תקשורת חזותית אפשרויות תעסוקה

//תקשורת חזותית אפשרויות תעסוקה

לחפש עבודה או כיוון בעבודה זה מצב בו אפשר להיות בנקודות שונות בחיים. זה יכול לתפוס אותנו רגע אחרי השחרור מהצבא כשאנו רוצים לרכוש איזה שהוא מקצוע, זה יכול להיות עוד קצת מאוחר יותר, אחרי שאנו מטיילים בעולם ורוצים להתחיל את החיים האמיתיים, זה יכול להיות אחרי שכבר יוצאים לפנסיה ומחפשים כיוון חדש, ויכול להיות גם במהלך החיים, כשכבר עובדים וכביכול “מסודרים” אך רוצים לשנות כיוון או להוסיף עוד עבודה כדי לגמור את החודש.

האפשרויות היום רבות, וגם שונות מהאפשרויות שהיו בעבר. פעם, האופציות היחידות לעבודה היו אופציות פיזיות. לאחר מכן נכנסו אלו המשרדיות שאפשרו לעבוד בתחומים רבים יותר בעבודה משרדית, והיום, אפשר כבר לעבוד עם מחשב ובלי שום דבר אחר בנוסף. כן, היום יש לא מעט עבודות שדורשות מחשב (גם נייד) חיבור לאינטרנט ואולי כמה תוכנות על המחשב. וזהו, אפשר להתחיל להתפרנס ולהתפרנס בכבוד. התחומים הללו יכולים להיות כתיבת תוכן, יכולים להיות קידום באינטרנט, יכולים להיות פרסום ברשתות החברתיות, בניית אתרים וגם תקשורת חזותית. לגבי האופציה האחרונה, נסביר מהן אפשרויות התעסוקה אבל רגע לפני, נסביר מהי בכלל תקשורת חזותית ולמה לימוד שלה יכול לפתוח עולמות חדשים.

תקשורת חזותית

תקשורת חזותית

מהי תקשורת חזותית?

אם ננסה לכמת את התחום בכמה מילים, נוכל להגדיר אותו ככה – תקשורת חזותית היא היכולת להעביר מסר מסוים לקהל רחב, עם אמצעים ויזואליים. המסר צריך לעבור באופן ברור, קליט, חד ומהיר. תקשורת חזותית היא פרסום באמצעות עיצוב, באמצעות אלמנטים שונים והיא כוללת בתוכה בעיקר את תחום העיצוב הגרפי. יש תוכנות שונות שנלמדות במסגרת העיצוב הגרפי, תוכנות כמו פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין ואחרות. אך מהן אפשרויות התעסוקה בתחום? הנה כמה מהן שחשוב להכיר.

תקשורת חזותית

תקשורת חזותית

תחום העיתונות

תחום העיתונות הכתובה צמא למעצבים גרפיים ולמומחים לתקשורת חזותית. אלו יכולים להיות עיתוני חדשות, יכולים להיות מגאזינים שונים וכל עיתון כתוב. נכון שהיום יש את המדיה הדיגיטלית ונראה שהעיתונות הכתובה נשארה מאחור. אבל לא, היא עדיין חיה וקיימת ונראה שהיא עוד תמשיך להתקיים שנים רבות. אז איפה צריך מעצבים גרפיים בעיתונות? צריך במערכות העיתונים הגדולות, צריך לעצב אותם מה שיכול להיות בעל השפעה גדולה מאוד. לפעמים, עיצוב נכון של עמוד חדשותי יכול לגרום לקורא להרגיש משהו, וזה יכול להיות עם קשר לדעת קהל, לפוליטיקה ולדברים אחרים. מעצבים גרפיים צריך גם במגזינים שונים כמו מגזיני אוכל או עיצוב, מגזינים בהם העיצוב הגרפי הוא מה שיקבע חד משמעית את הצלחתם. הרי אנשים מושפעים מאוד ממראה ויזואלי וזה  בהחלט יכול להיות קריטי האם המגזין מעוצב כמו שצריך או שלא.

עולם הפרסום

עוד “נישה” חשובה למעצבים גרפיים היא עולם הפרסום. עולם הפרסום חייב מעצבים גרפיים מכיוון שאת ההשפעה עושה עיצוב טוב יחד עם קופי רייטינג מצוין. השילוב בין שניהם הוא השילוב המנצח, ועיצוב גרפי חייב להיות ברמה גבוהה בפרסום כדי שהוא יצליח. כשמדברים על עולם הפרסום מתייחסים כמובן בעיקר לפרסום בדיגיטל, והיום עם הטאבלטים והסמארטפונים, פרסום הוא עולם עצום בפני עצמו.

בתי דפוס

בתי דפוס הם עוד מקום עבודה עבור מי שלומד תקשורת חזותית ומתמחה בעיצוב גרפי. שוב, נכון שיש את עולם הדיגיטל והוא היום תופס הרבה יותר מאשר עולם הפרינט, אך עולם הפרינט עדיין קיים. עדיין מדפיסים כרטיסי ביקור, עדיין מדפיסים פלאיירים, עדיין מדפיסים חומרים שונים וכל אלו צריכים עיצוב גרפי. מעצב גרפי שעובד בבית דפוס יכול ליהנות מעבודה יציבה, ממשכורת קבועה ומשקט כלכלי.

