תקשורת חזותית קורסים אונליין מהבית

תקשורת חזותית קורסים אונליין מהבית – ללמוד להיות פרילנס ולעבוד בחברות הייטק ב2022

שנת 2020, השנה החולפת ושנת 2021 יזכרו בהיסטוריה כשנים שבהם כל הקורסים הנלמדים עברו לדיגיטל. אפליקציית הזום הפכה להיות יותר ויותר שימושית בקרב כל הגילאים. הקורונה פקדה את העולם ולא אפשרה לאנשים לצאת לעבוד או ללמוד וזו הייתה הדרך שאפשרה לאנשים להמשיך ולתפקד.

כל העולם עבר לזום וגם עולם הלימודים. המכללות והאוניברסיטאות החלו ביצירת קורסים המועברים בזום, חלקם הצליחו יותר וחלקם פחות, אך מה שבטוח, העולם הבין שניתן לעשות הכל מרחוק, גם ללמוד מקצוע. ואם כבר מדברים על ללמוד מקצוע מרחוק, כדאי לדעת שהקורונה היא לא הראשונה שהביאה אלינו את הלימודים בזום, מכללת סולו, המכללה ללימודי עיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק מלמדת כך כבר 15 שנים באמצעות תוכנות חיבור מגוונות. תקשורת חזותית זה אחד מהקורסים הנלמדים במכללה ועליו נדבר כעת.

תקשורת חזותית, מה לומדים בקורס בזה?

תקשורת חזותית הוא קורס מקיף ואיכותי שנלמד אצלנו במכללת סולו. מדובר במסלול רחב הכולל בתוכו לימודי עיצוב גרפי, בניית אתרים ואפליקציות באמצעות וורדפרס ואלמנטור. המסלול נקרא תקשורת חזותית כי הלומדים בו יתמקצעו בתוכנות דיגיטליות המאפשרות תקשורת בעולמות הדיגיטל שהיום נחשבים למקומות הראשונים שבהם מבצעים פרסום עסקים.

איך תקשורת חזותית באה לידי ביטוי בפרסום עסקים?

בעבר, עסקים היו מקומיים ולכן הפרסום שלהם עבר מפה לאוזן באזור שבו העסק היה קיים. דרך הפרסום הזו התקיימה עד אמצע שנות התשעים. לקראת סוף שנות התשעים, כאשר האינטרנט כבר היה קיים, יותר ויותר עסקים החלו בפרסום דרך אתר האינטרנט וכיום למעשה דרך הפרסום העיקרית היא דרך הדיגיטל.

בעלי עסקים כיום זקוקים לאנשים העוסקים בעיצוב בדיגיטל. הם זקוקים לאנשים שבונים ומעצבים אתרי אינטרנט, הם זקוקים לאנשים שמעצבים באנרים ופרסומות בדיגיטל ושידעו לבצע זאת בעזרת הכלים הדיגיטליים הטובים ביותר. זה בדיוק מה שלומדים הסטודנטים לתקשורת חזותית, איך לעזור לעסק לייצר לעצמו מעטפת שיווקית מעוצבת בצורה מקצועית.

למה חשוב לדעת וורדפרס בבניית אתרים ולא מערכת אחרת?

וורדפרס נחשבת למערכת ניהול התוכן הטובה ביותר כיום. 40 אחוזים מכלל האתרים שקיימים בנויים באמצעות הוורדפרס. מדובר על מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח שמנוע החיפוש של גוגל מאוד אוהב ולכן הרבה יותר קל לקדם אתר שנבנה במערכת זו. מעבר לכך, המערכת כוללת מגוון עצום של תוספים שיהפכו את האתרים שתבנו לאתרים איכותיים.

למה חשוב לדעת תוכנה לבניית אתר בתוסף אלמנטור?

אלמנטור הוא למעשה תוסף המתווסף למערכת ניהול התוכן וורדפרס. האלמנטור הוא בעצם כלי המאפשר לתכנן ולנהל את התוכן ועיצוב האתר בקלות מאוד. לכן תוסף זה חשוב ואתם כסטודנטים במכללת סולו תלמדו את התוסף. בניית אתרים בעזרת אלמנטור מקלה את העבודה והופכת את בניית האתר למהירה יותר.

למה חשוב לדעת לבנות אפליקציות?

אפליקציות הם הדור הדיגיטלי הבא. אם כל עסק רוצה שיהיה לו אתר אינטרנט, כיום כל עסק רוצה שתהיה לו גם אפליקציה ושאנשים יוכלו לעשות כל מה שהם עושים באתר, בתוך האפליקציה בטלפון הנייד. זה לא שאין אינטרנט בטלפון, יש ואפשר לגלוש משם, אך הרבה יותר נוח לעשות זאת מאפליקציה זמינה ומותאמת לטלפון הנייד ובמיוחד שהיא מעוצבת היטב.

מה עוד לומדים בתקשורת חזותית?

בקורס תקשורת חזותית לומדים גם עיצוב גרפי. עיצוב גרפי ותוכנות העיצוב של אדובי הן חשובות מאוד לכל שלבי הקורס וגם עבור המקצוע. בעזרת התוכנות המעצבים יכולים להכניס תמונות איכותיות ואלמנטים חזותיים לאפליקציות ולאתרים. כמו כן, למידה של עיצוב גרפי מעשירה את הסטודנטים בכלים מעולם העיצוב שחשובים מאוד בבניית אתרים ואפליקציות.

