חווית משתמש UX-UI מקצוע עם שכר גבוה - כל מה שצריך לדעת על שכר והביקוש הגבוה בשוק למעצבים מתחילים

חווית משתמש UX-UI מקצוע עם שכר גבוה – כל מה שצריך לדעת על שכר והביקוש הגבוה בשוק למעצבים מתחילים

מהי חווית משתמש?

חווית משתמש או בשמו הלועזי User Experience זהו מושג חדשני יחסית בעולם המעצבים ואנשי הפיתוח הטכנולוגי. המושג התפתח עם ההבנה כי מוצר טוב הוא מוצר שחשבו איך לייצר אותו כך שהוא יהיה טוב למשתמשים. בחווית משתמש המעצבים מחפשים ליצור מוצר קל לתפעול, אינטואיטיבי למשתמש ובעל עיצוב אשר מתאים לחדשנות של היום. חווית משתמש באה לידי ביטוי בכל סוגי המוצרים. זה יכול להיות מוצר שמשתמשים בו פיזית כמו מוצר חשמלי וזה יכול להיות גם אתר אינטרנט או תוכנה שידידותיים למשתמש. הסיבה שכיום חווית משתמש היא חשובה נובעת מהעובדה כי אנו חיים בעידן השפע ולכל מוצר כיום יש מספר רחב של מוצרים אשר דומים לו או עושים את אותה הפעולה. בשל כך, מעצבי חווית המשתמש ינסו לייחד את המוצר שעליו הם עובדים על מנת שיהיה יותר טוב מבחינת חווית המשתמש שלו ממוצרים מתחרים אחרים, כאשר המטרה היא הנוחות של הלקוח ושהלקוח יהיה מרוצה וימליץ גם לאחרים. חווית משתמש גבוהה של מוצר תיצור הגדלה של המכירות בטווח הארוך.

מה הקשר בין חווית משתמש לעיצוב גרפי?

יזמים רבים כיום מבינים שהם חייבים להכניס לצוותי הפיתוח שלהם מעצבי חווית משתמש. הם מבינים שזהו שוק תחרותי והזוכה בתחרות הוא מי שחווית המשתמש שלו היא הכי טובה. לכן הם יוצרים צוותים של מעצבי UX-UI אשר יעבדו קבוע רק על הנושא של חווית המשתמש לפני יציאת המוצר לשוק. יזמים רבים אף מגדילים לעשות וממשיכים לשדרג את חווית המשתמש לאחר שהמוצר כבר יצא לשוק. חווית משתמש עוסקת למעשה גם בעיצוב המוצר. קהל הלקוחות מתחבר למוצרים אשר נעימים לו בעין. לכן מעצבי חווית משתמש הם למעשה מעצבים גרפיים אשר ההתמחות שלהם היא בחווית משתמש. זו למעשה אחת הנישות שבה עוסקים מעצבים גרפיים כיום בעידן הטכנולוגי.

מה צריך כדי ליצור חווית משתמש איכותית?

בפיתוח מוצר חדש, היזם מעוניין במוחות הכי טובים שיודעים לקרוא את קהל היעד בצורה הטובה ביותר. לכן המטרה שלהם היא ליצור צוות אשר מכיל מספר בעלי מקצוע שהשילוב שלהם יחד יוצר חווית משתמש טובה ומדויקת. לצוות כזה יש צורך באנשי תכנות שלמדו הנדסת תוכנה או פיתוח תוכנה בעלי תעודה בתכנות. אנשים אלו יודעים לפתח קודים בשפת התכנות אשר באמצעותם בונים אתרים ואפליקציות.

אנשים אלו אחראיים ליצור את בסיסי הנתונים של המוצרים. אנשים נוספים שהכרחיים בצוות כזה הם מאפייני המוצר. מאפייני המוצר לוקחים את הרעיון הכתוב ולמעשה הופכים אותו למפרט אשר יבנה את המוצר עצמו. הם יורדים לרזולוציות הקטנות ביותר של מבנה המוצר, הפונקציות שיהיו, צבעו והחסרונות והיתרונות שלו. לאחר שהמוצר עבר אפיון הוא עובר אל מנהלי ה-UI שדואים לכל האלמנטים הוויזואליים של המוצר. הם למעשה עוסקים בנראות שלו ובשילוב עם מעצבי UX הם בעצם נכנסים לראש הלקוח וחושבים איך להפוך את המוצר לידידותי ונוח למשתמש.

איך יוצרים חווית משתמש טובה בשנת 2022?

