תקשורת חזותית מוסדות לימוד מחפשים לבצע הסבה מקצועית לשוק? מה ההבדל בין תקשורת חזותית לעיצוב גרפי?

תוכן עניינים הצג

לא יודעים איך לקדם את הקריירה ולהשתלב בתעשיית ההייטק? האם אתה אוהב את תחום האמנות הדיגיטלית אבל לא יודע איך לבטא את עצמך עם אפליקציות עיצוב של אדובי? בחיבור הבא הכנו מספר בלתי מוגבל של פעילויות נהדרות שיסבירו לכם מה עושים גרפיקאים וכיצד הם עשויים למגר את כל הנטיות היצירתיות בתחום האמנות ולפתח את הבילוי לעסק מדהים ומצליח. בקורסים בעמוד זה נראה את התפתחותם של עיצובים יפים ונעימים הממחישים כיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה לקידום כל סגנון שיווקי באמצעות אמנות דיגיטלית. וכל הדרישות השיווקיות כדי לפתח את מה שאנחנו יכולים להשיג בעיצוב גרפי יהיה על ידי יישומי אדובי, מה שאומר שכל מה שאנו מצלמים בראשנו עשוי להיות חזותי תוך כדי עבודה עם אפליקציות.

עיצוב גרפי הוא כיום אחד התחומים המבוקשים ביותר בענף השיווק

עיצוב גרפי הוא כיום אחד התחומים המבוקשים ביותר בענף השיווק, וייתכן שרק עסקים שירצו לקדם את מערך השיווק והפרסום יוכלו לעשות זאת באמצעות פרויקטים הכרוכים בפיתוח יצירתיות וחשיבה חזותית. שעליו אחראים מעצבים רבים. במהלך השיעורים, תהיו אחראים לפיתוח הדפסים או שלטי חוצות ובמקביל תלמדו את כל התיאוריה הרחבה שהעולם המקוון מציג ליצירת אמנות הפונה לקהל המיועד. קהל היעד נחשב כיום לאחד ההיבטים המשמעותיים ביותר שכל פירמה רוצה להפגין. יסודות השיווק הקיימים בתחומי העיצוב הדיגיטלי. אחת האפשרויות שסטודנטים לומדים היא הבנה מייצגת פסיכולוגית מלאה כיצד לזהות קהלי יעד ולהתחבר אל מול מה שהמותג רוצה לשכנע.

עסקים רבים שוכרים מעצבים גרפיים ומעצבי אתרים כדי להיות דמות המעצבת בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם.

כדי לדבר עם קהל דמוגרפי שהעסק רוצה להגיע אליו, מעצבים גרפיים חייבים להפגין שליטה מלאה בכל משימה חזותית ולעבוד עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של אדובי . התלמידים לומדים כיצד לעצב מסרים חזותיים וליצור טיפוגרפיה באמצעות תוכנת המחשב המעודכנת ביותר, המאפשרת להם להתחרות בשוק. תפקידו של כל מעצב גרפי הוא לטפל בכל הפרטים הקטנים בתהליך בניית העיצוב ולהבין כיצד המותג רוצה להיות משווק בצבעים המתאימים מול קהל היעד.

עיצוב גרפי עם מגע תדמיתי.

ניואנס בעיצוב גרפי הוא התייחסות לניואנסים קטנים בכל תהליך חשיבה של בניית עיצוב גרפי. מעצבים גרפיים חייבים להבין את המותג כדי שכל סיור פרסום דיגיטלי או פרסומת יהיה אפקטיבי, כמו גם כיצד להציג את המותג בצורה המקצועית ביותר. למיתוג צריך להיות נושא כדי להראות כבוד ולפתח אמון בין החברה לקהל היעד. כל תהליכי הבנת עולם מיתוג עם סגנונות משלב מחשבה תחילה, והמעצב הגרפי עובד בשיתוף פעולה מלא עם החברה כדי לגלות כיצד המותג רוצה להציג את כל האמנות הדיגיטלית הפונה לקהל יעד איכותי. כתוצאה מכך, במהלך הקורס, התלמידים ממלאים תרגילים וסימולציות צוות על מנת לפתח את תיק עבודותיהם.

