קורס תקשורת חזותית למידה באינטרנט אונליין

קורס תקשורת חזותית למידה באינטרנט אונליין

השנתיים האחרונות היו מאופיינות במחלת הקורונה שגרמה לרבים להישאר בבית. אנשים רבים לא יצאו לעבודתם והגיעו למצבים כלכליים לא פשוטים. סטודנטים רבים שהיו במהלך לימודים עצרו את הכל וחיכו שיהיה מענה ללמידה מהבית. ומה קרה אתנו, עם מכללת סולו בתקופת הקורונה? אנו המשכנו לעבוד כרגיל. איך זה יכול להיות? פשוט מאוד! כי אנחנו כבר 17 שנים מלמדים עיצוב גרפי ותקשורת חזותית אונליין מהבית. בכתבה הבאה אנו  נסביר מה זה תקשורת חזותית ומה זו למידה מהבית ואיך ניתן לעשות זאת בקלות.

מה זה תקשורת חזותית?

אם ניקח את זוג המילים תקשורת חזותית וננסה לפרש אותם, נשים לב שמדובר בקשר בין אנשים והעברת מסר באמצעות שפה שאין בה ביטוי במילים, אלא במשהו חזותי. תקשורת חזותית זו למעשה היכולת להעביר מסרים באמצעות גרפיקה. המקום הכי חזק שמבטא זאת הוא עולם השיווק שבו באמצעות פרסומות גרפיות חזותיות אנו מעבירים מסרים לקהל היעד. לפני 30 שנים האינטרנט נכנס למחוזותינו בכל הנושא של עיצוב גרפי ותקשורת חזותית ולמעשה כיום בשנת 2021 הכל קורה בתוך האינטרנט והכל למעשה מתבסס על תקשורת חזותית.

האם תקשורת חזותית ועיצוב גרפי זה אותו דבר?

תקשורת חזותית זה שם כולל למספר כלים ותחומים בעיצוב המאפשרים להעביר מסרים. כחלק ממסלול תקשורת חזותית לומדים הסטודנטים גם עיצוב גרפי שהוא למעשה הבסיס להכל. אדם שמעוניין לעצב אתרים חייב ללמוד עיצוב גרפי באופן מקצועי. אדם שמעוניין לעצב ולייצר מיתוג לעסקים, חייב ללמוד עיצוב גרפי. הכל מתחיל ונגמר בתוכנות העיצוב הגרפי ובחשיבה עיצובית.

מה זה אומר חשיבה עיצובית?

אנשים רבים חושבים שעיצוב גרפי זה משהו טכני, חשוב לומר ולציין כי מעבר לחלק הטכני שהוא בעצם כלי העבודה של המעצב הגרפי, קיים החלק החשוב ביותר והוא בעצם החשיבה העיצובית. המעצב הגרפי חייב לחשוב על המסרים שהוא רוצה להעביר בעזרת חשיבה עצמאית ויצירתית. מבלי שתהיה לכם חשיבה יצירתית ועצמאית בתחום, לא תוכלו לבצע ולעצב גרפיקות בצורה מקצועית. החלק הרעיוני הוא חשוב מאוד ואותו מפתחים בקורס תקשורת חזותית לאורך כל הקורס.

האם חשיבה עיצובית זה משהו שניתן לפתח?

חשיבה עיצובית זה משהו שכן ניתן לפתח. נכון שיש אנשים שיש להם את זה באופן טבעי, אך אפשר לומר שלא לכל המעצבים הגרפיים זה מגיע באופן טבעי ולמעשה הם לומדים זאת במהלך הקורסים שהם עשו. החשיבה העיצובית מתפתחת למעשה ככל שתתרגלו את התחום יותר ויותר. תרגול הוא למעשה המפתח לפיתוח החשיבה היצירתית ברמה גבוהה. מעצבים גרפיים מעידים כי החשיבה העיצובית שלהם מתפתחת לאורך כל הזמן שהם עוסקים בתחום ומכל גרפיקה שהם עושים הם לומדים יותר ויותר. לכן השאיפה שלכם בתור סטודנטים היא לתרגל כמה שיותר עד שתצאו לשוק העבודה.