ככל שהשנים עוברות, כך הדרישות מהמוצרים הטכנולוגיים גדלות. יזמים רבים רוצים לעשות ללקוח את אפקט הוואוו, כך שהוא יבין שלקח את המוצר הכי טוב בשוק. כדי לעשות זאת יש למעשה ליצור חווית משתמש לא פחות ממצוינת. צריך לחשוב כמו הלקוח. צריך לדאוג למוצר קל, נוח, פשוט לתפעול, עבודה שנעשית בלחיצת כפתור פשוטה ועם זאת עם כמה שיותר אפשרויות. היזם רוצה שללקוח יהיה את המוצר עם הכי הרבה יתרונות.

נשאלת השאלה, מהם אותם יתרונות? על מה כדאי לשים את אצבע? אז בכל הנושא של חווית משתמש חשוב שיהיה קלות שימוש בתוכנה, במוצר או באתר. שהלקוח יוכל לתפעל אותו באופן מיידי ואינטואיטיבי מבלי לקרוא הוראות הפעלה ארוכות מידי. הלקוח מעוניין במידע ויזואלי זמין במהירות כמו כן, יש לשים לב בחווית משתמש שהמוצר נעים לעין. יש לכך חשיבות רבה ואנשים רבים נמשכים למוצר מסוים בגלל צבעו או הרמוניית הצבעים שבו. חשוב לשים לב לסימטריה, גודל האייקונים שעליו, אם יש כיתוב אז גודל הפונט. כל אלו יוצרים חוויה מיוחדת אצל הלקוחות.

 התאמת חווית המשתמש לעידן של היום

יזמים כיום חייבים להתאים את חווית המשתמש לטכנולוגיות של היום. כולם כיום משתמשים בסמארטפונים שבאים איתם לכל מקום. אם המוצר של יזמים אלו הוא תוכננה או אתר יש חשיבות גדולה להתאמתם לנייד. זה נקרא אופטימיזציה. הלקוח מעוניין שהתוכנה או האתר יהיו זמינים לו בכל מקום ויקלו עליו את העבודה. חווית משתמש טובה היא כזו שלוקחת את הנושא הזה בחשבון. כמו כן, עולם הטכנולוגיה מהיר במיוחד.

אנשים רצים ממקום למקום ורוצים לעשות הכל מהר, גם תפעול של מוצר או תוכנה. למידה מהירה של תוכנה היא אלמנט חשוב מאוד בחווית משתמש. הלקוח רוצה מוצר שהוא לא צריך ללמוד אותו שעות על גבי שעות, אלא להתחיל להשתמש בו כבר מהרגע הראשון. כמוכן, הוא מעוניין לזכור כבר בתפעול השני איך משתמשים במוצר שוב במהירות מבלי לחזור להוראות.

האם כדאי לי ללמוד UI- UX חווית משתמש ב-2022 – שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש

ללמוד חווית משתמש כיום זה בעצם ללמוד את אחד המקצועות הכי חדשניים כיום. אין כיום מוצר שיוצא ללא חווית משתמש ולכן יש גם ביקוש גדול מאוד לאנשים אשר עוסקים בתחום. זהו שוק שהולך וגדל וככל שהטכנולוגיה מתפתחת, כך הדרישה למעצבים אלו גדולה יותר ויותר. כנראה שהמקצוע שהולך להישאר פה לעוד הרבה שנים טובות וגם השכר שלו הוא שכר לא רע. כמעצבי UX-UI בתחילת הדרך, ניתן להרוויח כ- 18,000 ש"ח בחודש וזו רק ההתחלה. עם הניסיון גדל השכר וגם העניין והגיוון של התחום.

אחריות של מעצבים גרפיים.

מי אחראי על כל הפלטפורמות הדיגיטליות שאנו נתקלים בהן על בסיס קבוע? מי יוצר את האריזה של הקורנספלקס שאנו אוכלים  מדי יום? מי אחראי על תפריט שפותח במסעדה שקראנו עליה? כמובן שמעצבים גרפיים הם הפתרון. מעצבים גרפיים אחראים לכל הפלטפורמות הדיגיטליות שאנו נחשפים אליהן על בסיס קבוע. בחיבור הבא נסביר בהרחבה כיצד פועלים מעצבים גרפיים, אם יש משרות פנויות בתעשייה.

וכיצד גם אתם עלולים לעבור למקצוע שרעב לידיים עובדות. הקורסים באתר זה נוצרו על ידי מדריכים שבאמת רוצים לסייע לכל מי שמעוניין להיכנס לתחום העיצוב הגרפי והטכנולוגיה הדיגיטלית על ידי הסברה על סגנונות עיצוב שונים. ללא וודאות, אם תקשור לסביבה הזו, תוכל להתקדם לתפקידים גבוהים במיוחד במגזר. השיעורים בעמוד מספקים גישות מצוינות ליצירת ויז'ואל עם תהליכי עיצוב בתחום פיתוח אתרים וגרפיקה ממוחשבת שעשויים להתאים לכל מי שמעוניין ללמוד מקצוע זה.

