האם כדאי לעבוד בתחום העיצוב הגרפי האם יש עבודות בתקשורת חזותית מהם הדברים החדשים שמעצבים גרפיים לומדים היום

האם כדאי לעבוד בתחום העיצוב הגרפי? האם יש עבודות בתקשורת חזותית? מהם הדברים החדשים שמעצבים גרפיים לומדים היום?

אם אתה עובד בעולם העיצוב הגרפי או רוצה להשתלב בתעשיית ההייטק ואתה בוגר מסלול תקשורת חזותית אין ספק שהכתבה הבאה תעזור לך להבין יותר כיצד עולם העיצוב הגרפי השתנה בשנים האחרונות. הכנו במיוחד בשבילכם בכתבה זו אלמנטים מוסברים על ידי היוטיוב שמסבירים מה זה שיווק דיגיטלי וכיצד עולם ההייטק דורש מעצבים גרפיים מידי יום. היום עיצוב גרפי הוא נושא הכרחי כדי לבסס ולקיים כל סגנון של מותג שרוצה להמשיך להישאר בשוק.

עסקים שלא מותאמים לרשתות החברתיות או לאינטרנט לא יוכלו לשרוד בקורונה ולהתקיים

כולנו ראינו מה קרה בתקופת הקורונה שעסקים רבים נאלצו לעבור לעבוד אך ורק באינטרנט. עסקים שלא היו מותאמים לרשתות החברתיות או לאינטרנט בכלל לא היו יכולים להתקיים ונאלצו לסגור. בית הספר ללימודי מקצועות הכישרונות בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית יעזור לכם לקבל את כל הנתונים החדשים איך גם אתם יכולים לקחת את התחום שאתם אוהבים ולהפוך אותו לקריירה רווחית. בשיעורים תוכלו לראות הסברים מדהימים על עולם התקשורת חזותית וחווית משתמש ואיך מעצבים גרפיים היום משתלבים בעולם ההייטק והמשרדי פרסום הדיגיטליים בבניית אפליקציות עם UIUX נכון.

תחום העיצוב הגרפי בשנים האחרונות דורש ממעצבים גרפיים להשתמש בכלים ובמומחיות בעבודה בתוכנות הגרפיות.

ידיעת התוכנות הגרפיות בלבד לא מה שהופך את המעצב הגרפי להיות מקצועי בשוק. המטרה של מעצב גרפי זה ליצור מודעות וויזואליות למותג עצמו כדי לקדם בכל סגנון שהוא על ידי תמונות ופריסות עיצוביות לקידום מודעות פרסום שיווקיים. הסטודנטים לומדים שפות רבות שכוללות את השפעת הטיפוגרפיה על בני אדם וכיצד אפשר על ידי תמונות וצבעים לגרום לצופים במודעה לרגשות ותחושות. אין ספק שבעולם השיווק מנתחים נתונים על ידי מספרים וסטטיסטיקות שעולם הדיגיטל מאפשר החל מכמות צפיות והקלקות בפייסבוק המותג משלם כסף לפייסבוק או לפעמים כניסות על ידי מנוע חיפוש גוגל.

מטרות אסטרטגיות בעולם השיווק

המטרות האסטרטגיות של עולם השיווק הדיגיטלי זה ליצור קשר רגשי בין בני אדם על ידי צבעים וטיפוגרפיות שונות שהסטודנטים לומדים לכל אורך הקורס בעולם העיצוב הגרפי. לקומפוזיציה יש קשר משמעותי תוך הקפדה על עקרונות העיצוב הבסיסיים שהם אלה בצורה שיטתית גורמים למותג לקידום המכירות על ידי השיווק שנעשה בצורה מסודרת. מעצבים גרפיים משתמשים בתוכנות אדובי פוטושופ אילוסטרייטור ואנדייזין במסלול לימודי עיצוב גרפי הראשון כדי לבצע תיק עבודות.

מסלול לימודי תקשורת חזותית מה הוא כולל?

אי אפשר ללמוד לעצב גרפיקה לעולם ההייטק או להכין אפליקציה אם הסטודנטים לא לומדים את כל החוקים הרבים הנלמדים בעולם העיצוב הגרפי. כדי לעבוד בעולם ההייטק לבניית אתרים לאינטרנט אתם חייבים להגיע עם מסלול ראשון של מעצבים גרפיים כי כל האפליקציות או אתרי אינטרנט מבוססים בתוכנות וחוקים שנעשו במסלול הראשון. כדי לעצב ממשק בתוכנת XD הסטודנטים צריכים לדעת פוטושופ או אילוסטרייטור כדי להכניס לתוך תוכנת ה XD אלמנטים ורכיבים לממשק המשתמש שהולך להיות מעוצב במקביל אם מכינים אתר במערכת ההפעלה של וורדפרס עם חווית משתמש באלמנטור הסטודנטים צריכים לדעת כיצד לקבץ תמונות בפוטושופ כדי שעיצוב הממשק יהיה מותאם לחוקים של גוגל ואפל.

