לא משנה באיזה שלב אתם בחיים, אתם יכולים תמיד להתחיל משהו חדש. אתם יכולים ללמוד מקצוע שייתן לכם ערך, יכולים להתקדם ויכולים כמובן גם להגדיל את ההכנסות שלכם. היו, יש לא מעט אנשים שמתקשים לסגור את החודש. הם עובדים ומגיעים למשכורת מסוימת ולא יכולים להגיע ליותר מזה, אלא מקסימום לאיזה שהוא בונוס של כמה מאות שקלים. הם היו רוצים לרכוש מקצוע נוסף בכדי להשלים הכנסה או בשביל להפוך אותו לעבודה עיקרית, ויש לא מעט אופציות בעידן האינטרנטי. אחת האופציות היא תקשורת חזותית, מקצוע שיש לו המון ביקוש היום והוא יכול להיות מתאים לרבים. הנה קצת הסבר על מה זה תקשורת חזותית ולמה מדובר על תחום כל כך מבוקש.

מה זה תקשורת חזותית?

בשביל להבין מהי תקשורת חזותית כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להסתכל סביבנו. אם אנחנו רואים עם הילדים איזה שהוא סרטון עם דמויות אנימציה, מישהו עיצב את אותן דמויות והפיח בהן חיים. אם אנחנו פותחים איזה שהוא עלון ואנחנו רואים בו את המלל שמסודר לנו מול העיניים, תמונות או איורים או כל דבר אחר, גם זה תקשורת חזותית. ממשקים לטלוויזיה ולמערכות מידע, עם כריכה מעוצבת, ספרים, אתרי אינטרנט, פרסומות און ליין או אוף ליין, קליפים מושקעים ולמעשה כל דבר שאנחנו רואים בעיניים שהוא לא חלק מהטבע אלא עוצב בשבילנו.

תקשורת חזותית בעולם המחשבים

תקשורת חזותית לא הגיעה לעולם רק לאחר שהמחשבים הומצאו אלא כבר הרבה לפני. אפשר היה לראות אותה גם בחומרים מודפסים הן למטרות לימודיות, הן למטרות עסקיות, הן למטרות שיווקיות ומטרות אחרות. תקשורת חזותית היתה גם לפני עידן האינטרנט אך היום כמובן היא קיימת ובשימוש מאסיבי הרבה יותר. כל פרסומת וירטואלית או טלוויזיונית צריכה עיצוב, כל אתר אינטרנט צריך מישהו שיעבוד עליו ובכלל, העיצוב הגרפי שהוא השם הנרדף של התקשורת החזותית נצרך יותר ויותר. אז איפה אפשר לעבוד אם לומדים תקשורת חזותית? הנה כמה רעיונות ודוגמאות למקומות עבודה כאלו.

דוגמאות למקומות עבודה – מעצבים גרפיים

  • בתי דפוס – נכון, עולם הפרינט היום הרבה פחות משמעותי ממה שהוא היה בעבר. אבל עדיין, צריך אותו והוא קיים ויש בו לא מעט עבודה. צריך להדפיס כרטיסי ביקור, עלונים, ברושורים, פלאיירים, ספרים ומה לא… צריך גם מישהו שיעצב את כל החומרים הללו וכאן נכנס המעצב הגרפי שיכול לעבוד בבתי דפוס ולהציע את שירותיו או על בסיס פרילנסר או על בסיס עובד לכל דבר עם משכורת.
  • מערכות העיתונים – נכון שאנחנו צורכים את החדשות בעיקר באמצעות האינטרנט אבל כנראה שלעיתון המודפס אין באמת תחליף. הוא לא הולך לעזוב אותנו כל כך מהר והוא יישאר איתנו עוד שנים רבות, ובשביל שהעיתון יהיה מושך בטח בעידן בו הכל וירטואלי הוא צריך עיצוב וגרפיקה  מקצועי. מעצבים גרפיים יכולים לעבוד במערכות עיתונים ולהרוויח משכורות נאות מאוד.
  • חברות פרסום – חברות פרסום עובדות היום בעיקר בדיגיטל אבל לא רק. הן נותנות שירות גם בעלונים ובעיתונים ובכל מקרה, הן חייבות מעצבים גרפיים בשביל להפיק את הפירסומות שלהן. יש לא מעט חברות פרסום וחלק מהן הולכות וגדלות, והן מקום מצוין בשביל לעבוד בו וגם ללמוד בו. אם אתם חושבים על תקשורת חזותית אתם יכולים בין השאר גם לדמיין את עצמכם עובדים בחברת פרסום מבוקשת ומפורסמת.
  • חברות אינטרנט – זאת אולי אופציית העבודה הגדולה והמשמעותית ביותר. יש היום לא מעט חברות שעוסקות בבניית אתרים כמו גם קידום ופרסום אתרים, והן “חיות” על מעצבים גרפיים. הן צריכות מעצבים מקצועיים שיעבדו על האתרים שהם מקימים ויש אין סוף עבודה. חברות אינטרנט מעסיקות חלק מהעובדים שלהן אצלן בחברה וחלק מהעובדים אצלן עובדים מהבית. זה אומר שיכול להיות שתוכלו לשלב את העבודה יחד עם עוד דברים שיש לכם לעשות מה שיכול להיות מדהים ומה שמביא אותנו לפסקה הבאה שמדברת על האופציה להגשים חלום ולעבוד מהבית.
תקשורת חזותית הגדרה
תקשורת חזותית הגדרה

