תקשורת חזותית בתי ספר

תקשורת חזותית בתי ספר

אנשים רבים לפני לימודים מתחבטים בשאלה היכן ללמוד, אך האם זה חשוב לכל המקצועות או שמדובר רק על סמל סטאטוס? אם נסתכל על מקצוע תקשורת חזותית שהוא מקצוע העוסק בעיצוב גרפיקה בכל מיני צורות. האם לשם של הבית ספר יש השפעה על הקבלה לעבודה בתחום זה? התשובה לשאלה זו היא לא! מה שקובע באמת האם מועמד מתאים, הוא כמובן הכישרון שהוא מפגין בתחום. ראייה לכך הוא תחום ההייטק שמקבל לשורותיו אנשים שלא למדו בחייהם או שלמדו לימודי תעודה במשך מספר חודשים. הסיבה לקבלה שלהם היא שהם למעשה חיפשו אדם שיכול לתת להם בדיוק את מה שהם צריכים והאדם נבחר בשל כישוריו. אדם שמוכשר בנישה המסוימת שגם ללא לימודים או לימודי תעודה יכול לעסוק בתחום ולהיות מצוין בו.

מה צריך כדי להתקבל לעבודה בתקשורת חזותית?

אם אתם מעוניינים ללמוד תקשורת חזותית ולעסוק בתחום הכולל למידת עיצוב גרפי ובמקביל ללמוד את קורס בניית אתרים שכולל הכנת אפליקציות, מומלץ שתמצאו בית ספר שמלמד את התחום באופן מקצועי, איכותי ויסודי. ברגע שכיסיתם את שלושת אלו, כעת עבודת התרגול היא כבר שלכם. עליכם לתרגל עד שתגיעו לרמה גבוהה בתחום. לכן, אחד הדברים החשובים בחיפוש בית ספר לתקשורת חזותית הוא שתהיה לו כמות איכותית וגדולה של תרגולים שיביאו אתכם לרמת יישום גבוהה. כמו כן, חשוב שהתרגול יהיה מותאם למה ששוק העבודה דורש. תקשורת חזותית זהו תחום שכל הזמן מתחדש ולכן קיימת חשיבות לכך שבית הספר יהיה מעודכן במה שקורה בשוק העבודה בתחום.

מה לומדים בתקשורת חזותית כיום?

בלימודי תואר ראשון לתקשורת חזותית לומדים המון מבואות מתחומי האומנות והתקשורת ורק בשנים היותר מתקדמות לומדים את החלק היישומי. לימודי תואר ראשון בתחום אורכים ארבע שנים. כיום קיימות גם תכניות ללימודי תעודה בתחום המתפרשים על מספר חודשים עד שנה. בלימודים אלו לומדים רק את החלק המעשי ועוד מספר תורות חשובות כמו תורת הצבעים והפונט שבאים לידי ביטוי בחשיבה העיצובית.

כחלק מהתוכנית של מכללת סולו תלמדו שלושה תחומים עיקריים:

  1. עיצוב גרפי  הבסיס לתקשורת חזותית. כחלק מהעיצוב גרפי תלמדו פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין שהם כלי העבודה של המעצב הגרפי ובהם תשתמשו גם עבור בניית אתרים ואפליקציות.
  2. בניית אתרים  כחלק מהתכנית תלמדו בנית אתרים בוורדפרס ובעזרת התוסף אלמנטור שיעזור לכם לבצע עבודה קלילה, פשוטה וזורמת.
  3. בניית אפליקציות  שהן הדבר החם כיום וכל עסק זקוק להן.

שלושת התחומים הללו מהווים כיום שירותים שכל עסק צריך ולכן התכנית המקיפה שלנו תעזור לכם לעבוד במקצוע שיש בו ים של עבודה והוא מאוד מבוקש ולא מפסיק להתפתח.

למה לימודי תעודה בתחום?

אם יוצא לכם לשאול את עצמכם את השאלה, למה ללמוד ארבע שנים שמתוכם רק שנתיים הן יישומיות באמת, כנראה שעניתם לעצמכם את התשובה. התעודה עצמה לא משנה האם תתקבלו לעבודה או לא. מה שמשנה זה תיק העבודות שתביאו אתכם. תיק העבודות הוא התיק שיבקשו מכם המעסיקים והלקוחות. דרך תיק העבודות הם יכולים לבחון האם אתם מתאימים להם או לא ולראות את החשיבה העיצובית שלכם. הם לא יבקשו קורות חיים וגם לא ישאלו היכן למדתם. יעניין אותם רק החלק היישומי ואת זה לומדים בלימודי תעודה ביג טיים.

למה מכללת סולו?

