המלצות קורס תקשורת חזותית

המלצות קורס תקשורת חזותית

כששומעים את צמד המילים תקשורת חזותית, לא כולם יבינו כי מדובר במסלול לימודים שבסופו תוכלו לעסוק בגרפיקה ממוחשבת. אך אם נבין מה עומד מאחורי שתי מילים אלו, נבין את המהות של העיצוב הגרפי כיום. בעבר, עיצוב גרפי היה מקצוע כפיים שבו אנשים עבדו וכלי העבודה שלהם היו הידיים שלהם. כל גרפיקה הייתה מתחילה בהמון סקיצות שלבסוף מתקבצות יחד לכדי גרפיקה שהייתה למעשה עבודת יד לחלוטין. עם התפתחות המחשבים, המקצוע עובר שינוי עצום ב2021. כל הגרפיקה שעד עתה הייתה נעשית בעבודת יד, עברה לעבודת מחשב ואז למעשה החלה מגמה שבה המטרה של המעצבים הגרפיים היא לא רק לעצב גרפיקות במקצועיות, אלא עיצוב הגרפיקה משרת העברת מסר שהוא למעשה התקשורת החזותית.

מה ההבדל בין מסלול תקשורת חזותית למסלול בעיצוב גרפי ב2022?

תקשורת חזותית היא למעשה דיסציפלינה בלימודי אומנות. יש כל מיני סוגים של אומנות שתפקידם להעביר מסרים וכאן למעשה מדברים על אומנות ממוחשבת. מסלול תקשורת חזותית הוא מסלול שנלמד לתואר ראשון וגם עם אפשרות של לימודי תעודה מהבית באונליין. מסלול זה מאפשר לכם להעמיק במבואות הקשורות לתולדות האומנות בדגש על האומנות החזותית והתקשורת שעוברת ממנה. מדובר במסלול ארבע שנתי שבסופו תקבלו תואר ראשון בתקשורת חזותית ותוכלו לעסוק בעיצוב גרפי. המסלול השני הוא קורס עיצוב גרפי מקצועי. מסלול תעודה שמתמקד במקצוע עצמו ופחות במבואות האומנותיים. למעשה אתם תלמדו בקורס כזה רק את הידע הנחוץ לכם לעיצוב גרפיקות שונות והעברת מסרים באמצעותם תוכלו להמשיך ללימודי תעודה לקורס בניית אתרים ואפליקציות וכל המכלול הזה נקרא תקשורת חזותית ואין צורך ללכת ללמוד באוניברסיטה אלה דרך לימודים מהבית.

איזה מסלול טוב יותר?

זו שאלה חשובה מאוד, כי מצד אחד, תואר ראשון נחשב לתעודה יוקרתית ומרשימה, אך לוקח המון זמן ללמוד אותו, חלקים מהתואר בכלל לא עוסקים בידע שתזדקקו לו בתור מעצבים גרפיים ולמעשה רק לאחר ארבע שנים תוכלו לעסוק במקצוע. מצד שני, יש באפשרותכם לעשות קורס תקשורת חזותית. קורס ממוקד שאורך כעשרה חודשים ומאפשר לכם ללמוד רק מה שנחוץ למקצוע. בכל מקרה חשוב לדעת ששני המסלולים הם טובים מאוד ותמיד כשאי לדעת שאתם יכולים להתאים את הלימודים לזמן שלכם ולשלב בתוכם את חיי היום יום שלכם.

קורס תקשורת חזותית דומה בתוכן, שונה בצורת הלימוד

עוד קורס בתקשורת חזותית שלא כולם מכירים ויודעים שיש אפשרות כזו, הוא קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית. מדובר בקורס ככל הקורסים בתחום, הכולל בדיוק את מה שאתם צריכים על מנת להתפתח ולעסוק בעיצוב גרפי, רק שהוא מתנהל כאשר אתם נמצאים בבית והמורה בביתו. זהו שיעור פרטי אחד על אחד שייחודי למכללת סולו, המכללה לעיצוב גרפי ומקצועות ההייטק.

