האם יש עבודה כפרילנסר עצמאי בבניית אתרים

האם יש עבודה כפרילנסר עצמאי בבניית אתרים ב2021?

האינטרנט הגיח אלינו לפני שלושים שנים ובעשור האחרון ניתן לומר שהוא מתפתח יותר ויותר והוא כאן כדי להישאר. כל השיווק שבעבר היה נעשה בטלוויזיה וברדיו, כיום נעשה באמצעות האינטרנט והאתרים שבו. כל העסקים כיום יודעים שהדבר הכי נחוץ כיום לעסק במיוחד לאחר הקורונה ובתקופת הקורונה שנשארה בעולם הוא הנגשת המידע והעסק לצרכנים באמצעות אתר אינטרנט.

מה הדבר הראשון שיחפש אדם שפותח בעל עסק?

אדם שפותח עסק חדש, לאחר הקמת הרעיון והמקום, מיד יתחיל לעבוד על השיווק ואז יגלה שהכל מתחיל בהקמת אתר. לכן תחילה הוא יתחיל בבדיקה אחר אדם שעוסק בבניית אתרים. מה שאותו בעל עסק יגלה כי יש באפשרותו לבחור בחברה לבניית אתרים או בפרילנסר שעוסק בתחום.

בחירת מקצוע שניתן לבצע מכל מקום

היתרון של מקצוע בניית האתרים הוא שמה שצריך זה רק מחשב טוב ואינטרנט ולמעשה בונה האתרים יכול לעבוד מכל מקום בארץ ובעולם. לכן הרבה מהאנשים שעוסקים בבניית אתרים הם פרילנסרים. גם אם הם עובדים תחת חברה מסוימת, לרוב הם עושים זאת כעצמאים. מי שבוחר במקצוע הזה, לרוב מחפש את האפשרות לעבוד בשעות פחות סדירות על פי מה שנוח לו.

מעבר לכך, כמובן שיש בבניית אתרים את האלמנטים האומנותיים והשיווקיים שמי שאוהב אותם זוכה במקצוע יוקרתי, רווחי ומאוד נוח. כיום במיוחד לאחר הקורונה הביקוש למעצבי אתרים וחנויות אונליין רק עלה כי עסקים הבינו מה שלא הבינו בעבר שכל העולם הולך אך ורק לרשת ולמכירות אונליין. היום עסק שלא יהיה קיים בדיגיטל לא יוכל לשרוד, לכן זאת הסיבה שמעצבים גרפיים ומעצבי אתרי אינטרנט מבוקשים פי שניים.

כמה זה רווחי להיות בונה אתרים פרילנסר?

לפני שנאמר כמה רווחי להיות פרילנסר בתחום, חשוב לדעת עד כמה רווחי התחום באופן כללי. תחום בניית האתרים הוא אחד מהתחומים הכי נצרכים כיום בשוק, מהסיבה שכל עסק זקוק לאתר אינטרנט. תמיד יש עבודה בתחום הזה. כמו כן, מבחינת עלות בניית אתר, חשוב לסווג את סוגי האתרים שנבנים כי על פיהם נקבע השכר. אתרי תדמית פשוטים עשויים לעלות בין 2500 שקלים ל-5500 שקלים. אתרי חנות לרוב יתחילו מעלות של 5000 שקלים ואם הם מסובכים יותר, הם עשויים לעלות הרבה יותר. אתרים ממשלתיים, אתרי מכללות ואוניברסיטאות ואתרים עם מסד נתונים מסובך יעלו הרבה הרבה יותר ומחיריהם לרוב יתחילו מ-15,000 שקלים ויגיעו גם לעלויות גבוהות הרבה יותר שיכולות להגיע גם לעשרות אלפי שקלים.

איך נקבעת עלות של בניית אתר אינטרנט?

העלות של בניית אתר אינטרנט נקבעת על פי מספר פרמטרים בניהם זמן ההקמה, עד כמה האתר מסובך לבנייה והאם נכלל בבניית האתר גם עיצוב. בונה האתרים שהוא לרוב גם מעצב אתרים ישכלל יחד את כל הנתונים ועל פי זה יקבע את המחיר שייקח. חשוב לציין כי גם חברה להקמת אתרים וגם פרילנסר להקמת אתרים עשויים לקחת מחירים דומים.

מה זה אומר עיצוב אתר אינטרנט?

בעבר הלא רחוק, אתרי אינטרנט היו נבנים בעזרת קוד. שפת מחשב שעל מסך המחשב מתורגמת לגרפיקה. בהתחלה, המתכנתים היו מקימים אתרים פשוטים מבלי להתייחס לעיצוב שלהם. עם הזמן, כאשר אתרי האינטרנט נכנסו לתודעת השיווק, הגיעה ההבנה כי יש צורך להבדיל בין אתר אחד למשנהו על מנת לייצר תחרות בריאה בין העסקים. כאשר אתר אינטרנט מעוצב, אנו למעשה יוצרים אלמנט תחרותי ששם אותו צעד אחד לפני המתחרים.

ודאי, בעלי העסקים שמשלמים על בניית האתר ועיצובו ישאלו, האם זה באמת משפיע? אז בעניין זה חשוב לדעת כי עיצוב האתר הוא למעשה אחד האלמנטים שהכי משפיעים על בחירתו של אדם לקנות מוצר בעסק מסוים.

