הכנסה פסיבית מהאינטרנט איך עושים כסף

איך לייצר הכנסות פסיביות דרך האינטרנט

תוכן עניינים הצג

(עודכן 5-4-2022) כל הסודות של עולם העסקים בעמוד אחד, אם אתם אוהבים את עולם העיצוב רק הרווחתם! מחפשים דרכים רעיונות לעבודות מהבית בהחלט תוכלו למצוא בכתבה הבאה, יש כל כך הרבה רעיונות של איך לעשות כסף באינטרנט ובמידה ואתם חושבים מחוץ לקופסה תוכלו בהחלט ליצור לכם מערך הכנסה פסיבית עם רכישת ידע בתחומים שונים. אם אתם אוהבים את עולם עיצוב גרפי או גרפיקה ממוחשבת בהחלט תוכלו למנף את זה למהלכים עסקיים ולייצר הכנסות שונות מהבית שלא חשבתם עליהם בכלל. הכתבה באמת תיתן לכם רעיונות כיצד כל אחד יכול לעשות כסף דרך האינטרנט דרך הכנת הכנסה פסיבית במידה והוא יודע את עולם עיצוב גרפי או בניית אתרים לאינטרנט. בכתבה תקבלו חומר עדכני כיצד פותחים אתר, מה זה חווית משתמש ועוד אין ספור טיפים, מומלץ לשמור במועדפים כי נעלה רעיונות כל הזמן.

 • הטכנולוגיה משתנה ואיתה גם אפשרויות העבודה באינטרנט ב2022. שיווק הוא תחום מאוד גדול ונוכל לראות שהיום ב 2022 ולקראת 2023 יש אינספור דוגמאות למה שאנשים יכולים לעשות דרך האינטרנט. כולם מחפשים הכנסה פסיבית פשוטה או הכנסה בצורה אוטומטית האם באמת יש דבר כזה? מה זה בכלל הכנסה פסיבית וכיצד מסתכלים על המושג הזה שלהרוויח כסף מבלי לעשות כלום. בכתבה הבאנו לכם מספר דוגמאות של הכנסות שיכולות להיות דרך העבודה באינטרנט אבל לא רק, חלקם עדיין צריכות תפעול קל ולא רק אוטומציה.

הכנסה פסיבית ההשקעה – ידע זה כוח לא חדש לאף אחד

הכנסה פסיבית אין דבר כזה. כל צורה של הכנסה שמתבצעת דרך האינטרנט עדיין תגרום לכם לתפעל את האתר אינטרנט או להשקיע מספר שעות בחודש כדי לשדרג ולעשות אופטימיזציה לנתונים שהטענתם מראש. תפעול אתר אינטרנט,  שדרוג והכנסת תכנים לקידום האתר דורשים עדיין הפעלה מצידכם וזמן. בכתבה הבאנו לכם מספר דוגמאות של הכנסות שיכולות להיות חלקן פסיביות. נסקור כאן את כל הנושאים מכל הכיוונים לאורכם ולרוחבם. חלק מהנושאים פה אפשר לפתח אותם להכנסה פסיבית למחצה ועדיין לתת לכם רעיונות לעסקים שיכולים להכניס לכם סכומים לא מבוטלים.

לייצר הכנסות על ידי השקעה ברכישת השכלה לעומת רווחים עתידיים

אין ספק שבועת הנדל"ן דפקה לכולם בדלת. יש אנשים שמשקיעים מיליון וחצי ש"ח כדי לקבל שכר דירה של 3000 עד 4000 שח בחודש שזה גם צורה של הכנסה פסיבית סך הכל. אבל היום שהטכנולוגיה מאפשרת לכל אחד לעבוד מהבית אי אפשר להתעלם מהנושא הזה. תוכלו לרכוש מקצוע ולשלם את שכר הלימוד שלכם שהוא לא רק הכסף כמו הזמן שתצטרכו להתאמן כדי להגיע ליעדים שלכם. לפעמים בהשקעה מינימלית של שלוש אלף עד 10 אלף ש"ח לשכר לימוד תוכלו להכניס הכנסה פסיבית בדיוק באותה המידה אם הייתם קניתם בית. בתחום הזה ככל שאתם יצירתיים ועם ראש גדול תוכלו להגדיל לעצמכם את ההכנסות עתידיות על ידי מספר העסקים בו זמנית שתפתחו לשיפור אורח החיים בעקומה למעלה במשוואה.

הכנסה פסיבית על ידי עיצובי גרפיקה לעסקים

גרפיקה ועיצוב נחשב לאחת מהטכניקות של הכנסה פסיבית במידה ואתם מוכרים מספר פעמים את אותם סגנונות שאתם עושים. עדיין תצטרכו כל פעם להתאים את סגנון הגרפיקה לרצונות של הלקוחות שלכם. תוכל לפתוח אתר אינטרנט בו אתם מציגים כל מיני סוגים של גרפיקות למכירה ומה שנשאר זה רק לתת את הגרפיקה ולשנות את המלל בפנים. לעשות עיצובים גרפיים, עיצובי לוגו אונליין ולמכור אותם ברשת למעצבים גרפיים או ללקוחות פרטיים. כדי לרכוש השכלה בתחום הזה עליכם ללמוד את השפה העיצובית וחוקי העיצוב פלוס התוכנות הגרפיות של חברת אדובי עליהם נדבר בהרחבה בהמשך הכתבה.

הכנסות פסיביות על ידי אתר למכירת לוגואים אונליין

במידה ויש לכם רעיונות שונים ללוגואים תוכלו לעצב מאות לוגואים שונים בתוכנות וקטוריות ולהעלות אותם למכירה באתר אונליין. כל פעם שלקוח קונה לוגואים אתם מורידים אותו מהמאגר. תוכלו למכור את הלוגו בצורה אישית שלו ללא שום שינוי וכל הזמן תהיו עסוקים אך ורק בלהטעין חומרים חדשים לאתר. טכניקה זו מאוד פופולרית בעולם למכירת לוגואים, גרפיקות, ציורים. תחילת תצטרכו להשקיע בהתחלה בהכנה של מאות גרפיקות ולאחר מכן תוכלו למכור את זה כתבנית חוזרת.

הכנסות פסיביות שכבר קיימות בשוק – למכור ציורים ברשת – הכנת גרפיקות והדפסות על קבנאס

אומנות זה משהו שכל הזמן צורכים בעולם.  זה לא משנה אם זה תמונות, ציורים או הדפסות על קנבס. בציור יש מספר סגנונות החל מציור ידני על דפים וסריקה בתוכנות גרפיות או ציור גרפי וקטורי כמו שאתם רואים באתר. תוכלו להעלות אתר שמוכר ציורים וגם מדפיס אותם. לשלוח אותם לאנשים בדואר או ליצור קשר עם בתי דפוס שיעשו לכם את כל העבודה הזאת. כל מה שתצטרכו לעשות זה אך ורק לשלוח לבתי דפוס את הגדלים של ההדפסה שכולל קובץ  גרפיקה. הכנסה פסיבית כאן היא מכירה של אותם ציורים כל הזמן.

 •  בתי דפוס – משלוחי הדפסות ציורים ואיורים גרפיים שמחובר לאתר מכירות אונליין ישירות עם בתי הדפוס, יאפשר לכם לעבוד בסנכרון מלא עם בתי דפוס. בתי דפוס יקבלו את זכויות היוצרים על גרפיקות שלכם וימכרו עבורכם את האמנות הדיגיטלית בתמורה לאחוזים, טכניקה שמאוד מקובלת בעולם שבית הדפוס מקבל עמלות על ההדפסה בתמורה לגרפיקה.
 • זה לא משנה אם יש לכם ציור או תמונה שצילמתם תוכלו להעלות למאגר שלכם ולתת ללקוחות לבחור אונליין דרך דף הפייסבוק או אתר אינטרנט. תצטרכו להדפיס להם את זה על קנבס במידות שאתם מגדירים מראש באתר. שיתוף פעולה עם בית דפוס להדפסת כמויות גדולות יאפשר לבית הדפוס להוזיל לכם את ההדפסה.
 • משלוחי ציורים או תמונות הקנבאס – חברת שליחויות שמחה תמיד לעבוד עם כמויות גדולות של משלוחים או דרך הדואר. מומלץ ליצור קשר עם מספר חברות שליחויות או לקבל הצעות מחיר על אזורי חלוקה שונים בארץ. דואר ישראל הוא בהחלט מקום טוב כדי לשלוח עם ביטוח המשלוח – את התשלום עבור המשלוח מי שקונה את ההדפסה אמור לשלם, לרוב בתי דפוס אחראים על כל הלוגיסטיקה הזאת מה שיכול להוריד ממכם המון אחריות.

הכנסת פסיבית על ידי צילום תמונות ופתיחת מאגר לפי נושאים

אם אתם אוהבים לצלם למה לא לעשות מזה כסף? תוכלו לפתוח מאגר של תמונות לפי קטגוריות לשימוש מסחרי לקהילת המעצבים הגרפיים או לעולם העיצוב הרב תחומי. מעצבים גרפיים משתמשים בתמונות בצורה יומיומית ללקוחות שלהם ולעיצובים גרפיים שהם עושים באופן שוטף. תמונות של פרחים, רקעים ועוד כל מיני סגנונות שונים שיכולים להיות לעזר למעצבים גרפיים. תוכלו לבצע תשלום חודשי בצורת מנוי לאתר ולאפשר להם להוריד כמה תמונות שהם רוצים מדי חודש. אתם תהיו עסוקים כל הזמן בלצלם ולהעלות חומרים חדשים לאתר לשימוש מעצבים גרפיים.

 • תמונות אווירה זה אחד הדברים החמים שמעצבים גרפיים בתקשורת חזותית משתמשים כל הזמן. צילומי שמים, גנים, ועוד וכל מיני רעיונות שצריכים  מעצבים גרפיקה כדי להכניס ולנפח את העיצובים שלהם.

הכנסה פסיבית מבניית אתרים

אתרי תדמית צריכים באופן שוטף באותו סגנון עיצוב כל הזמן, תוכלו להכין תבניות שונות של אתרים ולמכור אותם לאנשים שצריכים אתר תדמית. המכירה תהייה עם המערכת שתכלול הטענת החומרים בצורה אוטומטית. מספיק שיש לכם מאגר של 100 אתרים לדוגמה תוכלו כל הזמן למכור אותם שוב ושוב ולחשוב וכיצד אתם עושים חיים קלים לאלה שצריכים אתר האינטרנט ואין להם ידע טכנולוגי. תוכלו לבצע להם את הקנייה של הדומיין + העיצוב של האתר ולחייב אותם על תשלום חודשי לכל השירותים הללו. העבודה שלכם היא רק בהתחלה כדי לעצב את האתרים בסגנונות שונים ולמכור אותם כמו שהם ללקוחות ללא שום שינוי. כיום כל חברה או עסק קטן או גדול צריך אתר אינטרנט כדי להכניס גולשים ולפתח את מערך השיווק של הרעיון העסקי.

 • כל בעל אתר תדמית שיקנה ממכם את המערכת יוכל להכניס את הלוגו שלו, פרסומות, וכמות עמודים המוגדרת מראש בעסקת החבילה. ברגע שאתם עושים חיים קלים לאנשים מאותגרים טכנולוגית אתם בעצם יוצרים מערך מכירות אונליין של אנשים שמשלמים לכם תשלום חודשי עבור אחסון זול של האתר והתחזוקה השוטפת.
 • במידה ואתם מעצבים גרפיים או גרפיקאים תוכלו לתת שירותי עיצוב נוספים ללקוחות. כל לקוח לרוב צריך לוגו, עיצוב מודעות ועוד. עדיף תחילה לתת מחירים זולים כדי לתפוס כמה שיותר לקוחות ולשפר את מערך המכירות והשיווק במשך הזמן.

