המלצות על קורס עיצוב גרפי חוות דעת ומה מומלץ ללמוד

המלצות על קורס עיצוב גרפי חוות דעת ומה מומלץ ללמוד לקראת 2021

תוכן עניינים הצג

מאות סרטונים והסברים לקראת מסלול הלימודים הרווחי היום בעולם כולו, מהפכת הקורונה האיצה בצורה מטורפת את המעבר של עולם העסקים לאונליין, מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד בתעשייה ולכן השכר בהתאם גבוה, בעמוד תוכלו לראות אין ספור הסברים מפורטים על מהו תפקיד המעצב גרפי או הגרפיקאית בחברות הייטק וטרנדים שהולכים להיות לקראת 2022.

מחפשים חוות דעת על לימודי קורס עיצוב גרפי מה מומלץ היום וכמובן מהו השכר ההתחלתי של מעצבים גרפיים מקצועיים ללא ניסיון לקראת 2022? אתם במקום הנכון, כיום אחד המקצועות המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית ובעולם כולו זה מעצבים גרפיים וגרפיקאים, הסיבה לביקוש הרב של מעצבים גרפיים נובע מהמחסור שהשוק הישראלי סובל בכוח אדם מקצועי, אחת הסיבות למחסור בעובדים מקצועיים בתחום הוא עולם ההייטק ששואב לתוכו מעצבים מקצועיים לעולם האינטרנט ולעיצובי אפליקציות, אם בעבר רוב בוגרי מסלולי לימודי עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת היו פונים לעולם הדפוס כיום מעצבי גרפיקה עובדים עם חברות הייטק לרוב בגלל השכר הגבוה שענף זה מציע, עבודות לעולם ההייטק יהיו עיצוב של אתרים, עיצוב והכנת ממשקים לפלטפורמות שונות או הכנת עיצובי גרפיקה מושכים לאפליקציות תוך שימוש בחוויית המשתמש UX- UI. מאמר מאוד מפורט על נושאי הלימודים בעיצוב גרפי כולל הסברים רחבים על תוכנות בגרפיקה כולל שיעורי הסבר על היצירתיות בעיצוב גרפי וכמה קל היום ללמוד להיות מעצבי גרפיקה.

חוקי העיצוב גרפי תוך שימוש בתוכנות לגרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי

כל קורס עיצוב גרפי מומלץ או בניית אתרים מתחיל בהבנת תהליכי העיצוב ואת כל הפרמטרים החשובים כדי להיות מעצבי גרפיקה מקצועיים ומבוקשים בתעשייה הישראלית, היום כדי להיות מעצבת גרפית או גרפיקאי מוצלח לא מספיק רק לדעת את התוכנות של עיצוב גרפי מבית חברת אדובי, התוכנות הם כלי העבודה של מעצבים גרפיים אבל הם לא אלה שקובעות איזה צבעים או אלמנטים יהיו בעיצוב גרפי, בלימודי עיצוב גרפי תחילה לומדים את כל הכללים החשובים לעיצוב גרפי מוצלח ומשכנע כדי לעזור לקדם את העסק או לבנות אפליקציה מעוצבת בצורה יפה ונוחה.

קורס עיצוב גרפי מומלץ
קורס עיצוב גרפי מומלץ

הבנת כללי העיצוב כיצד לעצב ולשמור על יוקרתיות בתהליכי מיתוג גרפי – איפה הכי טוב ללמוד עיצוב גרפי

חוקי העיצוב גרפי יהיו הבנת תהליכי קומפוזיציה גרפית נכונה וסידור האלמנטים בצורה שתעביר את המסר הגרפי בצורה הנכונה ביותר, משקלים בעיצוב גרפי נכונים ומתן משקל למסר בהעברת רעיון או בבניית תהליכי שיווק נכונים במודעה כדי לגרום לה לעבוד בשביל הלקוחות שלכם או לקידום אתרי אינטרנט ברשתות החברתיות. נוכל לראות את הצורה של הבנת משקל נכון בסידור האלמנט המוכר יותר או אלמנט שאמור לתת נפח בגרפיקה למתן קונטרסטיות או חלל מלא לעיצוב, תהליכי העיצוב הגרפי גם קשורים לעולם הצבעים תוך שימוש בצבעים הנכונים ביותר לקהילת היעד שאליה אנו מעצבים את הגרפיקה. ככל שהמודעה שלכם או באנר עיצובי יהיה מעוצב בצורה מקצועית זה יתרום לתהליך מיתוג בריא ונכון, שמירה על יוקרתיות תוך בחירה של אלמנטים שיעשו את העבודה, כל התהליכים הללו נלמדים במסלול מעצבים גרפיים תוך מתן דגש על פיתוח היצירתיות.

