לימודי גרפיקה בזום - קורס מעצבים גרפיקה זהות מותג לימודים אונליין באינטרנט

לימודי גרפיקה בזום – קורס מעצבים גרפיקה זהות מותג לימודים אונליין באינטרנט

ההחלטה על לימודי גרפיקה היא החלטה בהחלט לא קלה, גם עבור חלקינו אשר בעלי ניסיון עשיר. לימודי גרפיקה צריכים להיות מקיפים, רציניים, על ידי מרצים נחשבים מהתחום ולהתבצע במקום המיועד לכך. השוק מוצף בכל מיני הדרכות ומסלולים במכללות שונות, אך למעשה מקום ללא רקע מתאים והמלצות איננו מומלץ וסביר להניח כי המרצים במקום כזו לא יהיו מומחים בתחומם.

לימודי גרפיקה החוויה

אם חשבתם על לימודי גרפיקה כעל החוויה הבאה שלכם, קיימים מספר גורמים עליהם יש לחשוב. גורם ראשון הוא איזה תחום בדיוק. לימודי גרפיקה מכילים תחומים שונים – עיצוב גרפי, עיצוב אמנותי, גרפיקה ממוחשבת, זהות מותג, עיצוב אופנה, איור וכו’. כדאי לבחור במקום לימודים בו ניתן להתמקצע באחד התחומים ולהגיע לרמה גבוהה. לימודי גרפיקה במקום שכזה יכולים להיות מקפצה לעבר המקצוע אותו רציתם.

האפשרות במסגרת לימודי גרפיקה להתמקצע בנישה מסוימת

מצד שני, כדאי לוודא כי קיימת האפשרות במסגרת לימודי גרפיקה להתמקצע בתחום ספציפי מאוד. כך למעשה הסטודנט הופך למומחה. לדוגמה, מומלץ לוודא טרם ההרשמה כי לימודי גרפיקה במוסד מסוים מכילים קורסים אשר מיועדים להתמקצעות בתוכנה מסוימת או מקצוע מסוים. לדוגמה קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור, קורס אינדיזיין. גם בכל תוכנה קיימות דרכי לימוד המקצועיות ביותר הכוללות את השפה העיצובית – חוקתיות מול הבנת זהות מותגים. כך שלא כל מוסד המעביר לימודי גרפיקה הוא מתאים הוא אפילו ראוי לשם.

גורם נוסף הוא לימודי גרפיקה עצמם. לא כל מכללה מתאימה. מסלולי לימודים גרפיקאים צריכים להיעשות על ידי מרצים מנוסים המסוגלים לספק תמיכה של אחד על אחד לכל תלמיד ותלמיד לאורך כל הדרך עד שמגיעים למצב האופטימאלי בו התלמיד נהיה מקצוען אמתי. לכן חשוב שהמרצים יהיו בעל ידע בתחום, הבנה בתחומים המקבילים וניסיון מעשי בחברות הייטק.

בוגרי לימודי גרפיקה

על מנת לוודא את כל הגורמים הללו, מומחים ממליצים להתייעץ עם בוגרי קורסים גרפיקאים. מוסד ללימודי עיצוב גרפיקה שבוגריו נקלטו היטב בשוק או הפכו לבעלי סטודיו פרטי הוא כנראה מוסד איכותי, עם לימודי גרפיקה מקיפים ורציניים. בנוסף, קשר עסקי עם בוגרים כאלה הוא קשר אשר יכול להשתלם בעתיד, לאחר ההסבה המקצועית, כאשר אנו מחפשים מקום עבודה.

מכללת סולו, הוא בדיוק המקום שעונה על כל הדרישות שציינו . תכנית לימודים מקיפה, קורסים מקצועיים בכל תוכנה, מרצים מנוסים ומקצועיים עם ניסיון מהשטח, כולם מאפיינים את הסטודיו. מכללת סולו, אותה הקימו מרצים מין השורה לפני 12 שנה, הוא בעל תוצאות מוכחות – אלפי בוגרים שפתחו סטודיו או בוגרים שהשתלבו בתעשייה. התוצאות מדברות בעד עצמן.

ההחלטה על לימודי גרפיקה – בואו ללמוד במקום שנהנים בו מאד!

אוהבים לצפות בלוגואים או בניוזלטר ומתפעלים כל פעם מחדש איך עשו את זה? מתפעלים מפרסומות בפייסבוק או באינסטגרם ותוהים איך המעצב גרפי עשה את זה? בכתבה הבאה נסביר לכם מה מעצבים גרפים לומדים בעולם העיצוב הגרפי ואם אתם אוהבים את עולם זה בהחלט תמצאו לכם מקצוע מדהים עם רווחה כלכלית ואין ספור אפשרויות לקידום בתחום ההייטק ומשרדי פרסום. העמוד מלווה בסרטונים רבים שהכנו עבורכם כדי להסביר לכם מה זה עיצוב גרפי.