איך לומדים את המסלול הכשרה מקצועית בעיצוב גרפי ובניית אתרים במכללת סולו?

מכללת סולו מלמדת בצורה ייחודית. במכללה המורים מלמדים אחד על אחד באונליין. המטרה היא לאפשר לכל תלמיד ללמוד מקצוע עשיר ומגוון במינימום זמן, מקסימום מקצועיות ובקצב של התלמיד. כשלומדים אחד על אחד, לתלמיד אין תלות בכיתה שלמה. חומר שאינו מובן, התלמיד יוכל לחזור עליו עם המורה מבלי לעצור את הקצב של התלמידים האחרים, כמו שמתרחש בכיתה. היחס הוא למעשה 1:1 ותשומת הלב היא אל התלמיד בלבד.

מה צריך כדי ללמוד תקשורת חזותית במכללת סולו?

כמו בכל לימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית, תזדקקו למחשב, אינטרנט, אוזניות, רמקול ועכבר. אלו הם פריטים פשוטים שתזדקקו להם גם בלימודים פרונטאליים. לפני שתתחילו בלמידה, נציג מהמכלל יחבר אתכם לתוכנת חיבור שתאפשר קשר אונליין בניכם לבין המורה. כחלק מתכונות התוכנה, המורה יקבל גם את האפשרות לשלוט בעכבר מרחוק וכך יוכל להדגים לכם הסברים.

איך מתנהל השיעור בעיצוב גרפי וחווית משתמש, האם הוא איכותי?

שיעור אחד על אחד מעצם היותו פרטי הוא שיעור איכותי, אך גם דרך הלימוד אצלנו במכללת סולו מאפשרת איכות ומקצועיות. אנו לא מלמדים מסות של חומר בזמן קצר, אלא יחידות הלימוד מתפרקות לתת נושאים קטנים הבנויים נדבך על נדבך. בכל שיעור ילמד אתכם המורה בין 3-5 נושאים לפי הקצב שלכם. המטרה היא להגיע להבנה של החומר ויכולת יישום שלו. כמו כן, התרגול הוא מאוד חשוב ולאחר ההסבר של המורה אתם תתרגלו יחד וגם תקבלו שיעורי בית. את שיעורי הבית יבדוק המורה ותקבלו בכל תחילת שיעור משוב שבעזרתו תוכלו ללמוד ולהתקדם.

האם אפשר ללמוד תקשורת חזותית אונליין מבלי לבצע תרגול?

אפשר ללמוד מבלי לבצע תרגול, אך סביר שלא תצליחו להפוך את הלימודים למקצוע. אם אתם רוצים לעסוק בתחום, עליכם לתרגל ולהשקיע בכך בכל שבוע. כחלק ממתכונת הלימודים יהיה עליכם להגיש עבודות מידי שבוע וזהו תנאי לקבלת תעודה. כמו כן, בסוף כל חלק מהותי של הקורס, תתבקשו להגיש עבודות ברמת תיק עבודות. את העבודות הללו תוכלו להכניס כמון לתיק העבודות שלכם בסוף הקורס.

תיק עבודות תקשורת חזותית, בואו נדבר על זה

לא בכל מכללה מדברים על תיק העבודות, אך זהו נושא חשוב מעין כמוהו. תיק העבודות הוא הפנים שלכם והוא מה שצריך על מנת להתקבל לעבודה. מעסיקים וגם לקוחות יבקשו לראות עבודות שלכם ולקבוע האם אתם מתאימים להם על פיהם. חשוב שכל עבודה איכותית שלכם תכניסו לתיק העבודות. אצלנו במכללת סולו תכינו עבודות ברמת תיק עבודות וכך במשך השיעורים תוכלו לבנות תיק עבודות ראשוני. בהמשך, אם תרצו לשפר אותו תוכלו להוסיף עבודות חדשות או להתעניין בקורס שלנו שבו בונים תיק עבודות.

היכן מחפשים עבודה בתחום?

עבודה בתחום של תקשורת חזותית מחפשים באתרי דרושים, כמו בכל עבודה. אצלנו במכללת סולו גם מציעים לסטודנטים להצטרף אל קבוצת הפיסבוק הגדולה ביותר עבור דרושים בתחום. בקבוצה זו מתפרסמות עשרות משרות בכל יום הקשורות לתחום וניתן להגיש אליהם את תיק העבודות שלכם. כאשר אין לכם צורך בחיפוש המשרות, הרבה יותר קל למצוא עבודה. זו כבר חמישים אחוז מהדרך. מה שנותר לכם זה להראות את הכישרון שלכם וכך להתקבל לעבודה.

אם מסלול תקשורת חזותית אונליין מהבית מעניין אתכם, אתם רוצים לדעת לעצב אתרים וגם לעצב גרפיקות מרהיבות, זה הזמן להתקשר אלינו או פשוט להשאיר את הפרטים שלכם ונציג מטעמנו ייצור אתכם קשר. ובינתיים, תוכלו להתרשם מהסרטונים הנפלאים באתר שלנו.