הטכנולוגיה של תעשיית ההייטק מה בדיוק קורה שם? מה זה קשור למעצבים גרפיים?

בשנים האחרונות עולם העיצוב הגרפי הפך מקצה לקצה, וניתן לראות שהרבה מעצבים גרפיים משתלבים במהירות במגזר ההייטק ובעולם הדיגיטלי. סגנונות העיצוב שהושגו בעבר בעבודה בבית דפוס ליצירת אריזות מעוצבות או התאמת גרפיקה למכונות דפוס התפתחו עם הזמן, וכיום ניתן לראות שיותר מעצבים גרפיים משתלבים בתחום ההייטק ומשתפים פעולה עם מהנדס מחשבים או מהנדס תוכנה. עבודה במגזר ההייטק הכרחית מאחר שמהנדס מחשבים או מהנדס תוכנה לא למדו בקורסי מדעי המחשב כיצד לחשוב חזותית ללקוחות, מהי שפה חזותית, מהי טיפוגרפיה ומושגים נוספים. סטודנטים למחשבים לומדים בעיקר כיצד לתכנת ולהתאים מערכות לפלטפורמות אינטרנט דיגיטליות.

תפקידים של מעצבים גרפיים בעולם הדיגיטלי.

למעצבים גרפיים יש חלק חיוני בתעשיית הדיגיטל שכן חברות לא יכולות לפעול היום ללא מעצב גרפי המספק את כל הפלטפורמה הדיגיטלית והשפה העיצובית לכל מטרה. החל מיצירת אתר עם צבע נהדר או לחילופין, הבנה מקצועית מהי תורת הצבעים מאחורי כל גוון. הרי כולנו יודעים שכל גוון מעורר פסיכולוגיה ורגש מסוים, ומעצבים גרפיים חייבים לשלוט במאות נושאים שונים על מנת להתאים את כל התמונות ללקוח.

בתחום העיצוב הגרפי, שוק היעד.

בתחום העיצוב הגרפי, קהל היעד הוא קבוצת האנשים שאליהם הצרכנים מבקשים לחשוף מידע שיווקי. אין ספק שהאינטרנט הוא זירה עצומה, ומי שלא נמצא שם עכשיו לא יוכל לחיות בעתיד. מעצבים גרפיים לומדים את כל הפלטפורמות הדיגיטליות על מנת לגרום ללקוחות להופיע בכל הפלטפורמות הדיגיטליות בצורה הכי מקצועית שיש. מכיוון שהגולשים של היום חכמים ושופטים אם מותג מקצועי או לא תוך דקות, בעלי עסקים מסתמכים על מעצבים גרפיים שיגרמו להם להופיע בצורה מקצועית בכל הפלטפורמות הדיגיטליות.

מקצועות הלימוד בעיצוב גרפי

מקצועות הלימוד בעיצוב גרפי כוללים מודעות מקצועית מיהו קהל היעד, ולכן אחריותם של מעצבים גרפיים היא ללמוד את האורך והרוחב של אופן פרסום המוצר בסגנון ויזואלי שאינו פוגע בקהל היעד. למשל, אם קהל היעד הוא ילדים, מי צריך צבעים קרירים יותר? מעצבים גרפיים חייבים ללמוד להרחיב את היעד הדמוגרפי ולשתף פעולה עם הלקוחות שלהם כדי להבין באופן מלא כיצד לקדם ולפרסם את המוצר. אף אחד לא מצפה כיום שמעצבים גרפיים יכירו כל נושא בעולם, ולכן עליהם לעבוד בשיתוף פעולה רציף עם הארגון שמעסיק אותם או לחילופין עם הלקוח המבקש סגנונות עיצוב.

תחומי הלימוד בעיצוב גרפי רחבים למדי, וניתן לראות שכיום על מעצבים גרפיים להסדיר מהי טיפוגרפיה וכיצד היא משפיעה על בני אדם, או לחילופין את כל כללי האיזון והסימטריה לכל אורכה ורוחבה. אין ספק שמי שמתחבר למקצוע הזה יגלה עבודה יוצאת מן הכלל בעבודה מהבית או משתלב בתעשיית ההייטק מדי פעם.

איך אני יכול להתחיל להשתלב בעסקי ההייטק אם אין לי ניסיון קודם?