אפליקציות לידע בעיצוב גרפי

נהוג להאמין שכל מי שהשתמש רק בתוכנות אדובי מבין איך לעצב. יש הבדל משמעותי בין ללמוד כיצד להשתמש ב-אדובי Photoshop Illustrator לבין אפליקציות החשיבה העיצובית של InDesign. חלק ניכר מהחובה העצומה שיש למעצבים גרפיים הוא לייצג חברות בכל עיצוב שניתן. סטודנטים לעיצוב גרפי חושבים כיצד להשתמש ביישומי עיצוב פופולריים כדי להפגין בגרות מלאה בפיד העיצובי של טיפוגרפיות מרהיבות ששולחות מסר חברתי או עסקי תוך שימוש בתמונות המבטאות סנטימנטים ורגשות.

הדבר היחיד שיוצר את כל האינטראקציה הוויזואלית בין הצרכנים למותג עצמו הוא הקו התחרותי באמנות. אם המעצב הגרפי רק צריך ליצור מודעת קידום מכירות, עליו להשתמש בסכמת צבעים שונה מאשר אם המטרה העיקרית של המודעה היא שיווק. שיטות וסודות שנלמדו בקורס עיצוב גרפי הם המאפשרים לחברה לייצר כסף על ידי שימוש בתובנות של מעצבים גרפיים בפיתוח גרפיקה למדיה חברתית.

המשמעות של השפה העיצובית

לאורך הקורסים תלמדו כיצד לחשוב על עיצוב דיגיטלי ואיזה צבעים מתאימים לקהל היעד שלכם. מאחורי כל צבע מפתח יש יקום שלם של חוקים וגוונים, ולכן על מעצבים גרפיים לחשוב בצורה הכי מיתוגית שיאפשר איך לבטא את הצבע הנכון והמעודכן לקהל היעד. הבנת ייצור אמנות ושימוש בעיצובים המאפשרים לכל קמפיין להיות מקצועי ואמין. לאמינות הצבעים יש משקל משמעותי בכל סוג של עבודה שמעצבים גרפיים עושים. כל טכניקות מניפולציות הצבע למיתוג ושילוב צורות מבוצעות על ידי תוכנות עיצוב גרפי.

יצירת מעגל השיווק לתמונות.

לתמונות יש כוח רב בעיצוב גרפי, ולכן מעצבים חייבים לשקול היטב איזו תמונה אידיאלית עבור המעצב כדי להדגיש את מה שהעסק רוצה להציג. באמצעות כלי פוטושופ ואילוסטרייטור, שואפים לערוך תמונות כדי לקדם את מטרת המותג. מול החוקים הרבים שלומדים סטודנטים ברחבי בית ספר לעיצוב גרפי, ניתן לבצע מהלך שיווקי שישדר את כל הפסיכולוגיה העיצובית בשילוב עם הטיפוגרפיה המתאימה.

קומפוזיציות והתאמה של מסר משכנע מול מידע מועבר

לכל מודעה שיווקית מקוונת יש סגנון ליצירת פרסומת או מודעה שיווקית, ולכן על מעצבים גרפיים להבין מהי המטרה האידיאלית לתאר את כל הקומפוזיציה, שהיא סידור חלקים ביחס לאלמנטים אחרים בצורה המתאימה. למעצב הגרפי יש אחריות לא קטנה שכן עליו להחליט היכן תופיע הפרסומת, למשל האם היא תופיע ברשת החברתית פייסבוק אודותיו. התייחסות לעיצוב בכל הצבעים שנמצאים באתר הפייסבוק כדי להציג את המסר השיווקי או הרגיל לסירוגין בצורה מאוד מקצועית.

האפליקציות המעוצבות בגרפיקה.

פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין הן התוכנות הגרפיות שסטודנטים לומדים. כל תכנית מתמחה בצורה שונה והמכשול הגדול ביותר עבור כל מעצב גרפי הוא לדעת לשלב את השפה העיצובית והיישומים לתוך העיצוב. עם כל כך הרבה כלים והוראות זמינים, התלמידים עשויים להיות מבולבלים לגבי איך להעביר את המסר הנכון בעבודה באמצעות התוכנית המתאימה. מטרת הקורסים היא ללמד את התלמיד כיצד לנהל את כל הידע הנוסף שהוא מוצא במהלך הקורסים.

