פורום גרפיקה ממוחשבת

פורום גרפיקה ממוחשבת – האם ניתן להיות גרפיקאי ולשלוט רק באחת או שתיים מן התוכנות?

תוכן עניינים הצג

אדם שלמד רק יישום  אחד או שתיים אינו יכול להיות גרפיקאי. גרפיקה ממוחשבת איכותית והסבה מקצועית דורש ידע ומיזוג של שלושת הכלים הללו. גרפיקה יכולה להתחיל בעריכה תמונה בפוטושופ, לעבור לתוכנת אילוסטרייטור ולהכניס גורמים ציוריים ומשם לקטלג את הגרפיקה יחד עם כיתוב בתוכנת אינדיזיין. מכיוון ששלושת היישומים שייכות לחברת אדובי הן עובדות אחת עם השנייה בצורה שלמה וכל אחת מהן נותנת מקום לגרפיקה הספציפית שניתן לעצב איתה.

כל מה שצריך ללמוד כדי להיות גרפיקאיב-2022

אפשרי להבחין בזאת כמו מאייר גרפי שיש לו מברש אבל אין לו גוון. משמע חלק מכלי העבודה שלו לא מצויים ולכן הוא לא יוכל ליישם את עבודתו היטב. כך קורה בדיוק בגרפיקה ממוחשבת ולכן אדם שרוצה להיות גרפיקאי חייב לבחון את שלושת היישומים שהן כלי העבודה שלו.

בכל הסבה מקצועית שאנו לומדים אנו רוצים לדעת שעשינו את המירב כדי להיות הכי טובים במקצוע כדי לפתוח לעצמנו את כל המסוגלות כאשר נפתח דלת כדי לעסוק במה שלמדנו אחרי ההסבה מקצועית.

הסבה מקצועית בקורס גרפיקה הוא כזה

גם הסבה מקצועית בקורס גרפיקה הוא כזה. אנשים שהולכים ללמוד גרפיקה ממוחשבת כולם רוצים לדעת אילו דברים חשוב ללמוד כדי להיות מעצבים עם הסבה מקצועית איכותית בשנת 2022 שנכנסה אלינו כעת. בכתבה הבאה נשוחח על כל מה שמיוחס עבור גרפיקאים ואיך תוכלו לעשות לעצמכם קריירה עכשווית ומעניינת בתעשייה.

כלי העבודה של גרפיקאים בשנת 2022

אם תשאלו גרפיקאים שעוסקים בשוק כבר יותר מ-10 שנה הם יאמרו לכם שבמשך הקריירה למדו מספר יישומים עיצוב שהם היו כלי עבודה המוביל שלהם. ואם תלכו 40 שנים אחורה, גרפיקאים  בזמנים אלו יגוללו לכם שהרבה מהעבודה שלהם הייתה מתנהלת ע”י איור. כיום בשנת 2022 יש מגוון יישומים גרפיקה ממוחשבת חלקן יישומים חובבניות שבהן החברה הרחבה משתמשת ויש יישומים גרפיקה ממוחשבת הנלמדות בהסבה מקצועניות עבור גרפיקאים.

אפליקציות מרכזיות שנקראות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין

כיום עולם גרפיקה ממוחשבת היסודי ביותר מתפקד בעזרת 3 יישומים ואפליקציות מרכזיות שנקראות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כל תוכנה מיישמת עבודה גרפית אחרת וביחד הן יוצרות גרפיקה אחת שלמה וטובה. היישומים הללו הן מבית אדובי וכל הוראת הבסיס בגרפיקה ממוחשבת מתבססות עליהן. אדם שרוצה לעסוק לאחר ההסבה מקצועית בגרפיקה יהיה חייב לדעת אותן היטב בשילוב השפה העיצובית.

ללמוד היטב את הבסיס המקצועי לפני הכל

לפני שתתחילו להיות גרפיקאים תצטרכו להתחיל מהתחלה כמו כולם צעד אחר צעד. מדובר בהסבה מקצועית מלאה ביצירתיות הניתנת ליצירה בצורה הטובה ביותר כאשר יודעים היטב את הבסיס של הנושא. ומה כולל בסיס המקצוע? הבסיס ההכשרה של גרפיקה ממוחשבת מתחלק לשניים, כאשר החלק הראשון הוא החלק הטכני והחלק השני הוא רכיב עיצובי היצירתי והמחשבתי של המקצוע. כדי להיות גרפיקאים  עם הסבה מקצועית נכונה עליכם לדעת את שני החלקים האלו בצורה הטובה ביותר.

כלי העבודה היצירתי של גרפיקאים  – חשיבה עיצובית בשנת 2022

כמו בכל הסבה מקצועית גם בגרפיקה ממוחשבת אנחנו נראה מגמות ותהליכים. בגרפיקה ממוחשבת הכיוונים וההתפתחויות מתבטאים בחשיבה העיצובית ובדרך העברת המסרים. אם בעבר לפני שההבנה המקצועית התפתחה, הגרפיקה הייתה מעט מתוחכמת, הרי שהיום אנו רואים טרנד של תחכום בעבודת עריכה בקווים יותר נקיים ואופנתיים, דבר שעשוי להיעשות בעוד כמה שנים, אך כיום ב-2022 זו המגמה השולטת בהגות העיצובית.

