ללמוד עיצוב גרפי ותקשורת חזותית באופן יישומי - האם להשקיע בתואר או לעשות קורס

ללמוד עיצוב גרפי ותקשורת חזותית באופן יישומי – האם להשקיע בתואר או לעשות קורס?

סטודנטים רבים מכירים את המצב שבו הם ניגשים ללימודים וכל תקופת הלימודים הם מחכים לרגע שבו הם ילמדו את החלקים הפרקטיים של המקצוע. יש מקצועות שזה באמת כך ובשלב מסוים של הלימודים מגיע החלק הפרקטי ויש גם הרבה מסלולי לימודים שבהם החלק הפרקטי לא מגיע והכל נשאר בתיאוריה. כאשר החומר הוא רק בתיאוריה, מעטים הסטודנטים שיצליחו לתרגם זאת למשהו פרקטי, כי שוק העבודה דורש מהם ניסיון שאין להם. הם לא רכשו אותו במהלך הלימודים ובסיום הלימודים הרבה יותר קשה להם לבצע זאת. בכתבה הבאה אנו נדבר על הפרקטיקה בלימודי עיצוב גרפי או לימודי תקשורת חזותית והאם באמת כדאי להשקיע בתואר או קורס.

מהם החלקים הלא פרקטיים בלימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית?

קודם כל נתחיל מהעובדה כי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית הם למעשה פרקטיקה אחת גדולה ולא ניתן לעסוק במקצוע מבלי לדעת את הפרקטיקה ובצורה טובה. שנית, כדאי לדעת שעיצוב גרפי ותקשורת חזותית מגיעים מהדיסציפלינות של אומנות ותקשורת ולכן החלקים הלא פרקטיים הם למעשה ההיסטוריה בתחומים האלו שהביאו את כולנו לעיסוק של עיצוב גרפי כמו שאנו מכירים אותו כיום.

ההיסטוריה של מהפכת הדפוס וכל עולם התוכן והעיתונות הם ללא ספק חלק מההיסטוריה של תחום העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית. האם נושאים אלו יעזרו לכם בפרקטיקה? כנראה שלא, אלא אם תרצו להחזיר עטרה ליושנה ולעצב בשיטות קדומות, אך לא סביר שזה יקרה כי אנו נמצאים בשנת 2022 כשהכל מתרחש בדיגיטל וכל גם העיצוב הגרפי.

מהם החלקים הפרקטיים שתלמדו בקורס עיצוב גרפי ותקשורת חזותית?

על פניו, כל החלקים שאינם קשורים להיסטוריה של התחום צריכים להיות פרקטיים ליישום. נשאלת השאלה, האם בכל מקום שתלמדו הפרקטיקה והיישום יהיו כאלו שיביאו אתכם לעסוק בתחום? כנראה שלא.

מקומות לימודים יכולים ללמד אתכם את החלקים היישומיים כתיאוריה. כדי לפתח פרקטיקה ויישום בצורה טובה ומקצועית אתם חייבים לתרגל! בית ספר או מכללה שיגידו לכם שהם מלמדים אתכם פרקטיקה ואתם תצליחו, מדברים דבר שקר.

בתי הספר והמכללות יכולים ללמד אתכם עקרונות יישומיים, אך חובת התרגול היא עליכם וללא תרגול והרבה ממנו, לא תצליחו להגיע לרמה גבוהה כפי שהשוק דורש.

מה לבדוק כאשר אתם מחפשים מקום לימודים בתחום?

אז איך תדעו אם מקום לימודים מסוים הוא איכותי ומלמד בדיוק את מה שאתם צריכים כדי להשתלב בתחום? אפשר לחלק את הלימודים למתחילים בעיצוב גרפי לשניים. חלק ראשון, החלק הטכני. בחלק זה תלמדו את כלי העבודה של המעצב הגרפי.