איך אני יכול לדעת שאני מתאים ללמוד עיצוב גרפי?

אם אתם שואלים את עצמכם אם אתם אוהבים את עולם העיצוב הגרפי או לא בהחלט תמצאו בכתבה זו את כל התשובות. השיעורים נעשו על ידי מיטב המרצים בעולם העיצוב הגרפי וחלקם עובדים במכללה ומלמדים סטודנטים איך לעבוד כפרילנסרים עצמאיים או לעבוד כשכירים לחברות הייטק. עולם הטכנולוגיה השתנה מקצה לקצה והביקוש למעצבים גרפיים נעשה מאוד גדול בשנים האחרונות במיוחד בגלל שההייטק לוקח לתוכו אין ספור מעצבים גרפיים מתחילים כדי לעבוד עם מפתחים ומתכנתים בצורה קבועה.

למה יש ביקוש בעולם העיצוב הגרפי? איפה נראה מעצבים גרפיים עובדים כיום? האם למעצבים גרפיים יש עבודה?

על כל התשובות האלה תוכלו לראות באין ספור מודעות דרושים בפייסבוק או בבלוגים שונים שמבקשים מעצבים גרפיים מידי יום. הביקוש נעשה מסיבי למעצבים גרפיים ואין מספיק כוח אדם שייתן את כל הפתרונות הדיגיטליים ליצירת נוכחות דיגיטלית לעסקים. אם בעבר רוב הבוגרים שסיימו לימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית היו הולכים לעבוד אך ורק בבתי דפוס, אריזות, הוצאות לאור ועוד היום נוכל לראות שלמעצבים גרפיים יש אין ספור מקומות עבודה והם יכולים גם לעבוד מהבית בתחום זה. מעצבים גרפיים מרוויחים שכר של שתיים עשרה אלף שח נטו ללא ניסיון בדיוק לאחר סיום הלימודים. עולם הדפוס סובל ממחסור בכוח אדם כי מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד בתחום ההייטק בגלל השכר הגבוה וביקוש מול התקדמות טכנולוגית אין סופית.

איזה תוכנות מעצבים גרפים לומדים ומהי השפה העיצובית?

התוכנות בעיצוב גרפי הן פוטושופ אילוסטרייטור ואנדיזיין. לכל תוכנה יש תפקיד אחר בתחום העיצוב הגרפי וכל תוכנה מיועדת לסגנון אחר לבנייה קונספטואלית וליצירת ויזואליים נכונים.

  1. תוכנת הפוטושופ עיקר עיסוקה זה עבודה עם תמונות, יצירת מניפולציות על תמונות והעברת מסרים בשילוב טקסט וכיתוב.
  2. תוכנת האילוסטרייטור נחשבת לתוכנה הרצינית ביותר והמרכזית בעולם ההייטק דרכה עושים אינפוגרפיקות ובונים תהליכי מיתוג לעסקים. התוכנה עובדת על קווים וצורות והיא בעצם עושה את כל מה שתוכנת הפוטושופ לא יכולה לעשות.
  3. תוכנת האנדיזיין מה היא עושה? תוכנת האנדיזיין היא לא תוכנת עיצוב והיא מאפשרת לעצב בה חוברות וקטלוגים ומשתמשים בה עם טקסט רב שמגיע מלקוחות שימושית מאוד בעולם הוצאות לאור ונוכל לראות בשנים האחרונות שמרבית האתרים אם הם רוצים להעביר ממידעון או מניוזלטר הם משתמשים בתוכנת האנדיזיין.

איך לומדים מהבית עיצוב גרפי?

בית הספר סולו קיים מעל חמש עשרה שנה ומלמד את כל מקצועות המולטימדיה והטכנולוגיה להייטק דרך האינטרנט אונליין. אומנם הזום הגיע בשנים האחרונות וגרם לאנשים להבין שרק ככה אפשר ללמוד מהבית אבל בית ספר סולו מקיים לימודים וקורסים אונליין כבר חמש עשרה שנה ומכשיר סטודנטים לתעשיית ההייטק ולעולם הדפוס. השיעור הוא פרטני אחד על אחד מה שגורם לסטודנט לקבל את כל היחס האישי ולהצליח בקורס בלימוד פרטני. במהלך השיעור המורה רואה את המסך של הסטודנט ומסביר לו איך לעצב גרפיקה דיגיטלית תוך שימוש בשפה העיצובית. אם יש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל החומר הלימודי עד שהסטודנט יבין את כל החומר.