עסק ללא מערך שיווקי לא קיים

עסקים ללא מערך שיווק מקצועי לא יכולים להתקיים וזה לא משנה אם יש להם חנות פיזית, חנות אונליין או כל דבר אחר. כדי לגרום לעסקים חדשים וקיימים להתקיים על המשווקים ליצור מערך של התעניינות סביב המוצר שאותו צריכים לשווק. בפסקאות הבאות חלקנו לכם מידע רב על שיווק וכיצד אפשר למנף את זה להכנסה פסיבית במידה ואתם משווקים את עצמכם תחילה ואוספים לקוחות שירצו לעבוד אתכם. מי שאוהב את עולם השיווק והגרפיקה ימצא חממה תעסוקתית וחוויה מדהימה לעזור לעסקים לקדם אותם בתור שליחות. הסיפוק הוא גדול ברגע שעוזרים לעסק למכור יותר. העבודה היא אך ורק באינטרנט ובמידה ואתם אוספים לכם מספר מקומות שונים ואתרים לשיווק עסקים בחינם תוכלו ליצור לידים והתעניינות הסביבה מוצר ותוך כדי לקדם לעסקים של החיים שאתם אחראים את המכירות.

הכנסה פסיבית מקידום אתרים ושיווק עסקים באינטרנט

קידום אתרים ושיווק עסקים נחשב לפלטפורמה מאוד נוחה להכנסה פסיבית. תוכלו לקחת מספר לקוחות שמשלמים לכם תשלום חודשי ולבצע להם קידום של האתר על ידי יצירת קשרים עסקיים עם אתרים שונים. פרסום בפייסבוק בקבוצות שונות, שימוש במערך הפרסום הממומן של גוגל או פייסבוק. המטרה בקידום אתרים זה לייצר לידים ומתעניינים למוצרים שונים. ברגע שאתם יודעים כיצד לתפעל מערך שיווקי כל מה שתצטרכו לעשות זה רק לגבות את הכסף פעם בחודש מהלקוחות שלכם עבור שירותי הפרסום שאתם מעניקים.

 • באינטרנט יש אינספור מערכות שונות לקידום עסקים בפלטפורמות שונות כגון פייסבוק, גוגל, אינסטגרם, בלוגים שונים, ועוד. תצטרכו לכתוב מאמרים שיווקיים על העסק ולפרסם אותם בבלוגים או בכל מקום שמאפשר לפרסם חינם עסקים. קידום אתרים לעסקים הוא אחת הטכניקות הפופולאריות ביותר להכנסה פסיבית במידה ואתם רוצים לעבוד מהבית מספר שעות ביום. עסקים לא יכולים להתקיים ללא משווקים ועל כך תוכלו לקרוא בפסקאות הבאות.

פרסום עסקים ושימוש בתוכנות גרפיות

כדי שתוכלו לתת מעטפה שיווקית גדולה לעסקים תצטרכו לפרסם אותם בפייסבוק, אינסטגרם, גוגל ועוד אינספור פלטפורמות שונות שמאפשרות פרסום עסקים בחינם וגם בתשלום. השימוש בתוכנות גרפיות הוא כלי מאוד חשוב לכל אחד שרוצה ליצור מערך שיווק ולהכניס גולשים לאתר אינטרנט או לייצר מודעות סביב המוצר. התוכנות הם הכלים ואתם הוא הראש היצירתי השימוש יהיה בתוכנות כגון: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כל תוכנה יש לה תפקיד אחר בעולם העיצוב גרפי ולמידת חוקי העיצוב בצורה מקצועית יאפשרו לכם לייצג את העסקים שאותם אתם מפרסמים בכבוד. על חוקי העיצוב ועל התוכנות הגרפיות המקובלות בשוק תוכלו לקרוא בפסקאות הבאות ולצפות בסרטונים שהצגנו בעמוד זה.

הכנסה פסיבית ההשקעה

הכנת אפליקציות – פרסום עסקים במקביל לתוכן באפליקציה

הכנת אפליקציות נחשב לאחד התחומים החמים ביותר להכנסה פסיבית בעולם התקשורת חזותית רב תחומית. מפרסמים יפרסמו בתוך האפליקציה שלכם את העסקים שלהם בהתאם לקהל היעד שיופיע  אצלכם באפליקציה. את התשלום אתם תקבלו ישירות לחשבון הבנק שלכם וכל מה שתצטרכו זה להתקשר עם חברת פרסום שאחראית על פרסום בתוך אפליקציות. סגנונות האפליקציות שיכולים להיות לכם הם: מוזיקה, לימודים, מידעון, ועוד פלטפורמות שונות. כל מה שתצטרכו לעשות זה ללמוד כיצד לעצב בעצמכם אפליקציה או לקנות אפליקציות שהם מוכנות כבר מראש.

 • העלאה לאוויר – את האפליקציות תעלו לפי החוקים של גוגל וחברת אפל ולאחר מכן את תתחילו בשיווק האפליקציה כדי להכניס גולשים לתוכה. העולם הולך לשם אם אתם רוצים או לא רוצים לכיוון טכנולוגי וכיום אפליקציות נהפכו להיות גורם מספר אחד לקבלת מידע לשימושים שונים. נוכל לראות את הבנקים שעברו לאפליקציות ועוד אינספור פלטפורמות שונות שעוברות לאינטרנט.

אתרים ברשת עם פרסומות ממומנות של גוגל – תשלום מגוגל ישירות לחשבון הבנק שלך ידעת?

גוגל ענק טכנולוגיה מספר 1 בעולם השיווק מציגה פרסומות באתרים שונים לפי נושא האתר. כשאתם נכנסים לחפש מוצר מסוים וגולשים באתרים אחרים אתם תוכלו לראות שהפרסומת של בעלי העסקים רודפת אחריכם בכל מקום. בעלי העסקים משלמים לגוגל כדי להופיע ברשת השיתוף שלה עם  אתרים אחרים. כדי להצטרף לאפליקציה של גוגל לפרסום תצטרכו להשאיר מקום ריק באתר ולהכניס לשם קוד כדי שגוגל ידעו להכניס לשם את הפרסומות שלהם. כל מה שתצטרכו לעשות זה לפתוח בלוג מעניין או לתת מידע חינם לגולשים שיכנסו לאתר ויראו את הפרסומות.

ההשקעה באתר – הכנסה פסיבית מבלוג מידע

השקעה באתר בלוג או אתר מידע הוא חד פעמי וכל מה שתצטרכו זה להכניס תכנים שמעניינים גולשים. ברגע שמתחילים להיות אצלכם גולשים באתר מין הסתם הם יקליקו על כל מיני פרסומות שיעניינו אותם. בעלי העסקים ישלמו לגוגל על זה שהם מופיעים אצלכם באתר. גוגל מחייבת את בעלי העסקים ישירות מקמפיין הפרסום של בעלי העסקים על ידי חשיפה או על-ידי ההקלקות בתוך האתר. התשלום מגיע ישירות מגוגל לכרטיס האשראי שלכם או לחשבון הבנק תלוי מה הטענתם באפליקציה של גוגל. בפסקה הבאה תוכלו לראות דוגמה של אתר מידע למפרסמים בתוך האתר בעל האתר מקבל תשלום.

דוגמה של אתרים עם פרסומות

אם יש לכם תחביב מסוים תוכלו לקחת את כל הנושאים סביב התחביב הזה ולחלוק את המידע שלכם באתר עם גולשים בדיוק כמו שאתם קוראים את המאמר הזה. לדוגמה אתר מתכונים יכול לשמש פרסום של מתכוני אוכל וגולשים שונים שמקישים בגוגל איך עושים מתכון מסוים יכולים להגיע ישירות לאתר שלכם. באתר יהיו מקומות ריקים שהיו מיועדים למפרסמים. ככל שהאתר שלכם יהיה מעניין יותר ויהיה מעודכן באופן קבוע הגולשים יכנסו כל הזמן וישתפו את האתר הזה ברשתות החברתיות או בכל רשת חברתית כזו אחרת.

 • עניין לגולשים – ככל שיש לכם יותר תכנים מן הסתם יהיה לכם יותר גולשים. תוכלו להעלות וידאו ולהראות כיצד מבשלים מתכון כזה או אחר או לפרסם וידאו של שפים מפורסמים בתוך האתר שלכם כדי ליצור עניין. ככל שיש יותר גולשים כך ההכנסה שלכם תהיה יותר גדולה מהאתר. ההשקעה באתר כזה היא מומלצת וכל מה שתצטרכו זה לבצע הכנסת תכנים חד פעמי ומידי פעם להעלות תכנים חדשים כדי לשמור עניין באתר.

תוכנות גרפיקה ממוחשבת שצריכים ללמוד

התוכנות הגרפיות יעזרו לכם לעצב כל נושא שרק תרצו החל מבאנר פרסומי עם פרסום ישיר בפייסבוק או מודעה שיווקית באינסטגרם. התוכנות הגרפיות יתנו לכם כלים למיתוג עסקים (יצירת זהות עסקית) החל מהכנת לוגו, בניית תדמית עסקית ועוד. ידיעת התוכנות הגרפיות ושילוב חוקי העיצוב הגרפי יאפשרו לכם להציג את העסקים שלכם בצורה נכונה. שיווק וגרפיקה ממוחשבת הלכו תמיד ביחד היות והפרסומות – המודעות שאתם רואים במקומות שונים נעשו אך ורק על ידי תוכנות גרפיקה של חברת אדובי. תחום הפרסום הוא תחום רחב מאוד וככל שיש לכם יותר ידע יהיה לכם יותר מה להציע לענף זה. במהלך הלימודים אתם תלמדו את התוכנות המפורטות בעמוד ותבנו לכם תיק עבודות שיציג את כל הדברים שעשיתם בתקופת הלימודים וגם דברים שעשיתם ללקוחות שלכם. ככל שתיק עבודות בעיצוב יהיה עשיר יותר תוכלו להציג ביטחון עצמי גבוה יותר מול הלקוחות שלכם.

פוטושופ – תוכנת עיצוב גרפי של חברת אדובי

פוטושופ תוכנה לעיצוב ועיבוד תמונות תוכנה מניפולטיבית ביותר בעולם השיווק. יכולה לקחת כל תמונה ולהפוך אותה לדרמטית ומושכת. שימושית מאוד בעולם הפרסום על ידי מודעות מפורסמות בשילוב אלמנטים גרפיים לפרסום מכירתי להנעה לפעולה. תוכלו לשלב את טקסט ולהכין רקע שהבסיס שלו הוא תמונה, יצירת מניפולציות על ידי כלי התוכנה לכל דבר שרק תרצו כדי למשוך את העין של הגולשים. התוכנה מאוד ידידותית וקלה להבנה עם כלים רבים לעבודה גרפית על תמונות, משתלבת נהדר עם תוכנות גרפיות אחרות. תוכלו לראות בעמוד סרטונים על יצירת מניפולציות על תמונות כדי לתת לכם טעימות מהעולם הזה.

פוטושופ לעיבוד תמונות וציורים סרוקים

באמצעות פוטושופ תוכלו לקחת גרפיקות ותמונות שציירתם וצילמתם בעצמכם ולסרוק אותם ישירות למחשב. על ידי פוטושופ תוכלו לשדרג ולתקן את התמונה כדי להדפיס אותה על קנבס בכל גודל שתרצו. התוכנה מאפשרת לכם להגדיל או להקטין את הגרפיקות ולא לפגוע באיכות של התמונה שהכנסתם לתוכנה. בפסקאות הקודמות דיברנו על הכנסה פסיבית של הדפסה על תמונות לקנבאס – פוטושופ התוכנה מספר 1 לכך.

 • פוטושופ תוכנה בלעדית לעיבוד גרפי של תמונות והיא פחות ידידותית בכל מה שקשור קשור לקו וצורה בהשוואה לאילוסטרייטור ואינדיזיין אשר ישלימו את כל הדברים שפוטושופ לא יכולה לעצב.