כיום, לא משנה אם יש לכם ניסיון רב שנים בתחום העיצוב הגרפי והדיגיטלי או לא; מה שחשוב זה שיש לך תיק עבודות שמדבר בשפה המקצועית. רק תיק עבודות באמת יכול לעזור לך מעצב גרפי להתחיל להראות לכל העולם שאתה מבין מהו עיצוב גרפי.

תאגידי ההייטק ומשרדי הפרסום של היום אינם מתרשמים מתעודת גרפיקאי או תואר שני. לקוחות עכשיו רק רוצים לראות שאתה מבין את עולם העיצוב בצורה מקצועית. האם אתה באמת יכול להביא צרכנים ולדעת באיזו גרפיקה להשתמש בפרסומת שלך? האם אתה באמת יכול להתחבר רגשית לקבוצת היעד עבורה אתה מייצר מוצרים? מכיוון שמדובר בנושאים נרחבים שמעצבים גרפיים לומדים במהלך הלימודים שלהם, הסימולציות העסקיות צריכות להוכיח שאתה באמת מבין מי לקוח היעד שלך.

 ככל שהסימולציות שלך מתקשרות בהצלחה עם עולם העיצוב, סביר להניח שתבחין שאתה מתחבר למקומות שונים. זה קריטי להדגים בתיק עבודות את כל הטרנדים הרבים שטרם נראו ולא לחזור או להעתיק סגנונות עבודה שכבר נראו כי כל לקוח או מראיין שרוצה לעבוד איתך כבר ראה אלפי דוגמאות שונות בקריירה שלו ובאמת יכול לשפוט אם אתה מעצב גרפי תוך כמה שניות. לא. על הפורטפוליו לכלול מגוון תחומים החל מעיצוב גרפי ועד לתחום השיווק, הדמיות איור, יצירת לוגו דיגיטלי וחשיבה רחבה.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט באמצעות המחשב?

קורסים מקוונים הם אפשרות מעשית ביותר לכל מי שרוצה לשלב לימודים ועבודה. כולנו ראינו כיצד, בתקופת הקורונה, אוניברסיטאות רבות החלו לפעול אך ורק דרך האינטרנט. משרד החינוך קבע כי זוהי האפשרות הבלעדית לשמירת המרחק החברתי. אנחנו מלמדים בדרך זו דרך האינטרנט כבר חמש עשרה שנה, עם מדריך מקושר למסך התלמיד. באמצעות תוכנת חיבור למחשב, המדריך עשוי לשוחח עם התלמיד באופן אישי ואישי, להסביר לו את עולם העיצוב הגרפי אחד על אחד.

 במהלך המפגש, המדריך מסביר מהו עיצוב גרפי וכיצד להתקדם בתעשייה, ולאחר מכן על התלמיד לתרגל את התכנים כדי להוכיח שהוא באמת מכיר את כל הנושאים במלואם. בסיומו של כל קורס ניתנים שיעורי בית ומשימות לתלמיד על מנת לספק לו את כל החשיבה היצירתית הדרושה לתיק עבודות. אין ספק שמציאת זמן להשלמת שיעורי בית ותרגילים חיונית להצלחה במקצוע העיצוב הגרפי.

התהליך

כיום, על מנת ליצור אסטרטגיות פרסום דיגיטליות, עליכם להכין מספר סימולציות שונות עבור הלקוח או כל מי שרוצה לשתף אתכם פעולה בעתיד כדי להדגים את האפשרויות שהמעצב הגרפי באמת מכיר. המחקר. לכן חשוב להקדיש זמן ולהעביר שיעורי בית שכן עיצוב גרפי הוא שפה אוניברסלית.

לסיכם תחום הדיגיטל רק יגדל בשנים הקרובות.

תחום הדיגיטל רק יגדל בשנים הקרובות, לכן אתם המעצבים הגרפיים מחפשים קריירה שתאפשר לכם להשתלב בעסק מצליח שרעב לידיים עובדות. ללא וודאות, המשמעת של עיצוב גרפי תאפשר לך להשיג זאת. מעצבים גרפיים מרוויחים כיום רווחים גבוהים למדי בהשוואה לכמות ההכשרה הקצרה שהם עוברים, ורוב הבוגרים עובדים מהבית. לבית הספר רשת של למעלה מ19 אלף מפעלי היי-טק ומשרדי פרסום המחפשים מעצב גרפי שרק מתחיל את דרכו במתן שירותי עיצוב ומיתוג. אין ספק שבית הספר שלך יחשוף אותך להרגלי עבודה שונים דרך הקבוצה על מנת לעזור לך להיטמע מהר.