יצירתיות איך מפתחים אותה בלימודים עיצוב גרפי

נוכל לראות חוות דעת של בוגרי מסלולי עיצוב גרפי שסיפרו שהגיעו למסלול הכשרה זה ללא שום יצירתיות אבל עם ראש פתוח, כמו כל דבר בחיים שיודעים נושא מסוים בצורה נכונה יודעים גם מה לעשות, פיתוח יצירתיות הוא דבר שנבנה בתהליך הלימודים והוא לא מגיע ברגע, סבלנות זה הדבר היחידי שיעזור לכם לפתח את היצירתיות בלימודים בעיצוב, משיעור לשיעור בגרפיקה אתם תרגישו שאתם מקבלים עוד ועוד מושג מה זה בכלל עיצוב גרפי וכיצד זה מפתח לכם את היצירתיות, כל אפקט שתלמדו בתהליך בניית גרפיקה יש לו משמעות ותמיד אפשר לפתח אותו עוד ועוד, תהליך הלמידה בעיצוב הוא ארוך וככל שתקבלו יותר כלים תוכלו לתת את השירותים שלכם לעולם שצמא לידיים עובדות בתחום הזה, הבנת תהליכי עיצוב של עיצובים גרפיים בשוק תוך חידוש גרפיקות הוא תהליך שנלמד במהלך הלימודים, כיצד לעזור ללקוחות שלכם להאדיר את שמם במדיות החברתיות וכמובן לקדם את העסקים שלהם דרך עיצובים גרפיים שמוסרים מידע נכון ומקצועי. אתם הידיים והרגליים של עסק מבחינה שיווקית במיוחד היום שיש אין ספור ערוצים שמאפשרים לפרסם עסקים בחינם. שיעורי הבית והתרגילים שתקבלו אמורים להבטיח לכם להיות שולטים בחומר הלימודי בצורה מקצועית תוך פיתוח החשיבה והיצירתיות.

מניפולציות על תמונות בגרפיקה ממוחשבת
מניפולציות על תמונות בגרפיקה ממוחשבת בתוכנת פוטושופ

כמה זמן לומדים להיות מעצבים גרפיים ללמוד במכללה מומלצת לעיצוב גרפי

תהליך הלמידה יכול להיות בין 10 חודשי לימוד לשנה בלימודים של פעם בשבוע, כמובן אם תלמדו את זה בצורה יותר מהירה לא תמיד תבטיחו לעצמכם את האיכות של העבודות שתעשו, אם אתם משלבים לימודים ועבודה מומלץ ללמוד את התחום בצורה איטית אבל תאפשר לכם לעמוד בכל המטלות הגרפיות שתקבלו במהלך הלימודים, בכל המכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה ממוחשבת מסלול לימודים זה הוא משתנה לכן מומלץ לראות מהו המסלול שהכי מתאים לאורח חיים שאתם נמצאים בו, תהליך בניית תיק העבודות ותרגול של נושאי העיצוב בתוכנות לגרפיקה של חברת אדובי הוא תהליך שלוקח זמן היות ויש פקודות רבות שצריך ללמוד ולתרגל כדי לזכור אותם.

תוכנות לעיצוב גרפי תוך יישום חוקי העיצוב הגרפי

התוכנות הגרפיות כמו שאמרנו קודם הם רק כלי העבודה של המעצבים הגרפיים, הטמעת חוקי העיצוב הגרפי תוך שמירה על כל הכללים בעת יצירת גרפיקה מאפשר לגרפיקאים להוציא עבודות שיאפשרו לעסקים לקדם את הרעיון המכירתי או שיווקי, התוכנות הנלמדות הם מבית חברת אדובי, חברה עולמית אשר נותנת פתרונות דיגיטליים למעצבים הגרפיים כבר 3 עשורים, מידי שנה יוצאים עדכונים לתוכנות הגרפיות כדי להקל על תהליכי העיצוב ולאפשר למעצבים הגרפיים לעבוד במהירות ובצורה נכונה, התאמת הממשקים למשתמשים בצורה טובה הוא הדבר החשוב ביותר לחברת אדובי, כיום מעצבים גרפיים עובדים בתוכנות פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, לכל תוכנה יש תפקיד ומטרה אחרת, אי אפשר לבצע עיצוב גרפי בתוכנה אחת כי לכל תוכנה יש את המטרה שלשמה היא פותחה, שילוב בין התוכנות יוצר את העיצוב הגרפי המושלם, לפעמים אתם תתחילו לעבוד בפוטושופ כחלק ממטלה גרפית שתקבלו לאחר מכן תשאבו את העבודה לתוכנת אילוסטרייטור להמשך ליטוש או העשרה גרפית ומשם לאינדיזיין לכל מטרה, השילוב בין התוכנות יוצר את עבודת המעצבים, תהליך הלמידה של חוקי העיצוב מתרחש בתוכנות לעיצוב גרפי בגלל שאיתם אתם צריכים להתמודד בסופו של דבר בקריירה העיצובית שתפתחו.

עיצוב גרפי בעולם ההייטק
עיצוב גרפי בעולם ההייטק

פוטושופ תוכנה מספר אחת ליצירת מניפולציות גרפיות על תמונות PHOTOSHOP

במסלול לימודי עיצוב גרפי מתחילים עם תוכנת פוטושופ כתוכנת גרפיקה מרכזית, התוכנה מסוגלת לבצע מניפולציות מדהימות על תמונות לכל מטרה החל מהבעה של דרמתיות והעברה של מסר מרגיע ועד להעברה של מסרים חזקים ורועשים, לפוטושופ אפקטים מדהימים לשינוי של התמונה לכל פרספקטיבה או צבעוניות. באמצעות התוכנה תבצעו עיצובי מודעות מכירתיות שהבסיס שלהם תמונה, תציגו מוצרים לקידום מכירות ועוד טכניקות שיווקיות שונות כדי לגרום לתמונה לעבוד בשביל המטרה שבשבילה אתם מעצבים, כיום רוב המודעות הגרפיות שמתפרסמות בפייסבוק נעשו בתוכנת הפוטושופ תוך שימוש באלמנטים חיצוניים מתוכנת האילוסטרייטור. כל תמונה שצולמה באופן רגיל יכולה להפוך להיות תמונה שמדברת דרמתיות או להביע רגשות לצופים במודעה, במסגרת הלימודים תקבלו אין ספור עבודות עיצוביות כדי לפתח לכם את היכולות הגרפיים להביע רעיונות לקידום מכירות או להעברת מסרים חזותיים אשר חומרי הגלם תמיד יהיו תמונות. התוכנה משתלבת נהדר עם תוכנות גרפיות אחרות כגון: אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין.