אילוסטרייטור – תוכנת עיצוב גרפי של חברת אדובי

תוכנת אילוסטרייטור היא הלב של עולם העיצוב גרפי, דרכה תוכלו למצוא אין ספור דוגמאות לעבודות מהבית ולא רק בעולם העיצוב הגרפי אלב באמנות רב תחומית לעסקים וציור, ב2020 אדובי החברה שמייצרת התוכנה הכניסה שינויים ופיצ'רים חדשים כדי לעבוד בתוכנה בצורה יותר ידידותית עם דגש מאוד לחוויה המשתמש בתוכנה.  התוכנה אחראית בבניית תהליכי מיתוג בעולם עיצוב גרפי, עיצוב זהות לעסקים, לוגואים וכל מה שקשור לקו וצורה. תוכנה מרכזית מאוד בלימודי עיצוב גרפי ובאמצעותה תוכלו לעצב גרפיקות לאתרים או לאפליקציות. בעמוד זה תוכלו לראות דוגמאות רבות שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור כדי לתת לכם את המידע על מה התוכנה מסוגלת לעשות. תוכנת אילוסטרייטור מלאה בכלים קלים לעבודה ומאפשרת ליצור ציורים גרפים לעולם העסקים ולאמנות הדיגיטלית.

 • באמצעות התוכנה תוכלו לאייר גרפיקות כגון לוגואים לעולם העסקים ולמכור אותם שוב ושוב בצורות שונות. התוכנה מניפולטיבית מאוד בעולם הגרפיקה אפשר לקחת כל קו בצורה ולהראות אותו בסגנונות שונים.
 • מאות כתבות לא יספיקו כדי לכתוב לכם על יכולות תוכנת אילוסטרייטור. תוכלו לראות בעמוד הבא של אילוסטרייטור דוגמאות רבות של יכולות התוכנה  בעולם העיצוב גרפי כדי להמחיש לכם למה היא מסוגלת.

אילוסטרייטור ציור

תוכנת אילוסטרייטור שימושית מאוד בעולם הציור ואיור דיגיטלי לעסקים ולאומנות. באמצעות התוכנה אפשר לצייר קומיקס, ציור דמויות, עיטורים גרפים ועוד. התוכנה שימושית מאוד באיור והכנת גרפיקות בעולם הציור וציירים מוצאים בה נוחות וקלות להכנת איורים בצורה וקטורית. בגרפיקה ממוחשבת ציור וקטורי היא גרפיקה איכותית מאוד בגלל שאפשר להגדיל ולהקטין את זה לכל גודל. בתהליך העבודה בתוכנה  כגון לעצב ציורים גרפים למכירה, התוכנה תאפשר לכם לייצא את הקבצים בכל פורמט ולמכור את זה אונליין.

אינדיזיין – תוכנת עיצוב גרפי של חברת אדובי

תוכנת אינדיזיין היא תוכנה להכנת גרפיקות שמבוססות מלל רב. באמצעות התוכנה אפשר להכין קטלוגים וספרים והיא שימושית מאוד בעולם ההוצאות לאור והעימוד. התוכנה חשובה מאוד בענף הדפוס כי היא מאפשרת לערוך ספרים לכל מטרה. באמצעות התוכנה תוכלו לבנות עמודים עם תבניות של עיצוב קבוע  ולגרום לאותה התבנית להופיע בהמון עמודים נוספים.

 • במידה ואתם לומדים את עולם עיצוב גרפי, אינדיזיין היא התוכנה השלישית הנלמדת בתחום זה. באמצעות התוכנה תוכלו להכין לכם קטלוגים או חוברות מידע ולהציג אותם באינטרנט כדי להציג בצורה מסודרת את נושאי המוצר שאתם עושים . התוכנה היא לא תוכנת עיצוב וכלי העיצוב בתוכנה מאוד מינימליסטים. אינדיזיין מאפשרת הכנסה של גרפיקות שנעשו בתוכנת פוטושופ, אילוסטרייטור,  תוכנת וורד ותוכנות מלל אחרות.

תוכנות לבניית אתרים וורדפרס אלמנטור

כדי לבנות אתרים מקצועיים עליכם לעבוד עם וורדפרס ואלמנטור בלבד. אל תתפתו ללמוד תוכנות אחרות של בניית אתרים כי לא תמיד תוכנות אחרות יכולות להיות ידידותיות למנועי חיפוש. כשאנו בונים אתר אינטרנט עלינו לקחת בחשבון את מנוע החיפוש גוגל שהוא מאוד פופולארי במדינת ישראל. גוגל יודע לקרוא טוב מאוד את וורדפרס ואלמנטור ואתרים שעוצבו על-ידי התוכנות האלה מקודמים יותר בגוגל. המערכות הם קלות מאוד ללמידה ומאפשרות לכל אחד לקחת עיצובים שנעשו בתוכנות הפוטושופ ואילוסטרייטור ולהכניס אותם לתוכנת הוורדפרס ואלמנטור לעיצוב האתר. בעיצוב אתרים עליכם לשים את הדגש לכל חווית המשתמש כי זה אחד הפרמטרים שקובעים את הדירוג של האתר. בלימודי עיצוב גרפי אתם לומדים כיצד לעצב גרפיקות במשקלים מאוד נמוכים כדי להכניס אותם לאתר האינטרנט שירוצו מהר אצל הגולשים במחשבים הנייחים או בטלפונים הניידים.

 • אחד הפרמטרים של חברת גוגל או חברת אפל לאישור הרצת אפליקציות ואתרים זה מהירות האתר שזה רץ אצל הגולשים. שימוש בטכניקות נכונות בתוכנות גרפיות ממוחשבות יאפשר לקבצים שלכם להיות מאוד נמוכים וקלים, כך שאם תכניסו תמונה או כפתור לדף אינטרנט זה יטען מהר מאוד אצל הגולשים ויעבור את התנאים שחברת אפל וגוגל דורשים. אפליקציות כדי להיות חלק ממאגר להורדה אצל הגולשים עובר סינון קפדני אצל החברות הגדולות לכן חשוב ללמוד את כל החוקים והתנאים שחברות אלו מציבות כי הם רואים את שביעות רצון הגולשים כמדד להצלחה שלהם.

XD – תוכנת אפליקציות של חברת אדובי

התוכנה מאפשרת לעצב אפליקציות או ליצור הדמיות של אתר האינטרנט לפני הלאה לאוויר. יצירת האפליקציות בתוכנה על ידי הכנסת אלמנטים מתוכנות אחרות או עיצוב בתוך תוכנת XD  אקס די. לאחר העיצוב שולחים את ההדמיה ללקוח כדי לקבל לאישור סופי ובסוף העיצוב שולחים למתכנת כדי שייתן את כל הבנייה והפיתוח התכנותי כגון  הקודים להפעלת האפליקציה. התוכנה היא ידידותית מאוד וקלה מאוד לתפעול וכל הפיתוח שלה מתבצע על ידי מעצב אפליקציות. כלומר אתם אלה שקובעים את כל המאפיינים שיהיו באפליקציה וכיצד היא הולכת להיות אצל הגולשים. כדי ללמוד את התוכנה צריכים להגיע עם רקע של תוכנת פוטושופ ואילוסטרייטור. עלות אפליקציות היום בעולם העסקים מתחיל לא פחות מ25000 ש"ח.

 • אפליקציה זה דרך מדהימה להכנסה פסיבית היות ואתם יכולים לעצב לעצמכם אפליקציות מסחריות שמפרסמים יכניסו את התכנים שלהם ליד התוכן של האפליקציה. בלימודי חוויית משתמש לומדים הסטודנטים על רעיונות לפיתוח אפליקציות לעולם העסקים בצורה מסחרית.

השפה העיצובית בעולם העיצוב הרב תחומי

השפה העיצובית זה נושא שנלמד לכל אורך לימודי עיצוב גרפי. לכל שפה יש את החוקים שלה גם לעולם הגרפיקה יש את החוקים שלו. תלמדו כיצד להעביר מסר בצורה נכונה, שימוש בצבעים נכונים ומה כל צבע אומר. בתורת הצבעים תלמדו איך לקשר את הצבע לקהל היעד שאליו אתם הולכים לעצב. ללמוד את השפה העיצובית לוקח זמן,  היות ואתם צריכים את לתרגל כל הזמן את פיתוח הרעיון שאותו אתם הולכים לעצב. לכל אורך לימודים תהיו עסוקים בבנייה של תיק עבודות שיאפשר ללקוחות שלכם לראות מה אתם יודעים לעשות. בתחום העיצוב ככל שמתרגלים הרבה תופסים ניסיון וביטחון בתחום, מי שאוהב את עולם העיצוב בהחלט ימצא חממה תעסוקתית בכל מה שקשור לבניית אתרים, עיצוב גרפי רב תחומי, הייטק ועיצוב אפליקציות  ועוד.

למידה אונליין מהבית

מכללת סולו מאפשרת ללמוד קורסים אונליין אחד על אחד עם מורים פרטיים שמחוברים אליכם ישירות לתוכנת הגרפיקה דרך תוכנת חיבור בין מחשבים, בדיוק כמו שתוכנת זום עובדת. המורה יעבוד אתכם אחד על אחד על המחשב ויסביר לכם כיצד לעצב גרפיקה.  השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות או דרך שיחה טלפונית במהלך השיעור. במהלך השיעור תקבלו את הסברים ותרגיל מקצועי,  תצטרכו לתרגל במהלך השיעור  ולהראות שאתם מבינים את החומר. במידה ויש נושא מסוים שהוא לא ברור המורה יחזור איתך שוב על כל הנושאים מהתחלה.

 • תרגול – בכל סוף שיעור תקבלו שיעורי-בית תרגילים ועבודות כדי לחזור על הנושאים החדשים שלמדתם באותו היום. מסלולי הלימוד שלנו הם לימודי תעודה ומאפשרים לכם ללמוד אחד על אחד בהוראה פרטית ואישית כל נושא שרק תרצו. לימודים פרטיים במתכונת של שיעורים פרטיים יבטיחו לכם הצלחה מובטחת ועם כל הנוחות לימודים מהבית מאפשרים. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים על עולם העיצוב הגרפי ולתת לכם רעיונות להכנסה פסיבית או לעבודה מהבית.

נכסים דיגיטליים – הדור הבא של אנשים שעושים כסף מהבית

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח (CMS) המשמשת מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה בחינם, מאובטח וקל לשימוש, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור בלוגים ועסקים קטנים. וורדפרס היא גם צדדית מספיק כדי לשמש עבור אתרים גדולים יותר ואפילו חנויות מסחר אלקטרוני.

חווית משתמש היא יצירת חוויה טובה עבור האנשים שמשתמשים במוצר או בשירות שלך. זה מתחיל בהבנת המשתמשים שלך והצרכים שלהם, ולאחר מכן עיצוב ממשק וחוויות שישמחו אותם. חוויות משתמש טובות יכולות לעזור להגביר את נאמנות הלקוחות ולהגדיל את נפחי המכירות.

הקדמה: מהי וורדפרס?

וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן (CMS) הפופולריות בעולם. וורדפרס שימשה מיליוני אנשים ליצירת אתרים ובלוגים מאז שיצאה לראשונה בשנת 2004. וורדפרס היא תוכנת קוד פתוח בחינם שתוכל להתקין באתר או בבלוג שלך.

וורדפרס היא פלטפורמה פשוטה שתוכל להשתמש בה כדי ליצור אתר או בלוג במהירות ובקלות. אתה יכול להתחיל להשתמש בוורדפרס על ידי הורדת התוכנה, הרשמה לחשבון ויצירת האתר או הבלוג הראשון שלך. וורדפרס קלה גם להתאמה אישית ולשדרוג, כך שתוכל לשמור על מראה האתר שלך מודרני ורענן.

