עיצוב גרפי - האם המקצוע רווחי

האם כדאי להיות מעצבים גרפיים ב2024 – האם המקצוע עיצוב גרפי או גרפיקה ממוחשבת הוא באמת רווחי אחת השאלות בתחום?

תוכן עניינים הצג

אחת השאלות שכל אחד שואל לפני שהוא הולך להתחיל ללמוד מקצוע מסוים, האם כדאי באמת להשקיע את כל הזמן ברכישת מקצוע חדש? אנחנו יכולים להגיד לכם שתחום עיצוב גרפי נחשב לאחד התחומים הכי רווחיים במשק הישראלי ובעולם,  אחת הסיבות לכך זה בגלל שהטכנולוגיה לא עוצרת ורק מתקדמת עם השנים. שיטות הפרסום של העסקים כיום השתנו וכל חברה שמכבדת את עצמה צריכה להופיע באינספור מקומות שונים ברשת ולהתאים את שיטת השיווק לדור החדש. במאמר זה תוכלו לקבל פרטים על השכר בתחום עיצוב גרפי לשנת 2024, קטגוריות שונות בשכר בתחום הגרפיקה ועיצוב, מידע רחב על הלימודים ועוד תחומים אחרים שמומלץ לקרוא ולהחליט אם תחום זה הוא מתאים לכם. מהפכת הקורונה יצרה ביקוש מסיבי למעצבים גרפיים בוגרי מסלול תקשורת חזותית וכל זה בגלל המעבר המסיבי של עסקים לעבוד רק אונליין, בכתבה תוכלו לראות מה מעצבים גרפיים עושים במקום עבודה או בתור עצמאים פרילנסרים.

הדור החדש רוצה לקבל את המידע במהירות הבזק – התאמת שיטות שיווק ועיצוב גרפי – הקשר

הטכנולוגיה גרמה לדור החדש לקבל את המידע כאן ועכשיו שימוש באינטרנט נהפך כלי לשימוש יומיומי לקבלת מידע או להתנהלות בחיי היומיום, נוכל לראות שהבנקים עברו לאינטרנט, אם בעבר כדי להעביר כסף ממקום למקום היינו צריכים ללכת לבנק היום אנחנו עושים את זה דרך האפליקציה, חנויות שעברו למכור אך ורק באינטרנט וכיום יש להם חנות אונליין, יש עוד אינספור דוגמאות למה שהטכנולוגיה גרמה לנו.

מחנות פיזית שלא הייתה צריכה מעצבים גרפיים לחנות אונליין שצריכה על בסיס יום יומי

אם בעבר לחנות פיזית היה מספיק רק לוגו או שלט היום חנות אינטרנט אונליין צריך הרבה יותר מזה, החנות אמורה להציג את המוצרים שלה בעיצוב גרפי מותאם לאינטרנט, שיווק בפייסבוק או בכל רשת חברתית אחרת, פרסום באינסטגרם על ידי מודעות ותמונות כדי להגביר את תהליך השיווק, לכל הנושאים הללו מעצבים גרפיים אחראים כדי לשווק את המותג בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות. זאת רק דוגמה אחת מבין מאות דוגמאות ונושאים שצריכים מעצבים גרפיים.

שיטות שיווק ועיצוב גרפי

עסקים ב2022 לא יכולים להתקיים ללא מעצבים גרפיים וגרפיקאים

דווקא בתהליכי מיתון שמתקיימים מדי פעם מעצבים גרפיים נעשים יותר מבוקשים בשוק. עסק כדי לשרוד צריך את המעצבים הגרפיים להצגה של המוצרים בצורה הכי מושכת שיש והכי מקצועית. בתקופות מיתון נוכל לראות שהפרסום הוא מסיבי כדי לעודד את המכירות ומעצבים גרפיים לא עומדים בלחץ בתקופות כאלה.

מעצבים חיצוניים בתעשייה

כיום כל עסק מחזיק מספר מעצבים גרפיים המתמחים בנישות שונות. אם זאת חברה גדולה מאוד יש אפשרות שהחברה תעסיק מעצבים גרפיים בתוך החברה וגם תעסיק מעצבים חיצוניים פרילנסרים כדי לתת שירות בתחומים אחרים. מעצבים גרפיים הם הבסיס לכל מה שאתם רואים בכל מקום, החל מעיצוב אפליקציות, בניית שפה חזותית לעסקים החל מעיצוב הלוגו, תדמית חזותית לקהלי היעד, עדכוני דפי פייסבוק, אתרים ועוד.

