדומה.

כשחושבים על עיצוב, לרוב נחשוב על תחום שמתעסק באסתטיקה ויופי, אך בעיצוב גרפי לא כך הדבר. בעיצוב גרפי הדגש תמיד יהיה על העברת המסר וזה נעשה בעזרת תורות מגוונות הקשורות לצבעים השונים, סוג הפונט והשילוב בניהם. יש לדעת כחלק מהתחום הזה גם פרקטיקה המבוססת על תוכנות העיצוב השונות, גם ידע תיאורטי שניתן ליישום על הגרפיקות השונות ושני אלו מצריכים להפעיל את היצירתיות והיציאה מהקופסא.

האם שווה ללמוד עיצוב גרפי

האם שווה ללמוד עיצוב גרפי

אילו מסלולי לימוד של עיצוב גרפי קיימים כיום?

יש מספר מסלולים שבעזרתם תוכלו ללמוד עיצוב גרפי. המסלול הראשון הוא מסלול תקשורת חזותית לתואר ראשון. זהו מסלול של ארבע שנים שבו תלמדו עיצוב גרפי לצד מבואות מתחומי העיצוב והאומנות. זהו מסלול ארוך ומעמיק בתחום, אך לוקח מספר שנים. מסלול נוסף שקיים כיום בתחום העיצוב הגרפי הוא קורס בתחום. קורס עיצוב גרפי רציני שממנו ניתן לצאת לעבוד בשוק העבודה הוא קורס שנמשך לפחות שמונה חודשים ושהוא חולש על שלושת התוכנות העיקריות בעיצוב גרפי, מלמד טכניקות שונות ותורות עיצוב מגוונות ושבסופו תוכלו ליצור את תיק העבודות שלכם.

למה כדאי כיום ללמוד עיצוב גרפי?

זו למעשה שאלת השאלות, למה שבעצם שנלמד את תחום העיצוב הגרפי ולא תחום אחר? מה מבדיל את תחום העיצוב הגרפי מתחומים אחרים והופך אותו לתחום מבוקש? נתחיל בזה שעיצוב גרפי הוא תחום מאוד מבוקש כיום מהסיבה שהוא מאוד נצרך וכל עסק כיום שמכבד את עצמו ומעוניין במוצרי שיווק איכותיים, זקוק למעצב גרפי מקצועי.

בנוסף, מדובר על תחום שממשיך יחד עם הקדמה. הוא לא נשאר מאחור, אלא הולך ומתפתח ככל שתחומי האינטרנט, המחשבים וההייטק מתפתחים. ניתן לראות את מגמת ההתפתחות של התחום כבר היום. בעבר התחום התרכז בבתי דפוס ומשרדי פרסום. כיום בתוך תחום העיצוב הגרפי יש תתי תחומים שניתן לעסוק בהם במקצועות ההייטק כמו חווית משתמש ux-ui, מקצועות הארט ועוד.

 האם מדובר במקצוע מעצבים גרפיים רווחי כיום?

מקצוע העיצוב הגרפי כיום הוא אחד המקצועות עם שכר גבוה ואף גבוה מאוד אשר מתקרב לשכר של תחומי ההייטק. יותר מכך, מעצבים רבים כיום משתלבים בעולמות ההייטק בתחומים של בניית אתרי אינטרנט ועיצוב של אפליקציות. כמו כן מדובר באחד המקצועות שמאפשרים לכם עבודה כשכירים או עבודה כעצמאיים ואפילו שילוב של השניים. מעצבים גרפיים עצמאיים יכולים להרוויח הרבה מאוד כסף בשל העובדה כי הם יכולים לשלב מספר תחומי עיצוב גרפי יחד. גם השכירים בתחום מרוויחים סכומים יפים מאוד. כך לדוגמא, מעצב מתחיל אשר החל את עבודתו במשרד פרסום או בבתי דפוס יכול להתחיל משכר של 9000 שקלים נטו ואפילו עשרת אלפים שקלים. כמו כן מעצבים גרפיים שפונים למקצועות ההייטק ירוויחו הרבה יותר ויגיעו לשכר של 20,000 ואף יותר. חשוב לציין שמעצב גרפי תמיד יכול לשנות או להרחיב את תחום תת העיסוק שלו ובכך להגדיל את הכנסתו.

מה לומדים הסטודנטים לעיצוב גרפי כיום?