למכללה שלנו המון יתרונות עבור הסטודנטים. כאשר לומדים קורס תקשורת חזותית מהבית, למעשה אתם מאפשרים לעצמכם דרך נעימה ואיכותית של למידה בנוחות שלכם. אתם למעשה חוסכים לכם את זמן ההתארגנות, יכולים לשבת בנוחות שלכם ובמקום אשר מתאים לכם בבית וללמוד בנעימים. יש לכך יתרונות מוכחים נוספים, אתם למעשה לא צריכים לצאת, להשקיע כסף בדלק, לעמוד בפקקים, למצוא חניה. אתם חוסכים זמן יקר ומבוזבז ולומדים בזמן שנוח לכם. אתם לא צריכים לוותר על ימי עבודה לצורך לימודים אלו, למעשה אתם יכולים ללמוד לאחר שעות העבודה או לפני שעות העבודה. כמו שאתם מבינים יש כאן מנעד אפשרויות גמיש מאוד עבורכם בלמידה אונליין מהבית.

איך מתנהל שיעור במכללת סולו?

במכללת סולו למעשה לומדים בעזרת תוכנת שיתוף מסך אשר מאפשרת למורה לראות את מסך המחשב שלכם וגם שליטה על העכבר שלכם. תוכנת השיתוף גם מאפשרת לשמוע את המורה ולדבר איתו. במצב זה למעשה אתם מרגישים בדיוק כמו שהייתם עושים שיעור פרטי באותו החדר. מעבר לתוכנת השיתוף, יותקנו על המחשב שלכם שלוש תוכנות עיצוב גרפי של חברת אדובי אשר עליהן תרחיבו את הלמידה במהלך הקורס. בכל שבוע תיפגשו עם המורה לשעה וחצי של למידה איכותית. המורה יסביר חומר מסוים ולאחר מכן אתם תתרגלו יחד ותקבלו שיעורי בית.

כמה זמן אלמד בקורס במכללת סולו?

הזמן האידיאלי ללמידה נכונה, איכותית ומקצועית של עיצוב גרפי הוא עשרה חודשים בהם הסטודנטים ילמדו נושאים רבים הקשורים בעיצוב במדיות השונות, תורת הצבעים, עיצוב לוגו, עיצוב עסקי – שיווקי, עיצוב כרזות ופרסומות בהרחבה לפיתוח היצירתיות לטרנדים החדשים ל2022. כמו כן תלמדו היטב איך לבנות אתרי אינטרנט איכותיים ומעוצבים עבור עסקים.

מה תקבלו מאיתנו בסיום הלימודים?

בתום הלימודים תקבלו תעודת מעצב גרפי ותיק עבודות עשיר ומגוון שעבדתם עליו לאורך כל הקורס. תיק העבודות הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם העבודה. מעסיקים ירצו לראות את העיצובים שלכם ואת דרך המחשבה שלכם. זו למעשה הדרך היחידה להבין את צורת החשיבה שלכם כמעצבים גרפיים.

איפה מוצאים עבודה בתחום?

אצלנו במכללת סולו מציעים לסטודנטים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו. קבוצה שבה מתפרסמות בכל יום עשרות משרות בתחום. למצוא משרות זה לא תמיד פשוט ולכן הקבוצה חוסכת לכם חמישים אחוזים מהדרך. במקום שתתחילו לחפש, כל שעליכם לעשות הוא לשלוח את תיק העבודות שלכם ולחכות. תוכלו לשלוח את תיק העבודות שלכם בכל יום למשרות השונות.

האם יש ביקוש גבוה למעצבים גרפיים בתעשיית ההייטק?

בהחלט! אין כיום מוצר שלא עובר את התהליך של העיצוב שלו. מוצרים שלא עברו את התהליך הזה, הם מוצרים אשר לא בטוח שלקוחות יקנו. הלקוח של היום מחפש נוחות. בנוסף, אין כיום עסק ללא אתר אינטרנט. עסקים ללא אתר אינטרנט במוקדם או במאוחר מבינים שכיום זו דרך השיווק הנכונה ביותר עבור העסק. לכן למעצבים הגרפיים בהייטק יש ביקוש אדיר. ולא רק בהייטק הביקוש הוא גדול, למעשה בכל תחומי הגרפיקה יש עבודה רבה למעצבים גרפיים. תקשורת חזותית הוא אחד התחומים היותר מבוקשים שמתקדם ללא היכר יחד עם הטכנולוגיה. מעבר לכך, מנעד אפשרויות התעסוקה שלכם הוא רחב מאוד וניתן להיות שכיר, עצמאי או שניהם יחד. כמעצבים שלמדו תקשורת חזותית יש לכם המון אפשרויות בחירה במקצוע.

לסיכום, אם תקשורת חזותית מעניינת אתכם ותמיד רציתם ללמוד את התחום, זה הזמן להגיע אלינו למכללת סולו, או יותר נכון, להתקשר כי הכל אצלנו אונליין. כנסו לאתר שלנו, התרשמו מהסרטונים בתחום, התרשמו מהמלצות הסטודנטים וגם משיעורי הדוגמה ולאחר מכן צרו עמנו קשר או השאירו פרטים. יועץ הלימודים שלנו ייתן לכם את כל הפרטים הרלוונטיים בשיחה אחת ולמעשה תוכלו להתחיל ללמוד כבר בשבוע שלאחר מכן. אל תחכו, לימדו היום מקצוע סופר מבוקש.