המשבר בתעשייה הישראלית בעולם העיצוב הגרפי ההייטק גרם למקפצה בשכר אדירה של מעצבים גרפיים

לא נוכל להתעלם מהמשבר שקיים כיום בשוק העיצוב גרפי וכל זה בגלל ש תחום ההיי-טק שואב לתוכו עשרות אלפים של מעצבים גרפיים מידי חודש. הצורך במעצבים גרפיים יוצר ביקוש בעובדים מקומיים ועקב כך השכר בתחום הוא גבוה מאוד, המדינה לא יכולה לספק לשוק הישראלי את כוח האדם ולכן נוכל לראות את זה על ידי רילוקיישנים של מעצבים גרפיים שמגיעים מח”ול לישראל כדי לתת שירותים לחברות היי-טק ישראליות, זה ידוע לכולם שישראל היא בירת הייטק וחצי ממדינת ישראל עובד ומייצא לחול ידע וטכנולוגיה. אם אתם אוהבים את עולם העיצוב הגרפי בהחלט תמצאו בישראל חממה תעסוקתית לתחום הזה.

עולם הדפוס סובל ממחסור בכוח אדם למה?

 עד לפני 10 שנים רוב הבוגרים בתחום עיצוב גרפי היה פונים לעבוד בעולם הדפוס החל מעיצוב חוברות וספרים, הכנת אריזות גרפיות ממותגות, בניית מיתוג עיצוב פליירים ועוד, עם כניסה של עולם האפליקציות ואתרי אינטרנט בצורה יותר חזקה הבינו עסקים שהאינטרנט היא פלטפורמה מאוד חזקה להגברת תהליך השיווק. הביקוש התחיל להיות בעולם האינטרנט מה שגרם בסופו של דבר מחסור בכוח אדם בעולם הדפוס,  עדיין לא כולם הולכים ללמוד היום עיצוב גרפי ואין ספק שבכדי ללמוד את התחום הזה צריכים להתחבר אליו ולאהוב את תחום האומנות הדיגיטלית. המחסור יצר משבר בעולם הדפוס ובעולם האינטרנט מה שגרם לעלייה חדה בשכר של מעצבים גרפיים וגרפיקאים.

כיצד רואים את הביקוש בתחום העיצוב הגרפי? 

את המחסור בכוח אדם העצום שקורה כיום במדינת ישראל נוכל לראות באינספור מקומות, יש קרוב ל 1500 קבוצות בפייסבוק של מדורים דרושים בעיצוב גרפי, הקבוצה שלנו בלבד מכילה  קרוב ל 16 אלף מעסיקים וחברות שדורשים מעצבים גרפיים לעבודה מהבית או לעבודה בתוך החברה. יש כמובן אלפי אתרי אינטרנט של מדור דרושים ועוד שדרכם תוכלו למצוא הצעות עבודה ומשרות בתחום הגרפיקה ועיצוב. הביקוש הוא בכל התחומים החל ממעצבים גרפיים שמתמחים בעולם הדפוס, מעצבים גרפיים עם התמחות בעולם האינטרנט וכמובן את עולם ההייטק שדורש מעצבים גרפיים וגרפיקאים לעיצוב אפליקציות והטמעת חווית המשתמש. אם אתם הולכים להיות פרילנסרים ולעבוד בתוך סטודיו עצמאי פרטיים תוכלו לראות בזה כדרך מוצלחת לקיום עסק עצמאי.

הביקוש בתחום העיצוב הגרפי

איך אני יודע אם אני מתאים לתחום העיצוב גרפי

איך אתם יכולים לדעת אם אתם מתאימים לתחום עיצוב גרפי? תחילה אתם צריכים לאהוב את תחום האמנות הדיגיטלית, אם אתם מתפעלים ממודעות שאתם רואים או פרסומות בעיצוב גרפי או שואלים את עצמכם איך עשו את הדברים האלה אתם בהחלט מתאימים לתחום. כל נושא היצירתיות אכן נלמד בתקופת הלימודים ואף אחד לא צריך לבוא עם כישרון בעיצוב גרפי, המורים שלכם יתנו לכם את כל הכלים לפיתוח החשיבה העיצובית והטמעת הרעיון בתוכנות הגרפיות של חברת אדובי.  תנאי הקבלה בעיצוב גרפי הם ידע בסיסי בשפה האנגלית והבנה בתפעול מחשב. זה לא משנה אם יש לכם בגרות או לא בגרות כל אחד שאוהב את התחום הזה בהחלט יוכל לפתח קריירה מקצועית.