מתחילים בעיצוב גרפי עבודה עם תמונות ועיבוד תמונה

לרוב את התמונות לעבודה אתם מקבלים מהלקוחות שלכם או מורידים מאתרים שמאפשרים הורדה חינמית או בתשלום, התמונות תמיד יעברו עיבוד תמונה, כל הנושא של התמונות לרוב תלוי סגנון עבודה, אם אתם משווקים עסק אתם אמורים לקבל תמונות מהלקוחות שלכם ולדאוג שהתמונות יראו מספיק טוב כדי להכניס אותם לסגנון העבודה שלכם בעיצוב. הורדת התמונות חינמיות או בתשלום אמור להיות מתומחר בעבודה וכל מקרה הוא לגופו, אם הלקוחות שלכם רוצים סגנון מיוחד בעיצוב ואתם לא מוצאים את זה באתרים החינמיים שתחשפו אליהם בתקופת הלימודים אזי תקנו תמונות מיוחדות, כל נושא התמחור אכן נלמד במסלול לימוד עיצוב גרפי כדי לאפשר לכם להעריך מראש גם את זמן העבודה ואת חומרי הגלם שתעבדו איתם בלימודים. סגנון המניפולציות של תמונות אכן מוסבר בשיעורי החינם שהכנו במיוחד בשבילכם כדי להראות לכם כמה קל על ידי מספר פקודות פשוטות לבצע אפקטים מדהימים על תמונות ללא מאמץ גדול.

אילוסטרייטור אלופה בעיצובים שמבוססים צורות וקווים

תוכנת הגרפיקה אילוסטרייטור נחשבת לתוכנה המרכזית בעולם העיצוב גרפי, אילוסטרייטור אחראית על מאות נושאים שונים ובמיוחד בעת תהליך בניית מיתוג ותדמית לעסקים חדשים או לעסקים שרוצים לשדרג את מה שיש להם היום, לוגואים של חברות מפורסמות מאוד נעשו בתוכנה הזאת החל מחברת גוגל, וואטסאפ, סקייפ ועוד מאות חברות שונות, הגרפיקה בתוכנה מעוצבת בסגנון וקטורי זה צביעה על פי יחידת שטח ובצורה מלאה וחלקה לעומת תוכנת הפוטושופ שהחישוב של הצבע הוא על ידי נקודות ליחידת שטח דהיינו פיקסלים, אילוסטרייטור כמו שצוין מרכזית מאוד והיא מניפולטיבית מאוד בעת עיצוב גרפי של קווים וצורות, קימורי הגרפיקה יכולים להיות בכל צורה שרק תרצו ועם טכניקות מסוימות תוכלו לעצב גרפיקות שמעבירות מסרים בצורה נכונה, לוגואים ובניית תדמית לעסקים יעשה אך ורק בתוכנה הזאת ולא בשום תוכנה אחרת, בתיק העבודות עליכם לציין ליד דוגמאות של לוגואים ואיורים גרפיים לעולם העסקים שאכן עשיתם את העבודה באילוסטרייטור, יכולות ההדפסה הם מהגבוהות ביותר בעולם העיצוב גרפי, תוכלו לקחת כל גרפיקה ולהקטין ולהגדיל ללא שום בעיה, לעומת תוכנות שמבוססות פיקסלים הדברים שם מוגבלים ונהרסים במידה ומקטינים ומגדילים ללא פרופורציה כמו שאילוסטרייטור מאפשרת.

תוכנת אילוסטרייטור ופוטוושפ בעיצוב גרפי
תוכנת אילוסטרייטור ופוטושופ בעיצוב גרפי

יצירת אלמנטים גרפיים לעיצוב עם תוכנת אילוסטרייטור ILLUSTRATOR

מרבית הלוגואים היום בעולם העיצוב גרפי הם ציורים או סגנון של קימור בעיצוב החל מסמלים ועוד, אמנם מסלול לימודי עיצוב גרפי הוא לא קורס ציור אבל בהחלט אתם תלמדו לצייר סמלים ואייקונים לבניית תהליך מיתוג של עסקים. לדוגמה אם אנו מתבקשים לבצע לוגו בצורת סוס אנו נעצב את כל הקווים הכללים של הסוס על ידי תמונה או על ידי צילום שנקבל, המטרה בלימודים היא בהחלט לתת לכם את היכולות באיורים של לוגואים לעולם העסקים וגם לתחום עיצוב והכנת אפליקציות שמובנות עם סמלים, עולם האינפוגרפיקה מאוד מפותח בתחום העיצוב גרפי וסגנון ההסבר של מהלכים של חברות אכן מסוגנן בצורת אלמנטים גרפיים מצוירים כדי להסביר את התהליך הזרימה של המהלך שאותו צריכים להסביר. שרטוט ועבודה על גרפיקה שמבוססת קווים וצורות יעשה במסלול לימודי עיצוב גרפי היות ורוב תהליכי העיצוב כיום מובנים על נושאים שצריכים פרספקטיבה או עומק בגרפיקה. סגנון העבודה הוא מאוד פשוט אבל צריך לדעת להכיל את כל הפקודות בה כדי להבין את הגיון התוכנה מבחינה לוגית.

