לימודי תעודה בתקשורת חזותית

כל מה שרציתם לדעת מה ההבדל בין לימודי תואר ללימודי תעודה בתקשורת חזותית?

יש רגעים בחיים בהם אנו עשויים להתלבט מה לעשות הלאה. האם ללכת ללמוד תואר כלשהוא או לתעודה? האם להמשיך במקום העבודה הנוכחי או לחפש משהו אחר? האם לעשות בכלל פסק זמן מהחיים ולטייל בעולם או האם להשקיע את הזמן בעבודה ובהתפתחות? הרגעים האלו יכולים להיות מאוד מתסכלים לפעמים. למה? כי לא תמיד האפשרויות מסתנכרנות עם הרצונות. כך לדוגמא אם אנו רוצים ללמוד במכללה כלשהיא אבל אין לנו את היכולת הכלכלית לעשות את זה, נצטרך לדחות, לוותר או למצוא איזה שהוא פתרון. יש אנשים שלא מוותרים על החלומות שלהם ודוחפים לקראתם בכל מצב.

תואר או תעודה בלימודי עיצוב וגרפיקה?

יש מקצועות שונים בהם אפשר ללמוד לתואר או ללמוד לתעודה. הנה דוגמא. יש אפשרות להיות הנדסאי בעל תואר הנדסאי שאינו תואר אקדמאי, ויש אפשרות ללמוד לתואר בתחום. יכולות להיות כל מיני אפשרויות עבודה לשניהם, ואפילו, אותה אחד מהנדס ואחד הנדסאי ששניהם נמצאים באותו מקום עבודה ואפילו באותו התפקיד. מה בכל זאת ההבדל? יש הבדל. ההבדל הוא במשכורת ובאפשרות הקידום. מי שיש לו תואר ראשון או שני ויש לו כמובן גם את הכישורים הרלוונטיים, יקבל משכורת גבוהה יותר ויוכל להתקדם בקלות רבה יותר. כן, תואר אקדמאי יכול בלא מעט מקרים להיות זה שיקדם וזה שישבור את תקרת הזכוכית.

תואר אקדמאי גם בלא מעט מקרים ותחומים יהיה זה שיאפשר להתקבל לעבודה. אומנם היום אנשים מתקבלים לעבודה בעיקר בזכות הכישרון שלהם, אבל מה לעשות, כנראה שהעולם הישן עוד חלק מאיתנו. יש לא מעט מקומות עבודה שחלק מהדרישות בהם הן תואר אקדמאי, תואר שאמור ללמד על אינטליגנציה ואיכות של הנושא אותו, מה שלא פעם ממש לא נכון…

אבל מסתבר שיש גם תחומים ומקצועות שלא ממש משנה אם יש תואר או תעודה בתחום. מה שמשנה הוא תיק עבודות שמעיד על הכישרון והמוטיבציה של מי שיצר אותו, ותקשורת חזותית היא אחד מהתחומים הללו, תחום בו אין באמת הבדל בין לימודי תעודה או תואר אקדמאי.

מהי תקשורת חזותית

תקשורת חזותית היא כל מה שאנחנו נחשפים אליו בעין, שמעביר לנו מסר למוח שמעביר את המסר הלאה אל הרגש וגורם לנו לתחושה כלשהיא. התחום עוסק בגירויים חזותיים ואיך לגרום להם אצל הצופה, כדי שבסופו של דבר הוא יבצע איזו שהיא פעולה או יחוש משהו.

איפה היא פוגשת אותנו? בכל מקום. זה יכול להיות הפלאייר המעוצב אותו אנחנו פוגשים כשאנחנו יורדים במדרגות הבניין וחולפים ליד תיבות הדואר. זה יכול להיות בסרט אנימציה אותו אנו רואים עם הילד, זה יכול להיות אתר אינטרנט שאנו נחשפים אליו שגורם לנו לרצות לדעת יותר על תחום העיסוק שלו, זו יכולה להיות חנות וירטואלית שמעוצבת ככה שמיד נרצה לבצע רכישה, וזו יכולה להיות פרסומת אונליין או אופליין שאנו נחשפים אליה. 

תקשורת חזותית פוגשת אותנו בכל מקום. זה ממשיך עם העיתון שאנחנו פותחים בבוקר עם הקפה. מישהו עיצב אותו נכון? מישהו גרם לכך שמה שבתוכו יעניין אותנו. זה רלוונטי לספרים שאנחנו קוראים, צריך לעמד אותם, לקבוע מה יהיה בכריכה האחורית ומה יהיה בכריכה הקדמית… למעשה, לא משנה מה זה, אם זה משהו שאנחנו נחשפים אליו ויש לו השפעה ויזואלית עלינו, וכמובן כזה שאנשי מקצוע יכולים לשנות בהתאם לצרכים, זה תקשורת חזותית. זהו תחחום שדורש לימוד של תוכנות שונות והנה כמה מהן.

