תקשורת חזותית שכר

תקשורת חזותית שכר

כולנו רוצים להתפרנס בכבוד ואם אפשר יותר מזה, אז למה לא. אז מה הבעיה? שלא כולנו נולדנו כאשר אנו יודעים באיזה מקצוע כדאי לנו לעסוק ומקצועות שאנו יודעים בוודאות שמרוויחים בהם הרבה, לא תמיד נמצאים בסל האפשרויות שלנו. אז איך יודעים במה לעסוק? אילו מקצועות קיימים כיום בשוק העבודה שמהם ניתן ליצור הכנסה יפה ואיך מקצוע תקשורת חזותית קשור לכל זה? על כל אלו נדבר בכתבה הבאה.

איך נדע לבחור מקצוע רווחי כמו עיצוב גרפי / תקשורת חזותית?

כדי לדעת מהו מקצוע רווחי יש לבחון מספר פרמטרים חשובים. הפרמטר הראשון הוא פשוט, כנסו לאתר המשכורות ובדקו כמה מרוויחים בממוצע במקצוע. הפרמטר השני, האם למקצוע יש שוק? כלומר, האם למקצוע הזה יש עתיד קיומי גם בשנים הבאות. בעניין זה נאמר כי כל העולם הדיגיטלי כיום נחשב לאפיק התפתחות ללא הפסקה שיש בו שכר גבוה ואף גבוה מאוד. הפרמטר השלישי קשור באהבה שלנו למקצוע  מקצוע שלא נאהב, לא נצליח לייצר בו הכנסה גבוהה לאורך זמן. והפרמטר הרביעי והאחרון, כנסו למודעות דרושים ובדקו כמה קל למצוא כאלו בתחום. לאחר שתבדקו את ארבעת הפרמטרים הללו, תוכלו לדעת האם מקצוע הוא רווחי או לא.

מהי תקשורת חזותית והאם זהו מקצוע שיש בו שכר גבוה?

תקשורת חזותית היא למעשה סוג של שפה שבה מדברים באמצעות גרפיקה ממוחשבת. תקשורת אינטרקטיבית זו עובדת על התת מודע ולמעשה מעבירה מסרים הגורמים לנו לרצות לקרוא את מה שכתוב בגרפיקה, לרצות לקנות מוצר או שירות שזו הגרפיקה שלהם.

תקשורת חזותית כיום ב2021 נחשבת לאחד המקצועות היותר מבוקשים כי יש בה המון יתרונות שלא קיימים במקצועות אחרים. היא לא משעממת ונחשבת למקצוע מגניב. היא פועלת בעולמות הדיגיטליים ולכן מאפשרת המשכיות למקצוע גם עוד שנים רבות עם אופציות להתרחבות בהתאם להתפתחות הדיגיטלית טכנולוגית. יש בה היצע עבודות גבוה מאוד כי למעשה כיום כל עסק זקוק למעצב גרפי ומעצב אתרים שיבצע עבורם מיתוג ויקים אתר אינטרנט ולבסוף, למקצוע שכר גבוה גם כי הוא חלק ממקצועות ההייטק וגם כי הוא מבוקש מאוד בשוק במיוחד לקראת 2022. אנשים במקצוע זה יכולים להיות שכירים או עצמאיים ולהרוויח סכומים יפים ואף גבוהים מאוד. למעשה יש במקצוע את כל הפרמטרים החשובים לבחירת מקצוע רווחי כיום.

כמה באמת מרוויחים בתור בוגר קורס תקשורת חזותית – בניית אתרים ואפליקציות לקראת 2022?

זו שאלת השאלות ואנו רוצים לדעת בשורה התחתונה כמה מרוויחים במקצוע זה. את התשובה לשאלה זו אנו חייבים לחלק לשניים כי מקצוע זה מאפשר לכם להיות גם עצמאיים, שכירים או שניהם. ובכל אחד מהם השכר הוא שונה.

אם בחרתם להיות שכירים ולעבוד כמעצבים גרפיים במשרד פרסום או בית דפוס, הרי שהמשכורת הצפויה לכם נטו כבר בהתחלה היא בטווח של 9000 – 10,000 שקלים. אם בחרתם להיות שכירים בהייטק, להקים אתרי אינטרנט ואפליקציות, הרי שהמשכורת ההתחלתית הצפויה לכם היא 17,000. חשוב לדעת שמשכורות אלו כמובן עולות עם הזמן בכל פעם שתשפרו את מקום עבודתכם או תרכשו ותק וניסיון נוסף.

הצד השני של המתרס הוא העצמאיים. מי שעצמאי בתחום זה יכול לומר לעצמו כי השמיים הם הגבול. מי שלמד תקשורת חזותית ובוחר להיות עצמאי, יכול להציע מעטפת שירותים מכובדת ולקחת סכומים גבוהים מאוד על כל פרויקט.

איך להחליט האם להיות עצמאי או שכיר לאחר סיום לימודי תקשורת חזותית לקראת 2022?

כשתסיימו את הלימודים במסלול תקשורת חזותית להייטק, תעמוד בפניכם ההחלטה האם להיות שכירים או עצמאיים או שניהם או להתחיל כשכירים ואז לעבור להיות עצמאיים. אלו בהחלט התלבטויות שיש לחשוב עליהם ועל מה מתאים לכם יותר.

