תקשורת חזותית דרישות 2019

//תקשורת חזותית דרישות 2019

תקשורת חזותית דרישות Visual communication  הדור הבא בעולם ההייטק

מתי שהוא, מגיע הרגע בו צריך להחליט מה רוצים לעשות בחיים. זהו רגע שיכול להגיע מיד אחרי השחרור מהצבא, כשיוצאים מהבקו”ם ונכנסים אל העולם האמיתי, זה יכול להיות אחרי שחוזרים מהטיול הגדול בשבילו חוסכים לא מעט זמן, וזה יכול להיות גם כשעוזבים עבודה או מועזבים ממנה, או כשרוצים לעשות שינוי בחיים. 

יש היום אין ספור אפשרויות ללימודים, אין ספור תארים וקורסים שאפשר לעשות. אם בעבר בשביל לימודים והתחלה של קריירה היה צורך לשלם המון ולחכות זמן רב, היום זה כבר שונה לגמרי. היום בתקציב מועט יחסית ובכמה חודשים של קורס, אפשר ללמוד מקצוע מכובד וגם כזה שמכניס.

כניסת ההייטק לחיינו

מה שפעם נקרא “בועת הייטק” היום הוא חלק אינטגרלי מחיינו. הוא נחשב לבועה בגלל שרבים היו בטוחים שהם יתעשרו ממנו, מה שהיה נכון אצל חלק מהאנשים, אבל היו גם לא מעט שפשוט הפסידו המון. אבל היום, עבודה בחברת הייטק זו עבודה רגילה, ואין כמעט מי שלא מכיר לפחות מישהו אחד שעובד במקום עבודה כזה. חברות הייטק הן חברות שמעסיקות עובדים רבים מתחומים שונים, כשאחד מהם הוא המעצבים הגרפיים. תקשורת חזותית דרישות במקרה כזה יהיו אולי גבוהות יותר, אבל זה משתלם. מי שילמד תקשורת חזותית או בשמה השני – עיצוב גרפי, יוכל להגיע רחוק באחת החברות הללו.

בניית אתרים ותקשורת חזותית

מהי תקשורת חזותית

כדאי אולי להסביר קודם מהי תקשורת חזותית. תקשורת כמו שכולנו יודעים זו טלוויזיה, אינטרנט עיתונות כתובה ורדיו, כשרק השלוש הראשונות הן ויזואליות. מה זה אומר? זה אומר שבלי חוש הראייה, דרכי התקשורת הללו לא יהיו רלוונטיות. תקשורת חזותית היא זו שמגרה את חוש הראייה, והופכת את העולם למעניין יותר. כך לדוגמא בטלוויזיה יצירת אנימציות שהופכות את מה שרואים למיוחד ומעניין יותר. כך באינטרנט, פרסומות ואתרי אינטרנט שמעוצבים על ידי מעצבים גרפיים וכך כמובן גם בעיתונות הכתובה, שכל ידיעה בה מעוצבת כך שהיא תהיה כזו שמושכת את העין. מי עושה את זה? מעצבים גרפיים כמובן, אלו ששולטים בתוכנות הרלוונטיות.

מה כוללים לימודי עיצוב גרפי

בשביל לעסוק בתקשורת חזותית, צריך ללמוד עיצוב גרפי. עיצוב גרפי אלו לימודים שלוקחים כמה חודשים ואז אפשר להתחיל לעבוד במקצוע. יותר מזה, אפשר גם במהלך הלימודים להתחיל ולעסוק בתחום, מכיוון שהם מחולקים לכמה תוכנות ואם יודעים אחת מהן, יש כבר דברים שאפשר לעשות. אז אילו תוכנות לימודי עיצוב גרפי כוללים? את פוטושופ ואילוסטרייטור וגם אינדיזיין, והנה כמה דברים שצריך לדעת על התוכנות הללו.

תוכנות הגרפיקה הנלמדות

  • פוטושופ –  את פוטושופ אין הרבה מי שלא מכיר. זו תוכנה של חברת אדובי, תוכנה שאפשר באמצעותה לתקן תמונות כמו גם לעבד אותן ולעשות בהן מניפולציות שונות. פוטושופ זו תוכנה שיש בה אין ספור כלים ומה שמיוחד בה הוא שהיא עובדת על שכבות. מה זה אומר? זה אומר שבדיוק כמו ששקפים האחד על השני ואפשר בכל אחד מהם לצייר משהו וביחד הם משלימים את התמונה, כך גם בפוטושופ. אפשר לעשות כל שלב על שכבה חדשה ואם עושים טעות כלשהיא או רוצים לשנות, פשוט מורידים את השכבה.
  • אילוסטרייטור – אילוסטרייטור היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנה שמזכירה מאוד בממשק שלה את תוכנת פוטושופ. אילוסטרייטור היא תוכנה שניתן באמצעותה גם כן לעבוד על קבצים ועיצובים, אפשר לעצב ברושורים, פלאיירים, כרטיסי ביקור, אנימציות ומה לא.. אילוסטרייטור היא תוכנה שכל אחד חייב להכיר ואפשר לעשות איתה המון. אילוסטריטור היא תוכנה ווקטורית מה שאומר שניתן להגדיל כל קובץ שעובדים עליו באמצעותה לכל גודל שרוצים. אם אתם רואים שלט חוצות ענק עם פרסומת, זהו שלט שעבדו עליו באילוסטרייטור.
  • אינדיזיין – אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור, תוכנה שנמצאת בשימוש בהוצאות ספרים ובמערכות עיתונים מכיוון שזו תוכנת עימוד. גם היא כלי חשוב בידיו של המעצב הגרפי וכל התוכנות הללו משלימות האחת את הנשייה ומאפשרות חופש פעולה מלא למעצב שעושה בהן שימוש.