מה זה אומר לימודים אונליין, האם הכוונה ללימודים בזום?

אז עוד לפני שהתפתח הזום ולפני שהייתה קורונה, היו תוכנות חיבור בין שני מחשבים ובין אנשים. רבים האנשים מכירים את תוכנת הסקייפ, אך יש בשוק הרבה תוכנות נוספות מקצועיות המאפשרות חיבור בין שני מחשבים עם אפשרות לראות את המסך של האחר ושליטה על העכבר שלו. בצורה הזו אנו מלמדים אונליין מהבית במכללת סולו. לפני תחילת הלימודים אנו נתקין על המחשב שלכם את תוכנת החיבור בדיוק כמו שנתקין את תוכנות העיצוב הגרפי ובכל שיעור אתם תתחברו אל המורה וכך תלמדו.

זה לא מוזר ללמוד בצורה הזאת?

אז למעשה מבדיקה שעשינו ושאלנו סטודנטים רבים שלנו לאורך השנים בנושא, סטודנטים רבים אמרו שבשיעור הראשון, בעשר דקות הראשונות, באמת זה מוזר, אך אחרי 10 הדקות הראשונות פתאום מרגישים כאילו אתם נמצאים באותו החדר עם המורה. זה מרגיש בדיוק כמו כל שיעור פרונטלי אחד על אחד עם מורה פרטי וזה היתרון שיש כאן! אתם גם מקבלים מורה פרטי ואתם גם לא יוצאים מהבית וזה יתרון עצום שחוסך המון זמן יקר.

למה דווקא הוראה פרטית?

הוראה פרטית נחשבת כיום ואגב גם בעבר, להוראה האיכותית ביותר שקיימת. כאשר לומדים בכיתה או בקבוצה, מדובר על תלמידים בקצב הטרוגני, זה אומר שלכל תלמיד יש את הקצב שלו ועל המורה לנסות ולהתאים את עצמו לכל הקצבים בו זמנית. האם זה אפשרי? במצב כזה רק חלק מהתלמידים יקלטו את החומר בשלמותו, החלק האחר יפספס חומרים וחלק נוסף של הכיתה ירגיש כי הקצב איטי מאוד עבורו. בהוראה פרטית אתם המרכז. המורה מלמד רק אתכם ואתם יכולים בכל זמן נתון לעצור, לשאול שאלות ולקבל מענה איכותי וממוקד. מענה ממוקד על שאלות הוא חשוב ומאפשר לכם ללמוד ולהפיק הרבה יותר מהשיעורים.

כמה פעמים בשבוע לומדים במכללת סולו?

במכללת סולו לומדים אחת לשבוע למשך שעה וחצי. אנשים ששומעים שעה וחצי של למידה חושבים שזה מעט מידי, אבל חשוב להבין שברמה הביולוגית אדם ממוצע לא יכול לקלוט חומר יותר מ – 45 דקות. אין ספק ששעה וחצי בהחלט מספיקה ללמידה איכותית וממוקדת. מבחינת הנושא של שעה וחצי בשבוע ולא מספר ימים בשבוע, רבים האנשים שיבואו ויגידו שזה מעט מידי. אנו במכללת סולו מלמדים את תתי הנושאים נדבך על נדבך ובצורה כזו מאפשרים לכם ללמוד את החומר ביסודיות במשך שעה וחצי בשבוע בלבד, להגיע לכל החומר וגם לדעת ליישם אותו בסופו של דבר שזה הדבר הכי חשוב ולימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית.

אנשים שלומדים אצלכם את התחום עובדים בו?

הקורס שלנו במכללת סולו הוא קורס שנועד להכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים מעולים שמשתלבים בתעשייה ועובדים בתחום. הקורסים שלנו אינם קורסים להעשרה בלבד ובאפשרותכם להפוך את התחום למקצוע. יש סטודנטים שבוחרים לא לעבוד בתחום ולראות בקורס רק העשרה, אך מבדיקה שערכנו רוב הסטודנטים שלנו לומדים את התחום על מנת לעבוד בו ובסופו של דבר גם משתלבים בו.