ללמוד להיות מעצבים גרפיים

כדי ללמוד את התחום המבוקש ביותר היום אתם צריכים ללמוד מסלול שנקרא לימודים מעצבים גרפיים הכשרה מעצבים גרפיים,  הלימודים כוללים את הבנה מעמיקה של תחום עיצוב גרפי שכולל את החוקים הרחבים בתחום. התכנות של חברת אדובי הם כלי העבודה שלה גרפיקאים ומעצבים כגון: פוטושופ, אילוסטרייטור אינדיזיין כל תוכנה יש לה תפקיד אחר בתחום העיצוב הגרפי והשילוב ביניהם יוצר בסופו של דבר את  הקריירה והטמעת השפה העיצובית. את הכישרון מפתחים תוך כדי הלימודים ואף אחד לא צריך לבוא עם כישרון בתחום הזה אלא רק עם אהבה, בלימודים תהיו עסוקים בעיצוב הרב תחומי כדי לתת שירותים לאו דווקא בתחום עיצוב גרפי אלא גם בתחום ההייטק.

ללמוד להיות מעצבים גרפיים

עיצוב גרפי רב תחומי מה זה

עיצוב גרפי רב-תחומי עוסק לא רק בתחום המיתוג, יצירת תדמית לעסקים, עיצוב גרפי רב תחומי מאפשר למעצבים גרפים לאחר הלימודים לעבוד בחברות אחרות שלא עוסקות בפרסום ושיווק, חברות כאלה יכולות להיות חברות יצרניות כגון: חברות אופנה שעובדים בשיתוף פעולה עם מעצבים גרפים, חברות הייטק לפיתוח תוכנה שצריכים מעצבים גרפיים שיעצבו את הממשקים,  חברות שרטוט ואדריכלות לביצוע הדמיות דיגיטליות ועוד אלפי תחומים בתעשייה הישראלית ובעולם שצריכים מעצבים גרפיים ולאו דווקא בתחום הפרסום מה שנהוג לחשוב. הביקוש הוא מאוד רחב וכולם כיום משתמשים בידע של המעצבים הגרפיים כדי לספק את המוצר הסופי.

הטמעת השפה העיצובית בלימודי עיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי כוללים הבנה מעמיקה של יסודות העיצוב הגרפי. הלימודים משולבים בתוכנות הגרפיות המקובלות כיום בשוק של חברת אדובי,  תלמדו כיצד לחשוב כמעצבים גרפיים, תורת הצבעים ומה כל צבע אומר בעולם העיצוב גרפי רב תחומי. איזון וסימטריה ועוד. (במילים יותר פשוטות לדעת כיצד לשים את האלמנטים בצורה הנכונה בעיצוב שאתם מכינים)  הבנת קהל היעד והתאמה מקצועית לסגנון העיצוב.

  • במסגרת הלימודים תעבדו על עיצובים ופרויקטים שונים כדי לקבל ניסיון בתחום, המטרה היא לקחת עסקים קיימים וחדשים ולעצב להם זהות עסקית חדשה. במסגרת הלימודים תלמדו עולמות חדשים כגון עולם האינטרנט, אפליקציות, קידום ובניית אתרים לאינטרנט. לכל אורך הלימודים אתם תהיו עסוקים בתיק עבודות שהוא הדבר החשוב ביותר היום יותר מהתעודה שתקבלו. כדי להתקבל למקומות עבודה מה שרוצים ממכם בהתחלה זה אך ורק לראות תיק עבודות. אם יש לכם תיק עבודות מקצועי תוכלו להתברג במהירות לכל מקום עבודה שתחשקו. 

הטמעת השפה העיצובית בלימודי עיצוב גרפי

התוכנות הגרפיות – כלים לעבודה שוטפת

כלי העבודה של המעצבים גרפיים הם התוכנות הגרפיות של חברת אדובי התוכנות שאיתם עובדים מעצבים גרפיים וגרפיקאים הם פוטושופ, אילוסטרייטור, ואינדיזיין.  כל תוכנה אחראית על סגנון אחר בעיצוב גרפי לדוגמא פוטושופ עוסקת בעיקר במניפולציות לתמונות, ILLUSTRATOR אחראית על תורת הקו והצורות, אינדיזיין אחראית על הכנת ספרים, חוברות וקטלוגים מעוצבים לקידום מכירות ועוד. ידיעת התוכנות הגרפיות בלבד לא מאפשרת למעצב גרפי לקחת אחריות כה גדולה ולעצב גרפיקה ממוחשבת פירסומית,  כדי להיות מעצב גרפי וגרפיקאית מצליחה עליכם להבין בצורה מעמיקה את השפה העיצובית שמקובל כיום בשוק בישראל ובעולם. התוכנות הגרפיות הם רק מתרגמים את הכלים לביצוע הרעיון שאותו אתם הולכים לעצב.