בסיום כל שיעור מתקבלים תרגילים מאתגרים וקשים כדי לפתח לסטודנט את היצירתיות והחשיבה. הסוד בעולם העיצוב הגרפי זה אך ורק תרגול בגלל שעובדים בתוכנות מחשב לכן הסטודנט צריך לתרגל פקודות רבות כדי לשלוט ולהפגין יצירתיות בלימודים. ככל שתתרגלו הרבה תוכלו לפתח לכם תיק עבודות ובזה אתם והמורה הפרטי שלכם תהיו עסוקים לכל אורך הקורס.

כדאי להיות פרילנסר ולעבוד בתחום העיצוב גרפי וההייטק עצמאי או להיות שכיר ולעבוד בחברה מסודרת?

נוכל להגיד לכם שבשתי השאלות זה תלוי באופי של המעצב גם בתור שכיר וגם בתור עצמאי תוכל להרוויח כסף. נוכל להגיד לכם שיש הרבה שכירים שמעולם לא היו במקום עבודה פיזית והם עובדים בתחום זה מהבית. או אם אתם בוחרים לעבוד בצורה עצמאית תוכלו לארגן לכם לקוחות בשלל נושאים. עיצוב גרפי הוא לא רק נישה אחת והוא לא רק תחום הפרסום והמיתוג עסקים נוכל לראות מעצבי גרפיקה פרילנסרים שעובדים עם עולם האריזות, דפוס, אופנה והדמיות. מספיק לקוח אחד שיאמין בכם שתשיגו אותו בכל צורה שיווקית כזו או אחרת והוא יביא אתו שלל לקוחות אחרים. ככל שתיק העבודות שלכם יהיה רב תחומי עם אין ספור נושאים שונים תוכלו לקבל אין ספור הצעות עבודה.

מהו מסלול לימודי תקשורת חזותית?

כדי לעבוד בהייטק לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי תוכלו להמשיך לקורסים נוספים שמיועדים לעבודה בהייטק. לימודי תקשורת חזותית כוללים את כל ההבנה המעמיקה של מה זה אתר אינטרנט ואיך לעצב אפליקציה. אי אפשר ללמוד נושאים אלה אם אין לכם רקע בסיסי בעיצוב גרפי. כל אפליקציה או אתר אינטרנט צריך לוגו ולכן לקוחות מעדיפים לעבוד עם בן אדם אחד שיכול להיות להם אחראי על כל התחומים האלה. בסופו של דבר זה פחות כאב ראש ללקוחות כי הם יודעים שבן אדם אחד אחראי על כל הנושאים האלה במקום להיות מקושרים עם שני אנשים.

הנוכחות הדיגיטלית

תקשורת חזותית נחשב לתחום מאוד רציני בגלל שהוא מאפשר לעסקים להביע את הנוכחות הדיגיטלית שלהם בכל מקום שהוא. נוכחות דיגיטלית זה תחום שהוא מאוד חשוב היום במיוחד לאחר הקורונה עסקים הבינו שאם לא יהיה להם אתר אינטרנט או חנות אונליין הם לא יוכלו להגביר את מערך השיווק לקהל היעד שלהם. קהל היעד הוא קהל הצרכנים שמשתמש במוצרים שכל חברה או גוף מתעסקים בו.

למה תיק עבודות כזה חשוב ואיך אני מתחיל לעבוד בתחום?

תיק העבודות מראה מי אתה באמת. מראה אם אתה מעצב מקצועי או לא מקצועי. עסקים או לקוחות פרטיים שירצו ממכם עיצוב מסוים יבקשו לראות דוגמאות שעשיתם בעבר. זה לא ממש יעניין אותם אם יש לכם תעודה או תואר ראשון במכללה מסוימת. ברגע שהם יראו שתיק העבודות שלכם והדוגמאות שנמצאות בתיק העבודות הם רציניות ומקצועיות רק אז הם יתחילו בשיתוף פעולה שלם איתכם. ככל שתיק העבודות שלכם יהיה תיק עבודות רב תחומי שלא מראה רק נישה אחת. תוכלו להתקבל לכל תחום.

תיק העבודות מה צריך להכיל?

תיק העבודות צריך להכיל מאות עבודות בתחומים שונים החל מייצור גרפיקה עסקית, עבודה בהדמיות דיגיטליות, שיווק ופרסום לרשתות החברתיות, הבדלים ביצירת קונספט לעסק חדש או קיים, ועוד אין ספור תחומים שאתם לומדים בעיצוב גרפי. האחריות היא של הבית ספר ושלכם עם עצמכם בגלל שלכל אורך הקורס צריכה השקעה מקסימלית ואין ספור שעות תרגול כדי להבין מהי השפה העיצובית. תוכלו ליצור אתנו קשר בעמוד זה או להיות חלק מקבוצת הפייסבוק שלנו מעל שתיים עשרה שנה עם תשע עשרה אלף חברות וארגונים שמספקים עבודות למעצבים גרפיים מתחילים. שיהיה לכם צפייה נעימה.