איך לומדים דרך האינטרנט אונליין?

בית ספר סולו מלמד כבר מעל חמש עשרה שנה דרך האינטרנט בצורה פרטנית ואישית ולא רק בתקופת הקורונה. בתקופת הקורונה ראינו את כל מדינת ישראל והעולם כולו עובר לעבוד אך ורק דרך הזום כי זאת האלטרנטיבה היחידה כדי שסטודנטים ילמדו תואר ראשון או תואר שני. משרד החינוך אחראי ללמד את כל הסטודנטים שלו אך ורק דרך האינטרנט ועולם הלימוד האינטרנטי נהפך להיות מאוד פופולרי. בית ספר סולו מלמד דרך גישה פרטנית ואישית דרך חיבור מסכים. המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט באמצעות תוכנת זום או כל תוכנת חיבור אחרת ולהסביר לו איך לעבוד.

איך מתנהל שיעור מקוון אונליין בתקשורת חזותית ובניית אתרי לאינטרנט?

במהלך השיעור המורה יכול לראות את תוכנות הגרפיקה שפתוחה אצל הסטודנט במחשב האישי דרך תוכנת חיבור מסכים כמו זום.

יהיו הסברים על עולם העיצוב הגרפי ושימוש בתוכנות גרפיקה ולאחר ההסברים של המורה בשיעור לייב פרטני אחד על אחד הסטודנט מתרגל את החומר. במהלך השיעור אם עולים שאלות על עולם העיצוב הגרפי או איך לגרום לחשיבה העיצובי להיות יותר פקטיבית אין ספק שהסטודנט בשיעור פרטני מקבל את כל התשובות מידיות. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לפתח את כל הגישה העיצובית ליצירת אסטרטגיות וויזואליות לקידום עסקים לעולם הדיגיטל.

למה תיק עבודות הוא כל כך חשוב היום ליצירת אסטרטגיות בעולם השיווק?

זה לא משנה אם יש לסטודנטים היום תואר ראשון או תואר שני בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי אינטרקטיבי מה שחשוב שהסטודנטים מגיעים עם חשיבה שיווקית וראייה  עיצובית למותג עצמו בכל פלטפורמה דיגיטלית. בתיק העבודות תוך שניות בודדות אפשר לדעת אם המעצב גרפי למד במקום מסודר או לא ואם הוא יודע לקחת רעיונות וטרנדים חדשים לעיצוב המותג שזקוק לגישה אחרת והתאמה לקהל היעד.

קהל היעד זה קהל הלקוחות שצופה או משתמש במותג עצמו ולכן השיווק הקונבנציונלי חיוני מאוד לקידום העסקים בכל מטרות. ככל שהסטודנטים מגיעים עם רעיונות חדשים שעוד לא נראו בעולם העיצוב הגרפי מול חשיבה עיצובית מכוונת לטרנד אין סיבה שהסטודנט לא ימצא עבודה בתחום כבר בתחילת החיפוש שלו במקום עבודה.

איך בית הספר יכול לעזור לך למצוא את העבודה הראשונה שלך?

לבית הספר יש קבוצה מדהימה בפייסבוק מעל תשע עשרה אלף חמש מאות חברות שיווק דיגיטל וגם חברות הייטק במקביל שלוקחות מעצבים גרפיים מידי יום כדי לתת את כל השירותים הגרפיים שעולם זה צריך.

קבוצה זו קיימת כבר מעל חמש עשרה שנה ושווקה בכל פלטפורמה דיגיטלית כזו או אחרת כדי להכניס את כל חברות ההייטק ומשרדי הפרסום הגדולים ביותר במדינת ישראל.

נוכל לראות מידי יום ארגונים רבים וחברות שמפרסמים שהם רוצים לעבוד עם גרפיקאים בצורה פרטית מהבית או לסירוגין הזמנות לראיונות עבודה.

אם אתה מעצב גרפי שרוצה להשתלב בתעשייה זו במהירות אין ספק שכבר בתקופת הלימודים בית הספר יחבר אותך לקבוצה זו שתאפשר לך להתחבר וליצור קשרים עסקיים עם חברות הייטק וארגונים שרוצים שתעזור להם בבניית תהליכים השיווק.

האם כדאי לעשות תואר ראשון בתקשורת חזותית?

