כמה מרוויחים מעצבי חווית משתמש UX-UI מקצוע עם שכר גבוה בהייטק

חווית משתמש UX-UI מקצוע עם שכר גבוה – כל מה שצריך לדעת על שכר והביקוש הגבוה בשוק למעצבים מתחילים

מהי חווית משתמש?

חווית משתמש או בשמו הלועזי User Experience זהו מושג חדשני יחסית בעולם המעצבים ואנשי הפיתוח הטכנולוגי. המושג התפתח עם ההבנה כי מוצר טוב הוא מוצר שחשבו איך לייצר אותו כך שהוא יהיה טוב למשתמשים. בחווית משתמש המעצבים מחפשים ליצור מוצר קל לתפעול, אינטואיטיבי למשתמש ובעל עיצוב אשר מתאים לחדשנות של היום. חווית משתמש באה לידי ביטוי בכל סוגי המוצרים. זה יכול להיות מוצר שמשתמשים בו פיזית כמו מוצר חשמלי וזה יכול להיות גם אתר אינטרנט או תוכנה שידידותיים למשתמש. הסיבה שכיום חווית משתמש היא חשובה נובעת מהעובדה כי אנו חיים בעידן השפע ולכל מוצר כיום יש מספר רחב של מוצרים אשר דומים לו או עושים את אותה הפעולה. בשל כך, מעצבי חווית המשתמש ינסו לייחד את המוצר שעליו הם עובדים על מנת שיהיה יותר טוב מבחינת חווית המשתמש שלו ממוצרים מתחרים אחרים, כאשר המטרה היא הנוחות של הלקוח ושהלקוח יהיה מרוצה וימליץ גם לאחרים. חווית משתמש גבוהה של מוצר תיצור הגדלה של המכירות בטווח הארוך.

מה הקשר בין חווית משתמש לעיצוב גרפי?

יזמים רבים כיום מבינים שהם חייבים להכניס לצוותי הפיתוח שלהם מעצבי חווית משתמש. הם מבינים שזהו שוק תחרותי והזוכה בתחרות הוא מי שחווית המשתמש שלו היא הכי טובה. לכן הם יוצרים צוותים של מעצבי UX-UI אשר יעבדו קבוע רק על הנושא של חווית המשתמש לפני יציאת המוצר לשוק. יזמים רבים אף מגדילים לעשות וממשיכים לשדרג את חווית המשתמש לאחר שהמוצר כבר יצא לשוק. חווית משתמש עוסקת למעשה גם בעיצוב המוצר. קהל הלקוחות מתחבר למוצרים אשר נעימים לו בעין. לכן מעצבי חווית משתמש הם למעשה מעצבים גרפיים אשר ההתמחות שלהם היא בחווית משתמש. זו למעשה אחת הנישות שבה עוסקים מעצבים גרפיים כיום בעידן הטכנולוגי.

מה צריך כדי ליצור חווית משתמש איכותית?

בפיתוח מוצר חדש, היזם מעוניין במוחות הכי טובים שיודעים לקרוא את קהל היעד בצורה הטובה ביותר. לכן המטרה שלהם היא ליצור צוות אשר מכיל מספר בעלי מקצוע שהשילוב שלהם יחד יוצר חווית משתמש טובה ומדויקת. לצוות כזה יש צורך באנשי תכנות שלמדו הנדסת תוכנה או פיתוח תוכנה בעלי תעודה בתכנות. אנשים אלו יודעים לפתח קודים בשפת התכנות אשר באמצעותם בונים אתרים ואפליקציות. אנשים אלו אחראיים ליצור את בסיסי הנתונים של המוצרים. אנשים נוספים שהכרחיים בצוות כזה הם מאפייני המוצר. מאפייני המוצר לוקחים את הרעיון הכתוב ולמעשה הופכים אותו למפרט אשר יבנה את המוצר עצמו. הם יורדים לרזולוציות הקטנות ביותר של מבנה המוצר, הפונקציות שיהיו, צבעו והחסרונות והיתרונות שלו. לאחר שהמוצר עבר אפיון הוא עובר אל מנהלי ה-UI שדואים לכל האלמנטים הוויזואליים של המוצר. הם למעשה עוסקים בנראות שלו ובשילוב עם מעצבי UX הם בעצם נכנסים לראש הלקוח וחושבים איך להפוך את המוצר לידידותי ונוח למשתמש.

