מהו השכר של גרפיקאי פרילנסר ב2021

מה זה גרפיקאי פרילנסר? כמה מקבלים גרפיקאים?

מקצוע הגרפיקה בישראל הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר שקיימים כיום וזאת ממספר סיבות. תחילה מדובר במקצוע מאוד יצירתי ומאוד נחשק. אפשר לומר שהוא נחשב למקצוע מגניב שאנשים רבים נמשכים אליו. סיבה נוספת היא העובדה שמדובר במקצוע עם גמישות. למה הכוונה בגמישות? הכוונה שיש בו המון תחומי גרפיקה שניתן לעסוק בהם ולכן לגרפיקאי אף פעם לא משעמם, תמיד הוא יכול לבחור לגוון ולשנות את העיסוק שלו כגרפיקאי. עוד סיבה שנחשבת ליתרון גדול בתחום זה, היא העובדה כי הגרפיקאי יכול לבחור האם להיות שכיר, האם להיות פרילנסר או לשלב בין השניים. כבר במהלך הלימודים ניתן לראות את הסטודנטים מתלבטים על הנושא הזה. בכתבה הבאה באנו לעזור לכם לקבל את ההחלטה האם להיות שכיר או פרילנסר? למי מתאים להיות פרילנסר? והאם להיות פרילנסר בתחום זה רווחי? נוכל להגיד לכם שהביקוש גובר למעצבי אתרים ומעצבים גרפיים במיוחד לאחר הקורונה עסקים הבינו שאם הם לא יהיו ברשת עם פרסום אונליים הם לא יוכלו לשרוד.

מיהו הגרפיקאי השכיר?

הגרפיקאי השכיר ב2021 הוא למעשה אדם שלמד גרפיקה ועובד במקום שזקוק לגרפיקאים. זה יכול להיות משרד פרסום, בית דפוס או חברת הייטק, כאשר מה שמשותף לכולם זו העובדה שהם עוסקים בסוג מסוים של גרפיקה שבה יעסוק הגרפיקאי השכיר.

לגרפיקאי השכיר יש יום עבודה של שבע, שמונה או תשע שעות. הזמן ברור ומוגבל. בסוף יום עבודתו מסתיימת, הוא חוזר הביתה והיא ממשיכה רק למחרת בהגדרה. על השעות שהוא עובד יש שכר שמוסכם עם המעסיק ומידי פעם יש גם העלאת שכר. המשכורת ההתחלתית של שכיר שעכשיו סיים ללמוד עשויה להתחיל מ-10,000 שקלים ואם הוא עובד בהייטק, המשכורת כמובן גדלה ועשויה להגיע ל-17,000 שקלים. השכיר לא מתעסק עם שיווק העסק שבו או עובד, חישוב משכורות או התעסקות עם רשויות המס.

מיהו הגרפיקאי הפרילנסר?

הגרפיקאי הפרילנסר הוא אדון לעצמו. הוא מנהל את העסק שלו ולכן מנהל גם את זמן העבודה. זמן העבודה של הפרילנסר יכול להתפרש על כל היום, אך אם הוא יגדיר מראש את שעות העבודה שלו, הוא עשוי לתת לעצמו מסגרת טובה. בכל מקרה, הוא לא חייב לעבוד בשעות הבוקר, אם הוא מחליט, הוא יכול לבצע את העבודה גם אחר הצהריים או בלילה ובעיקרון זה על פי מה שנכון לו ונוח לו.

הגרפיקאי הפרילנסר צריך לבצע פעולות שיווק יומיומיות כדי לקדם את העסק שלו ולקבל פרויקטים מלקוחות. עליו להשקיע בכך לפחות 40% מהזמן. במידה ויבצע זאת באופן קבוע, יוכל להגיע לרווחים מדהימים. עבודתו של הפרילנסר היא פרויקטאלית, כלומר, הוא עובד לפי פרויקטים שעליהם גובה תשלום. הפרויקטים יכולים להיות ארוכי טווח במחירים ממוצעים או קצרי טווח במחירים גבוהים מאוד. מבחינת הרווח, ניתן לומר כי פרילנסר שמבצע שיווק נכון וקבוע, עשוי להגיע למשכורות גדולות פי שלוש מהגרפיקאי השכיר. וזה למעשה היתרון העצום.

עוד יתרון שיש לפרילנסר, זו האפשרות לשלב מספר תחומי גרפיקה יחד, דבר שהשכיר מוגבל בו בהתאם למקום העבודה.

למי מתאים להיות פרילנסר?

להיות גרפיקאי פרילנסר מתאים עבור אנשים שמחפשים לעבוד בלי שיהיה להם בוס על הראש. אלו אנשים בעל נפש יזמית שניהול זמן זורם בדמם. הם שואפים להגיע להצלחה בעצמם, אין להם בעיה לבצע שיווק עצמי ולהתעסק בכל החלקים הכספיים של להיות עצמאי. הפרילנסר מחפש מעוף ויצירתיות ולכן עבודה כעצמאי היא הכי מתאימה עבורו.

האם השכר של הפרילנסר תמיד גבוה?