 • תהליך הלמידה נעשה בשלבים שונים וכל פעם אתם תצעדו עם התוכנה לעוד סגנון בעיצוב כדי להקיף את כל החומר לפיתוח היצירתיות שלכם לבד.
 • אילוסטרייטור ידועה כתוכנה מאוד ידידותית לעבודה וכבר אחרי שתלמדו את תוכנת הפוטושופ אתם תרגישו בה כמו בבית.
 • מקבלים ניסיון גרפי בתקופת הלימודים כגון מהלכים בתוכנות של חברת אדובי שכולם בסופו של דבר די דומות.
 • סביבת העבודה בתוכנה הוא באנגלית מאוד בסיסית
 • הממשק מאפשר לכם לעשות עיצובים גרפיים שתוכנת הפוטושופ לא יכולה כי היא לא בנויה לעבודה על צורות ובנייה של עיטורים גרפיים לניפוח והעשרה של עיצוב גרפי.

אינדיזיין תוכנה לעימוד והכנת גרפיקה שמבוססת כיתוב וטקסט רב

אינדיזיין מיועדת לעיצוב חוברות, ספרים וקטלוגים וסוגרת את המעטפת של מה שמעצבים גרפיים וגרפיקאים צריכים לתעשייה בעיצוב גרפי, אינדיזיין INDESIGN  היא איננה תוכנת עיצוב והיא נקראת תוכנה להטמעת גרפיקות לעריכת ספר או קטלוג, את רוב העיצובים המורכבים בתוכנה אתם תביאו מהפוטושופ או אילוסטרייטור, לתוכנה כלים מאוד בסיסיים לעיצוב וזה לא המהות שלה לעיצוב גרפי, באמצעות התוכנה תוכלו לייבא טקסטים רבים מתוכנות מלל אחרות כגון וורד או כל תוכנה אחרת, עריכת הספר תתבצע על פני פתיחת עמודים רבים ושתילת הטקסט בפנים על ידי פקודות שמיועדות לכך. כמו שאמרנו קודם לכל תוכנה גרפית יש את היתרונות והחיסרונות שלה. תוכנת הפוטושופ ואילוסטרייטור לא יודעות להתמודד כמו שצריך עם טקסטים רבים לעומת אינדיזיין שהיא מחליפה תוכנות עימוד כגון תג או קווארק, תוכנות עימוד לרוב הם  לא לעיצוב אלה נטו לעריכה גרפית וסגנון על בסיס תבניות עיצוב מוכנות מראש, יכולות התוכנה הם רבות מאוד בכיוון של עימוד גרפי, סופר שכותב ספר ישלח למעצב גרפי בקובץ וורד לדוגמה 300 עמודים ועל ידי פקודת ייבוא כל העמודים של וורד יפתחו ישירות בתוכנת האינדיזיין, לאחר ההכנסה נשאר למעצב הגרפי לסדר את הטקסטים ולשלב גרפיקות לניפוח והעשרת הגרפיקה מאילוסטרייטור או פוטושופ.

איור וציור גרפי בתוכנות לגרפיקה
איור וציור גרפי בתוכנות לגרפיקה ממוחשבת אילוסטרייטור

תבניות עיצוב גרפי שחוזרות הייחודיות של תוכנת אינדיזיין

אינדיזיין מאפשרת לעומת הפוטושופ ואילוסטרייטור לבצע עיצוב גרפי לעמוד אחד ואז לדאוג שאותו עיצוב גרפי יעבור לכל עמוד שרק תרצו בשפה המקצועית זה נקרא מאסטר בעיצוב, במידה ואתם מכינים קטלוג או חוברת ויש לכל עמוד את אותה תבנית של עיצוב אינדיזיין תדאג להעביר לכם את זה בצורה אוטומטית, את העיצוב תכינו בתוכנת הפוטושופ או אילוסטרייטור ואז תכניסו את העיצוב שלכם לתוכנת האינדיזיין, סגנונות עיצוב הטקסטים בתוכנה הם קלים מאוד, לדוגמה אם יש לכם עשרות עמודים שבכל עמוד יש מספר כותרות אתם תוכלו לעצב את הכותרות פעם אחת ואז להשליך את זה לעמודים שאתם רוצים בצורה אוטומטית, באמצעות התוכנה תוכלו להציג את תיק העבודות שלכם בתור חוברת בה יהיו כל הדוגמאות שעשיתם בתקופת הלימודים או לעצב חוברות מידע לאתרי אינטרנט לכל סגנון עיצוב. התוכנה מפורסמת מאוד בעולם הדפוס וחברות להפקת ספרים או עיתונים.