תלמדו פוטושופ כדי שתוכלו לבצע עיבוד תמונה איכותי. תלמדו אילוסטרייטור כדי שתוכלו לאייר וליצור לוגואים. תלמדו אינדיזיין כדי שתוכלו לעצב עמודי תוכן בצורה נכונה. אחרי שתלמדו את כלי העבודה האלו, תתחילו לעצב ובין היתר תתרגלו את הדבר הייחודי שנקרא חשיבה עיצובית. זה החלק השני של הלמידה. את החלק הזה תלמדו בצורה נכונה וטובה אך ורק אם תתרגלו מספיק.

במי תלוי התרגול?

התרגול עצמו תלוי בתלמיד והמכללה צריכה לספק עבורו תרגילים ברמה גבוהה. כשקיים שילוב מדויק בין שני אלו, אתם תצליחו להגיע ליישום ופרקטיקה.

ומהם תרגילים ברמה גבוהה? תרגילים בעיצוב גרפי ברמה גבוהה הם תרגילים שמתחילים כתרגילים בסיסיים וככל שהקורס מתקדם הופכים ליותר ויותר מקצועיים ומותאמים למה שהשוק דורש. ככל שתתרגלו יותר, המקצועיות שלכם תגדל וכך גם החשיבה היצירתית והעיצובית.

האם תלמידים שלא מתרגלים יכולים להיות מעצבים גרפיים איכותיים?

בכל כלל יש יוצאים מן הכלל וכמובן שהוא שייך ליחידי סגולה שנולדו עם כישרון, אך רובנו לא ניחנו בכישרון כזה ועלינו לתרגל והרבה כדי להתמקצע.

תלמיד ממוצע חייב לתרגל כחמש שעות בשבוע. עליו לבצע את שיעורי הבית ולרצות לתרגל מעבר להן. ככל שתתרגלו יותר, תגלו את האני המקצועי שלכם. מה יותר עיצובי בעינכם ומה פחות. בצורה כזו יוצרים סגנון עיצובי. הסגנון העיצובי הוא חלק מאוד מאוד חשוב ואותו אתם תציגו כאשר תלכו לראיונות עבודה. חלק מהמעסיקים יתחברו אליו יותר וחלק פחות, אך חוסר מקצועיות או יישום לא לפי כללי העיצוב הבסיסיים יהיה בלתי נסלח.

מהם כללי עיצוב בסיסיים?

בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית יש כללי עיצוב בסיסיים הכוללים בתוכם את תורת הצבעים שבה תדעו אלו צבעים ילכו טוב עם צבעים אחרים.

נושא נוסף הוא העימוד שבאמצעותו תלמדו איך לבצע עמוד גרפיקה בצורה נכונה ועם הפרופורציות הנכונות. כמו כן, תלמדו על תורת הכתב ותבינו איזה כיתוב מתאים לאיזו גרפיקה.

כל נושא כזה הוא תורה בפני עצמה שהתפתחה במשך שנים קודם לכן ועד היום משתמשים בה והיא ממשיכה להתפתח ולהתעדכן כל הזמן. את החלקים האלו עליכם ללמוד בצורה מצוינת.

מעצב גרפי שאינו יודע אותם וטועה בהם במהלך העבודה או כאשר הוא מנסה להתקבל לעבודה, ייתפס כלא מקצועי וסביר שיעשה לעצמו נזק תדמיתי. כמו שאתם רואים, מדובר במקצוע שבנוי מהמון רבדים. אנשים רבים חושבים כי לעצב גרפיקה זה משהו שפשוט צריך להיות יפה, אך יש כאן בסיס שלם שעליו המקצוע בנוי והוא חשוב מאוד עבור כל מעצב גרפי עתידי.

כמה זמן צריך כדי ללמוד את כל הדברים החשובים האלו?

אז נתחיל ונאמר כי עיצוב גרפי הוא תהליך למידה לכל החיים כי כל הזמן יש חידושים בתחום ואתם גם לומדים את עצמכם בכל גרפיקה מחדש. מעצב גרפי יכול להתחיל עם סגנון עיצובי מסוים ועם הזמן להשתדרג ולהגיע לסגנונות אחרים לגמרי.