במסלול תקשורת חזותית אונליין מהבית במכללת סולו, הסטודנטים יוצאים עם מקצוע נחשק, אך לא רק, הם גם יוצאים עם ידע רחב המאפשר להם להיות מעצבים גרפיים איכותיים מאוד שזה למעשה הדבר החשוב ביותר כדי להצליח בתחום. השוק מחפש חדשנות, מחפש עיצוב ייחודי ומודרני עם מסר, מחפש עיצוב שמתקשר לחוויית המשתמש של הלקוח ואת כל אלו לומדים כחלק מהקורס.

איך מתבצע לימוד אונליין מהבית?

לימוד אונליין מהבית הוא דרך לימוד שכיום הרבה יותר מקובלת מבעבר. אנו במכללת סולו היינו מהחלוצים שלימדו כך, והשנה הזו, שנת הקורונה הוכיחה לכולם שזה לגמרי אפשרי. מאחורי המכללה שלנו ניסיון של 15 שנים בלימוד אונליין איכותי אחד על אחד. המורה ילמד אתכם תקשורת חזותית בשעה שנוחה לכם, ביום שנוח לכם. שעה וחצי שלמות שאתם במרכז, ההבנה שלכם והשאלות שלכם מבלי שתהיו תלויים בקצב של תלמידים אחרים. ומה מבחינת התוכן? האם גם הוא איכותי? התשובה לכך היא לא אחרת מאשר כן ועוד פעם כן! חומר הלימוד מותאם לשוק העבודה ואף מעודד את התלמידים להביא את היצירתיות שלהם בכל שיעור ושיעור.

איך מתנהל שיעור במכללת סולו?

כל שיעור במכללת סולו מתחיל קודם כל בחיוך וירטואלי. יחסי האנוש של המורים הם מעל הכל, כשהיחס טוב ונעים, לתלמיד הרבה יותר קל להתחבר למורה. בתחילת השיעור תתחילו בבדיקת שיעורי הבית, תוכלו לשאול שאלות ולקבל תשובות מפורטות ואף ביקורת בונה שחשובה לא פחות במקצוע זה. לאחר מכן תתחילו בהקשבה להקניה קצרה על חומר לימוד מסוים. חומר הלימוד בנוי נדבך על נדבך ומפורק לתתי נושאים קטנים. בכל שיעור ילמד המורה 3-5 נושאים לפי יכולת ההבנה שלכם והקצב שלכם. לאחר ההקניה תבצעו יחד עם המורה תרגול ותקבלו גם תרגול הביתה. דרך לימוד זו מאפשרת לכם לנסות, להתנסות, לטעות ולתהות, לגבש זהות אומנותית ויצירתית, להגיע להבנה מלאה ואף ליישום של החומר, שזו הדרישה הסופית על מנת שתוכלו לצאת לעבוד בתחום.

מה ההבדל בין קורס עיצוב גרפי לקורס תקשורת חזותית?

ללמוד רק עיצוב גרפי זה למעשה ללמוד את החלקים היותר טכניים, כלומר ללמוד בעיקר את תוכנות העיצוב. ללמוד תקשורת חזותית במכללת סולו זה למעשה ללמוד מסלול הכולל הרבה יותר מהחלק הטכני, הוא כולל את החשיבה היצירתית שעומדת מאחורי העיצוב הגרפי. שני המסלולים טובים במכללת סולו, מומלץ להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו על הקורס שמתאים לכם יותר לפי המטרות שלכם.

האם תקשורת חזותית הוא מקצוע מבוקש בשוק העבודה?