איפה אפשר להשתלב כאשר מסיימים ללמוד?

עבור מעצבים גרפיים שסיימו ללמוד קיימות המון אפשרויות. הם יכולים לבחור להיות עצמאיים בתחום או שכירים. במידה ושכירים, הם יכולים להשתלב במשרדי פרסום, בתי דפוס ואפילו הייטק. טווח האפשרויות הוא רחב מאוד ומאפשר להגיע מבחינה יצירתית ושאפתית למקומות מעניינים מאוד. מעבר לכך, מי שרוצה לעסוק בתחום ולא להתמקד בתחום אחד, יוכל לבחור להיות עצמאי ולספק מגוון שירותים בעיצוב גרפי. בפני כל מעצב גרפי פתוחות כל האפשרויות ועליו יהיה להעמיק בתחום ולקדם עצמו אליהן.

חשוב לדעת שבעיצוב גרפי תמיד קיימת הדרך להתקדם ולשאוף ליותר ויש המון אפשרויות לביצוע של קורסים נוספים כמו בניית אתרים ובניית אפליקציות שיעשירו אתכם יותר.

אז אם גם אתם מעוניינים ללמוד מקצוע מעולה שיש בו תמיד ביקוש והיצע לעבודה, שיש בו תמיד לאן לשאוף ולהתקדם, זה הזמן לבוא אלינו וללמוד תקשורת חזותית או עיצוב גרפי.  במכללת סולו אנו מציעים מגוון קורסים בתחומי העיצוב הגרפי. גלשו באתר שלנו, התרשמו מסוגי הקורסים השונים, מסרטונים איכותיים שמשקפים את התחום וצרו עמנו קשר. יועץ הלימודים שלנו כבר יעזור לכם להתמקד.

איך לומדים מהבית דרך האינטרנט תקשורת חזותית או עיצוב גרפי?

את מקצועות העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית לומדים אחד על אחד דרך תוכנת זום בצורה מקוונת, המורה רואה את המסך של הסטודנט ומזיז לו את העכבר תוך כדי הסברים מעמיקים. במהלך השיעור המורה מסביר מהלכים שונים תוך שימוש בתוכנות גרפיקה adobe ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך להראות שהוא בהחלט מבין את כל מה שהמורה הסביר לו בהתחלה. המורה נותן תרגיל והסטודנט מתחיל לעבוד על התרגיל כדי להראות הבנה בחומר הנלמד. אם יש נושא במהלך השיעור הפרטני שהסטודנט לא מבין האמורה יחזור על כל המהלכים תוך הסברים מפורטים. בלימוד פרטני אחד על אחד כל היחס מופנה לסטודנט מה שמאפשר ריכוז מלא. בשיטת לימודים זו הסטודנטים קולטים הרבה יותר חומר.

לימודים תקשורת חזותית בקבוצה לעומת לימודים פרטיים אחד על אחד.

בלימודים בקבוצה לא תמיד למורה יש זמן לענות על כל השאלות והוא צריך לרוץ בחומר כדי להספיק את שעות הלימוד שהמכללות מתוקצבות בהם. בלימוד פרטני אחד על אחד הדגש כאן הוא על תיק עבודות היות וזה הדבר החשוב ביותר שאתם מסיימים את הלימודים להראות למי שירצה לעבוד איתכם. נוכל להבטיח לכם שבלימוד פרטני אתם תקבלו את כל הידע שקיים בשוק מה שיאפשר לכם לעשות תיק עבודות מקצועי. תעודות היום לא פותחות דלתות לאף אחד כי זה לא יראה שאתם באמת מבינים את החומר.  מה שיראה שאתם מבינים את החומר באמת זה איך אתם יצרתם עבודות ובאיזה שפה עיצובית עיצבתם לתיק העבודות.