איך יוצרים חווית משתמש טובה בשנת 2020?

ככל שהשנים עוברות, כך הדרישות מהמוצרים הטכנולוגיים גדלות. יזמים רבים רוצים לעשות ללקוח את אפקט הוואוו, כך שהוא יבין שלקח את המוצר הכי טוב בשוק. כדי לעשות זאת יש למעשה ליצור חווית משתמש לא פחות ממצוינת. צריך לחשוב כמו הלקוח. צריך לדאוג למוצר קל, נוח, פשוט לתפעול, עבודה שנעשית בלחיצת כפתור פשוטה ועם זאת עם כמה שיותר אפשרויות. היזם רוצה שללקוח יהיה את המוצר עם הכי הרבה יתרונות.

נשאלת השאלה, מהם אותם יתרונות? על מה כדאי לשים את אצבע? אז בכל הנושא של חווית משתמש חשוב שיהיה קלות שימוש בתוכנה, במוצר או באתר. שהלקוח יוכל לתפעל אותו באופן מיידי ואינטואיטיבי מבלי לקרוא הוראות הפעלה ארוכות מידי. הלקוח מעוניין במידע ויזואלי זמין במהירות כמו כן, יש לשים לב בחווית משתמש שהמוצר נעים לעין. יש לכך חשיבות רבה ואנשים רבים נמשכים למוצר מסוים בגלל צבעו או הרמוניית הצבעים שבו. חשוב לשים לב לסימטריה, גודל האייקונים שעליו, אם יש כיתוב אז גודל הפונט. כל אלו יוצרים חוויה מיוחדת אצל הלקוחות.

 

התאמת חווית המשתמש לעידן של היום

יזמים כיום חייבים להתאים את חווית המשתמש לטכנולוגיות של היום. כולם כיום משתמשים בסמארטפונים שבאים איתם לכל מקום. אם המוצר של יזמים אלו הוא תוכננה או אתר יש חשיבות גדולה להתאמתם לנייד. זה נקרא אופטימיזציה. הלקוח מעוניין שהתוכנה או האתר יהיו זמינים לו בכל מקום ויקלו עליו את העבודה. חווית משתמש טובה היא כזו שלוקחת את הנושא הזה בחשבון. כמו כן, עולם הטכנולוגיה מהיר במיוחד, אנשים רצים ממקום למקום ורוצים לעשות הכל מהר, גם תפעול של מוצר או תוכנה. למידה מהירה של תוכנה היא אלמנט חשוב מאוד בחווית משתמש. הלקוח רוצה מוצר שהוא לא צריך ללמוד אותו שעות על גבי שעות, אלא להתחיל להשתמש בו כבר מהרגע הראשון. כמוכן, הוא מעוניין לזכור כבר בתפעול השני איך משתמשים במוצר שוב במהירות מבלי לחזור להוראות.

האם כדאי לי ללמוד UI- UX חווית משתמש ב-2020 – שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש

ללמוד חווית משתמש כיום זה בעצם ללמוד את אחד המקצועות הכי חדשניים כיום. אין כיום מוצר שיוצא ללא חווית משתמש ולכן יש גם ביקוש גדול מאוד לאנשים אשר עוסקים בתחום. זהו שוק שהולך וגדל וככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך הדרישה למעצבים אלו גדולה יותר ויותר. כנראה שהמקצוע שהולך להישאר פה לעוד הרבה שנים טובות וגם השכר שלו הוא שכר לא רע. כמעצבי UX-UI בתחילת הדרך, ניתן להרוויח כ- 17,000 ש”ח בחודש וזו רק ההתחלה. עם הניסיון גדל השכר וגם העניין והגיוון של התחום.

2020-02-08T19:34:00+02:00