מה המחירים של האפליקציות הגרפיות?

האפליקציות הגרפיות הן בחינם למשך שבוע, ולאחר מכן על הסטודנטים לשלם 70 שקלים בכל חודש. יתר על כן, הם מקבלים מחברת אדובי הייחודית ביותר את היישום של טכנולוגיות מתוחכמות גופנים ותמונות להורדה בחינם מכל האתר. תוכנות אדובי משמשות את כל המעצבים הגרפיים בישראל וברחבי העולם על מנת להבטיח שכל סגנון עיצוב יהיה נכון מבחינה אסתטית.

מקצועיות של מעצב גרפי נשפטת ביותר מסתם סגנונות

מקצועיות של מעצב גרפי נשפטת ביותר מסתם סגנונות. עיצוב גרפי אולי משכנע או לא, אבל זה נשפט לפי האם המעצב הגרפי גילה מקוריות אדירה בעיצוב גרפי או לחילופין הוא לוקח רעיונות ממעצבים גרפיים אחרים. מעצב מקצוען זה בהחלט מדובר במעצב גרפי שכן המומחים מתייחסים ברצינות רבה מדי לתחום העיצוב הגרפי ומפגינים ראש מטורף ויצירתי. כתוצאה מכך, עליכם להציע קווים משלהם ולבסס טרנדים שטרם נחשפו לאורך הקורסים. ההבחנה בין מעצב גרפי מקצועי למעצב גרפי חובב הינה צרה ביותר, ולכן עליכם המעצבים הגרפיים לדאוג לאורך כל הקורסים להשתמש ביצירתיות שלכם על מנת להפוך למקצוענים בתעשייה.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט מהנוחות של הבית?

בתקופת הקורונה בעולם, חברות רבות הבינו שהן אינן יכולות לתפקד אלא אם הן מקוונות, ובתגובה החלו משרד החינוך והמוסדות לחנך תלמידים מקוון מהבית תוך שיתוף מסכים. אנו מלמדים זאת למעלה מ-15 שנה וכעת מלמדים מקצועות עיצוב גרפי בהייטק אחד על אחד דרך האינטרנט. הלימודים הנם במסלול מותאם ואישי. המרכז הוא בסופו של דבר מה שמייחד אותך כפורטפוליו מקצועי בהייטק.

איך מתקיים שיעור מקוון?

היקף הלמידה המקוונת מתרחש באופן אינדיבידואלי ואישי, המאפשר למדריך לראות את מסך התלמיד. במהלך הקורס, המורה מלמד כיצד להשתמש באפליקציות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי ליישם את כל תקני העיצוב הגרפי. בעקבות ההסבר של המורה, על התלמיד להתאמן כדי להוכיח שהוא מבין את כל השלבים של סגנון הלמידה. אם נושא לא ברור, המדריך לא יכול לעבור לשלב הבא כדי שהתלמיד יוכל להבין באופן אישי את כל התנועות. שיעורי בית ומשימות ניתנות לסטודנטים בסוף כל קורס על מנת לעודד יצירתיות אישית אצלם.

איך היצירתיות של האדם עצמו מתפתחת במקום העבודה?

היצירתיות של התלמידים בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית מטופחת תמיד באמצעות תרגול ניכר לאורך הסמסטר. לבסוף, עיצוב גרפי הוא שפה מקצועית לכל דבר, ולכן על מנת ליישם את השפה יש להבין לא רק איך עובדים בשלל הפקודות שאדובי מספקת, אלא גם איך ליישם בצורה מדויקת את כל שפת העיצוב, כי למעצבים גרפיים יש אחריות גדולה לשיווק מוצרים ופרסומות ברשתות החברתיות. לקוחות וגולשים הם מאוד נבונים בימינו, והם יכולים לדעת אם סגנון העבודה של מעצב גרפי מקצועי או לא תוך שניות. תפקידו של המעצב הגרפי הוא לעבוד במשרד.