בניית תיק העבודות בעיצוב גרפי והתעודה ללמוד קורס נחשב ומומלץ לשוק

כיום זה לא משנה איזה תעודה יש לכם ואם למדתם לבד את התחום הזה, מה שחשוב היום זה אך ורק איך נראה תיק העבודות שלכם, מה שיבקשו ממכם בסוף הלימודים או תוך כדי ההכשרה המקצועית שלכם זה לראות דוגמאות עיצוביות כדי לראות שאכן מעצב גרפי או הגרפיקאית מקצועיים, תיק העבודות יעשה על ידי חוברות בתוכנת אינדיזיין מסוגננת בצורה מקצועית על ידי שלל דוגמאות בעיצוב רב תחומי, ככל שתראו בתיק שלכם סגנונות עיצוב שונים תוכלו בהחלט להתברג בתחום זה במהירות, כבר בתקופת הלימודים תוכלו לעבוד בחברות מסוימות שייתנו לכם עבודות גרפיות ולתפוס ניסיון חזק בתחום, תיק העבודות יוצג או כחוברת או באתר אינטרנט על ידי עיצוב של גלריה מקצועית עם סגנונות שונים של עבודות, מומלץ להכין מספר חוברות בתיק העבודות כדי להראות לדוגמה חוברת אחת של דוגמאות בעיצוב מודעות מכירתיות, חוברת אחרת של לוגואים מקצועיים ועוד דוגמאות שונות של עיצוב אריזות או עיצוב לאתר אינטרנט. בתיק יבדקו כיצד אתם מעבירים צבעים בצורה נכונה בהתאם לקהל היעד שאליו אתם מעצבים, כיצד האלמנטים יושבים בגרפיקה ואיזה משקל קיבל כל אלמנט ביחס לאלמנט אחר. תיק העבודות הוא הדבר החשוב היום בכדי לעבוד בתחום הייטק או משרדי פרסום, במידה ותרצו לעבוד מהבית בהחלט תוכלו לשלוח דוגמאות עיצוביות ללקוחות שלכם או להציג את זה בדף עסקי בפייסבוק.

סגנון עיצוב גרפי
סגנון עיצוב גרפי

תרגול והכנת שיעורים בתקופת לימודי עיצוב גרפי – זמן ההשקעה

תרגול! תרגול! תרגול! זה הדבר היחידי שיאפשר לכם להיות מקצוענים בתחום, ככל שתעשו יותר ויותר דוגמאות בעיצוב גרפי תוכלו בהחלט לשפר במשך הזמן את החשיבה והיצירתיות שלכם, יצירתיות כמו שאמרנו קודם זה תהליך בפני עצמו שרק מתפתח במשך הזמן, במידה ואתם עושים לוגו המותאם לקהל היעד שאתם מעצבים עבורו תעשו יותר ויותר דוגמאות כדי להראות גם לעצמכם וגם ללקוחות שיש לכם עוד כל מיני קווים שונים בעיצוב ואתם לא סגורים בסגנון עיצוב שלכם, התוכנות הם תוכנות נהדרות לעיצוב גרפי עם אין ספור פקודות שונות שצריכות להיטמע אצלכם בתקופת הלימודים, לכל שיעור יש את סגנון המטלות שלו ומי שלא יכין את המטלות הגרפיות לא יוכל להתקדם לשיעור הבא עם נושאים חדשים, בסופו של דבר למידת העיצוב גרפי הוא כמו פזל וכל דבר או נושא קשור לנושא אחר שנלמד בעבר, המורים שלכם נותנים לכם הרבה כלים לעבודה נכונה בתוכנות הגרפיות אבל את היצירתיות אתם צריכים להוציא החוצה לדוגמה אם אתם מקבלים לעצב סגנון עבודה במיתוג לעסק בתחום המחשבים אז אתם צריכים להראות יותר מסגנון עיצוב אחד כי גם בעתיד הלקוחות שלכם יבקשו ממכם 2 דוגמאות לפחות כדי לאפשר להם לבחור את מה שהכי נכון להם לעבודה השיווקית.

במה עובדים מעצבים גרפיים מידע על העבודה בתחום העיצוב גרפי

כיום בתחום העיצוב גרפי העבודה היא בשפע במיוחד בגלל המחסור בתחום הייטק ועולם הדפוס, אפשרויות העבודה הם רבות ומגוונות וכיום כל עסק או חברה צריכים מעצבים גרפיים לשלל מוצרים והעברת מידע באמצעות עיצובים גרפיים שאתם תעצבו, עולם הייטק עמוס במשרות שונות בתחום עיצוב גרפי לאתרי אינטרנט או עיצוב אפליקציות, ויש מחסור ענקי בעולם הייטק במיוחד בישראל בירת ההייטק העולמית, נהוג לחשוב שעולם הייטק עובד אך ורק בפיתוחי תוכנות בלבד, אמנם זה נכון אבל כל מתכנת צריך לעבוד עם מספר מעצבים גרפיים, מתכנתים הם לא מעצבים גרפיים אלה עובדים אך ורק בתחום הקוד בלבד, מסדרים את הקודים בצורה כזאת שמממשק התוכנה או האתר יעבדו בצורה טובה עם הגולשים והמשתמשים במוצר הזה, המעצבים נותנים את השפה העיצובית החל מאיזה אלמנטים הולכים להיות וכמובן מכתיבים את השפה העיצובית באתר או באפליקציה, איזה צבעים ימכרו יותר ומה לא כדאי להכניס לתוך האתר או האפליקציה, תחום הדפוס סובל ממחסור בכוח אדם אדיר ונוכל לראות את זה על ידי עליית השכר האדירה בתחום כי אם בעבר רוב הבוגרים היו פונים לעולם הדפוס היום נוכל לראות נהירה לעולם הייטק ובצדק כי השכר שם מאוד גבוה וזה סך הכל אותו סגנון של עבודה עיצוב גרפי בתוכנות.