התוכנות הגרפיות - כלים לעבודה שוטפת

תיק העבודות בעיצוב וגרפיקה- המפתח לקריירה רווחית

בתחום עיצוב גרפי מה שרוצים לראות זה אם באמת מעצב גרפי או הגרפיקאית יודעים לעשות עבודות מקצועיות. אמנם תקבלו תעודה בסוף הלימודים שסיימתם לימודים בצורה מקצועית במקום מסודר אבל זה לא מה שיפתח לכם דלתות. מה שיפתח לכם דלתות זה אך ורק  תיק העבודות שעשיתם בתקופת הלימודים, תיק עבודות צריך לכלול עבודות בתחום המיתוג כדי להראות חשיבה והבנה של קהלי יעד. עיצוב דפי נחיתה והכנת ממשקים לאינטרנט, איור גרפי למטרות עסקיות ועוד. עליכם לכלול קרוב ל-30 עבודות בתחומים שונים כדי להראות שאתם באמת מבינים את עולם העיצוב. מומלץ להראות בתיק העבודות סקיצות שנבחרו בסופו של דבר וגם סקיצות שלא נבחרו כדי להראות את מהלך העבודה עד לבחירה של הלוגו או העיצוב הסופי. תיק עבודות יוצג כחוברת דיגיטלית או באתר אינטרנט.

התוכנות הנלמדות בעיצוב גרפי

בלימודי עיצוב גרפי תלמדו תוכנות של חברת אדובי התוכנות  יהיו PHOTOSHOP, אילוסטרייטור, אינדיזיין. התוכנות הם כלי העבודה של המעצבים ולכל תוכנה יש תפקיד אחר. התוכנות מלוות בפקודות להכנת גרפיקות ועיבוד תמונה.  חברת אדובי משנה לשנה עושה את החיים קלים יותר למעצבים גרפים. אדובי מאפשרת פתרונות גרפיים ליצירת עיצובים בצורה מהירה וקלה למשתמש. ידיעת השפה האנגלית יתרון בצורה בסיסית כי כל כלי הפקודות בתוכנות הם בשפה האנגלית. בתקופת הלימודים תלמדו איך לשלב בין פקודות כדי להוציא עיצובים גרפיים, ככל שתהיו יותר יצירתיים תוכלו לבצע עבודות מדהימות ותיק העבודות שלכם יהיה עשיר.  אין ספק שככל שהם משתמשים יותר בתוכנות אתם תעבדו בצורה יותר מהירה ונושא היצירתיות יבוא לקראתכם.

התוכנות הנלמדות בעיצוב גרפי

פוטושופ 

תוכנת הפוטושופ היא אלופה ביצירת מניפולציות על תמונות,  תוכלו לבצע שיפורים על תמונות, תיקוני תמונות לאחר צילום,  הבאת דרמטיות מתמונות על ידי שימוש בפילטרים מיוחדים שרק תוכנת הפוטושופ מאפשרת. התוכנה מלאה בכלים ליצירת מניפולציות בשימוש מברשות לעיבוד רציף על  תמונה ועד ליצירת עיצובים מיוחדים על טקסטים. העבודה בשכבות בתוכנת הפוטושופ מאפשר לבצע איזון במודעות הגרפיות ליצירת עיצוב גרפי מושלם תוך שמירה על קומפוזיציה בעיצוב. שימוש בשקופיות ומתן תחושה של נקודות זמן בעיצוב  מאפשר למעצב הגרפי לקחת כל רעיון ולהוציא ממנו את המקסימום. התוכנה משתלבת נהדר עם תוכנות גרפיות אחרות כגון אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין. פוטושופ פחות ידידותית לעיצוב לוגו ולכן אילוסטרייטור משרתת את הנושאים הללו. 

אילוסטרייטור 

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית מאוד בלימודי עיצוב גרפי ועיצוב אתרים. התוכנה בנויה עם כלים שמאפשרים ביצוע מניפולציות על קווים וצורות. בתוכנה זו מבצעים את כל המיתוג הגרפי החל מעיצוב הלוגו, בניית תדמית זהותית כגון ברושורים, כרטיסי ביקור, עיצוב ממשקים, ציור דיגיטלי ועוד, התוכנה קלה מאוד לשימוש ובגלל שהיא קלה היא מאפשרת למעצב גרפי לבצע אין ספור סגנונות עיצוב שקשורים לקו וצורה. פוטושופ משתלבת נהדר בתוכנת אילוסטרייטור ואנו יכולים להכניס כל עיצוב שהתחלנו בתוכנת פוטושופ להמשך עבודה בתוכנת אילוסטרייטור. בעמוד תוכלו לראות סרטון הסבר על יכולות תוכנת אילוסטרייטור ועל האפשרויות הלא מוגבלות שתוכנת גרפיקה וקטורית כזאת יכולה לבצע. כמובן שלכל תוכנה יש את הייחודיות שלה ואילוסטרייטור  משרתת קהלי יעד רבים בתחום העיצוב הגרפי הרב תחומי

אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא תוכנה לעבודה עם מלל רב ועמודים רבים. התוכנה שואבת טקסטים וכיתוב מתוכנות מלל אחרות והיא לא תוכנה להכנת עיצובים גרפיים. תוכנת עימוד להכנת ספרים חוברות קטלוגים ועוד. כל העיצוב שישב בתוכנה יגיע עם תוכנות פוטושופ אילוסטרייטור כדי להכין ספר או חוברת בצורה קלה. נוכל לקבוע בעמוד אחד את סגנון העיצוב ולתת פקודה שתאפשר שאותו סגנון עיצוב יעבור לכל העמודים האחרים. שימושית מאוד בבתי דפוס, חברות הייטק להכנת קטלוגים או חוברות מידע. 

אילוסטרייטור 

נתוני שכר בעיצוב גרפי נכון לשנת 2019

הנתונים שאתם רואים כאן משקפים בצורה מאוד מאוד כללית את מה שקורה בשוק העבודה כל נתון שהוצג במאמר אפשר לקחת אותו לכמה כיוונים.  הנתונים שמוצגים כאן מתאימים לאנשים שסיימו את הלימודים וללא ניסיון בשוק התעסוקתי אבל עם תיק עבודות מקצועי. בגלל המחסור שיש בכוח אדם בתעשייה הישראלית במיוחד לוותק של המעצב גרפי הוא לא זה מה  שיפתח דלתות, גם חסרי ניסיון אבל עם כישרון יוכלו להתקבל ולהתברג לתעשייה במהירות רבה. את הנתונים אספנו מהקבוצה שלנו בפייסבוק המודעות מתפרסמות מידי פעם ומוצג שם תנאי השכר. הנתונים לא מתאימים לפרילנסרים שעובדים מהבית, הסיבה היא שכל סטודיו פרטי יכול לקבוע לעצמו את תעריפי העבודה, הנתונים שהוצגו כאן הם שכר נטו ולא ברוטו.

מעצבים גרפיים בבתי דפוס

מעצבים גרפיים בבתי דפוס

כמו שציינו קודם בתי דפוס סובלים ממחסור עצום בכוח אדם, השכר ההתחלתי של מעצבים גרפיים יכול להתחיל ב 10,000 ש”ח נטו ללא ניסיון, את ההכשרה והניסיון בית הדפוס יספק לכם כי לכל בית דפוס יש סגנון עבודה משלו בבתי הספר מלמדים אותכם בצורה כללית איך לעבוד מול בתי דפוס אבל לרוב בתי דפוס מפתחים לעצמם סגנון עבודה מיוחד לפי מכונות הדפסה שהם קונים. לרוב תעברו חפיפה קצרה ותתחילו לקבל עבודות עיצוב גרפי ותצטרכו להתאים אותם למכונות הדפסה. עיצוב אריזות השכר הרבה יותר גבוה כי סגנון העבודה הוא קצת יותר מורכב לעומת הדפסות רגילות.

  • סגנון העבודה בבתי דפוס –   עבודה בבית דפוס מגוונת מאוד חלק מהעבודות שתצטרכו לעשות זה לקחת עבודות של מעצבים גרפיים לפרק אותם לתבניות הדפסה ולהכין אותם לגלופות. התאמה גרפית לדפוס היא יכולה לבוא לידי ביטוי בסגנון הצבעים, על הגרפיקאים להסביר את מגבלות מכונות הדפסה ולהגיע כמה שיותר קרוב לצבעים שהלקוחות מכוונים אליהם על ידי שימוש בטכניקות שהתוכנות הגרפיות מאפשרות. עבודות כאלה נקראות עבודות ביצועיסטיות  שהם ביצוע הגרפיקה ותרגום שלה למדבקות או להדפסה על נייר. התאמה לדרישות של הלקוחות כגון הטבעה של צבע זהב ועוד.. עבודה בבתי דפוס היא מגוונת ומאפשרת לכם לצמוח ולהתפתח בתחום במהירות כל יום תלמדו משהו חדש ותבינו יותר את ענף הדפוס. 