גולשים לא יאשימו את המעצב כי הם לא יודעים מי עיצב את הסגנון הם יגידו שהמותג עצמו אינו מקצועי כי סגנונות העבודה אינם נכונים, ולכן המעצבים הם אלו שקובעים כיצד לעצב את סגנונות העיצוב ברמה הגבוהה ביותר על מנת לקבוע את המותג בצורה אמינה.

כיצד בית הספר יכול לסייע לך, המעצב הגרפי החדש, להתקדם בסולם התפקידים הגבוה בישראל וברחבי העולם.

בבית הספר רשת של למעלה מ-19 וחצי אלף מפעלי הייטק ומשרדי פרסום המגייסים מעצבים גרפיים חדשים. קהילת פייסבוק זו פעילה כבר 12 שנים וסייעה למאות מעצבים למצוא את מקום העבודה הראשון שלהם.

בית הספר הקים את הארגון במטרה לספק הזדמנויות קריירה למעצבים גרפיים שנמצאים בשלב העבודה שלאחר הקורס. ללא ספק, בית הספר יראה לכם את כל האפשרויות הרבות ליצירת קשרי עבודה עם ארגוני הייטק וסטארטאפים שרוצים מכם המעצב הגרפי החדש שיבוא בראש פתוח ויזמות כדי לעזור להם לשווק ולהדגים את המראה הוויזואלי. בצורה המקצועית ביותר בתקופת ההכשרה.

תיק דוגמאות עיצוב גרפי.

אישורים ותיאורים אינם מפתים חברות היי-טק או סטארט-אפים ספורדיים. מה שחברות הייטק רוצות לראות הוא שאתה, המעצב הגרפי, בעל מוח יצירתי ויכול לחשוב מעבר לקופסה. זה שלמעצב גרפי יש תעודה או תואר ראשון לא מבטיח שהוא באמת מבין איך ליצור גרפיקה מקצועית; זה רק אומר שהוא למד את כל נושאי הקורס במסגרת מקצועית. תיק עבודות עשוי לומר לך אם אדם הוא מעצב גרפי מיומן או לא תוך שניות.

איך צריך להיראות מדגם של מעצב גרפי?

הדרך היחידה לקבוע אם מעצב גרפי מוכשר או רק מבין כיצד להשתמש ביישומים היא להסתכל על תיק העבודות שלו. כל מראיין שבוחר בך או לקוח אחר שרוצה לעבוד איתך ישירות! יבקש לצפות בדוגמאות של עבודותיך. אף אחד לא יבקש תעודת מקצוע או תואר ראשון. מה שהם ירצו לראות זה איך העיצוב שלך עובד והאם אתה באמת מבין איך לקחת מותג ולהציג אותו במדיה החברתית, בניגוד לעיצוב אתר ואפליקציות או מותג אמיתי.

כדי להתאים את העבודות לדרישות הלקוח, תיק הדוגמאות צריך לכלול מאות דוגמאות בנושאים רבים. לדוגמה, אם עסק רק רוצה לצפות באתר, אין טעם לספק לו דוגמאות של באנרים בפייסבוק או להיפך. אין טעם לספק דוגמאות עסקיות של האפליקציות שלך אם הם רוצים פרסום שיווקי באינסטגרם.

בתחום העיצוב הגרפי, שכר ורווח הם שיקולים חשובים.

כמה מרוויחים גרפיקאים בשוק ההייטק של היום? מדוע יש מחסור כה חמור בכוח אדם?

בוגרי מסלול תקשורת מרוויחים שכר של 19,000 ש"ח נטו ללא ניסיון בתחום העיצוב הגרפי. מה שחשוב הוא שיש להם שפה ויזואלית התואמת לטכנולוגיה מתוחכמת. ארגוני היי-טק לא מתרשמים מניסיונם של מעצבים גרפיים מאחר שהם יודעים שמי שסיים זה עתה קורסי תקשורת חזותית מגיע עם יכולת עדכנית במה שדורשת הטכנולוגיה של עולם השיווק. זה ללא ספק ישפר את הלקוחות הפוטנציאליים שלך אם תיצור תיק עבודות מותאם אישית, מכיוון שהם יוכלו להבין מה תהיה רמת ההכנסה שלך מיצירה.

כמה מעצבים מתפרנסים משיווק דיגיטלי.