כמה מילים על המחסור בתחום העיצוב גרפי –  חברות פרסום מחפשות בקוצר רוח מעצבים מקצועיים בתחום

את המחסור בכוח אדם נוכל לראות במודעות של דרושים בעיצוב גם ברשתות החברתיות כמו פייסבוק או באתרים שמפרסמים מודעות דרושים בשלל נושאים, חיבור לקבוצות היא אחת הדרכים המדהימות למציאת עבודה בקלות ובמהירות כבר בתקופת הלימודים, נוכל לראות היום טרנד חדש בעולם הדרושים שחברות כבר מגיעות לסטודנטים בתקופת הלימודים ומחתימים אותם על חוזי עבודה לאחר סיום הלימודים, המצב בתעשייה הישראלית עוד יסבול ממחסור בשנים הבאות כי לא כולם הולכים היום ללמוד רק עיצוב גרפי, אז אם אתם אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית ואת כל נושאי העיצוב אתם בהחלט תמצאו מקצוע בטוח ויציב לאורך שנים, כמובן שבמקביל לעבודה שלכם תוכלו לפתח לכם קשת רחבה של לקוחות ולפתוח לכם עסק צדדי או עסק עיקרי בתחום העיצוב גרפי. בתחום העיצוב גרפי סגנונות העבודה הם מגוונות וככל שתדעו יותר תוכלו לפתח לכם קווי תעסוקה משלכם או להתברג בחברות שונות, בפסקאות הבאות כתבנו לכם דוגמאות מועטות של חברות שמעסיקות מעצבים גרפיים, כמובן שיש עוד מאות נישות וסגנונות לעבודה בהם מעצבים גרפיים נותנים את העבודה בעיצוב.

 1. עבודה במשרדי פרסום

  עבודה במשרדי פרסום לעולם הדפוס או לעולם האינטרנט יהיו לקידום מכירות ושיווק עסקים חדשים וקיימים, רוב העבודה היא ליצור תדמית שיווקית לעסק החל מבניית הלוגו ועד לעיצוב המוצר של הלקוחות, פרסום והכנת מודעות מכירתיות ושיווקיות באופן שוטף לפייסבוק ולעולם הדפוס, הכנת באנרים מודעות שיווקיות שיונחו באתרי אינטרנט שונים כדי לגרום לחשיפה ולהבאת גולשים לאתר האינטרנט. העבודה צריכה להיות מותאמת לדרישות של העסק וכמובן להתאים את הגרפיקה העיצובית לקהל היעד החל מקהל יעד נשים או גברים או קהל ילדותי, לכל אורך העיצוב אתם תעבדו בשיתוף פעולה עם קופירייטרים שייתנו לכם את סגנון הכיתוב שיהיה במודעה השיווקית תוך התאמה לצרכים של העסקים, העבודות בתחום העיצוב גרפי לעולם הפרסום הם רבות ומגוונות וכל הזמן עסק חדש או וותיק חייבים לעדכן את המבצעים או מוצרים חדשים, אם לדוגמה ניקח חנות מחשבים שמעדכנת את המוצרים שלה באופן קבוע נראה שלכל אורך השנה הם יצטרכו מאות עיצובי גרפיקה וזה רק דוגמה אחת מבין מאות דוגמאות שתוכלו לראות בעולם העסקים, התחום הנו תחום מרתק מאוד היות ואתם החלק החשוב ביותר בקידום של עסקים במבחינה שיווקית שתתורגם למכירות בסופו של דבר.

 2. עבודה בחברות הייטק

  העבודה בחברות הייטק היא מגוונת לרוב זה עבודה מול מתכנתים שעובדים איתכם בשיתוף פעולה צמוד לעיצוב אתר אינטרנט או הכנת עיצובי אפליקציות עם שימוש של תוכנות עיצוב של חברת אדובי, את השפה העיצובית אתם תקבעו כיצד הדברים הולכים להיות תוך שיתוף פעולה של מזמיני העבודה, את העיצובים הגרפיים אתם תתאימו לגדלים שונים למסכים ואת זה ייקח המתכנת וישתול באפליקציה או באתר האינטרנט, לרוב כל עבודה גרפית בסגנון כזה נתון לשינויים החל מעבודה על צבעים שונים או סגנון שונה שמותאם לקהלי היעד, כיום אחד הדברים החשובים ביותר הוא חווית המשתמש ואפיון של אתר מותאם לניידים ולצרכים של הגולשים, על האפליקציה או האתר להיות נגיש וזמין לדרישות של הגולשים שזה הכל ומהר, אנשים רוצים לקבל מידע בצורה הכי מהירה שיכולה להיות ואתם בתור מעצבים גרפיים צריכים לעצב את האפליקציה או האתר בסגנון שיאפשר להם לקבל מידע על ידי הבלטה וצבעוניות מתאימה בהתאם לסגנון ונושא העיצוב. עבודה בחברות הייטק ב2021 מתאימה לבוגרי מסלול תקשורת חזותית מתאפשרת לפעמים גם בצורה של עבודה מהבית היות וכל עברת הנתונים מתבצעת דרך האינטרנט כך שזה לא משנה איפה יושב המתכנת או המעצבת גרפית. בתחום ההייטק יש אלפים של נישות שונות שמאפשרות למעצבים גרפיים להתקדם במהירות אדירה בתחום זה וגם בשכר.