החלק התיאורטי – ללמוד את השפה העיצובית בהייטק

לימודי עיצוב גרפי הם לא רק לימוד התוכנות שהוזכרו כאן. יש גם לא מעט לימודים תיאורטיים על עיצוב, על צבעים ועל צורות, על טקסטורות ועל גדלים. מסתבר שלכל דבר ויזואלי יש השפעה עלינו, ומעצב גרפי צריך להבין גם את הפסיכולוגיה שמאחורי הדברים מה שאומר שניתן יהיה לעשות מניפולציות שונות באמצעות העיצובים הגרפיים. עיצוב גרפי זה אומר להבין אילו צבעים גורמים לאילו הרגשות, מה כל צורה משדרת ואילו גדלים, פונטים או כל אלמנט אחר משפיעים. אין ספק שאלו לימודים מרתקים ולכל אחד יהיה מה לעשות איתם, כך שכדאי לכם בכל מקרה לשקול ללמוד תקשורת חזותית.

תקשורת חזותית תנאי קבלה להייטק

עבודה בחברה VS עבודה כפרילנסר

מי שלומד תקשורת חזותית יכול אם כן לעסוק בגרפיקה, וגרפיקה כידוע היא מקצוע שהיום 100% מהעבודה היא על המחשב, על התוכנות שהוזכרו כאן. לאחר הלימודים יש שתי אופציות עבודה. האחת, עבודה בחברה כלשהיא בין אם זו חברת בניית אתרים ובין אם חברת פיתוח אפליקציות, חברת הייטק כלשהיא, חברת פרסום, מערכת עיתון או כל מקום עבודה אחר. בעבודה כזו עובדים בדרך כלל במשרד מסודר, נעים ומפנק והאופציה השנייה בחלק מהמקרים, היא לעבוד מהבית. 

כן, יש לא מעט חברות שמעדיפות שהעובדים שלהם יעבוד מהבית. הן טוענות שהעבודה שלהם היא הרבה יותר אפקטיבית, וזה חוסך להם את העלויות של אוכל, נסיעות והוצאות נוספות. זאת אופציה שבים מעדיפים בגלל הנוחות, למרות שחייבים כל הזמן להראות תפוקה, מה שיכול להגדיל מעט.

מצד שני, יש את הפרילנסרים בעיצוב גרפי. אלו שאחראיים על עצמם ולוקחים עבודות בהתאם למה שמתאים להם. גם הם עובדים עבור החברות הללו אבל הם לא עובדים ישירים, אלא הם מוציאים חשבונית ומקבלים את כספם. למה זה טוב? כי הם אדונים מלאים לעצמם. אז נכון, הם צריכים להיות עם מוטיבציה גבוהה ועם לא מעט משמעת עצמית. אבל מצד שני, הם גם יכולים לשלב חיים פרטיים עם העבודה. הם יכולים לעבוד בכל שעה משעות היממה והם יכולים להחליט כמה עבודה הם רוצים שתהיה להם. אין ספק שהם עצמאיים במלוא מובן המילה וסוג עבודה כזה הוא הגשמת חלום עבור רבים. אם גם אתם רוצים לעסוק בתקשורת חזותית – גרפיקה, אתם צריכים ללמוד את התחום.

קורסים און ליין במכללת סולו

יש לא מטע דרכים ללמוד תקשורת חזותית, ואם אתם רוצים לדעת על תקשורת חזותית דרישות, אתם צריכים לפנות למכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד און ליין באמצעות האינטרנט. זו השיטה הטובה ביותר והיעילה ביותר, זו השיטה הנוחה ביותר והזולה ביותר אם לוקחים את כל המרכיבים של לימודים בבית או מחוצה לו.

ומה עוד? במכללת סולו תוכלו להכין תיק עבודות עם המורה שלכם דרך שיטת לימודים קורסים אונליין אחד על אחד, תיק מרשים אותו תוכלו להציג למי שתרצו. מעבר לכך, תקבלו תעודה וגם תקבלו סיוע בהשמה לעבודה, או הכוונה במידה ואתם רוצים להתחיל כעצמאיים מיד לאחר הלימודים.

צרו קשר עוד היום וקבלו מידע נוסף על הקורסים השונים!

2019-09-13T16:03:56+03:00