כיום יש המון סוגים של לימודים בתחום, רובם כוללים גם את החלקים של ההיסטוריה של התחום. אנו במכללת סולו מלמדים נגיעות מן ההיסטוריה של התחום ושמים דגש הרבה יותר גדול על כללי העיצוב הבסיסיים, תוכנות העיצוב, התרגול והחשיבה העיצובית מתוך העיקרון שאלו הדברים היישומיים של התחום ושאתם צריכים כדי להתקבל בשוק העבודה.

נעים להכיר, מכללת סולו

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי המלמדת את התחום ואת מקצועות העיצוב להייטק כבר 17 שנים ברציפות ובהצלחה. הבוגרים שלנו כבר מצאו את מקומם בשוק העבודה וזאת בזכות דרך הלמידה הייחודית שלנו המביאה אתכם מוכנים לשוק העבודה וכדי להתקבל לעבודה הראשונה שלכם בתחום.

הלמידה שלנו מתנהלת אונליין מהבית אחד על אחד עם מורה פרטי. בתחילת הלימודים יצוות לכם מורה פרטי ותבחרו יום ושעת לימודים שפנויים. את הקורס של עיצוב גרפי אנו מלמדים במשך 8 חודשים והקורס של תקשורת חזותית במשך כשנה וחצי. במהלך הקורסים תלמדו כל מה שצריך כדי שתוכלו לעסוק בתחום.

איך מכללת סולו מלמדת את תוכנות העיצוב הגרפי?

במהלך קורס עיצוב גרפי אתם תלמדו כל שלושה חודשים תוכנה אחרת. התוכנה הראשונה היא תוכנת הפוטושופ של חברת אדובי. בתוכנה זו תלמדו איך לעצב ולבצע עיבוד תמונה מקצועי ועוד שלל אפשרויות שיש בתוכנה המצוינת הזו.

לאחר שתשלטו בתוכנה, תעברו ללמוד את תוכנת האילוסטרייטור, שם תלמדו לאייר לוגואים בעיקר ולבצע שילוב עבודה בין הפוטושופ לאילוסטרייטור. בסוף הקורס תלמדו את תוכנת אינדיזיין, לתוכנה זו תקדישו הכי פחות זמן, גם כי כמות הפקודות שיש בתוכנה קטנה בהרבה מהפקודות של הפוטושופ והאילוסטרייטור וגם כי אחרי שלמדתם את שתי התוכנות הקודמות שהן ללא ספק מסובכות יותר, היא תהיה עבורכם הרבה יותר קלה.

איך מכללת סולו מלמדת חשיבה עיצובית יישומית?

במכללת סולו יש כלל ידוע, התרגול הוא המלך! הקניית החומר היא יחסית קצרה, אך התרגול במהלך השיעור והתרגול שתקבלו הביתה הוא זה שיקדם אתכם. אנו לא מתביישים לומר שאנו נותנים שיעורי בית והרבה ומטרתנו להוציא אתכם מעולים בתחום. רמת שיעורי הבית מתחילה ברמת מתחילים ובכל שיעור הרמה עולה יותר ויותר עד שמגיעים לרמה הנדרשת בשוק העבודה. את העבודות המקצועיות תוכלו להכניס לאחר מכן לתיק העבודות ולהתחיל לנסות ולהתקבל לעבודות בתחום. כל שיעורי הבית נבדקים על ידי המורה שלכם ואתם מקבלים ממנו משוב. המטרה היא ללמד אתכם את המגמות והטרנדים הקיימים ברגע נתון. כמובן שאנו מתחדשים ומחדשים כל הזמן בקורסים שלנו.