להגשים חלום ולעבוד מכל מקום בתקשורת וגרפיקה (ומהבית כמובן)

אם אתם חושבים ללמוד תקשורת חזותית, יכול להיות שאתם עומדים להגשים חלום של רבים שהוא – לעבוד מהבית או מכל מקום אחר. כן, היום בעידן המחשבים והאינטרנט יש לא מעט אנשים שככה מתפרנסים, הם עובדים מהבית מעצבים אפליקציות או כל דבר אחר ומנהלים את הזמן שלהם איך שהם רוצים מה שאומר שיש להם לייף סטייל מדהים. בשביל לעבוד בתקשורת חזותית או במילים אחרות – בעיצוב גרפי, כל מה שצריך זה מחשב מה שיכול להיות כמובן גם לפטופ, חיבור לאינטרנט שגם את זה קל היום להשיג ואת התוכנות הרלוונטיות שקונים בגרושים יחסית. אפשר למעשה לעבוד כך מכל מקום. מהבית, מבית הקפה השכונתי, מבית של חבר, במהלך טיול לחו”ל או מכל מקום ובכל זמן אחר. עבודה מהבית היא משהו שקורץ ללא מעט אנשים והנה דוגמא לאיך מתנהל יום של מעצבת גרפית עם ילדים שעובדת מהבית בתור פרילנסרית.

יום עבודה מהבית בעיצוב ותקשורת חזותית

שירי היא מעצבת גרפית שתמיד חלמה לעבוד מהבית ועכשיו היא חיה את החלום. היא קמה בבוקר ומארגנת את הילדים לגני הילדים ולבית הספר, לוקחת אותם למוסדות החינוך וחוזרת הביתה. היא מכינה לעצמה קפה ויושבת עם העיתון רבע שעה, ולאחר מכן היא מתיישבת לעבוד ועושה את זה במשך כשלוש שעות גרפיקה או עיצוב ממשקים לאפליקציות. אחר כך היא מסדרת קצת את הבית, מכניסה מכונת כביסה ותולה אחת שסיימה, ומתיישבת לעבוד עוד שעה וחצי. שעת הצהריים מגיעה והילדים אוטוטו חוזרים הביתה, ושירי מבשלת להם אוכל טעים שהם ייהנו ממנו ברגע שיחזרו. לאחר שהם אוכלים והם עוברים לטלוויזיה או למחשב, היא מתיישבת לעבוד עוד שעה וחצי עד שמגיעה השעה 4 אחר הצהריים. שירי עוצרת את העבודה ומבלה את אחר הצהריים עם הילדים, שמסתיימים עם מקלחת וארוחת ערב עם חיוך של כולם. לפעמים היא מתיישבת לעוד שעה אחרי שהם נרדמים, תלוי בפרוייקטים הפתוחים שיש לה.

ללמוד תקשורת חזותית במכללת סולו

אם גם אתם רוצים סדר יום כזה או דומה לזה, אם גם אתם רוצים להיות הבעלים של הזמן שלכם, אתם צריכים ללמוד תקשורת חזותית. יש אין ספור מכללות שמלמדות את התחום ויש גם מורים פרטיים שיגיעו אליכם או שאתם אליהם, אך יש שיטה אחת שהיא המתקדמת ביותר והמצליחה ביותר כיום – לימודי תקשורת חזותית אחד על אחד אונליין במכללת סולו וכל זה מהבית.

במכללת סולו אתם יכולים להחליט מתי מתאים לכם ללמוד. הלימודים מתקיימים עם מורה בשר ודם שיושב בביתו ומעביר את השיעור באמצעות תוכנה שמחברת בין שני המחשבים. במהלך השיעור כל אחד רואה את המסך של השני ויכול “להשתלט” עליו, או במילים אחרות, זה בדיוק כמו שיעור פרטי פיזי אבל בלי לצאת מהבית ובלי לארח אף אחד.

מכללת סולו היא המכללה המובילה בתחום והיא מציעה שלל קורסים מעולם הגרפיקה ומכינה את התלמידים לעולם העבודה. במהלך הלימודים מכינים התלמידים תיק עבודות ולאחר הלימודים הם מקבלים הכוונה וסיוע בהשמה לעבודה. לימודי תקשורת חזותית ואת כל מקצועות הגרפיקה לומדים רק במכללת סולו!