התוכנות הדרושות ללימודים תקשורת חזותית וחווית משתמש

פוטושופ – פוטושופ היא תוכנה שקשה לתפוס מישהו שלא מכיר אותה או לפחות שמע עליה. היא תוכנה שהתחילה את האפשרות של עריכת תמונות, ובאמצעותה אפשר לקחת כל תמונה ולעשות בה שינויים דרמטיים. זו תוכנה שמאפשרת לתקן תמונות שנראה שאין להן סיכוי, זו תוכנה שמאפשרת לעשות שינויים ומניפולציות רבות, וזו תוכנה שיש בה מאות כלים ואפשרויות שכל מי שמכיר אותן יוצא נשכר. פוטושופ היא שם נרדף לעיבוד תמונות, שם נרדף לעבודה עם תמונות ועם כל הכבוד לתוכנות ולאפליקציות שיש היום לתיקון תמונות, אף אחת לא משתווה לפוטושופ. לא סתם היום כל מעצב או צלם עובד עם פוטושופ. היא הטובה ביותר בשוק.

אילוסטרייטור – אילוסטרייטור היא עוד תוכנת עיצוב והיא מבית חברת אדובי, בדיוק קמו הקודמת שהזכרנו כאן. אילוסטרייטור היא תוכנה שלא עובדת על פיקסלים אלא על ווקטורים, מה שאומר שהיא לא מוגבלת בהגדלה. היא מיועדת לעבודות גרפיות שונות בהן הכנה של כרטיס ביקור ואחרים, וניתן כפי שציינו באמצעותה להגדיל כל קובץ שרוצים לכל גודל שהוא, בלי לאבד מהחדות של התמונה. אילוסטרייטור גם היא תוכנת בחירה של כל מעצב גרפי, ולמעשה, זו אולי תוכנת הגרפיקה החשובה ביותר.

אינדיזיין – אינדיזיין היא תוכנת עימוד, תוכנה שבאמצעותה מעצבים ספרים וקבצי PDF. זו תוכנה שכל מי שחושב לעבוד בבית דפוס או הוצאה לאור חייב להכיר אותה לעומק.

למה לא משנה בתקשורת חזותית אם תעודה או תואר?

אם תנסו להתקבל לעבודה כמעצבים גרפיים, ב-99% ממקומות העבודה לא ישאלו אתכם אם יש לכם תואר ראשון או שני או אם יש לכם תעודה. למה? כי זה פשוט לא רלוונטי. הרי יכול להיות בן אדם עם תואר אקדמאי ואפילו עם דוקטורט, אבל מה לעשות שאין לו כישרון עיצובי… לעומת זאת יכול להיות מישהו שלא סיים 12 שנות לימוד ויש לו את זה, הוא יודע לעצב ויודע לעשות את זה בצורה מדהימה.

מה כן צריך? בשביל לעבוד בעיצוב גרפי צריך תיק עבודות מרשים, תיק עבודות מכובד כזה שמראה את הכישורים והיכולות. זה מה שכל מקום עבודה או לקוח פוטנציאלי ירצו, ולא שום דבר אחר כמו תואר או תעודה.

הלקוחות והחברות שמעסיקות מחפשים את הדבר הבא, והם רוצים לראות מה המעצב או המעצבת כבר עשו. האם יש להם כישרון והאם הם יודעים לעבוד עם התוכנות הרלוונטיות, האם הם עם ראש עיצובי כמו שהלקוח רוצה או שלא… זה הדבר היחיד שמעניין וכל דבר אחר, נדחק מיד לשוליים. 

זה אומר שאם אתם מתכוונים ללמוד תקשורת חזותית, כדאי שתצאו מהלימודים גם עם תיק עבודות. ואיפה אתם יכולים ללמוד ולצאת עם תיק עבודות מרשים – רק במכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד אונליין.

חשיבה יצירתית בעיצוב

ללמוד אונליין תקשורת חזותית להייטק אחד על אחד – השיטה היעילה ביותר

אם אתם מחפשים איפה ללמוד תקשורת חזותית ועיצוב גרפי, הגעתם אל המקום הנכון. במכללת סולו מבינים שכל תלמיד צריך לקבל יחס אישי, ואין כמו שיעור פרטי בשביל זה. אבל למה לצאת מהבית אם אפשר ללמוד אונליין? למה לשלם על דלק, חנייה, תחבורה ציבורית, אוכל וקפה כשאפשר לחסוך את זה? למה לצאת מוקדם מהעבודה כשאפשר ללמוד בכל זמן?

במכללת סולו, לומדים מתי שנוח למורה ולתלמיד ועושים את זה באמצעות המחשב, באמצעות תוכנה ייחודית שמחברת בין השניים. מה שהכי חשוב ורלוונטי, במסגרת לימודים כאלו יוצאים עם תיק עבודות מרשים, כזה שאפשר להראות למעסיקים ולקוחות פוטנציאליים.

רוצים לדעת יותר? צרו קשר עוד היום וקבלו מידע נוסף!

טרנדים בעולם העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית