שיווק  נחשב לאחד התחומים החשובים ביותר להצלחה של עסק. ללא שיווק עסקים לא יוכלו להתקיים,  אם אתם בכתבה הזאת אז אתם מבינים שיש קשר ישיר בין גרפיקה לתחום השיווק, עולם הפרסום עובד באופן שוטף עם מעצבים גרפיים גרפיקאים שנותנים מענה לדרישות של עסקים, החל מעיצוב והכנת מודעות שיווקיות ללמד אותה חברתיות, בנייה ועיצוב של תדמית העסק החל מעיצוב הכנת לוגואים, מכלול האלמנטים שעסק צריך ביום יום ועוד נושאים נוספים.

טיפים בתחום השיווק והגרפיקה 

בכתבה הזאת אתם תוכלו לקבל פרטים על הקשר הישיר בין תחום הגרפיקה ושיווק ולהבין קצת יותר איך הדברים עובדים בעולם העסקים, נסביר לכם על התוכנות הגרפיות ובכלל כיצד לפתח את החשיבה הגרפית שהיא כל כך חשובה להצלחה של מסע הפרסום החדש ושיווק עסק קיים או חדש. כמובן שתוכלו לצפות בשיעורי יוטיוב חינם שמסבירים איך עושים עיצובים גרפיים בתוכנות של חברת אדובי. השיעורים מתאימים לכל אחד שרוצה לדעת מה זה גרפיקה, אם אתם יודעים דבר או שניים בתוכנות הגרפיקה בהחלט תוכלו לראות את החשיבה היצירתית שעומדת מאחורי תהליכי שיווק תוך שימוש בכלים גרפיים.

גרפיקה ושיווק

שיווק עסקים מול מכירות

אז מה הקשר בכלל בין שיווק העסק וגרפיקה ומכירות? כדי שאנשים יזכרו את המותג שלכם אתם צריכים שיהיה לכם לוגו מעוצב עם סמלים מאוד פשוטים וצבע מתאים כדי שאנשים ידעו שאתם קיימים. שיווק ומכירות זה שני תחומים מאוד שונים אבל דומים במהות שלהם. שיווק עסק הוא לא גרף ישיר של מכירות כלומר אם אתם עושים שיווק היום זה לא אומר שהמכירות החודשיות שלכם יהיו כבר בשמיים, תהליך שיווק לוקח זמן ובמיוחד אם אתם משלבים גרפיקה איכותית ונראים בצורה טובה ברשת. הגרפיקה תעזור לכם להעביר את המסרים שאתם רוצים ולמשוך את הלקוחות שבדיוק הייתם רוצים שיעבדו איתכם.

אנשים שופטים עיצוב – חומר למחשבה

 הידעתם שאנשים שופטים היום אם לעבוד איתכם או לא לעבוד איתכם אך ורק על פי הגרפיקה שלכם, אם יש לכם לוגו מעוצב בצורה מקצועית או תהליך המיתוג שלכם נבנה בצורה נכונה אתם בהחלט תוכלו לעשות עסקים עם העולם או עם ישראל, לדוגמה אם אתם רואים מודעה פרסומית תמונה מטושטשת בפייסבוק מה הייתם חושבים על העסק? שאלות כאלה אמורות להעסיק אותכם ברגע שאתם מתחילים לעבוד בתחום השיווק, לגרפיקה יש כוח חזק מאוד כדי לשים אתכם במקום טוב מבחינה עסקית לגרף ישיר לצמיחה. 

אנשים שופטים עיצוב

מודעה מכירתית מה הגולשים חושבים? מה קורה עם התמונה מפוקסלת? 

אם ניקח לדוגמה מודעה בפייסבוק שכיום הפייסבוק נחשב לפלטפורמה מדהימה לשיווק עסקים והמודעה שראיתם נראית בצורה לא איכותית עם תמונה מפוקסלת ומטושטשת אתם תחשבו אוטומטית שהעסק הזה לא רציני או שזה עסק זול. אנשים שופטים בכמה שניות איך הדברים הולכים אצלכם. ככל שתשקיעו במיתוג נכון עם תמונות איכותיות תוכלו להעביר את המסר שאתם רוצים להעביר. השקעה כספית ועבודה משותפת עם מעצבים גרפים בהחלט תעשה לעסק שלכם נפלאות. מעצבים גרפיים יודעים הכי טוב מה הוא הצבע הנכון או איזה תמונה להשתמש כדי להעביר את המסר לגולשים שלכם שאתם עסק יוקרתי וטוב.