כדי לדעת אם מקצוע מסוים הוא מבוקש או לא, אתם צריכים לשאול את עצמכם האם זקוקים לאנשים אלו בשוק העבודה. כיום, עם התפתחות האינטרנט, שיווק עסקים מתבצע בתשעים ותשע אחוזים במדיות החברתיות ובגוגל, לכן כל עסק חייב שיהיו לו גרפיקות איכותיות המתפרסמות באינטרנט. כיום כל עסק חייב אתר אינטרנט מעוצב, כרטיס ביקור דיגיטלי מעוצב, פרסומות, באנרים ועוד גרפיקות מגוונות. לכן כל עסק זקוק למעצב גרפי איכותי ומכיוון שזה כך, מעצבים גרפיים כיום הם מבוקשים מאוד. כמו כן, לעיצוב הגרפי שבעים פנים, כלומר יש בתחום כל כך הרבה אפשרויות עיסוק, כך שלכולם יש עבודה בכל זמן ובכל מקום. מעבר לכך, מדובר במקצוע שמאפשר לכם להביע את עצמכם ואת היצירתיות שלכם.

מי מרוויח יותר בתחום עצמאי או שכיר?

שאלה שרבים שואלים, כמובן לפני שמתחילים ללמוד כי מעוניינים במקצוע ששכרו בצידו. אז נתחיל מכך שמקצוע העיצוב הגרפי באופן כללי הוא מקצוע רווחי. יש בו המון עבודה והשכר מצוין. כך לדוגמא, מעצב גרפי שכיר בתחילת דרכו ירוויח בעבודה הפשוטה ביותר בתחום כעשרת אלפים שקלים. אם הוא החליט להתחיל בעבודת מעצב גרפי בהייטק, שם אנו מדברים כבר על שכר של 17,000 שקלים להתחלה. ואם אתם בכלל לא רוצים להיות שכירים, אלא עצמאיים? שם השמיים הם הגבול. במידה ואתם מבצעים עבודות ברמה גבוהה, השמועה כבר תפרוש כנפיים ותוכלו להרוויח כסף רב. רבים שוקלים האם להיות עצמאי או שכיר בתחום. אז תדעו שתמיד ניתן לזגזג ולהתנסות. תתחילו כשכירים ותעברו להיות עצמאיים. בשני המקרים מובטחת לכם הנאה.

לסיכום, תקשורת חזותית זהו מקצוע מעולה ומאוד רווחי היום, תוכלו ללמוד מסלול כזה במכללת סולו המלמדת קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית. תוכלו למעשה לרכוש מקצוע בזמן של עשרה חודשים וכל זה מבלי לשנות יותר מידי את אורח החיים שלכם היום. שעה וחצי בשבוע של למידה איכותית.

תקשורת חזותית תחום שהולך ותופס לו תאוצה ב2022

תקשורת חזותית היא אולי התחום שהולך ותופס לו תאוצה יותר מכל תחום אחר. למה? כי תקשורת חזותית נמצאת סביבנו כל הזמן, ולא משנה לאן נפנה. תקשורת חזותית היא כל מה שאנחנו נחשפים אליו, בין אם בעולם הפיזי ובין אם בעולם הווירטואלי, וככזו, היא מאפשרת גם פרנסה טובה ללא מעט אנשים.

תקשורת חזותית היא העברת מסר כלשהוא לקהל באמצעים ויזואליים. אילו אמצעים ויזואליים? זה יכול להיות פלאייר שמפרסם שירות כלשהוא, זה יכול להיות סרט אנימציה, זה יכול להיות אתר אינטרנט שמוכר שירות כלשהוא, יכול להיות ברושור שמחולק בכנס עסקי כלשהוא, או כל דבר אחר. תקשורת חזותית כשמה כן היא, תקשורת עם לקוחות פוטנציאליים כמו גם אחרים באמצעים ויזואליים שונים.

למה היא היום פופולארית כל כך?

