תקשורת חזותית שכר ממוצע מה זה עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת

תקשורת חזותית שכר ממוצע מה זה עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת?

תוכן עניינים הצג

בכתבה נסביר לכם על הקשר בין שני העולמות האלה מול חווית משתמש והתפקיד של מעצבים גרפיים שנהפך לפופולרי מאוד. הכתבה מלווה בשיעורי הסבר על עולם העיצוב הגרפי כדי לתת לכם את האינדיקציה אם אתם בהחלט מתחברים לעולם זה. נוכל להגיד לכם שמי שאוהב את עולם העיצוב הגרפי בהחלט ימצא בתחום זה פרנסה בשפע ואין ספור אפשרויות והתפתחויות בעולם הדיגיטל בעתיד. נוכל לראות שבתקופת הקורונה מעצבים גרפיים נעשו מבוקשים מאוד ולכן השכר בתחום עלה שחקים. אנחנו בית ספר שמלמד אונליין דרך האינטרנט ללימודי תעודה כבר חמש עשרה שנה כך שתוכלו למצוא בית והצלחה במקצוע העיצוב הגרפי.

מה זה עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת?

עיצוב גרפי בתחום הוא להעביר מסרים דרך תמונות או אלמנטים גרפיים שנעשים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי. חברת אדובי היא יצרנית תוכנות הגרפיקה ומיליונים של מעצבים גרפיים בעולם משתמשים בה מידי יום כדי לתת פתרונות דיגיטליים ונישות שונות לעולם העיצוב הגרפי שבניהם עולם ההדמיות הדיגיטליות, עולם ההייטק, קידום אתרים ועיצוב גרפי. המעצבים גרפיים הם אלה שחולשים על התעשייה הזאת החל מהכנת פרסומות ומודעות שיווקיות ועד לעיצוב אתרי אינטרנט ואפליקציות.

החשיבה העסקית ואיך להבין מהו מותג

בתקופת הלימודים הסטודנטים לומדים את כל החשיבה העסקית ואיך להבין מהו מותג. נוכל לראות שבתקופת הקורונה מעצבים גרפיים רבים נעשו מבוקשים פי מאה לאור תקופות קודמות בגלל שעולם האינטרנט התקדם בצורה אדירה בתקופת הקורונה. עסקים שלא יהיה להם אתר אינטרנט או חנות אונליין כדי למכור את המוצרים שלהם יפסידו כספים רבים. העולם מתעורר וכך גם הטכנולוגיה ולכן הביקוש למעצבים גרפיים גדול מאוד כי הם אלה שגורמים לקהל היעד של אותו עסק או ארגון להבין מה קורה עם המוצרים ולגרום להם למכור יותר. ככל שעסקים יבינו שעולם האינטרנט הוא זה שקובע את מערך המכירות שלהם כך הביקוש של מעצבים גרפיים גודל מאוד.

עבודה בתחום העיצוב הגרפי

מעצבים גרפיים כמו שאמרנו מבוקשים מאוד אבל לא רק בתקופת הקורונה. בעשור האחרון מעצבים גרפיים עזבו את העבודות בעולם הדפוס והוצאות לאור ועברו לעבוד בחברות הייטק גם בגלל השכר ובעיקר בגלל אפשרויות קידום שהם מקבלים. נוכל לשים לב שהעולם בעתיד הולך אך ורק לעולם ההייטק ועולם הדפוס ילך וידעך. הדור של היום מקבל את כל האינפורמציה שלו אך ורק דרך מנועי חיפוש או רשתות חברתיות ולכן מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים את כל השפה הויזואלית איך להעביר את המידע לגולשים ולקהל היעד בצורה מקצועית ונכונה.

מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד

מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד וימשיכו להיות גם בתקופות הקרובות. מעצבים גרפיים רבים בסיום לימודים עובדים כפרילנסרים עצמאיים או שהם הולכים לעבוד בשיתוף פעולה בחברות הייטק ותאגידים. בחברות הייטק הם עובדים בשיתוף פעולה מלא עם מפתחים ומתכנתים והם אלה שקובעים איך המוצר הולך להיות ובאיזה שפה עיצובית מוצרי ההייטק הולכים להיות. מעצבים גרפיים מתחילים בוגרי מסלול תקשורת חזותית מתחילים עם שכר של 18 עשרת אלפים שח נטו בסיום הלימודים ואת זה נוכל לראות בקבוצות רבות בפייסבוק שמפרסמים מחירים. לבית הספר קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה אלף איש שמעבירים עבודות מידי יום כך שגם אתה המעצב הגרפי המתחיל תוכל כבר בתקופת הלימודים למצוא עבודה או בסיום הלימודים.