ידיעת השפה העיצובית כהצלחה בשיווק

כמו שלתחום השיווק יש חוקים משלו כך גם לתחום עיצוב גרפי, בלימודי עיצוב גרפי אתם לומדים מה המשמעות של כל צבע, כיצד צבעים עובדים על המוח האנושי, למה מומלץ להשתמש עם גרפיקה בצבע כחול ולמה אסור בצבע כזה או אחר. לכל עסק יש את הצבעים שאיתם צריכים להשתמש במידה ונשתמש בצורה לא נכונה בצבע נוכל לעשות את הפעולה ההפוכה ונזקים לעסק. לדוגמה אם אתם מוכרים אוכל חם או עובדים בתחום המזון אסור לכם להשתמש בצבע תכלת וירוק  בהיר. הצבעים האלה עושים את הפעולה ההפוכה במוח האנושי וגורמים למוח לא לרצות את מה שאתם מציגים, זאת רק נקודה אחת מבין הרבה נקודות שלומדים בתחום העיצוב הגרפי.

השפה העיצובית כהצלחה בשיווק

שיעורי הסבר על גרפיקה ודוגמאות 

תוכלו לראות שיעורי גרפיקה שהכנו במיוחד עבורכם שמסבירים מה זה בכלל עיצוב גרפי בשימוש בתוכנות גרפיקה ממוחשבת. השיעורים מוסברים בשפה העברית ומאפשרים לכל אחד לקבל אינדיקציה לקראת מה הוא הולך, בכל השיעורים תוכלו לראות את הפגנת היצירתיות של מה מעצבים גרפיים עושים, תחילה מתחילים בצורה פשוטה ולאט לאט מגבירים קצב כדי להוציא עיצוב גרפי מרשים, המטרה בלימודים היא לא רק ללמד אותכם תוכנות אלה לגרום לכם להיות יצירתיים ולפתח לכם את החשיבה המרחבית, ככל שתחשבו מחוץ לקופסא תוכלו להוציא עיצובים מדהימים כדי להעביר את המסר בצורה הכי נכונה שיכולה להיות לעסק שלכם. 

מה צריך ללמוד כדי לבצע גרפיקה לתחום השיווק

כדי לעבוד בתחום השיווק ולשלב את הגרפיקה אתם צריכים קודם כל ללמוד את חוקי העיצוב הגרפי, החל בבנייה נכונה של קומפוזיציה בעיצוב, תורת הצבעים והמשמעויות, מה כל צבע אומר, משקלים ואיזון גרפי במודעות וכמובן עבודה לעולם האינטרנט. התוכנות הגרפיות הם כלי העבודה של המעצבים הגרפיים שילוב חוקי העיצוב הגרפי תוך שימוש בתוכנות גרפיות יאפשר לכם לעצב  גרפיקה איכותית בקלי קלות. זה לא משנה אם אתם הולכים לעצב מותג או מתחילים בבנייה שיווקית של עסק חדש התוכנות הגרפיות הם הכלים.

פעולות שיווקיות שוטפות לעסקים

פעולות השיווק השוטפות לעסקים הם לכל אורך השנה, כל עסק צריך מידי חודש להעלות מספר פוסטים שיווקיים לפייסבוק כדי להמשיך לטפטף את המודעות לקהל היעד, החל ממתן טיפים על המוצר, מבצעים חדשים שיש בעסק ועוד כל מיני עיצובים שונים. אם אתם הולכים לעסוק בתחום השיווק תוכלו לחסוך את כל העלויות האלה במידה ואתם מעצבים את כל הדברים האלה בעצמכם. לא נוכל להתעלם מהרשת החברתית החדשה אינסטגרם ששם פלטפורמת השיווק אך ורק על ידי תמונות וגרפיקה, חלק מתהליך הקידום האורגני באינסטגרם הוא העלאת תמונות, התמונות יכולות להיות שיווקיות או מצחיקות כדי לגרום לאוסף של עוקבים חדשים שיהיו בעתיד הלקוחות שלכם, אלו רק דוגמאות קטנות מאינספור פעולות שיווק שהגרפיקה נותנת את הבמה לכך.

פעולות שיווקיות שוטפות לעסקים

התוכנות הגרפיות 

חברת adobe יצרנית התוכנות של גרפיקה ממוחשבת, התוכנות הפופולריות היום בשוק הם פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. לכל תוכנה יש תפקיד אחר בתהליך בנייה שיווקית בצורה חזותית והשילוב בין התוכנות מאפשרת יצירת עיצוב גרפי. לדוגמה של שילוב זה ההתחלה ועיצוב של הלוגו בתוכנת אילוסטרייטור לאחר מכן שאיבת הגרפיקה לתוכנת הפוטושופ והמשך בנייה של הגרפיקה ביצירת מודעה שכוללת תמונות. במסגרת הלימודים תלמדו כיצד לייצא גרפיקה להדפסה או להכין גרפיקה באיכות מתאימה לאתר אינטרנט.