היסטוריה: איך נוצרה וורדפרס?

וורדפרס נוצרה בשנת 2007 על ידי מאט מולנווג. מאט מולנווג הוא המייסד של Automattic, שאחראי כעת על וורדפרס. וורדפרס היא מערכת חינמית וקוד פתוח לניהול תוכן (CMS) המאפשרת למשתמשים ליצור ולנהל אתרים משלהם. וורדפרס השתמשה במקור ב-PHP כשפת התכנות שלה, אך מאז 2013 היא מופעלת על ידי MySQL. ל- WordPress יש כיום יותר מ-50 מיליון אתרים פעילים המשתמשים בה, מה שהופך אותה לאחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות ביותר בשימוש כיום.

שימושים: לשם מה ניתן להשתמש בוורדפרס?

נעשה שימוש נרחב בוורדפרס ליצירה ותחזוקה של אתרים. זה יכול לשמש לכל דבר, החל מבלוג אישי ועד לאתר עסקי גדול. חלק מהשימושים הנפוצים ביותר בוורדפרס כוללים:

– בלוגים אישיים

-אתרי מסחר אלקטרוני

-אתרי מדיה

-מרכזי משאבים

-אתרי חברות

ניתן להשתמש בוורדפרס עבור כל סוג של אתר אינטרנט, לרבות אתרים ארגוניים, חנויות מסחר אלקטרוני, בלוגים ועוד. זוהי פלטפורמה מאוד תכליתית שניתן לשנות כדי להתאים לכל צורך או סגנון. מכיוון שזהו קוד פתוח, יש אינסוף אפשרויות להתאמה אישית והתאמות אישיות.

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן שיכולה לשמש לכל דבר מאתר אישי ועד לאתר ארגוני גדול ומורכב. זה בחינם וקל לשימוש, מה שהופך אותו מושלם לשימוש אישי ומסחרי כאחד. הנה כמה מהדרכים בהן ניתן להשתמש בוורדפרס:

בלוגים אישיים

אחד השימושים הפופולריים ביותר לבלוגים אישיים הוא שיתוף מחשבות וחוויות אישיות. זו יכולה להיות דרך לפרוק, להתחבר לאחרים וללמוד דברים חדשים. עבור אנשים מסוימים, בלוגים הם דרך להרוויח כסף. למעשה, על פי מחקר של BlogStats.com, 71% מהבלוגרים מרוויחים כסף מתוכן הבלוג שלהם. אז אם אתם חושבים לפתוח בלוג, שימו לב לא להקריב את חווית המשתמש שלכם לטובת רווח מהיר. חווית משתמש טובה תעזור לך למשוך קהל שיתמוך בבלוג שלך כלכלית וגם רגשית.

ישנן דרכים רבות ושונות ליצור חווית משתמש טובה עבור הבלוג שלך. אתה יכול לעצב את האתר שלך באמצעות עיצוב רספונסיבי כך שהוא ייראה טוב בכל המכשירים, או שאתה יכול להשתמש בתוספים המשפרים את המראה והפונקציונליות של האתר שלך.

בלוגים אישיים מציעים דרך אינטימית ומרתקת לחלוק את המחשבות והחוויות שלך עם העולם. הם יכולים להיות דרך מצוינת לתעד את חייך, לשתף את התשוקות שלך ולהתחבר לאנשים אחרים שחולקים תחומי עניין דומים. הנה כמה דברים שכדאי לזכור בעת יצירת בלוג אישי:

1. בחרו שם בעל משמעות עבורכם.

2. כתוב עבור עצמך, לא עבור אחרים.

3. היו כנים וכנים לגבי מה שקורה בחייכם.

4. שתף תמונות, סרטונים ותוכן מולטימדיה אחר המספק הקשר לפוסטים שלך.

5. השתמש בתגיות חזקות כדי לעזור לאנשים למצוא את הפוסטים שלך במהירות ובקלות.

6. צור קשר עם הקוראים על ידי הערות על הפוסטים שלהם, שיתוף מחשבותיך והגיב לשאלות שהוצגו בקטע התגובות של מאמרים שאתה כותב (או מפרסם). 7.

עיצוב רספונסיבי מה זה?

עיצוב רספונסיבי הוא תהליך של עיצוב דפי אינטרנט המותאמים אוטומטית למכשירים שונים, כגון טלפונים ומחשבים ניידים. המשמעות היא שדף האינטרנט נראה ומתנהג אותו דבר ללא קשר לאיזה מכשיר אדם משתמש בו. עיצוב רספונסיבי הופך לפופולרי יותר מכיוון שהוא מקל על השימוש באתרים. אנשים יכולים לגשת לאתרים מכל מכשיר, והם לא צריכים להילחם עם מסכים קטנים או גלילה. עיצוב רספונסיבי מאפשר גם לעסקים למקד לשווקים ספציפיים על ידי יצירת גרסאות נפרדות של אתר האינטרנט שלהם עבור מכשירים שונים. עם זאת, עיצוב רספונסיבי לא תמיד קל לעשות טוב. צריך הרבה מיומנות וניסיון כדי ליצור אתר רספונסיבי שנראה טוב בכל סוגי המכשירים.

עיצוב רספונסיבי הוא תהליך עיצוב דפי אינטרנט

עיצוב רספונסיבי הוא תהליך עיצוב דפי אינטרנט המותאמים אוטומטית למכשירים שונים, כגון מחשבים נייחים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים. המטרה היא ליצור חווית משתמש עקבית ללא קשר למכשיר או לגודל המסך שבו משתמשים. המשמעות היא שהפריסה, הגרפיקה והתוכן יוצגו כולם בפורמט קל לקריאה, לא משנה באיזה סוג מכשיר נעשה שימוש.

אחד היתרונות העיקריים של עיצוב רספונסיבי הוא שהוא מאפשר צפייה באתרים במגוון רחב של מכשירים. זה יכול להיות שימושי לעסקים שרוצים למקד לקהל גלובלי, או למשתמשים שרוצים לגשת למידע מכל מקום בעולם. בנוסף, עיצוב רספונסיבי מאפשר לאתרי אינטרנט לשנות את המראה שלהם מבלי לדרוש שינויים מבניים או עיצובים מחדש – כלומר העדכונים הם מהירים וקלים.

לעצב את האתר שלך באמצעות עיצוב רספונסיבי

עיצוב רספונסיבי עוסק בהתאמת האתר שלך למכשירים וגדלים שונים של מסך. המשמעות היא שהאתר שלך ייראה אותו הדבר לא משנה באיזה מכשיר או גודל מסך מישהו משתמש. אתה יכול להשתמש בעיצוב רספונסיבי כדי לגרום לאתר שלך להיראות טוב במחשבים שולחניים, מחשבים ניידים, סמארטפונים וטאבלטים. עיצוב רספונסיבי ידוע גם בתור 'מובייל ראשון', 'עיצוב אתרים רספונסיבי' או 'עיצוב מותאם למסך.

איך עיצוב רספונסיבי עובד

אם אתה לא בטוח אם האתר שלך צריך להיות רספונסיבי או לא, עדיף להתחיל עם פריסה פשוטה ולראות איך הוא נראה במכשירים שונים. ברגע שיש לך מושג טוב איך עיצוב רספונסיבי עובד, אתה יכול להתחיל להתאים אישית את האתר שלך למכשירים שונים.

עיצוב אתרים רספונסיבי עוסק בהתאמת האתר שלך למכשירים שונים. המשמעות היא שהדפים שלך ייראו אחרת במחשב שולחני, מחשב נייד, טאבלט או סמארטפון. עיצוב רספונסיבי חשוב מכיוון שהוא מבטיח שלמשתמשים תהיה חווית משתמש טובה ללא קשר למכשיר שבו הם משתמשים.

יש כמה דברים שאתה צריך לזכור בעת עיצוב האתר הרספונסיבי שלך:

1. ודא שגם כל התמונות והסרטונים שלך מגיבים. יהיה צורך להקטין אותם או לאתחל מחדש עבור מסכים קטנים יותר, אך ניתן למנוע איבוד איכות בתהליך על ידי הבטחת כל הקבצים דחוסים ואופטימליים.

2. השתמש בשאילתות מדיה כדי להתאים את הפריסה שלך בהתבסס על גודל המכשיר שבשימוש.

ישנם שני סוגים עיקריים של עיצובים רספונסיביים: נוזלי וקבוע.

כשמדובר בעיצובים רספונסיביים, ישנם שני סוגים עיקריים: נוזלי וקבוע. עיצובים נוזליים משתנים בהתאם למכשיר שבו הם צופים, בעוד שעיצובים קבועים מיועדים לשימוש בכל מכשיר.

עיצובים קבועים נוטים להיות ידידותיים יותר למשתמש מכיוון שהם עובדים עם כל מכשיר, אך עיצובים נוזליים יכולים להיות מושכים יותר מבחינה ויזואלית בהתאם למכשיר. חיסרון אחד של עיצוב תגובה נוזלי הוא שיכול להיות קשה יותר להתעדכן בשינויים במכשירים, מכיוון שכל אחד מהם דורש גישה אחרת.

לשני סוגי העיצוב הרספונסיבי יש את היתרונות והחסרונות שלהם, לכן חשוב לבחור את העיצוב המתאים לפרויקט שלכם.

אתר אישי

אתר וורדפרס אישי יכול לשמש כדי לחלוק את המחשבות שלך עם העולם, להציג את העבודה שלך, או פשוט לעקוב אחר חייך. אתה יכול ליצור כל סוג של אתר שאתה רוצה – בלוג פשוט, חנות מסחר אלקטרוני מן המניין, או אפילו נוכחות מקוונת מלאה. יש אינספור תבניות ותוספים זמינים כדי לעזור לך להתחיל במהירות, והקהילה תמיד מעדכנת את המשאבים שלה עם טיפים וטריקים חדשים.

אתרי מסחר אלקטרוני

קונים מקוונים פנו יותר ויותר לאתרי מסחר אלקטרוני כמקור המקור שלהם לרכישת מוצרים ושירותים. על מנת לספק חווית משתמש אופטימלית, אתרי מסחר אלקטרוני רבים הטמיעו תכונות שהופכות את תהליך הקנייה לנוח ומהנה יותר.

כמה מהתכונות הנפוצות ביותר כוללות:

1) חיפוש מוצר יעיל. אתרי מסחר אלקטרוני רבים מאפשרים ללקוחות לחפש במגוון רחב של מוצרים לפי מילת מפתח או קטגוריה. זה מקל על הלקוחות למצוא את הסחורה שהם מחפשים, גם אם הם לא יודעים בדיוק מה הם צריכים.

2) תהליכי תשלום ידידותיים למשתמש. אתרי מסחר אלקטרוני רבים כוללים תהליכי תשלום פשוטים ויעילים המקלים על הלקוחות לסיים את הרכישה שלהם. זה עוזר להפחית את כמות הזמן המושקע באתר, מה שיכול להיות בעל ערך בעולם המהיר של היום.

תוספים: מהם תוספים ולמה הם חשובים?

ערכות נושא: מהו נושא ולמה אתה צריך אחד כזה?

נושא הוא חלק חשוב בכל עיצוב. זה מה שמאחד את כל המרכיבים השונים של עיצוב ועוזר לך להעביר את המסר שלך למשתמשים שלך. נושא מוגדר היטב יכול לעזור לך ליצור עיצוב מגובש ומושך מבחינה ויזואלית, תוך חיזוק זהות המותג שלך.

ישנן דרכים רבות ליצור ערכת נושא עבור יישום האינטרנט או הנייד שלך. אתה יכול להשתמש בצבעים, גופנים, תמונות, או אפילו מילים וביטויים ספציפיים כדי ליצור תחושה כללית. הטיפים הבאים יעזרו לך לפתח נושא לפרויקט שלך:. הגדר את המטרה שלך. לפני שתוכל להתחיל לחשוב על נושאים, אתה צריך לדעת מה אתה מנסה להשיג עם העיצוב שלך. האם אתה בונה אתר שמייצג את החברה שלך בצורה מושלמת? אפליקציה לנייד שמספקת מידע חיוני? או שאתה יוצר משהו ייחודי ומיוחד?