מה לומדים מעצבים גרפיים? איזה נושאי לימוד כולל הקורס בעיצוב גרפי?

מעצבי גרפיקה וגרפיקאים לומדים את כל השפה הויזואלית שכוללת חוקים רבים ועקרונות במיתוג גרפי באופן כללי. לומדים כיצד ליצור נוכחות דיגיטלית לעסקים ומהו מיתוג. חוקים רבים יעוצבו בתוכנות אדובי שהם פוטושופ, אילוסטרייטור, אנדיזיין, ובמידה והם ממשיכים לאחר סיום קורס לימוד גרפי לתקשורת חזותית הם יצטרכו ללמוד את כל השפות שיש באינטרנט שהם בניית אתר בתוכנת הוורדפרס ועיצוב. שדרוג העיצוב וחווית משתמש באלמנטור, ועיצוב אפליקציות בתוכנת XD.

מעצבים גרפיים כיום לומדים גם את עולם האינטרנט היות וזה מה שהולך להיות בעתיד. מעצבים גרפיים שלא ילמדו כיצד לעצב אתרים או אפליקציות לא יוכלו לעבוד בכלל בעשור הקרוב. בסוף הלימודים מעצבים גרפיים מגישים תיק עבודות היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי להתקבל ולעבוד במקומות עבודה.

יש לתעודה בתחום האומנות הדיגיטלית משקל חשוב?

בתחום האומנות הדיגיטלית אין חשיבות לתעודות או לתארים בגלל שמה שרוצים לראות בחברות הייטק או במשרדי פרסום זה אך ורק איך תיק העבודות שלכם נראה. ככל שתיק העבודות שלך ידבר על רלוונטיות מול מה שקורה היום תוכלו להתקבל לעבודה במהירות. מראיינים ישאלו אתכם שאלות כגון למה עיצבת בצורה כזו או אחרת או איך אתה מסביר תהליכי עבודה בעיצוב גרפי. תיק העבודות צריך לכלול אין ספור מודעות עיצוביות ועיצוב גרפי רב תחומי שכולל עיצוב אפליקציות, הדמיות דיגיטליות אדריכליות ואיור גרפי ומשחקי מחשב.

להראות טרנדים חדשים ונושאים חדשים שלא נראו בעבר

מעצבים גרפיים ככל שהם יראו טרנדים חדשים ונושאים חדשים שלא נראו בעבר יוכלו להתקבל לעבוד בחברות הייטק. כיום לניסיון של המעצב גרפי אין חשיבות ומשקל בתחום בגלל שחברות הייטק מעדיפות לעבוד עם אנשים שרק סיימו לימודים ויותר קל לכוון אותם למה שחברות הייטק צריכות. חברת הייטק צריכה להראות חדשנות ועדיין היא שומרת על הכללים כדי לייצר את המוצרים ולעמוד בדדליינים. אם אתם אוהבים את עולם העיצוב אין ספק שתחום ההייטק נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בישראל היות וישראל נחשבת לבירת ההייטק העולמית שמרוויחים בה קידום בקריירה.

ללמוד עיצוב גרפי מהבית אונליין דרך האינטרנט באמצעות תוכנת זום איך זה קורה?

מכללת סולו ללימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית מלמדת כבר מעל חמש עשרה שנה מלמדים את עולם העיצוב הגרפי בצורה פרטנית ואישית דרך האינטרנט. לימודים אחד על אחד במתכונת של שיעורים פרטיים יכולים להבטיח לסטודנט לקבל את כל החומר לעומת לימודים בקבוצה שלא תמיד למרצה יש את האפשרות והיכולת להרחיב בנושאים. בלימוד פרטני אחד על אחד המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהסביר לו צעד אחר צעד איך לעצב גרפיקה דיגיטלית בצורה פרטית. אם עולה שאלה או נושא בגרפיקה שהוא לא ברור המורה יחזור על כל החומר עד שהסטודנט מקבל את כל עקרונות העיצוב מהשיעור עצמו.