גופים עסקיים יודעים שאם לא ישתתפו בתחום הפרסום הדיגיטלי, הם יפסיקו להתקיים. עידן קוביד מדגים כיצד מעצבים גרפיים גדלו בביקוש רב. כל עסק שפעם היה מרוכז בעוברים ברחוב בתקופת הקורונה, אנשים ברחוב היו הלקוחות כי היו נכנסים לחנות ורוכשים דברים, והוכיחו כמה זה היה חסר חשיבות בתקופת הקורונה בגלל הסגרים. עסקים ששרדו את העידן הקשה היו בעיקר אלה שעבדו בדיגיטל, וכתוצאה מכך, מעצבים גרפיים משתפים פעולה עם חברות שיווק לקידום עסקים ברשתות חברתיות, ובלוגים ישראלים מאפשרים לעסקים לקדם ולפרסם את עצמם בכל מקום. כיום מעצבים דיגיטליים מרוויחים שכר נטו של 14,000 שקל בחודש. כל מה שתצטרכו הוא דוגמאות של מיתוג וטקטיקות שיווק של חברות באינטרנט.

בענף הדפוס יש ביקוש גבוה.

הדפוס סובל בשנים האחרונות ממחסור במעצבים גרפיים כי בוגרי המסלול לתקשורת חזותית ועיצוב לא מוכנים לעבוד בו. ענף הדפוס נחשב כמקצוע שאינו משלם טוב למעצבים גרפיים, והפיצוי די נמוך. מעצבים גרפיים רשאים להרוויח נטו של 10,000 ₪ כדי לעבוד בתעשיות הדפוס ועיצוב האריזות, וכן בייצור ספרים. בעוד שבעבר בוגרי קורסי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית עבדו אך ורק בעולם הדפוס, הרי שהגרפיקאים של היום רוצים להגשים את עצמם ולהתאים את כל הכישרון והרצונות התעסוקתיים שלהם לעולם ההייטק שמשלם היטב ונמצא ב- חוד החנית של הטכנולוגיה. אין ספק שקידום סטודיו עצמאי משלו או עבודה בתאגידי הייטק הם מניע נפלא לכל מעצב גרפי שואף.

מה מלמד אותך המסלול לתקשורת חזותית?

תקשורת חזותית הינו קורס המשך של מסלול מתקדם במעצבים גרפיים בו מתוודעים הסטודנטים לתחום שפת האינטרנט, המבוקש מאוד במגזר ההייטק. בעבר, רוב העבודות הקשורות לתחום האפליקציות ואתרי האינטרנט היו שייכות להייטק, המצב שונה באופן משמעותי עבור חברות הייטק בלבד, וניתן לראות שמעצבים גרפיים הם כיום אלו שבונים אפליקציות ומשתפים פעולה עם מחלקות הנדסת מחשבים בארגונים רבים, כולל הייטק. בגלל כל ההתקדמות הטכנית בשיטות העבודה של אדובי, מקצוע זה התמזג והצורך הגדול בתפקיד מעצב אתרים ומעצב גרפי לתפקיד אחד.

עיצוב ממשק משתמש לאפליקציה.

עד לאחרונה, עיצוב אפליקציות היה אך ורק נחלתם של חברות היי-טק, אך בשנים האחרונות הצטרפה אליו תוכנת XD. תוכנה מקצועית לפיתוח אפליקציות הביאה לשיתוף פעולה חזק בין מעצבים גרפיים וחברות הייטק. מעצבים גרפיים יוצרים את האפליקציה עם תוכנת XD של אדובי, הנשלחת לאחר מכן לתהליכי העבודה של גוגל לצורך התאמה.

עיצוב ופיתוח אתרים.

יצירת אתרים במערכות הפעלה וורדפרס אלמנטור חלק מתהליך בקורסי תקשורת חזותית מתוחכמים כדי לתת מענה לכל קשיי חווית המשתמש. לסטודנטים קשה ללמוד כיצד ליצור אתר אינטרנט או לחילופין להעלות את חווית המשתמש המלאה אם אין להם רקע או רעיון עיצובי ברמת שפה ויזואלית נכונה בהתאם לדרישות המותג. לכל אתר ואפליקציה צריכה להיות השפה העיצובית הדרושה, הכוללת באיזה צבע להשתמש וכיצד להשלים את הרעיון העיצובי הכולל ברמה מקצועית ונכונה.