מעצבים גרפיים בחברות אינטרנט

שכר התחלתי של מעצבים גרפיים  שהולכים לעבוד בחברות לבניית אתר אינטרנט הוא 12 אלף ש”ח נטו,  בתחום זה הביקוש הוא עצום והתפקיד של המעצבים הגרפיים הוא לעצב את האתרים והעבודה  תהייה מול מתכנתים. המעצבים יקבעו את השפה העיצובית של האתר החל מלוגואים, קביעת השפה העיצובית ועיצוב הממשק של האתר. התאמת התמונות  והגדלים של הקבצים שישבו בתוך האתר לנתוני אינטרנט. אחת הבעיות בעיצוב אתרים שצריכים כל הזמן לעבוד עם קבצים מאוד נמוכים כדי שהאתר יזוז מהר מאוד, המעצבים הגרפיים צריכים לדאוג שהאלמנטים שישבו בתוך האתר יראו טוב ועדיין יהיו קבצים קלים. העבודה היא מאוד מגוונת בשילוב מתכנתים והלמידה היא עצומה בעולם האינטרנט, המעצבים יהיו אחראים גם על השיווק והכנת מודעות גרפיות לפרסום ברשתות החברתיות, עבודה עם דפי פייסבוק  עיצוב מודעות לאינסטגרם באופן שוטף.

מעצבים גרפיים בחברות הייטק

מעצבים גרפיים בחברות הייטק

מעצבים גרפיים שהולכים לעבוד בחברות הייטק השכר ההתחלתי הוא קרוב ל 16 אלף ש”ח נטו.  העבודה היא מאוד מגוונת ובשיתוף פעולה מתמיד עם מתכנתים, מתכנתים הם לא מעצבים גרפיים והם אחראים על כל הקודים שיש באפליקציה או בממשק שאותו מפתחים.  הפיתוח נעשה בשיתוף פעולה של המעצב הגרפי כדי לקבוע את חוויית המשתמש והצבעוניות שיהיו בממשק או באפליקציה שמפתחים.

  • המקצוע של המעצב הגרפי בחברות היי-טק נקרא מעצב חוויית משתמש UX-UI.  מעצבים גרפיים כדי לעשות את ההסבה לעבודה בחברת הייטק צריכים עוד קורס קצר כדי להתאים את הידע שלהם למה שחברות הייטק צריכות היום. עבודה בחברות הייטק קצת יותר תובענית מסגנון העבודה שהוזכר קודם בגלל שעות העבודה שהם הפוכות לרוב במדינות אחרות ולא תואמות את ישראל.  חברות הייטק לרוב לא מסתכלות על תעודות בכלל ומה שהם רוצים לראות זה אך ורק תוצרים סופיים שמעצבים גרפים עיצבו בתקופת הלימודים. חלק מהעבודות בתחום ההיי-טק מתבצע מהבית בסגנון עבודה של עבודה בתור שכיר אבל מהבית. 

מעצבים גרפיים פרילנס

מעצבים גרפיים פרילנסרים עובדים יותר עם מספר גורמים ולא רק עם גורם אחד, חלק מהמעצבים הגרפיים יתנו שירותי עיצוב לעולם הדפוס ובמקביל יתנו שירותי גרפיקה ממוחשבת לחברות הייטק,  השכר של פרילנסרים הולך לרוב לפי מחירון קבוע שכל פרילאנס או סטודיו לעיצוב קובע לעצמו. רוב העבודות פרילנס הולכות לפי פרויקטים לדוגמה עיצוב והכנת מיתוג גרפי לעסק החדש, עיצוב והכנת אתרי אינטרנט,  בנייה של זהות מותג לעסקים חדשים או קיימים. פרילנסרים עובדים תמיד בשיתוף פעולה עם בתי דפוס כי הם צריכים להוציא לפועל את העבודות שהם מעצבים כגון: עיצוב מדבקות, עיצוב אריזות, גרפיקות צורניות ועוד.

האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי או שכיר

האם כדאי להיות פרילנס בעיצוב גרפי או שכיר?

אחת השאלות אם ללכת לעבוד במקום מסוים לאחר סיום הלימודים או להתחיל לעבוד מהבית כפרילנס עצמאי,  התשובה תלויה באופי של הבנאדם, אם אתם חושבים שאתם יכולים לקבוע לעצמכם את סדר היום ולעסוק בשיווק במקביל כדי לאתר את הלקוחות שלכם אכן תחום פרילנס יתאים לכם. לא לכל אחד זה מתאים ואם אתם חולמים על עבודה מהבית בהחלט להיות פרילנס יתאים לכם.