 3. עבודה בחברות לפיתוח מוצרים – עיצוב אריזות

  עיצוב אריזות נחשב לתחום מאוד מבוקש בתעשייה כי כל הזמן נוספים מוצרים חדשים שכוללים שינוי של מהדורות או פיתוח של מוצרים חדשים לשוק הישראלי או לשוק מחוץ לגבולות ישראל, השימוש בתוכנות לעיצוב גרפי במיוחד אילוסטרייטור יאפשרו לבנות את הגרפיקה עם צורות וקווים והתאמת העיצוב על פי קווי סכין שמוגדרים מראש, לדוגמה את העיצוב תכינו בתוכנת הפוטושופ כגון עיצוב מעטפת ובתוכנת האילוסטרייטור אתם תתאימו את הגרפיקה על פני קווי שרטוט לחיתוך המוצר, גרפיקה צורנית היא גרפיקה שמאפשרת להיות לפי קווי סכין החל מגרפיקה עגולה או גרפיקה צורנית בפיתוחים מיוחדים, את קווי העיצוב קובעים המעצבים גרפיים תוך מתן דגש לקהל היעד של המוצר, לדוגמה עיצוב אריזה של שמפו יהיה שונה מעיצוב לאריזה לאבקת כביסה או ההפך, על המוצר להיות מותאם ומודפס בצורה נקייה תוך שמירה על אותם גוונים לכל אורך ההדפסה כדי לא לגרום לתהליך השיווק להיפגע.

 4. חברות אופנה והקשר למעצבים גרפיים

  עולם האופנה הוא תחום שבתוכו כבר מעל עשור מעצבי גרפיקה דיגיטלית מוצאים תעסוקה, בתוכנת הגרפיקה פוטושופ ואילוסטרייטור השימושים הם רבים אך גם בתוכנת אינדיזיין שנותנת את מענה בניית הדגמים לפי קטלוג צבעים ובגדים בצורה מסודרת, מעצבי הגרפיקה יקבעו את כל הקישוטים והציורים הגרפים שרואים על חולצות או בגדים, עיטורים גרפיים שמלווים סדינים או כל מוצר אחר מתחום הטקסטיל ואופנה, יש שיתופי פעולה מלאים בחברות אופנה ישראלים בין מעצבי אופנה למעצבים גרפיים או גרפיקאים, מעצבי אופנה עסוקים בבניית ושרטוט של הדגם בעוד מעצבים גרפיים עסוקים בכל מה שקשור לגרפיקה הפנימית שהולכת להיות על הבד. בתיק עבודות גרפיקה מומלץ להראות מספר עבודות שקשורות לעולם האופנה כדי להראות שאכן אתם יודעים לשלוט בכל העולמות והחשיבה הגרפית שלכם היא לא רק לתחום המיתוג ובניית תדמית לעסקים. תחום הגרפיקה הוא מאוד רחב ולא מומלץ להיות מוגבלים רק לנישה אחת.

 5. שרטוט והדמיה דיגיטלית

  כל תהליך של פיתוח מוצר או הדמיה דיגיטלית תוכנות לעיצוב גרפיקה בהחלט שולטות בכל תהליך בניית ההדמיה, כשרוצים לעצב דוכן מכירות או אזור אדריכלי שאמור להציג מה הולך להיות אחרי שבונים את הבניין צריכים לבצע את ההדמיה בצורה נקייה ומקצועית, תוכנת הפוטושופ תהייה עסוקה בתמונות בעוד אילוסטרייטור תביא את הפן של השרטוט הקווי, תוכנת הפוטושופ ואילוסטרייטור מתחברות נהדר עם תוכנות להדמיה דיגיטליות יותר מורכבות ולפעמים מתחילים לעצב גרפיקה בתוכנת פוטושופ ואז מעבירים את זה לתוכנות רוויט או תוכנת אוטוקד להמשך עבודה, נוכל לראות מעצבים גרפיים שעובדים בחברות אדריכליות או כל חברה שהתחום העיסוק שלה לבצע הדמיות דיגיטליות, תחום זה נחשב לתחום יקר מאוד והשכר מאוד גבוה בגלל שתהליכי ההדמיה לוקחים זמן וצריך מיומנות גרפית אדירה, במסגרת הלימודים תלמדו כיצד ליצור מציאות חדשה או הדמיות דיגיטליות על ידי הצגה של חומרי הגלם השונים בצורה מופרדת ואז חיבור של כל הפרמטרים יחד להדמיה. לדוגמה תמונות של עצים מול תמונות של בניינים ואז חיבור של 2 התמונות לביצוע הדמיה דיגיטלית מושלמת.