פוטושופ כמה מילים

פוטושופ נחשבת לתוכנה מספר אחת ביצירת מניפולציות על גרפיקה דיגיטלית, נוכל על ידי שימוש בכלים נכונים לעשות מניפולציה לתמונה וליצור אווירה, יצירת אווירה בעיצוב גרפי מקבל משקל מאוד חשוב בתקופת הלימודים, התמונות מדברות ומעבירות מסר בצורה הכי מהירה שיש, לא סתם אומרים שתמונה שווה אלף מילים, זה לא משנה איזה מוצר יש לכם כל רעיון אפשר להעביר דרך תמונות. התוכנה מלאה בכלים לעיבוד תמונה ומאפשרת עבודה סלקטיבית על אזורים בתמונה כדי לחדד או להעביר מסר בצורה כזו או אחרת.

השילוב עם תוכנות אדובי אחרות

נוכל לשלב את הלוגו שעיצבתם בתוכנת אילוסטרייטור ולהכניס לפוטושופ כדי ליצור את המיתוג הנכון בעבודת הגרפיקה, התוכנה קלה מאוד לתפעול ועל ידי תרגול נכון תוכלו לשלוט בעצמכם בכל המהלכים של התוכנה. עיצובים גרפיים מדהימים נעשים על ידי שילובים של פקודות והיצירתיות מגיעה תוך כדי העבודה נקודה זה לא משנה אם אתם יצירתיים או לא יצירתיים בכל אורך הלימודים אתם תהיו עסוקים בהכנת מודעות לעסק שלכם עם הניסיון שתצברו תוכלו להיות מעצבים מקצועיים.

אילוסטרייטור

אילוסטרייטור מבית חברת אדובי נחשבת לתוכנת גרפיקה ממוחשבת וקטורית שמבצעת את רוב תהליכי המיתוג שאתם רואים כיום להסכים. אחראית ליצירת לוגואים או אייקונים מכירתיים ומבצעת עיצובים מדהימים למיתוג. התוכנה היא לא תוכנה לעיבוד תמונות אבל בהחלט משלבת גרפיקות שנעשו בפוטושופ לתוך אילוסטרייטור. לתוכנה כלים ליצירת קימורים קווים וצורות ומאפשרת בקלי קלות עם כלים מאוד פשוטים להכין לוגואים לכל מטרה עסקית. התוכנה מרכזית מאוד בלימודי עיצוב גרפי ושימושית מאוד בבנייה של מודעות מכירתיות. השילוב של תוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור הוא  שילוב מאוד חשוב ואי אפשר לעבוד בתחום המיתוג עסקים או שיווק רק עם תוכנת גרפיקה אחת.  

אילוסטרייטור הדוגמאות

השיעורים פה שהבאנו לכם על תוכנת אילוסטרייטור יראו לכם כיצד אפשר לייצר עיצובים וגרפיקות מדהימות מה שתוכנת הפוטושופ לא יכולה לעשות בכלל. התוכנה קלה מאוד לעבודה בעיצוב גרפי וידידודית  מאוד בבנייה של עיצובים, עיצוב אריזות, הכנת לוגואים ועוד.  תוכנת אילוסטרייטור שימושית מאוד בעיצוב והכנת אפליקציות וידועה כתוכנה שמעצבת גרפיקה נקייה ואיכותית ומאפשרת להגדיל או להקטין את הגרפיקה לכל גודל בלי שום פגיעה בערך שהגרפיקה תהיה.

אינדיזיין

אינדיזיין היא תוכנה להכנת הספרים, חוברות וקטלוגים. התוכנה היא לא תוכנת עיצוב והיא מאפשרת להכניס גרפיקות מתוכנת פוטושופ אילוסטרייטור לעיצוב עמודים.  התוכנה מאפשרת להכניס מלל מתוכנות מלא לאחרות ולשפוך אותם על מאות עמודים בלי בעיה, במידה ואתם צריכים להכין קטלוג שיווקי או חוברת מידע ללקוחות אינדיזיין תיתן לכם את המענה לכך. תוכנה קלה מאוד והיא בעצם תוכנת המשך לתוכנת אילוסטרייטור יש בה מעט מהכלים שיש בתוכנת אילוסטרייטור רק בתוספת של עמודים כך שתרגישו שם בבית.