עסקים או חברות הייטק כיום ב2022 לא מתרשמים מתואר ראשון או תואר שני בתקשורת חזותית או עיצוב גרפי, מה שקובע אם אתה מעצב טוב או גרפיקאית מקצועית זה אך ורק תיק העבודות שלך ועד כמה הוא קונספטואלי, מעסיקים או מי שיראיין אותך יכול תוך שניות בודדות לראות אם אתה או את מקצועיים, בראייה עסקית ניתן לראות אם הקומפוזיציה נכונה ועם חוקי המסר ביחס שליש מול שני שליש בעיצוב גרפי מתאימים לקונספט.

בשליש הראשון של הקומפוזיציה אפשר לראות את ההשפעה על 2/3 האחרים באיזון המשקלי בעיצוב, על מי שיסתכל בתיק העבודות שלך כבר ראה אין ספור עבודות קודם אז הם בהחלט יבינו מי עומד מולם. אם תגיעו עם תיק עבודות שמדבר על הטרנדים החדשים בעולם העיצוב גרפי מול מה התייחסות לנתוני המוג בבריף שעיצבתם אין ספק שיבינו את הבריף בשניות בודדות.

העבודה מהבית

תחום העבודה מהבית התפתח מאוד בשנים האחרונות במיוחד בתקופת הקורונה העולם כולו הבין שכדי להמשיך להיות רלוונטיים ולמכור אין ספק שהעבודה מהבית זה האלטרנטיבה היחידה.

מעצבים גרפיים כיום עובדים מהבית לא רק בתקופת הקורונה אלא זה נושא שהוא מאוד שכיח ומפורסם לעבוד מהבית. מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד מהבית כדי לא לחלוק את כל העמלות שלהם עם משרד שיווק או קידום אתרים ולעבוד בקשר ישיר עם הלקוח בלי תיווך שגוזל מהמעצבים גרפיים עמלות מאוד יפות.

כתוצאה מכך נוכל לראות שמעצבים גרפיים רבים כבר בתקופת הלימודים יוצרים קשרים עסקיים ומפרסמים את דף הפייסבוק שלהם ואתר האינטרנט בכל מקום אפשרי כדי להתחיל לעבוד מהבית. בתחום העיצוב הגרפי בצורה פרטנית מספיק שלקוח אחד יתחיל לעבוד איתך אין ספק שתוכל לראות שארגונים רבים וחברות רבות ימשיכו להיות איתך בקשר.

השכר בעולם העיצוב הגרפי בתחום השיווק וההייטק

בוגרי בתחום העיצוב הגרפי ללא ניסיון יכולים להתחיל בתחום ההייטק עם שכר של תשע עשרה אלף שח נטו.

במידה והם פונים לעולם השיווק הדיגיטלי וליצירת אסטרטגיות דיגיטליות לקידום עסקים בכל מקום אפשרי אין ספר שהשכר יהי חמש עשרה אלף שח. בעולם ההדפסה השכר הוא שתיים עשר אלף שח ולכן מרבית הבוגרים שמסיימים קורסים בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית מעדיפים לעבוד בתחום ההייטק.

מה מעצבים גרפיים עושים בעולם ההייטק?

מעצבים גרפיים בעולם ההייטק יוצרים את כל הביטוי הוויזואלי למושגים כדי לקדם את המטרות המהותיות שעולם ההייטק צריך.

החל מעבודה משותפת עם מתכנת או מהנדס מחשבים כדי ליצור את כל השפה הדיגיטלית לקידום המותג. מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים איך האפליקציה תהיה ואיזה רכיבים יהיו ולאחר שהם בונים את כל האפליקציה בתוכנת XD הם מוציאים מפרט קוד תכנותי למהנדס המחשבים שיתאים את כל השפה הוויזואלית למנועי החיפוש גוגל ומייקרוסופט ביחד.

הביקוש בתחום

תחום העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית מאוד מבוקש בשנים האחרונות כי הדור של היום מקבל את כל הנתונים החזותיים שלו אך ורק דרך אפליקציות ואתרי אינטרנט.

כדי לענות על כל הצרכים שהדור של היום צריך אין ספק שכל העסקים הבינו בתקופת הקורונה שהטכנולוגיה הקדימה את עצמה שנים רבות שעסקים חייבים להיות אך ורק באינטרנט. אם אתה מחפש מקצוע שיאפשר לך עבודה מהבית או לסירוגין להתפתח בחברות הייטק אין ספק שעיצוב גרפי הוא התחום הבא שלך.

אנו ממליצים לכם לצפות בכל השיעורים שהכנו במיוחד בעמוד זה שמדברים על עיצבו וויזואלי בשיתוף פעולה עם חברות הייטק שתוכלו לבדוק אם אתם באת מתאימים לתחום זה. צפייה נעימה, בית הספר מחכה לכם בשיחה טלפונית כדי להסביר לכם בהרחבה איך אפשר ללמוד מהאינטרנט.