 

תקשורת חזותית ש

תקשורת חזותית ש

 

בניית אתרים

ישנם מילוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם ומיליארדי דפי אינטרנט. את הדפים והאתרים הללו צריך לעצב ומי שעושה את זה הוא מעצב גרפי. נכון שיש היום תבניות מוכנות מהן ניתן לבנות אתרים אך עיצוב אתר אינטרנט באופן מקצועי הופך אותו למיוחד יותר ומקצועי יותר. מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד בחברות בניית אתרים ויש אין סוף עבודה בשבילם. היום כבר לא צריך לדעת קוד בשביל לעצב אתר אינטרנט, היום אפשר לעשות את זה בקלות ובמהירות. מי שיודע לעצב גרפיקה לאתרים יכול להתפרנס מצוין, להרוויח אלפי שקלים על כל אתר אינטרנט שהוא בונה ולהתפרנס מצוין.

לעבוד מכל מקום!

אם תקשורת חזותית מעניינת אתכם, אתם בכיוון הנכון. אך יש בתחום הזה עוד יתרון עצום, יתרון שחייבים להכיר והוא האפשרות לעבוד מכל מקום. מה זה אומר? זה אומר שבשביל לעבוד עם תוכנות עיצוב גרפי מקצועיות של יצרנית  התוכנות הגרפיות אדובי כל מה שצריך הוא מחשב, חיבור לאינטרנט ולדעת את התוכנות הרלוונטיות. לא צריך לפתוח עסק בעשרות ומאות אלפי שקלים, צריך אלפים בודדים מאוד בשביל לקנות מחשב נייד וזהו, אפשר להתחיל לעבוד.

אבל הלייף סטייל של סוג העבודה הזה הוא מה שמושך אליו רבים. תארו לעצמכם את עצמכם עובדים מבית הקפה האהוב עליכם בשכונה, מהבית של חבר שגר בחו”ל או במהלך טיול? גם אם אתם עובדים מהבית, תארו לעצמכם שאתם אלו שתהיו האדונים של עצמכם, אתם אלו שתחליטו מתי לעבוד וכמה לעבוד? זה בדיוק מה שנותן לנו העולם החדש והמקצוע הזה. את האפשרות לעבוד מכל מקום ובכל זמן, בלי להיות תלויים באף אחד.

אם אתם תוהים ממה מתפרנסים כל אלו שאתם רואים יושבים עם לפטופים בבתי הקפה, דעו לכם שסיכוי סביר שהם מעצבים גרפיים או מעצבי UX-UI מקצועיים. הם יושבים ועובדים שעות ארוכות, עם אספרסו ביד אחת ועם טאבלט או לפטופ שהם עובדים עליו עם היד השנייה. אין ספק שכל אחד היה רוצה את הלייף סטייל הזה ובשביל להגיע אליו, צריך קודם כל ללמוד. ואיפה לומדים תקשורת חזותית בדרך הטובה והיעילה ביותר? רק במכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד און ליין עם מורה פרטי.

שיטת הלימוד של מכללת סולו

יש לא מעט מכללות שמלמדות עיצוב גרפי ותקשורת חזותית. אבל בשביל ללמוד באחת המכללות הללו, אתם צריכים להתחייב לשעות מסוימות, צריכים לוותר על עבודה או לצאת מוקדם מהעבודה, צריכים להתארגן ליציאה מהבית, צריכים לשלם על הנסיעה ועוד דברים רבים אחרים. אבל במכללת סולו לא תצטרכו את כל אלו מכיוון שהלימודים הם אחד על אחד עם מורה פרטי און ליין, או במילים אחרות – כל אחד יושב בבית שלו ולומדים באמצעות הרשת.

איך זה עובד? פשוט מאוד. יש תוכנה ייעודית שאיתה לומדים, תוכנה שמקשרת בין שני המחשבים, מצד אחד של המורה ומצד שני של התלמיד, וכל אחד יכול גם לראות את המחשב של השני. ככה לומדים בדיוק כמו בשיעור פרטי, ככה לומדים בשיטה חדשנית ועם המורים הטובים ביותר. מכללת סולו היא מכללה שקיימת כבר שנים רבות והיא הכשירה מאות רבות של תלמידים. במהלך הלימודים מכינים תיק עבודות ובסיום הלימודים מקבלים תעודה והכוונה ללימודים. מכללת סולו היא מכללה שבה כל תלמיד הוא עולם ומלואו, כל תלמיד מקבל את היחס לו הוא ראוי ואת תשומת הלב המלאה. במכללת סולו מאמינים שעם יחס אישי ועם שיטת לימוד טובה, כל אחד יכול להיות מעצב גרפי ברמה הגבוהה ביותר.

 

2019-07-26T21:41:09+03:00