אבטחה: כיצד לשמור על בטיחות אתר הוורדפרס שלך

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית שמיליוני אתרים משתמשים בה. עם זאת, לוורדפרס יש גם קהילה גדולה ופעילה שמייצרת תוכן רב. המשמעות היא שאתרי וורדפרס נמצאים גם בסיכון מהתקפות סייבר.

וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן פופולרית שמיליוני אנשים משתמשים בה כדי ליצור אתרים משלהם. מכיוון ש-WordPress היא תוכנת קוד פתוח, קל לכל אחד לגשת לאתר שלך ולערוך אותו. ומכיוון ש-WordPress משמשת כל כך הרבה אנשים, סביר להניח שגם האתר שלך הותקף לפחות פעם אחת.

למרבה המזל, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לוודא שאתר הוורדפרס שלך מאובטח ככל האפשר. ראשית, ודא שיש לך סיסמה חזקה ושמור אותה מעודכנת. כמו כן, הקפד להגן על האתר שלך באמצעות חומת אש ותוכנת אנטי וירוס. ולבסוף, אל תשכח לדווח על כל התקפות או בעיות אבטחה שאתה נתקל בהן לצוות האבטחה של וורדפרס.

כדי לשמור על בטיחות אתר הוורדפרס שלך, עקוב אחר הטיפים הבאים:

1. השתמש בסיסמה חזקה: הגנה על הסיסמאות שלך היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתה יכול לעשות כדי להגן על האתר שלך מפני התקפות סייבר. הקפד להשתמש בסיסמה חזקה שלא ניתן לנחש בקלות על ידי אחרים. אתה יכול גם להשתמש באימות דו-גורמי (2FA) כדי לוודא שרק לך יש גישה לחשבון שלך ולסיסמאות המשויכות אליו.

2. התקנת תוספי אבטחה: אתרי וורדפרס רבים חשופים להתקפות מכיוון שחסרים להם תוספי אבטחה נפוצים כגון תוכנת אנטי-וירוס או מערכות זיהוי חדירה (IDS).

מסקנה: מדוע וורדפרס היא בחירה מצוינת עבור האתר שלך

וורדפרס UX UI חווית משתמש אלמנטור

כאשר אתה יוצר אתר וורדפרס, הצעד הראשון הוא להגדיר סיסמה חזקה. אתה צריך להגן על הסיסמאות שלך בכל מחיר כי אם מישהו יחזיק בהן, הוא יכול לגשת לאתר שלך ולגנוב מידע. כדי לשמור על בטיחות אתר הוורדפרס שלך, עקוב אחר הטיפים הבאים:

1. השתמש בסיסמה חזקה. ודא שהסיסמה שלך היא באורך של לפחות 8 תווים ומכילה לפחות ספרה אחת ואות אחת. אל תשתמש במילים שניתן לנחש בקלות כמו "סיסמה" או מידע אישי נגיש בקלות כמו תאריך הלידה שלך.

2. הגן על הסיסמאות שלך באמצעות אימות דו-גורמי (2FA). זה מוסיף שכבת אבטחה נוספת בכך שהוא דורש ממך להזין לא רק את הסיסמה שלך אלא גם קוד שנוצר על ידי אפליקציית אימות, כגון Google Authenticator או Authy.

הקדמה: מה זה אלמנטור?

Elementor הוא כלי עיצוב חווית משתמש המסייע למעצבים ליצור ממשקים וחוויות טובים יותר עבור אפליקציות אינטרנט ומובייל. הוא מציע ממשק גרירה ושחרור, מוקאפים אינטראקטיביים וניתוחים כדי לעזור למפתחים לבדוק את העיצובים שלהם.

אלמנטור נוצרה ב-2013 על ידי שני יזמי סטארט-אפ. לאחר מספר חודשים של פיתוח, Elementor הפכה לזמינה כגרסת בטא ציבורית בחינם באינטרנט. בספטמבר 2013 גייסה אלמנטור מיליון דולר במימון מסדרה A מ-Index Ventures ו-Rothenberg Ventures. החברה גייסה מאז 2 מיליון דולר נוספים ממשקיעים כולל General Catalyst Partners, Menlo Ventures, Amplify Partners, SV Angel, Lightspeed Venture Partners, 500 Startups ו-Redpoint Ventures. נכון לפברואר 2017, ל- Elementor יש יותר מ-2 מיליון משתמשים ב-180 מדינות.

כיצד להשתמש באלמנטור: יצירת עמוד בסיסי

Elementor הוא כלי עיצוב חווית משתמש המקל על יצירת דפים עם מראה ותחושה עקביים. אתה יכול להשתמש ב-Elementor כדי ליצור דפים בסיסיים, כגון דפי בית ודפי נחיתה, או עיצובים מורכבים יותר, כגון אתרי מסחר אלקטרוני או פלטפורמות מדיה חברתית.

כדי להתחיל להשתמש ב-Elementor, פתח את התוכנית ולחץ על כפתור New Page (איור א'). פעולה זו תפתח את תיבת הדו-שיח 'דף חדש', שבה תוכל להזין את פרטי הדף שלך (איור ב'). כדי להוסיף תוכן לעמוד שלך, לחץ על תיבות הטקסט הממוקמות מתחת לכותרות (איור ג') והקלד את התוכן שלך. אתה יכול גם לגרור ולשחרר תמונות קיימות לאזור התוכן כדי ליצור חזותיים עבור הדף שלך. כשתסיים להוסיף תוכן, לחץ על סיום כדי לסגור את תיבת הדו-שיח 'דף חדש'.

ווידג'טים של אלמנטור: הוספת תוכן ופונקציונליות

ווידג'טים של אלמנטור הם דרך מצוינת להוסיף פונקציונליות ותוכן לאתר האלמנטור שלך במינימום מאמץ. הם פשוטים לשימוש, מגיבים וניתנים להתאמה אישית, כך שתוכל ליצור את הווידג'ט המושלם לצרכים שלך.

 • פונקציונליות הווידג'ט היא המפתח לחוויית משתמש טובה. ווידג'טים של אלמנטור הם דרך מצוינת להוסיף פונקציה ולשפר את המראה והתחושה של האתר שלך. הם קלים לשימוש ומגיעים במגוון צורות וגדלים, כך שתוכל למצוא את הווידג'ט המושלם לצרכים שלך.
 • חלק מהווידג'טים הפופולריים ביותר של Elementor כוללים: כפתורי מדיה חברתית, אירועי לוח שנה, תחזיות מזג אוויר ועדכוני RSS. כולם מספקים גישה מהירה למידע חשוב שהמשתמשים שלך יעריכו.
 • בנוסף, ווידג'טים של Elementor ניתנים להתאמה אישית. אתה יכול לשנות את הצבעים, הגדלים והמיקומים שלהם בדף שלך, כך שהם ייראו בדיוק כמו שאתה רוצה שהם ייראו. זה הופך אותם לכלי רב עוצמה ליצירת ממשק משתמש ייחודי.
 • בסך הכל, ווידג'טים של Elementor הם דרך מצוינת להוסיף פונקציה ולשפר את חווית המשתמש הכוללת באתר שלך.

להלן כמה מהיתרונות של שימוש ברכיבי אלמנטור:

Elementor היא פלטפורמת פיתוח אתרים פופולרית המאפשרת למשתמשים ליצור ולנהל אתרים בקלות. רכיבי Elementor הם חלק חשוב מהפלטפורמה, והשימוש בהם יכול להניב יתרונות למשתמשים במספר דרכים. הנה כמה מהבולטים ביותר:

 • -הרכיבים מספקים דרך למודולריזציה ולייעל את עיצוב האתר, מה שמקל על שמירה על קוד מאורגן ועקבי על פני דפים ופרויקטים שונים. זה הופך את העדכונים והשינויים להרבה יותר פשוטים, כמו גם מהירים יותר ליישום.
 • -הם גם מאפשרים ליצור תבניות שניתן לעשות בהן שימוש חוזר שוב ושוב, וחוסכות למשתמשים זמן וכסף על עבודת עיצוב מותאמת אישית. לבסוף, שימוש ברכיבים מובנים מראש ממזער את הצורך במיומנויות תכנות ברוב המקרים, כלומר פחות זמן למידה המושקע במשהו שאולי אינו נחוץ.
 • הם מגיבים: הווידג'טים שלך ישתנו אוטומטית כך שיתאימו לכל גודל מסך או רזולוציה, מה שהופך אותם קלים לשימוש בכל מכשיר.
 • הם ניתנים להתאמה אישית: אתה יכול בקלות לשנות את הטקסט או התמונה שמופיעים בווידג'ט שלך, או למחוק אותם לגמרי אם אינך זקוק להם.
 • הם קלים להתקנה: פשוט גרור ושחרר אותם לסרגל הצד או התחתונה של האתר שלך, והם יהיו מוכנים לשימוש מיד.
 • תכונות מתקדמות של Elementor: עבודה עם שדות מותאמים אישית, תבניות ועוד

עבודה עם שדות מותאמים אישית

שדות מותאמים אישית הם דרך מצוינת לאפשר למשתמשים שלך להתאים אישית את החוויה שלהם באתר שלך. אם תאפשר להם להוסיף מידע ספציפי, אתה יכול לוודא שלכל מבקר תהיה חוויה ייחודית.

 • בעת יצירת שדות מותאמים אישית, חשוב לזכור את חווית המשתמש. כמה דברים שכדאי לזכור הם:
 • -כמה קל למשתמש למצוא את השדה המותאם אישית ולהשתמש בו?
 • -האם יש להם מספיק שליטה על הנתונים שהם מוסיפים?
 • -האם ברור למה ישמשו הנתונים?
 • -האם התחום משפיע על האופן שבו אנשים מחפשים או גולשים באתר שלך?
 • -האם המשתמשים יזדקקו לגישה לנתונים האלה בכל האתר?
 • לאחר שענית על שאלות אלו, הגיע הזמן להתחיל לעצב את השדות המותאמים אישית שלך.

סיכום

חווית משתמש היא היבט חשוב בכל עיצוב, וזה משהו שניתן לשפר עם הגישה הנכונה. מחקר חווית משתמש חיוני על מנת לזהות בעיות ולהציע פתרונות, והוא יכול להיעשות במספר דרכים. דרך אחת היא להשתמש בקבוצות מיקוד או סקרים כדי לקבל משוב מאנשים שיש להם ניסיון ממקור ראשון עם מוצר או שירות. שיטה נוספת היא ניתוח נתוני משתמשים שנאספו באמצעות תוכנת מעקב או יומנים. בנוסף, ניתן להשתמש בעקרונות עיצוב ממשק משתמש (UI) כדי לשפר את השימושיות הכוללת של מוצר או שירות. על ידי נקיטת גישות שונות אלה, מעצבים יכולים ליצור מוצר שהוא גם נעים לשימוש וגם יעיל במתן מענה לצרכי המשתמשים.

הקדמה: מהי חווית משתמש ולמה צריך לדאוג?

עיצוב חווית משתמש הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל אתר או אפליקציה. זהו תהליך של יצירת מוצר או שירות שקל למשתמשים לנווט, להבין ולהשתמש בהם. חווית משתמש יכולה ליצור או לשבור מוצר, וכדאי להקדיש זמן כדי להבטיח שהאתר או האפליקציה שלך ידידותיים למשתמש.

ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון בעת תכנון חווית משתמש:

1. צרכי המשתמש: מה המשתמשים צריכים מהמוצר או השירות שלך? אילו תכונות חיוניות כדי שיוכלו להשתמש בו ביעילות? איך אתה יכול לוודא שכל התכונות הללו זמינות מההתחלה?