מי שיבחר כבר בהתחלה להיות עצמאי הוא בדרך כלל אדם שראה את עצמו עצמאי מלכתחילה. אם אתם לא נכללים בקטגוריה זו, אנו ממליצים לכם תחילה להתנסות בתחום כשכירים. המטרה היא להכיר את עצמכם בתוך המסגרת הזו. אם ראיתם שבתוך המסגרת אתם יכולים לתת יותר והייתם רוצים לתת שירותים יותר רחבים, כדאי לכם לחשוב על עצמאות. אם אתם רואים את הגבול המנהלי כדבר שעוצר את היצירתיות שלכם ומקצץ לכם את התשוקה לתחום, גם במקרה זה כדאי לכם לחשוב על עצמאות.

קווים לדמותו של המעצב הגרפי העצמאי ב2022

מיהו המעצב הגרפי העצמאי לקראת 2022? מהן תכונות האופי שלו ואיך מתנהל היום שלו? המעצב הגרפי העצמאי הוא אדם שאין לו בעיה לנהל את עצמו ואת הזמן של עצמו. הוא יודע לבצע תכנון מדויק של היום שלו, להספיק את המטלות שלו, לשווק את העסק שלו ולהתעסק בכל הקשור לכספים. הוא מרגיש נוח במקומות בהם ההחלטות פתוחות בפניו ואינן מוגבלות על ידי מנהלים. מעצב גרפי עצמאי יפתח את הבוקר בשעה שיחליט ויסדר את יומו כך שיספיק לבצע מספר עבודות עד סוף היום. להיות עצמאי בתחום מלא ביתרונות כאשר זה מתאים לאופי של האדם. כאשר זה לא כך, היתרונות הופכים לכישלונות והעסק עלול להתפורר. אנו ממליצים לכם לאבחן את עצמכם היטב ורק לאחר מן להחליט על דרך הפעולה.

איפה מוצאים עבודות בתחום כשכירים בתקשורת חזותית?

אם האפיק של שכירים מעניין אתכם יותר, אתם ודאי רוצים לדעת היכן למצוא עבודה בתחום. בכל תחום שבו מחפשים עבודה יש לעבוד זמן מה בחיפוש המשרה האולטימטיבית. זכרו, אתם מחפשים עבודה בתחום שבה עוסקים בתת התחום שמעניין אתכם וגם עבודה שיש בה שכר גבוה. זהו תהליך לפעמים ארוך הכולל ראיונות ובדיקת תיק עבודות. המטרה שלכם היא למצוא את המקום שבו תמצאו מספיק משרות דרושים בתקשורת חזותית או עיצוב גרפי.

אנו במכללת סולו מציעים לכל הסטודנטים שלנו להצטרף לקבוצת הדרושים של מכללת סולו בפיסבוק. בקבוצה שלנו מתפרסמות עשרות משרות מגוונות בתחום מידי יום ותוכלו לשלוח אליהן תיק עבודות.

מה זה תיק עבודות ודוגמאות לתקשורת חזותית ב2022?

לא כולם יודעים, במיוחד אם לא מכירים את התחום כמו שצריך, הקבלה לעבודה בתחום היא תמיד באמצעות תיק עבודות. תיק עבודות הוא למעשה הפנים של המעצב הגרפי ומעצב האתרים. בעזרת התיק מעסיקים וגם לקוחות יכולים לראות את איכות העבודה וגם את החשיבה העיצובית שעומדת מאחורי. תיק העבודות הוא הדבר החשוב ביותר אחרי הכישרון שלכם בתחום. בהמון קורסים לא מכינים תיק עבודות והסטודנטים צריכים להבין מה זה לאחר הקורס ולספק אותו למעסיקים. אנו במכללת סולו מבצעים במהלך הלימודים תרגולים ועבודות ברמת תיק עבודות ואתם כסטודנטים יכולים בעזרתם להתחיל לעצב את תיק העבודות שלכם. בצורה זו תהיה לכם האפשרות לחפש עבודה בתחום לקראת סוף הלימודים וזה מה שיביא את ההצלחה שלכם ודריסת הרגל הראשונה.

לסיכום, אם אתם מחפשים מקום ללמוד בו תקשורת חזותית ולהתחיל לעסוק במקצוע ייחודי זה המאפשר שכר גבוה והמון עניין, לנו במכללת סולו יש מסלול ייחודי בתחום, אחד על אחד אונליין מהבית. כחלק מהקורס תלמדו עיצוב גרפי בעזרת פוטושופ, אינדיזיין ואילוסטרייטור שהן תוכנות העיצוב המובילות כיום. תלמדו בניית אתרים בוורדפרס שהיא התוכנה הטובה ביותר כיום לבניית אתרים, תלמדו את תוסף האלמנטור שיאפשר לכם לבנות ולעצב אתרים בקלות ומהירות וגם תוכנה לבניית אפליקציות בתוכנת XD  שזה הדבר החזק ביותר כיום בשוק הדיגיטלי. אז יאללה, למה אתם מחכים, התקשרו אלינו.