  • חלק  מהמעצבים הגרפיים לאחר הלימודים מעדיפים לתפוס ניסיון במשרדי הפירסום או בחברות היי-טק ולאחר מכן הם פותחים סטודיו עצמאי כשהם מרגישים מספיק בטוחים עם הידע שהם צברו נקודה אין ספק שתרוויחו כפול בתור פרילנסרים כי הכסף של הפרויקט לא צריך להתחלק עם מקום העבודה שמשלם לכם רק שכר שעתי.  כיום שיש ביקוש עצום בתחום עיצוב גרפי מומלץ כבר בתקופת הלימודים להתחיל לעבוד בתחום כדי לתפוס לקוחות. השיווק בתחום הפרילנס הוא לרוב פה ואוזן כשלקוח אחד מרוצה הוא כבר יביא לכם עוד הרבה לקוחות אחרים. לרוב לוקח מספר חודשים בודדים כדי להתחיל לתפוס מאגר של לקוחות. 

פוטושופ 

תקשורת חזותית ועיצוב גרפי הדרך שלכם לעבוד בחברת הייטק

מסלול תקשורת חזותית מורכב מלימודי עיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט. תחילה אתם תלמדו איך להיות מעצבים גרפיים בתוכנות שהוזכרו למעלה  לאחר מכן אתם תלמדו את התוכנות עיצוב אתרי אינטרנט. השפה העיצובית הנלמדת תהיה אותה שפה בגלל שחייבים בעיצוב גרפי לשמור על אותו קו אחיד לדוגמה מודעה שרצה ברשת החברתית  תהיה תואמת לעיצוב באתר. לרוב לימודי תקשורת חזותית לוקחים קרוב לשנה וחצי כי מסלול הכנת תיק העבודות הוא ארוך כדי לאפשר המעצב הגרפי לתפוס ניסיון בתחום. מסלול תקשורת חזותית הוא מסלול שהיעוד שלו או לעבודה בחברות הייטק, או לחברות לעיצוב ופיתוח אתרי אינטרנט שכוללים אפליקציות. 

התוכנות הנלמדות בתקשורת חזותית

במסלול תקשורת חזותית תלמדו תוכנות שונות לעיצוב ופיתוח אתר אינטרנט, התוכנות יהיו וורדפרס או אלמנטור אלו תוכנות בקוד פתוח שמאפשרות למעצב אתרים לעצב את האתר בכל צורה שהיא וללא מגבלה. במסגרת הלימודים תכינו תיק עבודות שיכלול מספר אתרים שיצרתם כדי להראות את השפה העיצובית שהתחלתם בתוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור והמשכתם בתוכנות עיצוב אתרים. חלק ממסלול הלימודים תעצבו ממשקים לעיצוב חנות אונליין ותציגו את כל המערך השיווקי שהעסק חדש צריך או ביצוע שדרוג לעסק קיים בשוק.

התוכנות הנלמדות בתקשורת חזותית

חווית משתמש – קורס המשך לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי

אחד המקצועות החמים היום בשוק הישראלים ובעולם כולו זה עיצוב חוויית משתמש של אפליקציות. בתחום הזה אך ורק מעצבים גרפיים יכולים לעבוד. העבודה תהיה בשיתוף פעולה עם מתכנתים. המעצב הגרפי יקבע את השפה העיצובית ואיך האפליקציה הולכת להיות. תחילה המעצבים הגרפיים יקבלו רעיון לעבודה על האפליקציה ולאחר מכן המעצבים יכינו את כל האפליקציה בתוכנת XD ,  התוכנה מאפשרת לבצע הדמייה גרפית כיצד אפליקציה הולכת להיות בפועל. לאחר מכן המתכנתים ייקחו את כל העיצוב שנעשה ויהפכו את זה לממשק כדי לתת את הקודים הנכונים שאמורים להיות באפליקציה. 

מסלול לימודי חווית משתמש

מסלול לימודי חווית משתמש לא מחייב לימודי בניית אתרים אתם לא צריכים לדעת קודים ותיכנות כדי לעסוק בתחום הזה מה שאתם צריכים זה לדעת בתחום זה את חוקי העיצוב הגרפי וכיצד להטמיע אותו בתוכנות להכנת אפליקציות.  תחום הזה הוא מאוד מבוקש. כיום זה מקצוע כמעט חדש שנולד בשנים האחרונות. כל מה שתצטרכו זה להוסיף לתוכנות עיצוב אפליקציות זה העיצובים מתוכנות העיצוב הגרפי. השפה היא אותה שפה רק בעבודה בקבצים יותר קטנים. הדגש וחוויית משתמש היא לאפשר לגולשים לגלוש באפליקציות בצורה נוחה, מהירה וברורה.