2. עיצוב ממשק: כיצד ניתן ליצור ממשק שניתן לניווט בקלות? איך נמנעים מלבלבל את המסך במידע מיותר?

איך יוצרים חווית משתמש

בכל הנוגע לחוויית משתמש, חשוב לחברות לחשוב על הכל מתהליך ההרשמה הראשוני ועד לפרידה הסופית. וזה נכון במיוחד כשמדובר במוצרים ושירותים דיגיטליים. למעשה, מחקר של נילסן מצא ששביעות רצון הלקוחות מחוויות דיגיטליות הייתה גבוהה יותר משביעות הרצון מכל סוג אחר של חוויה.

 • אחת הדרכים להגביר את שביעות רצון הלקוחות היא באמצעות תהליכי הרשמה יעילים. זה כולל הפעלת משתמשים במהירות האפשרית ומתן הנחיות ברורות כיצד להשתמש במוצר או בשירות. כמו כן, חשוב לוודא שכל המידע הנדרש נגיש בקלות, כגון פרטי התקשרות ופרטי חשבון.
 • בנוסף, חוויות לקוח אפקטיביות כוללות הודעות פרידה. זה יכול להיות כל דבר, החל מאישור בדוא"ל ועד לתזכורת ידידותית לגבי חידושי חשבונות או עדכונים קרובים. טובה?
 • חווית משתמש היא מכלול חוויית המשתמש בעת אינטראקציה עם מוצר, מערכת או שירות. זה מקיף היבטים פיזיים, קוגניטיביים ורגשיים של האינטראקציה. מעצבי חווית משתמש חייבים לקחת בחשבון את שלושתם בעת עיצוב חווית משתמש טובה.
 • עיצוב פיזי כולל יצירת ממשק אינטואיטיבי ומושך. ממשק מעוצב יהיה קל לניווט ולשימוש, תוך שהוא גם אסתטי. עיצוב קוגניטיבי מתמקד באופן שבו משתמשים חושבים על השימוש במוצר וכיצד הוא משפיע על הביצועים שלהם. עיצוב רגשי בוחן איך משתמשים מרגישים לגבי השימוש במוצר והאם הם מרוצים מהתוצאות שלו.
 • יש לקחת בחשבון את כל שלושת ההיבטים של חווית משתמש על מנת ליצור חווית משתמש טובה. עיצוב פיזי טוב, עיצוב קוגניטיבי ועיצוב רגשי מובילים לחוויית משתמש מספקת שגורמת ללקוחות לחזור.

ליצור חווית משתמש טובה

על מנת ליצור חווית משתמש טובה, חיוני לקחת בחשבון את ההיבטים השונים המרכיבים את חווית המשתמש. בראש ובראשונה היא האינטראקציה הפיזית עם המוצר. זה כולל איך משתמשים מנווטים בין תפריטים ומסכים, כמו גם כמה בקלות הם יכולים למצוא את מה שהם מחפשים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את האופן שבו משתמשים מקיימים אינטראקציה עם המוצר בסביבתו הטבעית – למשל על מסך שולחן העבודה או המחשב הנייד שלהם. גם האופן שבו מוצר מגיב לקלט של המשתמש יכול להיות מאוד חשוב, במיוחד אם זה משפיע על הפעולה הכוללת של התוכנה. בהקשר זה, שקול דברים כמו עיכובים בתגובה להקשות או תנועות עכבר, או כל תקלה שעלולה להתרחש במהלך השימוש. לבסוף, חשוב לחשוב כיצד המשתמשים ישתמשו במוצר לאחר השיגו אותו. למשל, האם הם צריכים עזרה בתחילת הדרך?

עיצוב קוגניטיבי

עיצוב קוגניטיבי הוא תהליך של עיצוב מוצרים

עיצוב מוצר הוא משימה מפרכת הדורשת התייחסות מדוקדקת של חווית המשתמש. תהליך זה מתחיל בחקר שוק היעד והצרכים שלהם, ולאחר מכן יצירת מסגרת קווית שתייצג את התכונות והפונקציות הפוטנציאליות של המוצר. לאחר סיום העיצוב, יש לבדוק אותו עם משתמשים פוטנציאליים כדי להבטיח שהוא עונה על הצרכים שלהם. לבסוף, יש לערוך מחקר שיווקי על מנת לקבוע כיצד לשווק את המוצר בצורה הטובה ביותר לצרכנים. בסופו של דבר, חווית משתמש מחושבת היטב יכולה לעשות את כל ההבדל בכל הנוגע להצלחה בהשקת מוצר. או שירותים הלוקחים בחשבון איך המשתמש חושב ומתנהג. היא מבוססת על ההנחה שהמשתמשים הם מקבלי החלטות רציונליים שניתן לסמוך עליהם שיעשו בחירות נבונות בחיי היומיום שלהם.

תהליך העיצוב הקוגניטיבי מתחיל בהבנת הצרכים והרצונות של המשתמשים. לאחר מכן, מעצבים יוצרים מוקאפים או אבות טיפוס כדי לבדוק כיצד משתמשים פוטנציאליים ישתמשו במוצר או בשירות. לבסוף, הם מכווננים את המוצר או השירות על סמך משוב ממשתמשי הבדיקה.

עיצוב קוגניטיבי הפך חשוב מתמיד ככל שהטכנולוגיה הופכת מורכבת

עיצוב קוגניטיבי הפך חשוב מתמיד ככל שהטכנולוגיה הופכת מורכבת יותר ודורשת את תשומת הלב שלנו. על ידי התחשבות באיך משתמשים חושבים ומתנהגים, מעצבים יכולים ליצור מוצרים שקל יותר להשתמש ולהבין, ובסופו של דבר הופכים את חיינו לקלים יותר.

עיצוב קוגניטיבי הוא תהליך עיצוב מוצרים או שירותים הלוקחים בחשבון את התהליכים הקוגניטיביים של המשתמש. המשמעות היא שמעצבים חייבים לשקול איך המשתמש חושב, מרגיש ומתנהג כדי ליצור מוצר שהוא גם שימושי ומהנה לשימוש.

אחד ההיבטים החשובים ביותר של עיצוב קוגניטיבי הוא להבטיח שהמוצרים או השירותים קלים לשימוש.

הסיבה לכך היא שמשתמשים יישארו עם מוצרים או שירותים רק אם הם מוצאים אותם קלים לשימוש ולהבנה. בנוסף, עיצוב קוגניטיבי חייב לקחת בחשבון גם את האופן שבו משתמשים מתקשרים עם אנשים אחרים ועם טכנולוגיה. על ידי התחשבות בגורמים אלו, מעצבים יכולים ליצור מוצרים יעילים ויעילים יותר.

מעצבים חייבים לשקול איך המשתמש חושב

חווית משתמש חשובה הן למעצב והן למשתמש של מוצר או שירות.

חווית משתמש מוצלחת יכולה לעזור להגדיל את המכירות ולעודד משתמשים לחזור למוצר או שירות. מעצבי חווית משתמש חייבים לשקול מה המשתמש חושב על מנת ליצור עיצוב יעיל.

דרך אחת לחשוב על חווית משתמש היא לחלק אותה לחמישה תחומי ליבה: 1) מה המשתמש רואה; 2) מה המשתמש שומע; 3) מה המשתמש עושה; 4) איך המשתמש מרגיש; ו-5) מדוע המשתמש עושה את מה שהוא עושה. לכל אחד מהתחומים הללו יש השפעה משמעותית על האופן שבו משתמשים מתקשרים עם מוצר או שירות.

לדוגמה, עיצוב תכונות שקל למצוא יכול להקל על המשתמשים למצוא את מה שהם מחפשים.

כאשר מעצבים מוצרים, לרוב חשוב לחשוב על חווית המשתמש. זה כולל לוודא שהמוצר קל לשימוש ולמצוא את מה שאתה מחפש. דרך אחת להקל על כך היא באמצעות תכונות עיצוב שקל למצוא.

לדוגמה, אם אתם מחפשים פיצ'ר מסוים באתר, רוב הסיכויים שתוכלו למצוא אותו מבלי שתצטרכו לגלול בין מאות עמודים. הסיבה לכך היא שהתכונה עשויה להיות מוצגת בצורה בולטת בעמוד הראשון או באחד מהחלקים הראשיים של האתר.

דוגמה נוספת היא תפריטי ניווט. אם תבקרו באתר אינטרנט עם תפריט ניווט, סביר להניח שתוכלו למצוא את מבוקשכם מהר מאוד הודות למיקום הבולט של פריטים כמו "בית" ו"מוצרים".

מהן הטעויות הנפוצות שחברות עושות בכל הנוגע לחוויית משתמש?

חווית משתמש היא המכלול של האופן שבו משתמש חווה מוצר או שירות. חווית משתמש לקויה עלולה להוביל למשוב שלילי מלקוחות, לירידה בנאמנות ולירידה במכירות. יש הרבה טעויות נפוצות שחברות עושות בכל הנוגע לחוויית משתמש. חלק מהנפוצים ביותר כוללים:

-שימוש לא נכון בשפת עיצוב: לעתים קרובות מדי, עסקים משתמשים בשפה עיצובית רשמית או חנונית מדי שקשה למשתמשים להבין. זה יכול לגרום ללקוחות מתוסכלים שמרגישים שלא לוקחים אותם ברצינות או מבינים אותם.

-תפריטים וניווטים בעלי מבנה גרוע: הניווט צריך להיות פשוט וקל לביצוע, ללא מלכודות נסתרות או הפתעות. משתמשים צריכים להיות מסוגלים למצוא את מה שהם מחפשים במהירות ובקלות מבלי לנחש או לחפש במספר מסכים.

שימוש לא נכון בשפת עיצוב:

שפת עיצוב משמשת להעברת מושגי עיצוב למשתמשים. עם זאת, שימוש לא נכון בשפה עיצובית עלול לגרום לבלבול או מתסכל של משתמשים. להלן 8 טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן בעת יצירת ממשקי משתמש:

1. השתמשו בז'רגון בצורה מוגזמת. מעצבים משתמשים לעתים קרובות במונחים וביטויים ספציפיים כשהם מתייחסים לאלמנטים ואינטראקציות של ממשק משתמש. זה יכול להיות מבלבל עבור משתמשים שאינם בקיאים בטרמינולוגיה. נסה לשמור על השפה שלך פשוטה וישירה, הימנעות מראשי תיבות וז'רגון מיותרים.

2. השתמש ביותר מדי אלמנטים גרפיים. ממשקי משתמש צריכים להיות פשוטים וקלים להבנה. יותר מדי גרפיקה או סמלים עלולים להפוך את הממשק לקשה לניווט ולהבנה. נסה להתמקד רק בגרפיקה הדרושה כדי להעביר את המסר שלך, וודא שקל לראות ולהבין אותם.

3. השתמשו ביותר מדי צבעים.

ממשקי משתמש צריכים להיות פשוטים וקלים להבנה

ממשקי משתמש צריכים להיות פשוטים וקלים להבנה. זה חשוב כי זה הופך את חווית המשתמש למהנה יותר, וזה מקטין את הסיכוי שהמשתמשים יהיו מתוסכלים.

ישנן מספר דרכים בהן ניתן לפשט את ממשקי המשתמש. גישה אחת היא להשתמש בסמלים במקום בטקסט עבור כל הפקדים. ניתן להשתמש בסמלים גם כדי לציין את הפונקציה של פקד, כך שהמשתמשים ידעו מה לעשות מבלי לקרוא את התיאור. בנוסף, שימוש באלמנטים גרפיים יכול לעזור להפוך את ממשק המשתמש למושך יותר מבחינה ויזואלית.