ממשק משתמש.

שוק חווית המשתמש חשוב מאוד מכיוון שאתרים רבים בשנת 2021 בגוגל חוו זעזוע עצום כי אתרים שלא הייתה להם נוכחות שתואמת את מה שהגולשים רצו נפלו בגוגל וגוגל הפסיקה להציג אותם במנוע החיפוש כתוצאה מכך. כתוצאה מכך, הביקוש למעצבים גרפיים גדל מאוד מכיוון שהם אלו שדואגים שהאתר יהיה נגיש לגולשים עצמם. גולשים בימינו חכמים ואינטליגנטים, ואם הם מצטרפים לאתר ולאפליקציה ולא מקבלים את כל מה שהם רוצים בצורה יפה ושיטתית, הם עוזבים את האפליקציה, וכתוצאה מכך, הרשת החברתית גוגל יודעת כמה זמן הגולשים נמצאים באתר.

אתר עם חווית נטישה של גולשים מעריך את השפעתם על מערכת ההפעלה של גוגל

אתרים מקושרים כל הזמן למנוע החיפוש של גוגל בצורה כלשהי אם הם רוצים שגוגל יציג אותם, וכתוצאה מכך, גוגל עוקבת אחר כל ההתנהגויות של הגולשים באתר ויודעת בדיוק איך הגולש מתנהג בתוך האתר על ידי מעבר בין דפים. אם מבקר נשאר באתר שלך לתקופה ממושכת, גוגל מניחה שאתה מקצוען. גולשים ינטשו אתר אינטרנט אם הוא לא נגיש או מעוצב בצורה גרועה מאוד.

אדובי ביצעה שינויים.

חברת אדובי העולמית  היא החברה המקצועית ביותר המספקת פתרונות דיגיטליים למעצבים גרפיים בעולם המיתוג והפרסום כבר למעלה מ-30 שנה. כתוצאה מכך, מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד בתעשייה, וניתן לראות שאדובי יצרה בשנים האחרונות אפליקציות מתוחכמות רבות המאפשרות למעצבים גרפיים לתת יותר הבנה תוך יישום השפה בעיצוב. רמת שיתוף הפעולה בין חברות הייטק גבוהה למדי.

לאיזה כיוון ילך העולם הדיגיטלי בשנים הבאות?

תחום הדיגיטל ימשיך להשתפר בשנים הקרובות, כפי שראינו עם קורונה, שהקדימה את כל הטכנולוגיה כבר שנים רבות. גופים שלא חשבו או אפילו היו באינטרנט עד לאחרונה מחפשים כעת פרסום וגרפיקאים שיפתחו את תוכנית הפרסום המלאה. בוגרי מסלול בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי עובדים מהבית במגזר זה, ומספקים תעסוקה עצמאית או ספורדית במפעלי היי-טק.

מדינת ישראל נחשבת כיום לאחת המדינות המפותחות בעולם

מכיוון שמדינת ישראל נחשבת כיום לאחת המדינות המפותחות בעולם, המייצרת הייטק לכל העולם, למעצבים גרפיים יש ביקוש רב. מכיוון שהנוער של היום משיג את כל המידע שלו בעיקר דרך אתרים ואפליקציות, תעשיית הפרסום במובייל מניע את הביקוש. הדור הצעיר של היום ואנשים בכל רחבי העולם מוצאים את כל מה שהם צריכים במכשירים הניידים שלהם, ולכן מעצבים גרפיים הם אלה שצריכים לגרום לכל חברה להיראות אמינה ומוכשרת. אנו ממליצים לך לצפות בכל שיעורי היוטיוב בחינם בעמוד זה שהופקו במיוחד עבורך כדי לראות אם אתה או את מתאימים למומחיות בענף העיצוב הגרפי. אתה יכול לפנות אלינו כבר עכשיו ולדבר עם אחד מרכזי המגמה לתקשורת חזותית שלנו. המגמה בבית הספר היא להנגיש את התחום וללמוד את הנושא המבוקש ביותר מהנוחות של הבית שלך. צפייה נעימה.