סטודנטים לעיצוב גרפי כיום לומדים המון תתי נושאים ולמעשה זהו מקצוע שלומדים בו כל הזמן. בסיס המקצוע מתרכז בלימוד של תוכנות העיצוב הגרפי שהם למעשה כלי העבודה של המעצב. כחלק מהקורס הבסיסי ביותר, ילמד הסטודנט את תוכנת הפוטושופ על מנת שיוכל ליצור עיבוד על תמונות ולהפוך אותן לדרמטיות יותר ומשדרות מסר. לאחר מכן, לימודיו יתרכזו בתוכנה המדהימה אילוסטרייטור, תוכנה וקטורית אשר באמצעותה ניתן ליצור אלמנטים עיצוביים מגוונים ועל ידה מעצבים לוגו לעסק וציורים שונים לספרים לדוגמה. עוד תוכנה חשובה שאותה לומדים בסוף הקורס היא תוכנת האינדיזיין אשר משמשת ליצירת עימוד ספרים וחוברות. תוכנה זו שמה דגש בעיקר על הכתב, הפונט שלו וגודלו. מעבר ללימוד התוכנות, ילמדו הסטודנטים להעביר מסר באמצעות תורת הצבעים ועיצוב ובחירת הכתב.

האם קורס אחד בעיצוב גרפי מספיק כדי לעבוד בתחום?

קורס עיצוב גרפי הוא אחד מהקורסים היותר פרקטיים שקיימים וכבר מהקורס הבסיסי ביותר בתחום שבו לומדים את התוכנות הגרפיות ניתן להשתלב בשוק העבודה. תוכלו לעבוד במשרדי פרסום, בתי דפוס ואם אתם מאוד מוכשרים ויצירתיים, אז גם בהייטק. לאחר השלמת קורס הבסיס, תוכלו כמובן להשתלב בקורסים נוספים בתחומי בניית אתרים, חווית משתמש וכדומה. למעשה האפשרויות אינן מוגבלות במקצוע זה וכל מה שצריך הוא להתנסות כמה שיותר, ליצור תיק עבודות איכותי ולהשתלב בתחום.

מהם לימודי תקשורת חזותית?

לימודי תקשורת חזותית הם לימודים מקיפים המכשירים את הסטודנטים לעבודה רחבה בתחום של עיצוב גרפי. לימודים אלו מכשירים את הסטודנטים לעצב גרפית גם אתרים ולעסוק גם בחוויית משתמש. למעשה כאשר לומדים קורס שמכיל גם את הנושאים הללו, תוכלו להכשיר עצמכם גם לקבלה לעבודות בהיקפי שכר גבוהים יותר. אצלנו במכללת סולו מלמדים גם את התחום הזה. קורס זה מתאים למי שיודע שעיצוב גרפי הוא המקצוע שבו הוא רוצה לעסוק ולמעוניינים להתפתח כמה שיותר בתחום. מעצבים גרפיים שכבר למדו את הבסיס יוכלו לקחת קורסים אונליין מהבית שעוסקים בבניית אתרים וחווית משתמש בנפרד.

ממה בנוי תיק עבודות בתחום העיצוב הגרפי?

כמו שאתם מבינים התוצר הכי חשוב מקורס עיצוב גרפי הוא כמובן תיק העבודות. תיק העבודות הוא כרטיס הכניסה שלכם לשוק העבודה. בשונה ממקצועות אחרים אשר מבקשים לדעת באיזה מוסד למדתם ואם מדובר במוסד יוקרתי, בתחום זה מחפשים את מי שהכי מוכשר וחדשני. מחפשים לראות את האמירה העיצובית שאתם מביאים איתכם. תיק העבודות הוא הדרך הטובה ביותר להראות את מרכולתכם. לכן מומלץ לשים עליו את הדגש הכי גדול במהלך הקורס. כמובן שבהתחלה שיעורי הבית לא יביאו אתכם לכדי עיצובים מיוחדים, אך ככל שתעמיקו יותר בקורס, תעשו את שיעורי הבית וגם תתנסו מעבר לכך, תצליחו לייצר תיק עבודות איכותי מאוד שישמש אתכם במציאת עבודה.

מה יקנה לי קורס עיצוב גרפי בסיומו?