דרך נוספת שבה ניתן לפשט את ממשקי המשתמש היא על ידי הפיכתם לפחות עמוסים. המשמעות היא שצריך לקבץ אלמנטים שונים יחד, ושכפתורים ותפריטים צריכים להיות מאורגנים בצורה קלה למעקב. פריטים שאינם נחוצים על ידי המשתמש צריכים להיות מוסתרים או להידחק למיקומים משניים.

.ממשקי משתמש צריכים להיות רספונסיביים.

ממשקי המשתמש צריכים להיות רספונסיביים כדי לוודא שחווית המשתמש תהיה מיטבית. היענות יכולה להיות מושגת על ידי הקפדה על כך שהממשק מתאים את הפריסה והמראה שלו באופן אוטומטי כדי להתאים לגודל ולרזולוציה של המכשיר בשימוש. בנוסף, עיצוב רספונסיבי מאפשר למשתמשים לקיים אינטראקציה עם ממשק בצורה טבעית יותר, ללא צורך להתאים כל הזמן את מיקומם או לשנות את גודל החלונות. על ידי הפיכת ממשקי משתמש לרספונסיביים, עסקים יכולים ליצור חוויה נוחה ומהנה יותר עבור המשתמשים שלהם.

בעת עיצוב ממשקי משתמש, חשוב לקחת בחשבון את המכשירים והרזולוציות השונות של המשתמשים הפוטנציאליים. על ידי הפיכת ממשק המשתמש לרספונסיבי, אתה יכול להבטיח שהוא ייראה טוב בכל המכשירים ויוצג כראוי בכל גודל. זה ישפר את חווית המשתמש הכוללת ויהפוך את האתר שלך לנגיש יותר.

עיצוב רספונסיבי לוקח כמה צעדים פשוטים.

ראשית, צור מודל פיקסלים מושלם של האתר שלך במכשיר או נקודת מבט שמתאימים לבדיקה. הקפד להגדיל או להקטין לפי הצורך כדי שתוכל לראות איך הממשק נראה ברזולוציות מסך שונות. במידת האפשר, השתמש בכלי כמו Adobe Photoshop או Illustrator כדי ליצור תמונות דמה המייצגות סוגי מכשירים שונים – טאבלטים, מחשבים ניידים, טלפונים וכו' – כדי שתוכל לקבל מושג כיצד המשתמשים יתקשרו עם האתר שלך במכשירים שונים.

חווית המשתמש משתפרת כאשר ממשקי המשתמש מגיבים.

המשמעות היא שהממשק מתאים את הפריסה והעיצוב שלו כך שיתאימו לגודל המכשיר או המסך של המשתמש. תגובתיות עוזרת גם למנוע תסכולים למשתמשים, שעלולים להתקשות בניווט בממשק כאשר הוא אינו בגודל מתאים למכשיר שלהם. בנוסף, היענות יכולה לעזור לשמור את המשתמשים באתר על ידי הבטחת המידע מתעדכן בזמן. על ידי הפיכת ממשקי משתמש לרספונסיביים, עסקים יכולים להבטיח שללקוחותיהם תהיה חוויה מהנה בזמן השימוש באתר או באפליקציה שלהם.

ממשקי משתמש רספונסיביים חשובים משתי סיבות עיקריות.

ראשית, הוא מבטיח שלמשתמש תהיה חוויה חיובית עם הממשק. אם המשתמש לא יכול לקיים אינטראקציה עם הממשק באופן שמרגיש נוח וטבעי, סביר להניח שהוא ינטוש אותו. שנית, עיצוב רספונסיבי מאפשר חוויה זורמת ואינטראקטיבית יותר במכשירים ובגדלים שונים של מסך. המשמעות היא שמשתמשים יכולים לגשת לממשק מכל מכשיר או מיקום במינימום תסכול. חשוב לקחת את הגורמים הללו בחשבון בעת תכנון ממשק משתמש כלשהו, אך היענות חשובה במיוחד כאשר מדובר במכשירים ניידים. למעשה, מחקרים הראו שמשתמשים ניידים נוטים יותר לנטוש ממשק אם הוא לא מגיב. לכן, לוודא שממשקי המשתמש שלך מגיבים חיונית לא רק לשימושיות אלא גם לשימור לקוחות.

שימוש לא נכון בשפה עיצובית עלול לגרום לבלבול או מתסכל של משתמשים

שפת עיצוב היא חלק חשוב בכל אתר או אפליקציה, אך היא גם יכולה להיות מקור לבלבול ותסכול עבור המשתמשים. עיצוב לקוי יכול להקשות על אנשים להבין מה קורה, או אפילו לנווט באתר. זה יכול להוביל לטעויות ולמשתמשים מתוסכלים.

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את חווית המשתמש באתר או באפליקציה שלך. ראשית, השתמש בשפה ברורה ותמציתית. זה יעזור לאנשים להבין מה קורה בדף, ופחות בלבול פוטנציאלי קיים. בנוסף, ספק הוראות שימושיות והדרכות בעת הצורך. זה יעזור למשתמשים להתחיל במהירות, ולהימנע מכל תסכול או בלבול לאורך הדרך.

לבסוף, זכור את נקודת המבט של המשתמש בעת עיצוב האתר או האפליקציה שלך. זכור כיצד אנשים ישתמשו בו, ובמה הם עשויים להזדקק לסיוע.

להתמקד רק בגרפיקה הדרושה כדי להעביר את המסר שלך

חלק מהמעצבים הגרפיים מאמינים שכל אלמנט גרפי בעיצוב מיותר ויכול למעשה להסיח את הדעת מחוויית המשתמש. הדבר נכון במיוחד בעיצובי אתרים, בהם יש להתמקד בהעברת המסר של המשתמש בצורה ברורה ויעילה ככל האפשר. אמנם יש בהחלט זמן ומקום לגרפיקה מקושטת או נוצצת, אבל הם לא צריכים לשלוט בעיצוב כדי למשוך תשומת לב לעצמם. טיפוגרפיה ברורה ותמציתית ושימוש יעיל בחלל הלבן הם מרכיבים מרכזיים בכל הנוגע ליצירת חווית משתמש יעילה.

גרפיקה יכולה לשחק תפקיד גדול בחוויית משתמש. עבור חלקם, זה ברור והם חושבים שכל האלמנטים הגרפיים נחוצים כדי ליצור חווית משתמש טובה. עם זאת, אחרים מאמינים שיש להשתמש בגרפיקה רק כדי להעביר את המסר, מבלי לתפוס יותר מדי מקום או להסיח את הדעת מהתוכן.

טיפוגרפיה ברורה ותמציתית

טיפוגרפיה היא אחד החלקים החשובים ביותר בחוויית משתמש – היא יכולה להשפיע עצומה על האופן שבו המשתמשים תופסים את האתר שלך ומקיימים איתו אינטראקציה. טיפוגרפיה לקויה יכולה להוביל לבלבול, תסכול ואפילו נטישה. הנה כמה טיפים ליצירת טיפוגרפיה ברורה ותמציתית:

1. השתמשו בפונטים קלים לקריאה ומנוגדים היטב זה לזה.

2. השתמש בגופנים קריאים בגדלים קטנים, מכיוון שסביר להניח שמשתמשים יצפו באתר שלך במכשיר נייד או במסך קטן מהרגיל.

3. פעל לפי הכללים של דקדוק וסימני פיסוק טובים בעת עיצוב הטקסט שלך. זה יעזור להבטיח שכל הטקסט שלך מובן וללא שגיאות.

4. ודא שכל רכיבי הטקסט – כולל כותרות, כותרות משנה, פסקאות ורשימות – מעוצבים בצורה נכונה כך שהם נראים עקביים בכל הפלטפורמות.

מהי חווית משתמש? חווית משתמש היא המכלול של האופן שבו אדם מקיים אינטראקציה עם מוצר או שירות.

זה מקיף הכל, החל מהממשק והפריסה של אתר אינטרנט, ועד כמה בקלות ניתן להשתמש במוצר ועד כמה קל למצוא את מה שהם מחפשים. חווית משתמש מעוצבת תעזור להבטיח שהלקוחות יהיו מרוצים מהתוצאה הסופית, בין אם הם רוכשים משהו באינטרנט ובין אם הם משתמשים במוצר פיזי.

כמה מעצבים גרפיים מאמינים שכל ג. (אלמנט גרפי) בעיצוב צריך להיות ממוקד בהעברת המסר במקום להיראות יפה. גישה זו ניתן לראות באתרים כגון The Guardian, אשר שומר על הגרפיקה שלו פשוטה, כך שניתן לתת את כל תשומת הלב לתוכן. התמקדות זו בתוכן תחילה הביאה לכמה פרסים מרשימים, כולל שני פרסי Webby ופרס אמי אחד.

כיצד תוכל למדוד את הצלחת חווית המשתמש שלך?

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, מכיוון שהצלחת חווית המשתמש שלך תשתנה בהתאם להקשר ולמצב הספציפיים. עם זאת, כמה כלים ושיטות נפוצים למדידת חווית משתמש כוללים סקרים, ראיונות, קבוצות מיקוד ומבחני שמישות.

למרות שחשוב להיות גמיש בעת מדידת חווית משתמש כדי ללכוד את הנתונים המדויקים ביותר האפשריים, ישנם כמה מושגים כלליים שיכולים להיות שימושיים בהערכת ההצלחה הכוללת של מוצר. מושגים אלו כוללים שביעות רצון (עד כמה המשתמשים מרוצים מהמוצר), שימושיות (תדירות המשתמשים משתמשים במוצר), וקלות השימוש (איזה קלות המשתמשים מבינים כיצד להשתמש במוצר).

בסופו של דבר, חשוב להתאים את הגישה שלך למדידת חווית משתמש בהתבסס על הצרכים הספציפיים שלך. עם זאת, מושגים כלליים אלה יכולים לספק נקודת מוצא לחשיבה על דרכים לשפר את השימושיות הכוללת של המוצר שלך.

מסקנה: מדוע חווית משתמש חשובה לעסק

חווית משתמש חשובה לעסק מכיוון שהיא יכולה להשפיע על שימור הלקוחות, שיעורי ההמרה ותפיסת המותג הכוללת. חווית משתמש מבוצעת היטב יכולה לגרום ללקוחות לחזור ולעזור להם להשיג את היעדים העסקיים שלהם. חוויות משתמש גרועות עלולות להוביל ללקוחות מרוצים, לאובדן הכנסות ולמוניטין שלילי לעסק. על ידי שימת לב לפרטים של אופן האינטראקציה של המשתמשים עם המוצר או השירות שלך, אתה יכול ליצור חוויה מספקת ומוצלחת כאחד. להלן ארבעה גורמים מרכזיים שתורמים לחוויית משתמש מעולה:

עיצוב עבור קלות שימוש:

ודא שהמוצר שלך קל לשימוש מתחילתו ועד סופו. אם משתמשים צריכים לפשפש או להתייעץ עם משאבי תיעוד מרובים כדי להתחיל, הם צפויים לוותר ולהמשיך הלאה. ודא שכל רכיבי המוצר מאורגנים בצורה הגיונית וקל למצוא אותם.

חווית משתמש חשובה לאוטובוס מכיוון שהיא משפיעה על האופן שבו אנשים מתקשרים עם האוטובוס. לדוגמה, אם חווית משתמש גרועה, ייתכן שהם לא ירגישו בנוח לנסוע באוטובוס או שהם לא יוכלו להבין כיצד להשתמש בו. חוויות משתמש גרועות יכולות גם להוביל לתפיסות שליליות של חברת האוטובוסים ויכולות להפחית את מספר הנוסעים. על מנת להבטיח למשתמשים חוויה חיובית בשימוש באוטובוס, על החברות להשקיע בממשקי משתמש מעוצבים ולשאוף לשיפור מתמיד.