כי הכול היום הוא ויזואלי. לא משנה מה ננסה למכור, הוא יהיה חייב להיות עם נוכחות ועם מראה מרשים ויפה. מספיק לפתוח היום עיתון ולראות את מה שמנסים למכור בו, בשביל להבין שנעשים מאמצים רבים כדי שזה יקרה. מספיק לגלוש היום ברשת ולראות בין השאר כל מיני פרסומות בשביל להבין שמישהו עובד קשה כדי למשוך את תשומת ליבנו. תקשורת חזותית היא הכול מסביבנו, היא כל מה שאנחנו נחשפים אליו. תקשורת חזותית היא מומחיות של אנשי מקצוע שיודעים גם איך לבצע את הדברים בצורה טכנית וגם מה אנשים צריכים לראות כדי להשתכנע.

להבין את קהל היעד בתקשורת חזותית

בתקשורת חזותית, חייבים להבין את קהל היעד, את מה שהוא מחפש ומה שעובד עליו. הרי בסופו של דבר הוא איור לקנות, להתעניין או לבצע פעולה כלשהיא, וכדי שזה יקרה צריך ממש להיכנס למוח שלו. היום יותר מתמיד, אפשר להשפיע על הגולש, הקורא או הצופה. יש חוקים שונים בהם צריך לעמוד, חוקים שנכתבו לאחר שהדברים נחקרו ואם מיישמים אותם אפשר להגיע רחוק. מה זה אומר רחוק? זה אומר לגרום לקהל היעד לבצע פעולות שונות.

כך לדוגמא לכל צבע יש את ההשפעה שלו. אם עושים שימוש בצבעים הנכונים אפשר להשפיע על מי שנחשף אליהם, ולא מעט. כך לדוגמא הצבע האדום הוא בין השאר צבע של אזהרה, ומצד שני הוא גם צבע של תשוקה. הצבע הכחול אמור להשרות רגיעה ובטחון והצבע הירוק הוא צבע שמתקשר לצמחייה ומצד שני יוצר תחושה של בטחון.

התוכנות הנלמדות בתקשורת חזותית.

  • פוטושופ – פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המובילה בעולם. פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות, תוכנה שיודעת לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש. פוטושופ היא תוכנה בה יש אין ספור כלים, תוכנה שיכולה לעשות פלאים לכל תמונה שהיא, והיא מרכיב חשוב בתקשורת חזותית. למה? כי תמונות יכולות לשרת אותנו בשביל להעביר מסרים, יכולות לסייע לנו להעביר תחושות, רצונות או כל דבר אחר.

  • אילוסטרייטור – אילוסטרייטור היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנת אחות לתוכנת פוטושופ איתה ניתן לעצב כל מה שרוצים כמו כרטיסי ביקור, אנימציות ואחרים. אילוסטרייטור היא תוכנה ווקטורית או במילים אחרות, היא לא עובדת על פיקסלים כך שניתן להגדיל את הקבצים לאיזה גודל שרוצים. אילוסטריטור היא תוכנת הבחירה כשרוצים להדפיס איזו שהיא פרסומת לממדי ענק והיא בשימוש לצרכים נוספים.

  • אינדיזיין – אינדיזיין היא תוכנת עימוד מבית חברת אדובי, תוכנה בה עושים שימוש בהוצאות לאור, מערכות עיתונים וכדומה. זו תוכנה עם אין ספור כלים שימושיים שכל אחד מהם משדרג את העיצוב פי כמה וכמה.

  • וורדפרס – תוכנה לבניית אתרים
  • XD – עיצוב אפליקציות
  • חווית משתמש ואפיון אתרים / אפליקציות

תואר ראשון או קורס? מה שיקבע הוא תיק העבודות!

אם אתם חושבים ללמוד תקשורת חזותית אתם כבר בכיוון הנכון. הביקוש למעצבים גרפיים רק הולך וגובר בשנים האחרונות, ביקוש שמגיע בעיקר בעקבות כניסת המדיה הווירטואלית לחיינו. יש אין ספור אתרי אינטרנט כמו גם אין ספור אפליקציות, וכל אלו צריכים גרפיקאי.