בסיום קורס עיצוב גרפי, תדעו את כל תוכנות הבסיס, תדעו לעצב עיצובים וגרפיקות שונות כמו לוגואים, עלוני פרסום, באנרים, עיצוב פוסטים, מודעות שיווקיות למדיות, עריכה של ספרים ואף ציור דיגיטלי ברמה גבוהה. מעבר לידע שתרכשו, במהלך הקורס תעבדו על יצירה של תיק עבודות. תיק העבודות הוא למעשה הבסיס שאיתו אתם יוצאים אל שוק העבודה. מעסיקים בתחום פחות מחפשים את התעודה היכן למדתם, אלא יתמקדו במה אתם יכולים להביא שונה ומיוחד בעיצוב שלכם. לכן הדבר החשוב ביותר במהלך הלימודים הוא ללא ספק תרגול ויצירת תיק עבודות שניתן להגיש למעסיקים ולקוחות.

האם ניתן לשלב קורס עיצוב גרפי יחד עם עבודה, חיי משפחה וכדומה?

כיום יש מספר סוגים של קורסים בעיצוב גרפי. חלקם מתפרשים על שעות רבות וחלקן פחות. אחד הקורסים בעיצוב גרפי שמתאים עצמו לסטודנטים שעובדים במשרה מלאה ולאימהות ואבות שמעוניינים לשלב בית, עבודה ולימודים יחד, הוא קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית. מדובר בקורס איכותי מאוד המלמד במתכונת של מורה פרטי, רק פשוט הכל נעשה אונליין דרך המחשב. בקורס זה אתם בוחרים את שעת הלימוד. ניתן לבצע שיעורים לאורך כל שעות היום, שעת השיעור היא קבועה בכל שבוע, כך שאתם למעשה יכולים לתכנן את השבוע שלכם מראש. בהרשמה ללימודים אלו, הסטודנט יבחר שעה וחצי בשבוע שבהם הוא לומד ועוד כשלוש שעות באופן עצמאי במהלך השבוע עבור שיעורי הבית וכל זה מבלי לפגוע בחיי משפחה ועבודה.

איך מתבצעים לימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית?

לימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית מתבצעים בעזרת מספר עזרים פשוטים: מחשב, אינטרנט, אוזניות, רמקול ותוכנת חיבור בניכם לבין המורה. התוכנה מאפשרת לכם לדבר אחד עם השני וגם לשמוע. כמו כן, התוכנה מאפשרת למורה וגם לכם לעבוד על התוכנה במגביל על ידי השתלטות העכבר. אחד מבתי הספר החזקים ביותר בתחום הלמידה אונליין מהבית הוא המכללה שלנו, מכללת סולו. למכללה שלנו יש ניסיון של 12 שנה בתחום. נכון, רבים מהקורסים כיום בעקבות תקופת הקורונה עברו ללמד קורסים בתחום. אנו לא מציעים לסטודנט הרצאות של כמות אנשים, אלא למידה אחד על אחד בקצב שלכם עם מורה פרטי שניתן לעצור אותו כאשר לא מבינים משהו, לשאול שאלות ואף להתקדם כאשר אתם מרגישים שצריכים קצב מהיר יותר.

האם אלו לימודים איכותיים לימודים גרפיקאים ומעצבים ב2021?

לימודי עיצוב גרפי מהבית הם הלימודים האיכותיים ביותר שיש כיום כי למעשה מדובר על שיעור פרטי. מדובר על לימודים בהיקף רחב כמו כל קורס עיצוב גרפי אחר שתעשו. לימודים אלו כוללים כל מה שצריך ואפילו יותר כדי לעסוק בתחום. תוכלו במהלך הלימודים להתנסות בסוגים שונים של גרפיקות, יצירת תיק עבודות, שיעורי בית בנושאים מגוונים ורכישת מקצועיות מהמורים הטובים ביותר בתחום. אם אתם מחפשים קורס שמשקיע את כל תשומת הלב בכם, ללא ספק קורס עיצוב גרפי או תקשורת חזותית אונליין מהבית הם הקורסים עבורכם.

אם איני יודע עדיין האם עיצוב וגרפיקה ממוחשבת זה התחום שאני מעוניין בו?

מי שמעוניין עוד לבחון את התחום ולראות האם הוא מעניין אותו, יוכל להיכנס לגלוש באתר המכללה שלנו ולצפות בעזרות הסרטונים אשר מדברים על התחום ומראים איך יוצרים עיצובים מרהיבים הלכה למעשה. תוכלו להתנסות ולראות האם התחום מעניין אתכם כתחום עיסוק עתידי וכמו כן, תוכלו גם להתייעץ אתנו בנושא.

2020-11-05T00:20:26+02:00