למה עיצוב משפיע על אדם לקנות מוצר או להשתמש בשירות?

עיצוב בנוי מצבעים, כתב, אלמנטים עיצוביים, לוגו, פרופורציות ועוד והוא למעשה משפיע על התודעה שלנו כאשר אנו רואים נראות שהיא הרמונית לנו בעיניים. מבלי שאנו יודעים, הצבעים מעבירים מסרים ומשרים עלינו ערכים. כאשר אתר משתמש בצבעים כחולים, הוא משרה עלינו כצרכנים ביטחון. לעומת זאת, צבעים שחורים וצבעי זהב וכסף, ישרו עלינו יוקרה. כשמעצב אתרים מעצב אתר אינטרנט הוא לוקח בחשבון את ערכי העסק ומתאים אליהם צבעים המשקפים את הערכים הללו וגורמים ללקוח לרצות להישאר באתר ולקנות.

אם אני רוצה להיות בונה אתרים פרילנסר, מה אני צריך ללמוד?

פה נשאלת השאלה, האם אתה מעוניין להיות בונה אתרים בלבד או שאתה מעוניין להיות מקצוען אמיתי שמציע גם שירותי עיצוב. אם בחרתם באפשרות להיות מקצוענים, זה הזמן להתחיל את תהליך בניית המקצוע שלכם. מעצב אתרים חייב שיהיה לו ידע בעיצוב גרפי, לכן ההתחלה הנכונה היא ללמוד תחילה עיצוב גרפי או את תוכנות הגרפיקה של אדובי ולאחר מכן ללמוד בניית אתרים. אם אתם מעוניינים במסלול אחד שנותן לכם את הכל יחד, זה הזמן לדבר עם מכללת סולו על קורס תקשורת חזותית. מדובר בקורס מקיף ואיכותי שמתחיל בהכשרה שנחוצה לכם כמעצבים גרפיים וממשיך לבניית אתרים בוורדפרס.

למה קורס תקשורת חזותית במכללת סולו הוא הקורס האיכותי ביותר שתפגשו?

אז בואו נדבר על היתרונות. תחילה מדובר בקורס מקצועי ומקיף. תלמדו בו גם עיצוב גרפי ותוכלו לעסוק גם בזה במידה ותרצו ומעבר לכך, הקורס למעשה מציע לכם ללמוד בניית אתרים בפלטפורמת בניית האתרים הפופולארית ביותר, הרי היא וורדפרס.

לגבי הקורס עצמו, מכללת סולו היא מכללה המלמדת מזה עשרות שנים. המכללה מלמדת עיצוב גרפי ותחומי העיצוב להייטק. הייחודיות של המכללה היא בדרך הלימוד שהינה אונליין מהבית. המכללה למעשה באה לקראת הסטודנטים, היא מבינה כי כיום סטודנט חייב לעבוד במגביל עקב יוקר המחיה ולכן גם חוסכת לו את הפקקים, תשלומי נסיעות ומעבר דירה לאזור קרוב למכללה וגם מאפשרת עלות קורסים נוחה ומשתלמת. כמו כן, מתכונת הלימודים היא אחד על אחד, פעם בשבוע, שעה וחצי, כך שכל סטודנט יכול לשלב את הלימודים יחד עם עבודה במשרה מלאה.

האם בשעה וחצי בשבוע ניתן ללמוד באופן מקצועי?

שאלת השאלות שהתשובה עליה היא בהחלט! אנו במכללת סולו לא נלאה אתכם בחומר שאתם לא זקוקים לו. מבואות הלימוד ותתי הנושאים הם פרקטיים ומותאמים לשוק העבודה. הם בדיוק בדיוק מה שאתם צריכים כדי להיות מקצוענים בתחום. שעה וחצי בשבוע אחד על אחד היא שעה וחצי מזוקקת כאשר אתם במרכז. אין תלמידים אחרים שמאטים את הקצב, אתם יכולים לשאול שאלות בכל שלב ולמעשה אתם מנהלים את קצב הלמידה.

מעבר לכך, שיטת הלימוד היא כזו אשר מתבססת על למידה לקראת שליטה. כלומר, המכללה מודעת לכך שהמוח האנושי מרוכז עד 40 דקות לערך. על מנת שחומר יעבור בצורה טובה, עליו להיות מחולק ליחידות לימוד קצרות. כך למעשה מתנהל שיעור במכללת סולו. בכל שיעור ילמד המורה בין 3 ל- 5 נושאים. בכל נושא תהיה הקניה קצרה של שבע דקות לערך שלאחריה יתבצע תרגול יחד עם המורה. לאחר התרגול, תקבלו שעורי בית על מנת להגיע לתובנות ומחשבה יצירתית שלכם ואלו יקבלו בדיקה וביקורת בונה בשיעור שאחרי.

לסיכום, בניית אתרים ועיצוב אתרים הם מקצועות שהולכים היום יחד. ניתן לעבוד כפרילנסר בתחום ואף רצוי. הרווחים בענף זה גבוהים מאוד ומאפשרים להתפרנס בכבוד. זהו מקצוע סופר יצירתי עם המון מעוף המאפשר לכם להתקבל למשרות הייטק. תוכלו ללמוד את המקצוע הזה במכללת סולו. צרו עמנו קשר ונשמח לתת פרטים נוספים.