שיעורי בית ועבודות כדי לפתח את היצירתיות לסטודנט

בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לפתח את היצירתיות לסטודנט ולפתח איתו את תיק העבודות. בסיום הקורס לאחר הגשת תיק העבודות הסטודנטים מקבלים תעודות, כמו שאמרנו קודם תעודות הם לא מה שפותח לכם דלתות מה שקובע זה אך ורק איך הראש והחשיבה מעבר לקופסא בעצם מייצרת לך עבודה. מרבית הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי מעדיפים לעבוד בתחום זה כפרילנסרים ולתת שירותי עיצוב וגרפיקה לעולם המדיה הדיגיטלית, משחקי מחשב, עולם ההדמיות ובכלל לתת עיצוב וגרפיקה לחווית משתמש UI/UX לאפליקציות.

תחום העיצוב הגרפי ימשיך לגדול בשנים הבאות

תחום העיצוב הגרפי ימשיך לגדול בשנים הבאות ונוכל לראות על פי הביקוש שהולך וגודל בקבוצות בפייסבוק ומעצבים גרפיים. ברשות בית הספר קבוצה ענקית עם מעל תשע עשרה אלף איש שמעבירים מידי חודש משרות ועבודות לבוגרים מתחילים ללא ניסיון כדי לשכנע מעצבים גרפיים לעבוד בחברות הייטק. תחום הדפוס ימשיך ויסבול מחוסר בכוח אדם והשכר בענף זה יעלה היות ומעצבים גרפיים כבר בתקופת הלימודים יוצרים קשרים עסקיים עם חברות ומתחילים לעבוד כבר בתקופת הלימודים.

כיצד עולם ההייטק מתחבר לעיצוב הגרפי

השיעורים בעמוד זה יעזרו לכם להבין מה זה עולם העיצוב גרפי וכיצד עולם ההייטק מתחבר לעיצוב הגרפי עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בכל הסרטונים וליצור קשר לקבלת פרטים על עולם העיצוב הגרפי ואיך גם אתם יכולים להיות מעצבים גרפיים מקצועיים, צפייה נעימה.

איזה תוכנה הכי מתאימה לעיצוב UIUX?

תחום חווית המשתמש נהפך לפופולרי מאוד כיום מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד בתעשיית הפרסום והכנת אפליקציות. אם אתה מחפש תחום כדי להשתלב בו אין ספק שעולם הדיגיטל זה הדבר הבא. כיום תחום תקשורת חזותית חווית משתמש לומדים מעצבים גרפיים שרוצים לעשות שינוי בקריירה מקצועית יותר וכמובן יצירתיות. אם אתה רוצה להוסיף לקורות חיים שלך שליטה בחווית משתמש אין ספק שהצעד הראשון שלך יהיה בעמוד זה.

עולם הדיגיטל והשינויים האחרונים שחברת אדובי עשתה

כמו כל תחום יש הרבה דברים חדשים ללמוד על עולם הדיגיטל והשינויים האחרונים שחברת אדובי עשתה גרמה למעצבים גרפיים להיות יותר מבוקשים ולכן המיומנויות שהם צריכים לבדוק בתחום הדיגיטל הוא מבוקש מאוד. אם בעבר תחום האפליקציות והכנת אתרי אינטרנט היו שייכים אך ורק לעולם ההייטק כיום המצב השתנה עם כניסת תוכנת אדובי XD.

דוגמאות על תוכנת XD והעיצוב אפליקציות

בכתבה הכנו במיוחד בשבילכם שיעורי הסבר על הבסיס של עיצוב שאתה מתחיל לעצב אפליקציה או לסירוגין איך לפתוח אתר אינטרנט במערכת הפעלה וורדפרס. אין ספק כדי ללמוד את תחום זה על הסטודנטים להגיע עם קשר לעולם העיצוב הגרפי. בכתבה תוכלו לראות טכניקות מדהימות ליצירת סגנונות עיצוב במערכת הפעלה וורדפרס וכיצד תוסף אלמנטור חשוב מאוד בכל עולם חווית המשתמש.

למה חשוב לדעת עיצוב גרפי לפני שפונים למסלול תקשורת חזותית חווית משתמש UIUX?