אבל אם אתם חושבים שבשביל להיות מעצבים גרפיים או אפילו בשביל למצוא עבודה בתחום לאחר הלימודים אתם חייבים תואר ראשון או שני, אתם טועים. כל מה שאתם צריכים זה קורס שילמד אתכם את כל התוכנות הרלוונטיות, קורס שגם ילמד אתכם את עבודת הגרפיקאי ואת מה שעומד מאחוריה. בבואכם להרשים לקוח כזה או אחר כמו גם להרשים בעל עסק כזה או אחר על מנת שתוכלו לעבוד בשבילם, מה שיקבע הוא תיק העבודות שלכם. אתם חייבים שיהיה לכם תיק עבודות מושקע, חייבים שיהיה לכם תיק עבודות מרשים כמה שיותר כי רק הוא יקבע כמה תהיו מבוקשים בשוק.

אף מנהל או לקוח לא יתעניין מה למדתם ואיפה למדתם. כולם רוצים לראות את ה"תכלס" כולם רוצים לדעת מה הם יקבלו בתמורה לכסף שלהם ומה שתוכלו להציג בפניהם זה את היכולות שלכם. זו הסיבה שאתם חייבים לבחור מכללה שתכין אתכם לעולם הגרפיקה ושתוכלו להכין בה תיק עבודות מרשים. זו הסיבה שאתם חייבים את מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד.

למה ללמוד במכללת סולו?

ברוכים הבאים למכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אונליין אחד על אחד עם מורה פרטי. במכללת סולו תוכלו ללמוד מתי שנוח לכם ואיפה שנוח לכם, מהסיבה הפשוטה. במכללת סולו לומדים עם מורים פרטיים אבל דרך האינטרנט. איך זה עובד? המורה והתלמיד מתחברים האחד עם השני באמצעות תוכנה ייחודית, תוכנה בה הם יכולים לראות האחד את השני, לשמוע האחד את השני ובעיקר, לצפות במסך של השני. הם גם יכולים להשתלט כל אחד על המסך של השני מה שהופך את הלימוד ליעיל במיוחד. למה? כי זה בדיוק כמו שיעור פרטי. בדיוק כמו ללמוד בשיעור רגיל אבל עם יתרונות שאין לשיעור פרטי רגיל.

יתרונות

הנה כמה יתרונות ללימוד אונליין אחד על אחד במכללת סולו. קודם כל, כל אחד לומד בקצב שלו. שלא כמו בלימוד בכיתה, לא צריך להישאר בקו אחד עם אחרים אלא אפשר להתקדם צעד אחר צעד. בנוסף, אפשר ללמוד מתי שרוצים ולימודים מעין אלו לא אמורים להפריע בשגרת החיים. כן, אין שום סיבה להפסיד עבודה, את החוג של הילד או כל דבר אחר. פשוט קובעים עם המורה מתי שנוח לשני הצדדים, וזה יכול להיות גם בשעות מאוחרות של הערב, בסופי שבוע או בכל זמן אחר.

יתרון נוסף שיש ללימודי אונליין אחד על אחד במכללת סולו הוא האפשרות ללמוד מאיפה שרוצים. אתם לא חייבים להיות מקובעים למקום אחד, הרי כל מה שאתם צריכים זה מחשב, חיבור לאינטרנט, אוזניות עם מיקרופון וזהו, אתם יכולים להתחיל ללמוד. זה אומר שאתם יכולים לקחת את הלפטופ שלכם ולעשות שיעור מבית הקפה השכונתי, מהפארק באזור או אפילו במהלך טיול לחו"ל.

לימודי אונליין אחד על אחד במכללת סולו יאפשרו לכם גם ללמוד מהטובים ביותר. המורים במכללת סולו הם מהשורה הראשונה בתחום ותקשורת חזותית זורמת אצלם בדם. בסופו של דבר תוכלו לעבוד בתחום וזה מה שחשוב, והמכללה תספק לכם גם סיוע בקבלה לעבודה.

 

רוצים לדעת יותר? אתם מוזמנים ליצור קשר!