אז זהו שלא תמיד, אך עם עבודה קשה בתחום השיווקי, עבודה נכונה, ניהול זמן נכון, שירות ותוצאות מקצועיות ואיכותיות מול הלקוחות, יביאו את הגרפיקאי הפרילנסר להישגים גבוהים מאוד בשכר. נכון, יש לזכור שיש תקופות בשנה חזקות יותר וחלשות יותר, אך מכיוון שהוא עשוי לשלש את משכורתו מהגרפיקאי השכיר, מצבו הוא טוב גם בימים החלשים יותר. תמיד קיים סיכון זה ברור, אך אל מול הסיכון עומדת הזדמנות לשפע כלכלי.

אם ניהול זמן ושיווק הם תחומים שלא זורמים לי, אני צריך לוותר על החלום להיות פרילנסר בתחום?

התשובה לכך היא לא! כיום, בשנת 2021 אנו נמצאים בעידן של שפע שבו ניתן ללמוד הכל! ניהול זמן ושיווק הם ללא ספק קורסים שניתן לעשות וללמוד איך לנהל את העסק כמו שצריך. מעצבים רבים שחולמים על קריירה עצמאית, מבצעים קורסים כאלו ונמצאים על גל ההצלחה.

אני רוצה להיות פרילנסר בעיצוב גרפי, איפה כדאי לי ללמוד?

בארץ יש המון סוגים של תכניות לימוד של התחום, אנו במכללת סולו מציעים תכנית מהפכנית בתחום העיצוב הגרפי, מהסיבה שאנו מביאים איתנו מקצועיות יחד עם חדשנות אל התלמידים שלנו.

במכללת סולו מלמדים אונליין מהבית ואנו עושים זאת כבר 15 שנים בהצלחה, עוד הרבה לפני שהזום נכנס למחוזותינו. המכללה הבינה משהו מאוד חשוב על סטודנטים החיים בעולם המהיר שלנו. אנו הבנו כי סטודנט כיום צריך לעצור את החיים שלו כדי ללמוד וזה לא חייב להיות ככה. במכללת סולו לומדים אונליין מהבית, כלומר אין לכם צורך לעמוד בפקקים, לשלם על תחבורה ציבורית, דלק או חניה. גם אין לכם צורך לעבור דירה בשביל הלימודים ובטח שלא לעזוב עבודה. במכללת סולו לומדים שעה וחצי בשבוע, אחד על אחד עם מורה ויש צורך בעוד כשלוש עד ארבע שעות בשבוע עבור מטלות.

האם במתכונת זו אפשר ללמוד באופן רציני?

למכללת סולו ניסיון עשיר עם שוק התעסוקה בתחום מול השינויים לקראת 2022 במיוחד לאור המעבר של עסקים לעבוד רק אונליין. מתכונת הלימודים שלנו איכותית, מקיפה ועדכנית לשוק התעסוקה והטכנולוגיות שבו. כאשר הלימוד הוא אחד על אחד, גם כאשר הקצב נמוך, התוצאות הם מדהימות! הסטודנטים שלנט יוצאים עם כלים רחבים ויישומיים בתחום והם ללא ספק מוכנים לקראת מציאת עבודה. בנוסף, שיעורים אחד על אחד למעשה אומרים שהקצב שלכם הוא זה שקובע. אתם לא תלויים בתלמידים אחרים ויכולים לשאול שאלות כל הזמן ולקבל מענה מדויק ומקצועי.

האם במכללה ילמדו אותי איך לשווק את עצמי?

התשובה היא כמובן לא. שיווק הוא קורס נפרד כמובן. מה שכן לומדים הסטודנטים שלנו זה יישום החומר בדרך מקצועית המתאימה לשוק העבודה ומאפשרת לכם לשמור על קהל לקוחות יציב ורחב, לאחר שביצעתם שיווק נכון. לקוח שאוהב א. השירות שלכם, חש כי קיבל עבודה מקצועית, יחזור אליכם ואף ימליץ עליכם וזה הסוד. כאשר מקבלים שירות לא טוב ופחות מקצועי, שיווק טוב לא יעזור. לכן, אל תשכחו ללמוד מאתנו את  המקצועיות והיצירתיות וזה הדיוק מה שעושים אצלנו בקורסים.

לסיכום, להיות גרפיקאי זה להיות אדם בעל מקצוע דינאמי המאפשר לבחור האם להיות שכיר או פרילנסר. זה גם לעבוד במקצוע מבוקש מאוד ועם שכר מצוין גם כשכיר וגם כעצמאי. כמעצבים גרפיים פרילנסרים, יש לכם המון יתרונות ולכן זה מקצוע מומלץ מאוד. כיום תוכלו ללמוד מקצוע זה אצל הטובים ביותר, מכללת סולו, המלמדת אונליין מהבית ומאפשרת לכם לרכוש מקצוע במגביל לחיי הפנאי והעבודה שלכם. שעה וחצי בשבוע, זה כל מה שצריך כדי ללמוד מקצוע מצוין, רווחי, יצירתי, גמיש ועם המון עבודה. צרו עמנו קשר עוד היום ונשמח לתת לכם פרטים נוספים על התחום, המקצוע והקורס במכללת סולו.