כדי לעבוד בעיצוב אינטרנט אתם צריכים להשתמש בכל החוקים שלמדתם במסלול מעצבים גרפיים הראשון החל מהבנת וויזואליות וכיצד להשתמש בטיפוגרפיות או לסירוגין ליצור קונספטואליות נכונה. כל החוקים שנלמדו בעולם הדיגיטל ועיצוב גרפי הקשר בין הדיאלוג הוויזואלי לבין המותג ללקוחות מתבטא גם בתחום אתרי אינטרנט. אתר אינטרנט זה הדבר הראשון שגולשים פוגשים לפני שהם חוקרים על המותג עצמו לעומק ולכן כל נושא הוויזואליות באתר אינטרנט בהחלט חשוב מאוד כי זה מה שגורם לטכניקות בתהליכים החדשים לחיזוק אסטרטגית הפרסום והשיווק שכל מותג מעביר ברשתות.

תחום עיצוב אתרי אינטרנט כולל בתוכו את התוכנות הבאות

כדי לעצב אתר אינטרנט אתם צריכים להשתמש בכל השפה הוויזואלית שיש למותג כבר במקומות אחרים. היום לכל מותג יש גם קשת עיצובית ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם ובמקביל פלטפורמות דיגיטליות אחרות שהם מתפרסמים שם. כדי לעצב אתר אינטרנט על הסטודנטים ללמוד כיצד לעצב גרפיקה בתוכנת הוורדפרס ובמקביל להכניס את תוסף האלמנטור לתוך מערכת ההפעלה וורדפרס כדי לבצע את כל חווית המשתמש המתבקשת. במקביל צריכים ללמוד את כל השפה האינטרנטית מהצד הטכני של אפיון של אתר.

מערכת ההפעלה וורדפרס למה צריכים ללמוד אותה?

מערכת ההפעלה וורדפרס נחשבת למערכת הפעלה מאוד ידידותית שמאפשרת למעצבים גרפיים להכניס ולפתוח דפי אינטרנט שהם חשובים מאוד. מערכת ההפעלה וורדפרס נחשבת לידידותית מאוד בקידום אתרים כי גוגל מצליח לקרוא את כל נושא הפיתוח למערכות הפעלה אחרות לעומת מערכת WIX וויקס שהיא מאוד איטיות ולא נטענות לצפייה במנועי חיפוש. תוכנת הוורדפרס חביבה מאוד בעולם קידום האתרים וכמובן תוסף האלמנטור.

כיצד להרגיש את האתר תוך שמירה על חוקי חווית המשתמש

במהלך הלימודים אתם תלמדו את כל נושא חווית המשתמש כיצד להרגיש את האתר תוך שמירה על חוקי חווית המשתמש החשובים ביותר היום. בעדכונים שהיו בשנה שעברה ב 2021 גוגל נתן עדיפות יותר לאתרים במנוע חיפוש שיש להם חווית משתמש נכונה החל מקריאה ברורה באתר האינטרנט ועד טעינת האתר במהירות אצל הגולשים.

תוכנת האפליקציות XD

במסלול חווית משתמש הסטודנטים נחשפים לתוכנת האפליקציות XD הנחשבת התחלה מצוינת בכניסה לעולם ההייטק. אם בעבר סגנונות אלו היו שייכים אך ורק לתחומי הנדסת מחשבים ומפתח תוכנה כיום המעצבים הגרפיים הם אלה שמביאים את כל הצד הוויזואלי של טיפוגרפיה וכמובן צבעוניות בתוך כל סגנון של אפליקציה. המעצבים בונים את דפי אינטרנט תוך מעבר ומציגים את כל ההדמיה בצורה מקצועית למהנדס מחשבים ומפתח תוכנה שלוקחים את הנתונים שהמעצב הגרפי יכין ומתאימים אותם לחנויות אונליין של גוגל ואפל. החשיבות היא מאוד גדולה לדעת תוכנות גרפיות אחרות כי תוכנת XD מקבלת עיצובים שנעשו בפוטושופ ואילוסטרייטור במיוחד. תוכנת אילוסטרייטור ותוכנת XD נחשבות לתוכנות וקטוריות מה שמאפשר סנכרון מלא על ידי פעולות בסיסיות של העתק הדבק אפשר לקחת קובץ שנעשה באילוסטרייטור ולהכניס אותו ישירות לתוכנת XD.

איך לומדים מהבית דרך האינטרנט אונליין?