עיצוב והכנת מודעות בפייסבוק

 גם לפייסבוק יש כללים משלו, עלינו להתאים את הגרפיקה שאנחנו מכינים לממשק של הפייסבוק. אסור לנו להיות דומים בסגנון העיצוב לצבעים של הממשק של פייסבוק כדי ליצור שוני ולא לגרום לעיוורון פרסום שקורה לגולשים מידי פעם, עלינו להיות בולטים יותר ולהעביר את המידע בצורה משתלבת עם צבעי הכחול והתכלת שהפייסבוק מורכב.  אם אתם עובדים בתחום השיווק בפייסבוק ואחראים על מודעות ממומנות או בכל תחום אחר של שיווק התוכנות הגרפיות יהיו התוכנות היחידות שאיתם תעצבו. בתוכנת הפוטושופ תוכלו להכין ולעצב גלריות של תמונות ובאילוסטרייטור תוכלו להכין מודעות שיווקיות בשילוב של תמונות. 

עיצוב והכנת מודעות בפייסבוק

עיצוב ובנייה של מותג 

עיצוב ובנייה של מותג מתחיל בצבעים, לכל עסק יש את הצבע שלו, עלינו ליצור סקר שוק מעמיק כדי לדעת מי בדיוק הוא קהל היעד שלנו, איפה קהל היעד שלנו מבלה, האם קהל היעד שלנו הוא זה שגם קונה לדוגמה הורים שקונים מוצרי תינוקות, קהל היעד הוא בעצם התינוקות וההורים הם עושים את השירות, עלינו לעצב בסגנון ילדותי כדי למשוך את העין של ההורים, טכניקות בעיצוב ובנייה של מותג נלמדים בעיצוב גרפי תוך התאמת החוקים בצורה ברורה כדי לדעת בדיוק כיצד לשדר את הקומפוזיציה ולתת משקל נכון לצבע. 

עיצוב ובנייה של מותג 

תיק עבודות בעיצוב וגרפיקה

במידה ואתם הולכים לעבוד בתחום השיווק תיק עבודות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בסיום הלימודים,  זה לא משנה איזה תעודה יש לכם או איפה למדתם, מה שחשוב היום זה תיק העבודות שיראה מקצועי. ככל שיש לכם תיק עבודות עשיר ומגוון תוכלו בהחלט להראות שאתם מבינים בתחום העיצוב. תוכלו לראות באתר שלנו בקטגוריה תיק עבודות מעצבים גרפיים סגנונות עיצוב שונים שמתאימים לקהלי יעד מגוונים. כל עבודה שנמצאת בתיק עבודות עוברת מספר סקיצות שונות עד להכרעה של המודעה סופית. בתקופת הלימודים תלמדו כיצד לעצב נכון בצורה מהירה והכי חשוב גם משכנעת.

תיק עבודות בעיצוב וגרפיקה

לימודים בבית הספר סולו לימודי גרפיקה ושיווק

בבית הספר סולו מכשירים סטודנטים ללימודי גרפיקה ושיווק וכל זה בשיטת לימודים אונליין. הלימודים מתבצעים מהבית עם מורה שמחובר ישירות לתוכנת הגרפיקה שלכם, המורה ילמד צעד אחר צעד את תחום העיצוב גרפי בצורה פרטנית. בלימודים אישיים ופרטניים אפשר להספיק יותר וללמוד בצורה נוחה בכל שעות היום. הלימוד מתבצע עם תוכנת חיבור בין מחשבים ושיחה לכל אורך השיעור. כל שיעור תקבלו שיעורי בית ומטלות כדי להטמיע את החומר הלימודי ולהיות מוכנים לשיעור הבא. אתם יכולים ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל מידע רחב יותר על איך לומדים מהבית אונליין ומה זה בכלל גרפיקה.

לימוד תוכנות גרפיקה ועיצוב – תרגולים ושיעורי בית 

התרגול יש לו משקל מאוד חשוב, היצירתיות מגיעה אך ורק עם נושא התרגול.  ככל שמתרגלים את החומר יותר אתם תוכלו לשלב בין הפקודות וליצור גרפיקות מדהימות, התוכנות הגרפיות מלאות בפקודות עם אפשרויות שונות ועלינו המעצבים הגרפיים לדעת מתי להשתמש בפקודה הזאת וכיצד לבצע אותה בתהליך עיצוב ובניית מיתוג של עסק. מי שאוהב את עולם העיצוב בהחלט ימצא בית חם בתוכנות של חברת אדובי גרפיקה.