איך לומדים את הטרנדים והמגמות של החשיבה העיצובית?

בעצם כבר במהלך הקורסים אתם תרכזו ותלמדו את המגמות העיצוביות והטרנדים המעמיקים לאותה שנה שבה תלמדו. כדי לדעת על טרנדים חדישים וכיוונים במודל התפתחותיות של החשיבה העיצובית כשאתם לומדים להיות גרפיקאים שצורכים השכלה חדשה כל הזמן, לכן ניתן לומר שגרפיקאים אף פעם לא חדלים מללמוד ולפעמים גרפיקאי גם מפתח חשיבה עיצובית עצמאית שבהמשך תשתבח לטרנד שאנשים אחרים או מעצבים אחרים יזדהו.

סטודנט לגרפיקה ממוחשבת שלא יחזור על הנלמד בשיעורים, לא יוכל לקדם את החשיבה עיצובית

בכל מעמד במקצוע ובתהליך רכישת ההשכלה כדי ללמוד חשיבה עיצובית במהלך ההכשרות יש להיחשף לגרפיקות של אנשים אחרים ובעיקר להתאמן והמון. אפשר לומר שסטודנט לגרפיקה ממוחשבת שלא מתרגל, לא יוכל להבחין ולדעת מהי חשיבה עיצובית וגם יהיה לו בעייתי לפתח את האני האישי בהסבה המקצועית שלו כמעצב. ללא חשיבה עיצובית, יהיה לכם בעייתי להתפתח בהסבה מקצועית ב2023. אנשים ומעסיקים מבררים סופיסטיקציה עיצובית ואם אין לכם את זה לא תזכו להעמיד קריירה לתעשייה, אלא תישארו איש ביצוע בלבד.

במה עובדים אחרי שיודעים את שלושת היישומים וגם מפתחים את הסגנון העיצובי שלכם?

כאשר משלימים ללמוד גרפיקה ממוחשבת   ואתם כבר שולטים ביישומים ויודעים במקצת על האני האישי שלכם, זה בדיוק הזמן להיות ולמצוא משרה טרומית בשוק. עבודות התחלתיות במודל הגרפיקה מתרכזות במשרדי שיווק ובתי הדפסה. מקומות עיסוק אלו הן חממה מושלמת להתחלה והן מאפשרות לכם ללמוד ולפתח את החשיבה העיצובית ואת האני שלכם. אחרי שנתיים במשרדי שיווק או בבית הדפסה כדאי וצריך לחשוב על המשך הקריירה בתעשייה.

איך צריך להתפתח בגרפיקה ממוחשבת בשנת 2022? לאן הולך העולם?

אפשר לומר שבגרפיקה ממוחשבת העולמות החזקים כיום הם הסתגלות בהייטק והשתלבות בעולם הדיגיטל. אלו שני עולמות מקבילים אצל גרפיקאים והם תופסים חלק ראשי וגדול. גרפיקאי שסיים את קורסי הבסיס יוכל ללכת ללמוד דקורציה לאתרי אינטרנט, עיצוב אפליקציות ועיצוב חוויית צרכן UX-UI. שלושת המקצועות האלו הם הסבה מקצועיות העתיד וגרפיקאי יכול ללמוד אחד מהם או את שלושתם ולהשתבץ בעולמות ההייטק ללא קושי.

אילו יישומים לומדים כיום בעיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות?

כמו בקורסי הבסיס גם בעיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות יש המון אפשרויות ליישומים בשוק, אך יש את היישומים החשובים יותר. בבניית אתרים צריך גרפיקאי ללמוד עיצוב אתרי אינטרנט בוורדפרס. מדובר על תוכנה לעיצוב אתרים בקוד פתוח שנותנת למעצב הגרפי ליצור אתרים סוחפים יותר וטובים יותר. בגזרת האפליקציות ההמלצה היא ללמוד את תוכנת ה-XD שיש לה המון סגולות על פני יישומים ישנים יותר כמו פיגמה לדוגמא. מדובר על הסבה מקצועית שלא מפסיקה להתחדש וכך גם כלי העבודה. כל תוכנה חדשה שקמה עשויה להיות טובה מקודמתה ובתי הספר לגרפיקה ממוחשבת יאמצו את כלי העבודה הטובים ביותר.

היכן לבדוק על נישת גרפיקה, קורסי תשתית בשנת 2022?