השכר בעיצוב גרפי – כמה מרוויחים מעצבים גרפיים

לתשובה הזאת יש מספר תשובות ולא רק מקור מידע אחד, נכון להיום לקראת 2019 מעצב גרפי מתחיל בחברת הייטק או בענף הדפוס יכול להגיע לשכר של 11,000 ש"ח נטו, המחסור העצום בתחום יצר מקפצה אדירה וביקוש אדיר לכוח אדם איכותי, ענף ההייטק ידוע כענף מפנק מאוד בתחום השכר ומעצבים גרפיים יכולים להרוויח גם שכר של מעל 16,000 ש"ח מתחילים במידה ויעבדו בתור מעצבי אפליקציות או אתרי אינטרנט, ככל שתצברו ניסיון בתחום תוכלו להגיע לשכר הרבה יותר גבוה, יש הבוחרים לעבוד בתחום זה כפרילנסרים ולתת מענה גרפי גם לעולם עיצוב אתרים ולעולם הדפוס. יש מעצבים גרפיים שמשלבים בין עבודת עצמאית ותוך כדי עובדים עם לקוחות שונים מעבר לשעות העבודה ובצורה זו מפתחים להם עוד עסק קטן ולאט לאט מגדילים את מאגר הלקוחות שלהם.

עיצובי לוגו
עיצובי לוגו בתוכנת אילוסטרייטור – בניית תדמית לעסקים

פרילנס עיצובי גרפיקה מהבית או בתור סטודיו פרטי לעיצוב גרפי

בתחום הפרילנס אתם יכולים להרוויח הרבה יותר ואיסוף הלקוחות הוא תהליך מאוד קצר, ברגע שאתם מתחילים לעבוד עם לקוח אחד הוא כבר יביא את כל הספקים שלו, תחום הפרסום של פה ואוזן מאוד חזק ובסופו של דבר נוצר חיבור אישי, כמובן שיש מעצבים גרפיים שעובדים בתור שכירים אבל עושים את העבודה הגרפית מהבית תוך מתן מענה לחברות שונות שצריכים מספר עיצובים מידי חודש בצורה קבועה, תחום העיצוב גרפי מאפשר לכל אחד לבחור את סגנון העבודה שהכי נוח לו או עבודה מהבית או עבודה כשכיר במשרד פרסום או חברה אינטרנטית. לעבוד כשכיר או פרילנס בעיצוב גרפי זה תלוי באופי של הבנאדם כל אחד יכול לעבוד מהבית אם אתם מספיק מסודרים ועם משמעת עצמית.

לימודים אונליין עיצוב גרפי ללמוד בצורה פרטית ואישית לתעודה עם מורים פרטיים לעיצוב גרפי

במכללת סולו תוכלו ללמוד מהבית אחד על אחד דרך לימודים אונליין באינטרנט עם מורים פרטיים לעיצוב גרפי ללימודי תעודה ותיק עבודות שיפתח לכם דלתות, הלימודים מתקיימים ברוב שעות היום וגם בימי שישי, המורה יוכל להתחבר לתוכנת הגרפיקה שנמצאת אצלכם במחשב ולהזיז לכם את העכבר תוך הסברים מפורטים איך התוכנות לגרפיקה עובדות, השיעור הנו שיעור פרטי לכל אורך הלימודים, במסלול לימודים זה תלמדו את יסודות העיצוב הגרפי תוך הסברים מפורטים של המורה הפרטי שלכם, השיחה בין המורה לסטודנט מתבצעת עם מיקרופון ואזניות, לאחר ההסבר של המורה בשיעור אתם תתרגלו את התרגיל שתקבלו, במידה ויש חומר לא ברור המורה יחזור איתכם שוב עד שתבינו לעומק את כל החומר בצורה ברורה, לאחר סיום כל שיעור תקבלו שיעורי בית ותרגילים להעשרת תיק העבודות. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום דרך טופס צור הקשר באתר או לשוחח איתנו בהרחבה על מגוון מסלולי הלימוד שלנו בטלפון 03-6202111 ולקבל את כל הפרטים על סגנון הלימודים.

לימודים אישיים אחד על אחד עם מורים פרטיים לעיצוב גרפי – סגנון לימוד מומלץ עם חוות דעת מדהימות

לימודי עיצוב גרפי מומלצים בצורה פרטית ואישית לבניית תיק עבודות וכמובן תעודה וכל זה בגלל היחס האישי שאתם מקבלים לכל אורך הלימודים, קצב ההתקדמות הוא אישי ובכל שלב בשיעור תוכל לעצור את המורה ולבקש הסבר נוסף על החומר, התמיכה תהייה מעבר לשעות הלימוד ואם יש תרגיל לא ברור תוכלו להתקשר עם המורה שלכם כדי לקבל הדרכה והנחיה, המטרה בלימודים לאפשר לכם ללמוד מהבית אונליין בדיוק כמו בכל מכללה לעיצוב גרפי או בית ספר לגרפיקה ממוחשבת, לימודי עיצוב גרפי בצורה פרטית ידועים כסגנון מומלץ עם אחוזים של הצלחה מאוד גבוהים בגלל היחס האישי והסובלני לכל תקופת הלימודים, בסופו של דבר לא מעניין אף אחד איפה למדתם אם למדתם מהבית או למדתם במכללה פיזית, מה שיבקשו ממכם לקוחות או מעסיקים זה אך ורק דוגמאות לעיצוב שביצעתם בתקופת הלימודים וזה התנאי היחידי שלכם להתברגות בתעשייה שצמאה לידיים עובדות.