מהו קורס תקשורת חזותית במכללת סולו ובמה הוא שונה מקורס בעיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא קורס הדגל שלנו ובו לומדים עיצוב גרפי מרמת מתחילים. מעצבים גרפיים שמסיימים את הקורס יכולים להשתלב במשרדי פרסום, הוצאה לאור ובתי דפוס. מי שיעשה את הקורס של תקשורת חזותית ילמד בנוסף לתכני קורס עיצוב גרפי, גם עיצוב אתרים בוורדפרס ועיצוב אפליקציות עם XD ויוכל לנסות להתקבל למשרות גרפיקה בהייטק. הקורס של תקשורת חזותית במכללת סולו הוא ארוך יותר ורחב היקף. ניתן ללמוד אותו או שניתן לבצע את קורס העיצוב הגרפי למתחילים ולאחר מכן להרחיב לעיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות. כמו כן, המכללה שלנו גם מלמדת כל תוכנה בנפרד עבור מעצבים להייטק וכל העוסקים בתחומים שבהם משתמשים בתוכנות השונות.

תיק העבודות

כיום חברות הייטק לא מתרשמות מתעודות או תואר ראשון אלא רוצים לראות את כל החשיבה העיצובית שאתה מביא איתך, החל מהבנת הדיאלוג הוויזואלי בין המותג לקהל היעד (הקהל שאליו מכינים את המניפולציות השיווקיות באמצעות עיצובים), הבנת מנועי חיפוש ואיך להעביר טיפוגרפיות בצורה נכונה מותאמת קהל יעד. מראיינים יכולים לדעת בשניות בודדות אם המעצב הוא מקצועי או חובבן לפי תיק העבודות של המעצב, לכן לכל אורך הקורס התלמידים מתרגלים סימולציות מקצועיות שיאפשרו להבין יותר לעומק את קהילות היעד וההבדל הגדול בין קהילה בוגרת לצעירה או שמרנית.

קבוצה מדהימה  בפייסבוק מעל 19.5 אלף חברות ועסקים

לבית הספר יש קבוצה מדהימה  בפייסבוק מעל 19.5 אלף חברות ועסקים שמחפשים אותך המעצב מתחיל כדי לתת שירותי פרסום ושיווק. הקבוצה בפייסבוק למדור דרושים מעצבים / גרפיקאים מתחילים כבר קיימת מעל 12 שנה ובהחלט יכולה למצוא לך את המקום הכי נכון לך להתחיל לעבוד. מרבית הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית ולתת שירותי עיצוב ופרסום לעסקים בצורה פרטנית ואישית.

בגלל המחסור העצום שעולם הדפוס ועולם הייטק נמצא בו נוכל לראות שכל שוק ממש נלחם על כל מעצב גרפי שיעבוד אצלם נוכל לראות מידי יום עשרות מודעות דרושים מעצבים ללא ניסיון. הרשת מלאה בבלוגים וקבוצות שמחפשים מעצבים. אין ספק שכבר בתחילת בתחילת הלימודים המורים‏ יחשפו אתכם לקבוצה זו כדי להסביר לכם את כל הדרישות לעולם ההייטק. התמיכה בלימודים היא לא רק בשיעור עצמו  בלימודים און-ליין אחד על אחד בצורה פרטנית. תוכלו ליצור קשר עם המורה גם בין שיעור לשיעור כדי לקבל תמיכה וביקורת בונה על העבודות.

מכללת סולו מזמינה אתכם להיכנס לאתר שלנו, ליהנות ממגוון שיעורים מצולמים בתחומי עיצוב שונים וממגוון סרטונים המראים לכם איך מתנהל במכללת סולו שיעור אונליין. כמו כן, תוכלו ליהנות מתוכן רב בתחום. ואם אתם מעוניינים ללמוד את התחום, אנו כאן מחכים שתרימו אלינו טלפון או תשאירו פרטים. יועצי הלימודים שלנו יוכלו לתת לכם מענה על כל השאלות שמעניינות אתכם ואתם רוצים לדעת לפני ההרשמה.