רכיבי המוצר מאורגנים בצורה הגיונית

רכיבי המוצר מאורגנים בצורה הגיונית וקלים לשימוש. העיצוב ידידותי למשתמש והפריסה קלה לעקוב

חווית משתמש היא ההיבט החשוב ביותר בכל אתר או אפליקציה. אם למשתמשים יש חוויה גרועה

כשזה מגיע לקניות באינטרנט, אנשים רבים חוו חוויה שלילית בשלב מסוים. בין אם זה נאלץ להתמודד עם נציג שירות לקוחות לא מועיל או נאלץ להחזיר פריט שהם פשוט לא אהבו, יש אינספור סיפורי זוועה של אנשים שחוו חווית משתמש גרועה. הנה 8 דוגמאות לאופן שבו חוויות רעות יכולות להרוס את חווית הקנייה המקוונת שלך:

1. אתה מזמין משהו באינטרנט ובסופו של דבר לא מקבל כלום.

2. אתה מנסה לבצע את התשלום והתהליך נמשך לנצח בגלל רמות תעבורה גבוהות.

3. המוצר שהזמנת אינו תואם לתמונה שהוצגה באתר.

4. אתה מקבל הודעות שגיאה בזמן שאתה מנסה להשלים את הרכישה.

5. האתר ממשיך לקרוס במהלך תהליך העסקה שלך.

6. , סביר להניח שהם לעולם לא יחזרו. על מנת ליצור אתר או אפליקציה ידידותי למשתמש וקל לעקוב, חשוב לשים לב היטב לעיצוב ולפריסה.

דוגמה אחת לעיצוב ידידותי למשתמש היא דף הבית של Amazon.com. דף הבית פשוט וקל לניווט, עם בלוקי טקסט גדולים שקל לקרוא. הפריסה גם מאורגנת היטב, עם חלקים שונים מודגשים בצבעים שונים.

דוגמה מצוינת נוספת לעיצוב ידידותי למשתמש ניתן למצוא בגוגל מפות. הממשק של מפת גוגל אינטואיטיבי וקל לשימוש, גם למי שלא מכיר אפליקציות מפות. כל מה שאתה צריך לעשות הוא להקליד את היעד שלך ומפות גוגל יובילו אותך לשם צעד אחר צעד. . כל המידע נגיש בקלות, מה שמקל על המשתמשים למצוא את מה שהם צריכים. המוצר מאורגן היטב ומקל על המשתמשים למצוא את מה שהם מחפשים.

רכיבי המוצר מאורגנים באופן הגיוני באופן שמקל על הגישה, השימוש וההבנה שלהם. זה מקל על המשתמשים להפיק את המרב מהמוצרים שלהם.

ליצור אתר או אפליקציה ידידותי למשתמש

יצירת אתר או אפליקציה ידידותיים למשתמש חשובה משתי סיבות. ראשית, אנשים צריכים להיות מסוגלים למצוא בקלות את מה שהם מחפשים באתר או באפליקציה שלך. שנית, אנשים צריכים להיות מסוגלים להשתמש באתר או באפליקציה שלך במינימום קושי. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לך ליצור חווית משתמש קלה ואינטואיטיבית כאחד:

1. השתמש בטקסט ברור ותמציתי. המשתמשים שלך יעריכו אם תהפוך הכל לקל להבנה ככל האפשר. השתמש במשפטים קצרים ונוקבים ושמור על השפה שלך פשוטה וישירה.

2. שמור על הפריסה שלך פשוטה. אל תבלבל את הדפים שלך עם יותר מדי גרפיקה או לוגו. היצמד לסגנון עיצוב יחיד וודא שכל התוכן שלך קל לקריאה ולניווט.

3. הקל על המשתמשים להוסיף תוכן, הערות וקישורים.

שיעורי ההמרה ותפיסת המותג הכוללת

בכל הנוגע לחוויית משתמש, אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא שיעורי ההמרה. במילים פשוטות, שיעורי המרה הם אחוז האנשים שהשלימו פעולה רצויה לאחר ביקור באתר או אינטראקציה עם אפליקציה.

באופן כללי, שיעורי המרה גבוהים יותר מובילים לתפיסת מותג טובה יותר. כתוצאה מכך, עסקים שיכולים לשפר את חווית המשתמש שלהם על ידי הגדלת שיעורי ההמרה שלהם משיגים יתרונות משמעותיים הן בשורה התחתונה והן במונחים של שביעות רצון הלקוחות.

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על שיעורי ההמרה, לרבות העיצוב והפריסה של אתר או אפליקציה, שימוש בוויזואליה יעילה והעתקה, כמו גם המהירות והקלות שבה המשתמשים יכולים לבצע את הפעולות הרצויות. עם זאת, אחד ההיבטים החשובים ביותר הוא להבטיח שלמשתמשים תהיה חוויה מהנה בזמן שהם נמצאים באתר או באפליקציה שלך. אם הם לא מרגישים רצויים או מובנים, הם נוטים הרבה פחות לנטוש.

מדידת חווית משתמש

חווית משתמש היא נושא רב תחומי המשלב היבטים של אינטראקציה עם מחשב אנושי, עיצוב, ארכיטקטורת מידע, מדע קוגניטיבי, סוציולוגיה ופסיכולוגיה. אמנם אין נוסחה מוחלטת למדידת חווית משתמש, אך ניתן להשתמש בכלים וטכניקות שונות כדי להעריך את ההשפעה של החלטות עיצוב שונות על המשתמשים.

כמה מדדים נפוצים כוללים דירוגי שביעות רצון (למשל סקרים של Google), זמן השימוש באפליקציה או באתר ומספר תלונות של לקוחות. כדי להבטיח מדידה מדויקת, חשוב להבין תחילה את המניעים והצרכים של המשתמשים הנסקרים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון הבדלי תרבות בעת הערכת חווית משתמש. לדוגמה, בתרבויות מסוימות מקובל יותר להשקיע זמן רב יותר במשימה מאשר באחרות. בהתאם לכך, מדידות המתמקדות בזמן השהות או בביקורים בדף עשויות להיות לא רלוונטיות בתרבויות מסוימות.

עיצוב גרפי חווית משתמש UI UX

למעצבים גרפיים ולמעצבי UI/UX יש הרבה מן המשותף. שתי דיסציפלינות העיצוב מתמקדות ביצירת ממשק משתמש יעיל ופיתוח חווית משתמש. עם זאת, ישנם כמה הבדלים עיקריים שיש לקחת בחשבון בעת עבודה משותפת.

 • אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב גרפיקה או ממשק משתמש הוא איך זה ייראה במכשירים שונים. משתמש UX טוב צריך לקחת זאת בחשבון גם כן, על ידי מתן אפשרויות שונות לצפייה בתוכן ולוודא שהלחצנים מגיבים וקריאים במסכים קטנים.
 • כשזה מגיע ליצירת חווית משתמש, מעצבים גרפיים חייבים לשים לב לאופן שבו משתמשים מתקשרים עם התוכן שלהם. הם צריכים לחשוב על דברים כמו היכן המשתמשים מצפים למצוא מידע, כיצד הם רוצים שהמשתמשים ינווטו באתר ואיזה סוג של משוב הם רוצים שהמשתמשים יספקו.
 • עיצוב חווית משתמש חשוב בכל סוג של עסק. זה לא רק לגרום למוצר להיראות יפה; זה על לוודא שלמשתמש תהיה חוויה מהנה ומוצלחת בשימוש בו. חווית משתמש טובה תגרום לאנשים לרצות להשתמש במוצר, במקום להשאיר אותו לבד.

ישנם גורמים רבים שעוסקים ביצירת חווית משתמש טובה

חווית משתמש היא לוודא שחווית המשתמש באתר או באפליקציה שלך היא חיובית. משמעות הדבר היא יצירת עיצוב וממשק קל לשימוש, נראה אטרקטיבי ומרגיש מגיב. זה גם אומר לוודא שכל התוכן באתר או באפליקציה שלך רלוונטי ומועיל. לבסוף, חשוב לוודא שכל תקלה או בעיות באתר או באפליקציה שלך יתוקנו במהירות. כל האלמנטים הללו מתאחדים כדי ליצור חווית משתמש נהדרת, ועליכם לשאוף לשמור עליה לאורך כל מחזור החיים של האתר או האפליקציה שלכם. , אך אחד החשובים ביותר הוא הממשק. למעצבים גרפיים ולמעצבי UI UX יש הרבה מהמשותף בכל הנוגע לעיצוב ממשקים. שתי הדיסציפלינות מסתמכות על תקשורת חזותית כדי לגרום למשתמשים להבין כיצד להשתמש במוצר.

מעצבי UI UX צריכים לשים לב לפרטים כגון טיפוגרפיה, צבע ופריסה. הם צריכים ליצור ממשק קל להבנה ומשתמש בשפה ברורה כך שלקוחות יוכלו לנווט בו בקלות.

יצירת ממשק משתמש יעיל ופיתוח חווית משתמש

חווית משתמש, לרוב, היא מרכיב קריטי בכל מוצר מצליח. הבטחה שממשק המשתמש וכל שאר המרכיבים של המוצר קלים לשימוש והבנה חיונית לשמירה על מעורבות ושמחת המשתמשים. עם זאת, פיתוח ממשק משתמש יעיל ויצירת חווית משתמש יכולים להיות משימות מרתקות. הנה כמה טיפים כיצד ליצור ממשק משתמש יעיל ולפתח חווית משתמש שתגרום למשתמשים שלך לחזור.

הצעד הראשון בעיצוב ממשק משתמש יעיל הוא לחשוב על המטרות של המוצר שלך. מה אתה רוצה שהמשתמשים יוכלו לעשות עם זה? לאחר שציינתם את המטרות הללו, התחילו לחשוב איך הכי טוב להשיג אותן. בידוד משימות או תכונות ספציפיות ועיצובם למסכים נפרדים יכולים לעזור להפוך את הממשק לקל יותר לניווט. בנוסף, בחרו בקונספטים עיצוביים פשוטים שקל להבין ולעקוב אחריהם.

קונספטים עיצוביים פשוטים

חווית משתמש היא התחושה הכוללת שיש לאדם בעת השימוש במוצר או בשירות. ניתן לשפר את חווית המשתמש על ידי מעקב אחר מושגי עיצוב פשוטים. מושגים אלו כוללים שמירה על הממשק פשוט, מתן משוב מהיר ומדויק והפיכת המוצר לקל לשימוש.

 • שמור על הממשק פשוט: ממשק מורכב יכול לבלבל משתמשים ולהאט את זמן התגובה שלהם. במידת האפשר, פשט את ממשק המשתמש שלך כך שמשתמשים יוכלו להבין מה הם צריכים לעשות מבלי לקחת יותר מדי זמן ללמוד.
 • ספק משוב מהיר ומדויק: משתמשים זקוקים למשוב בהקדם האפשרי על מנת לקבל החלטות מושכלות. ודא תמיד שהמוצר שלך מספק הוראות ברורות ומשוב בזמן כדי שהמשתמשים ידעו את הביצועים שלהם.
 • הפוך את המוצר לקל לשימוש: משתמשים צריכים להיות מסוגלים להשלים משימות בקלות מבלי להקדיש זמן ללמידה כיצד להשתמש במוצר.
 • משתמשים צריכים להיות מסוגלים להשלים משימות בקלות מבלי לבזבז זמן בלימוד הממשק. תכונות עיצוב שהופכות את המוצר לקל לשימוש, ומוודאות שכל האלמנטים של ממשק המשתמש מאורגנים היטב וקלים להבנה. כלול תכונות שמקלים על המשתמשים למצוא את מה שהם מחפשים, ועצב תפריטים וכפתורים פשוטים וקלים לשימוש. במידת האפשר, ודאו גם שהמוצר מגיב כך שמשתמשים יוכלו לנווט בו בקלות במכשירים שונים. לבסוף, שקול לכלול הדרכות מובנות או משאבי מידע אחרים כדי שמשתמשים יוכלו ללמוד כיצד להשתמש במוצר במהירות.