שנת 2022 היא שנה שנמצאת בשיא הטכנולוגיה מבחינה מממוחשבת. הכל קורה כרגע דרך המחשב ולכן אין סיבה שקורסים לא יתרחשו כך. אנו במכללת סולו השכמנו את זמננו ואנו מלמדים כבר 17 שנים את הנישה אונליין מהבית. מדובר על טכנולוגיה שהייתה מצויה בעבר וכיום היא פשוט משוחזרת יותר. היום גם אנשים יודעים שללמוד מהבית זה הדבר הבא. בשל כך אנחנו במכללת סולו מתמידים ללמד בתוואי הטוב והצורה והייחודית לנו – מקוון מהבית!

לימוד מקצוע ייחודי במכללת סולו?

מתי שמעתם על מדריך פרטי שמלמד רק אתכם גרפיקה? אצלנו במכללת סולו זה בדיוק מה שקורה. השיטה שלנו היא קורס אחד על אחד עם מדריך פרטי שאתם לומדים מולו אונליין ולומדים במשך שעה וחצי בשבוע את המקצוע.

שעה וחצי בשבוע, זה לא מעט?

ממש לא! יש לזכור כי גרפיקה ממוחשבת זה הבנת החומר ואחר כך תרגול ללא סוף. אנו בשעה וחצי מבצעים הקנייה טובה  בלימוד מקצוע של הנושא, אתם מתאמנים יחד איתנו בשיעור ולאחר מכן מתאמנים לבד, קולטים את החומר וגם מפתחים הגות עיצובית. האינטגראליות יחד מייצר גרפיקאים מצוינים יותר.

פורום גרפיקה ממוחשבת בפייסבוק מה מספרים הבוגרים שלנו?

את הבוגרים שלנו אתם יכולים להבחין ולחוות בשני נקודות עיקריים. המקום הראשון הוא באתר. באתר יש עבודות רבות של סטודנטים שלנו מזמן הקורסים ואתם יכולים להתרשם מהיכולות. כמו כן, הבוגרים שלנו גם חברים בדף הדרושים והפורום גרפיקה ממוחשבת בפייסבוק וניתן לשאול שאלות על הקורסים אצלנו.

למי הקורסים בגרפיקה ממוחשבת שלנו מתאימים?

קודם כל לכולם! ואם נהיה קצת יותר קונקרטיים, אז גם לאימהות שרוצות ללמוד אך אין להן זמן, אנשים שרוצים לשבץ עבודה יחד עם קורסים וכל מי שרוצה ללמוד הסבה מקצועית רצוי בזמן קצר ולהתחיל לעבוד. פרק הזמן לקורסים של קורסי הבסיס הוא 8 חודשים, כאשר לכל תוכנה מתוכננים כשלושה חודשים כמעט. אחרי הקורס ניתן להוסיף לקורסים מתקדמים. מעבר לכך אפשר להירשם למסלול תקשורת ויזואלית וללמוד במשך שנה וחצי את הבסיס וגם התמקצעות בעריכה אתרים ודקורציה אפליקציות.

אצלנו במכללת סולו יש לכם הרבה יכולות ואנו פותחים חלון גם למי שרוצה ללמוד אך תמיד יש את הלמה לא. אז זה הזמן לגשת ולומר כן לקורסים וכן לרכישת הסבה מקצועית מבוקשת. אין טעם לחכות, פשוט תתחילו. שמורה לכם כיף גדול מאוד.

אם אני לא בטוח שזה הנישה בשבילי לראות את כל המדגמים?

בדיוק בשביל זה ערכנו עבורכם באתר שלנו עשרות שיעורי וידאו מעולים שמראים חלקים מתוך הקורסים שלנו וגם נושאים עשירים שיעזרו לכם להחליט האם אתם אוהבים את השוק או שפחות. ניתן לראות את שיעורי וידאו, להשתפשף בעצמכם ולהבין האם השוק נועד עבורכם. חשוב שתבינו, גרפיקה ממוחשבת הוא עיסוק רווחי שרק מתפתח כל הזמן. הטכנולוגיה מתפתחת והוא מתפתח במקביל להייטק תמיד. מי שלומד את הנישה, יגלה שיש בו צורך גדול. כל בעל חברה כיום זקוק לגרפיקאי ואם מדובר במקומות עבודה גדולים, הרי שלפעמים הם צריכים לעבודה של מספר מעצבים יחדיו. זהו ענף מופלא שיש בו רק אוריינטציות בעליה.

לסיכום, כדי להיות גרפיקאים מקצועיים, זה הזמן לדבר עם מכללת סולו. אנו הבית לגרפיקה ממוחשבת ואצלנו תזכו ללמוד את המודל בהסבה מקצועית רבה ואחר כך גם לעסוק בו. בקבוצת הדרושים נחשפות עשרות משרות בכל שבוע ועליכם פשוט להנפיק תיק עבודות וקורות חיים ולהתחיל את דרככם בשוק שצמא לידיים עובדות. אז למה אתם מחכים? בואו לבדוק הסבה מקצועית סופר איכותי ויצירתי וגם כזה שמשתלם לכם כלכלית.