לימודים דרך האינטרנט מהבית מאפשרים לכם לשלב קריירה בלימודים ובמקביל ראינו בתקופת הקורונה שמדינת ישראל והעולם כולו נכנס לסגרים מה שגרם למדינת ישראל להיות פופולרית מאוד. אנו מלמדים בשיטה זו כבר מעל חמש עשרה שנה ללימודי תעודה ותיק עבודות מה שיאפשר לך יחס אישי ותשומת לב מלאה לפרטים קטנים.

איך מתקיים שיעור חווית משתמש אונליין מהבית?

שיעור חווית משתמש אונליין מהבית מתקיים דרך שיתוף מסכים. במהלך השיעור המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהסביר לו צעד אחר צעד איך לעצב אפליקצית XD או לסירוגין להתאים את כל נושא חווית המשתמש. אם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור שוב עד שכל החומר יובהר במלואו.

תיק העבודות בחווית משתמש למה הוא כל כך חשוב?

כיום כל נושא התקשורת חזותית נמצא מסביבנו בכל מקום החל מהכנת אפליקציות ועד משימות יומיומיות שאנחנו משתמשים באינטרנט ולכן הצד הוויזואלי תופס מקום מאוד חשוב. תקופת הקורונה הייתה אחת התקופות המאתגרות שגרמה למעצבים גרפיים להיות מבוקשים כדי להמשיך לתת את כל הצד הוויזואלי לעסקים שהיו צריכים את הפרסום הדיגיטלי וכתוצאה מכך מעצבים גרפיים צריכים להציג תיק עבודות שהוא רלוונטי שכולל את כל עקרונות העיצוב הבסיסיים שעולם האינטרנט צריך. לעולם האינטרנט יש חוקים משלו ולכן על המעצב הגרפי ליצור סגנון וויזואלי מוכר ומשכנע כדי ליצור את כל הדיאלוג הויזואלי דרך לקוחות והמותג דרך דיגיטל.

צריך להגיע עם תיק עבודות שמדבר על כל הסימטריה והחוקים

כיום זה לא משנה אם יש לך תואר ראשון או תואר שני בתחום העיצוב הגרפי מה שחשוב שאך ורק תגיע עם תיק עבודות שמדבר על כל הסימטריה והחוקים הרבים שעולם החווית משתמש ועיצוב צריכים. כדי לזהות את העקרונות האלה בתיק העבודות שלך תוכל לראות שבכל ריאיון עבודה ישאלו אותך אין ספור שאלות על סגנונות הפריסה וריווח או לסירוגין את כל עולם תיאוריות הוויזואל הרבות שקשורות לטיפוגרפיה. ככל שהתשובות שלך יהיו ענייניות תוכל בהחלט להשתלב בכל סגנון של עבודה. מרבית הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ובוחרים לתת שירותי פרסום לדיגיטל לעסקים.

איך בית הספר יכול לעזור לך למצוא את הלקוחות הראשונים שלך לחווית משתמש ותקשורת חזותית?

לבית הספר יש קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שמחפשים אותך המעצב דיגיטל להיות בקשר עם יזמים חדשים או לסירוגין משרדי פרסום שצריכים את היכולות העיצוביות שלך כדי לקדם עסקים או לקדם אסטרטגיות פרסום ושיווק. אין ספק שכבר בתקופת הלימודים המורים שלך יחברו אותך לקבוצה זו כדי לשלב אותך עם פרויקטים מוצלחים שצריכים מעצבים גרפיים מתחילים.

אין לי ניסיון בתחום העיצוב הגרפי האם אני יכול להשתלב?

כיום זה לא משנה אם יש לך ניסיון רב שנים בתחום עיצוב אתרי אינטרנט או אפליקציות או אם יש לך תעודה או תואר ראשון. מה שלקוחות ומעסיקים רוצים ובמקביל חברות הייטק זה לראות חדשנות וכיצד אתה יכול להשפיע על מצב הרוח של העיצוב והמותג בהתאם ללקוחות. ככל שהעיצוב שלך יהיה משכנע ומפתה באתר אינטרנט ותראה את כל החשיבות של משמעות של כל טבע תוך מתן דגש לחווית המשתמש אין ספק שתוכל להגיע לכל מקום. שיהיה לכם בהצלחה ורכזי הלימוד מחכים לכם כבר היום כדי לשוחח איתכם איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר בתעשייה הישראלית.