המכללה ללימודי מקצועות ההייטק

נושאי הלימודים בחווית משתמש

הלימודים כוללים הבנה מעמיקה ופירוק לגורמים של האפליקציה,  יצירת עמודים שנכנסים לעמודים אחרים כדי לתרגם את האפליקציה לשימוש נכון. לדוגמה אם אתם מבצעים אפליקציה למוזיקה  אתם צריכים לדעת כיצד לחלק את העמודים בצורה נכונה כדי שיהיה נוח לגולש להגיע לכל מקום מכל מקום. חוויית משתמש מתחילה קודם כל בחוויה תרבותית.  האפליקציות כיום נועדו להקל עלינו בחיים ולא להשתמש במחשבים כדי לקבל מידע. בתיק העבודות שלכם תציגו אינספור אפליקציות ורעיונות שאתם חשבתם עליהם.  השכר בשוק הוא עצום והביקוש הוא מטורף בגלל שעולם אפליקציות רק ילך ויגדל בשנים הקרובות ויגרום לעסקים רבים להבין שהפרסום כיום הוא כבר לא באינטרנט אלה עובר לאפליקציות.  עסקים נמצאים איפה שיש אנשים.

הלימודים בחווית משתמש

מי אנחנו בית ספר סולו – המכללה ללימודי מקצועות ההייטק

 מכללת סולו היא  מכללה להכשרת מעצבים גרפיים לעולם ההייטק והדפוס, הלימודים במכללה נעשים בשיטת לימודים אונליין עם מורים שמחוברים ישירות  למסך של הסטודנט, הלימודים הם אחד על אחד ומאפשרים לסטודנט ללמוד בקצב אישי את מקצועות העיצוב הגרפי, הלימודים הינם לימודי תעודה ולכל אורך הקורס המורים עסוקים בבנייה של תיק עבודות בעיצוב גרפי.

כיצד זה מתבצע לימודים בעיצוב ותקשורת חזותית אונליין?

 לימודים אונליין נעשים על ידי שיתוף מסכים בין המסך של המורה למסך של הסטודנט. הלימודים מתבצעים אחד על אחד לכל אורך שעות היום, אומנם תקבלו תעודה בסוף הלימודים אבל כמו שאמרנו אך ורק תיק עבודות הוא הדבר היחידי שיאפשר לכם להתקבל למקומות עבודה. ברשותינו קבוצה ענקית בפייסבוק שמאפשרת לסטודנטים כבר בתקופת הלימודים לעבוד בתחום, הקבוצה כוללת אינספור חברות ומעסיקים שמחכים לכם המעצבים החדשים לאייש משרות שנשארו פתוחות, ההצעות העבודה הן מגוונות ורבות וחלק מהם זה הצעות עבודה להיות פרילנסרים קבועים לחברות או לעבוד בתור שכירים בחברות ההייטק. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים על איך ללמוד מהבית  או לדעת איזה מסלול הכי מתאים לכם ללמוד.

לימודים בעיצוב ותקשורת חזותית אונליין

לסיכום  – כיצד להצליח בתחום העיצוב גרפי ותקשורת חזותית

 מי שאוהב את עולם העיצוב הגרפי  צריך לדעת שהוא נכנס לעולם מדהים ומושך מאוד גם מבחינה תעסוקתית וגם שאפשר להתקדם לאינספור מקומות שונים. אין ספק שצריכים לאהוב את התחום הזה כי התחום לא הולך לעצור אלה רק להתפתח בשנים הבאות. יהיו עוד אפשרויות לעסקים לפרסם את עצמם מה שיגרום לביקוש עצום ביותר בתחום העיצוב גרפי. נוכל לראות בכל מקום היום את הנגיעות של המעצבים הגרפיים והחשיבה שעומדת מאחורי כל עיצוב של אפליקציה או  ביצוע של תדמית עסקית. אחד הסודות להצלחה בתחום הזה זה תירגול ככל שתתרגלו הרבה שיעורי בית ואת השימוש בתוכנות תוכלו לשלוט בתחום הזה בצורה מדהימה. היצירתיות זה נושא שמגיע לאט לאט בשימוש בתוכנות והטענת חוקי העיצוב גרפי בשימוש של רעיון שאותו אתם הולכים לעצב. בהצלחה 🙂 

העיצוב גרפי ותקשורת חזותית

 (המאמר נכתב בלשון זכר רק מטעמי נוחות)