תקשורת חזותית לימוד עצמי

תקשורת חזותית לימוד עצמי – תחום התקשורת החזותית וההתפתחות בשנים האחרונות.

תוכן עניינים הצג

אם אתם מחפשים ללמוד עיצוב גרפי ובניית אתרים או להשתלב בעולם ההייטק אין ספק שאתם במקום הנכון. בכתבה הבאה הכנו במיוחד בשבילכם הסברים מעמיקים מה זה עיצוב גרפי וכיצד היום אפשר על ידי ידיעת התוכנות הנכונות + השפה המקצועית לקדם קריירה המקצועית.

מה זה מעצב גרפי?

מעצבים גרפיים אחראים על כל עולם המיתוג והשיווק כדי ליצור עיצובים ופריסות ולדאוג למותג להיות בכל מקום בצורה מקצועית ומושך תשומת לב. המטרה של מותגים בכל מקום דיגיטלי או מודפס לדאוג לקהל היעד לקבל את המסר החברתי והשיווקי אותו הם רוצים לעבור ולהעביר. מטרת המעצבים גרפיים לדאוג לעיצובים סטטיים ומושכים מבחינה חזותית או לסירוגין לעצב ממשק משתמש. הכנו בכתבה במיוחד בשבילכם שיעורי הסבר מדהימים מה זה תקשורת חזותית וכיצד אפשר לעצב גרפיקה על ידי שימוש בתוכנות למערכות בניית אתרי אינטרנט בשילוב של תוכנות עיצוב גרפי דהיינו מסלול תקשורת חזותית.

לימודי תקשורת חזותית.

לימודי תקשורת חזותית כוללים את כל ההבנה המקצועית כגון איך לעצב אפליקציה עם חוויית משתמש UIUX ובמקביל להבין את כל השפה הויזואלית שעולם מעצבים גרפיים צריכים לשלוט שכוללים טיפוגרפיה וקומפוזיציה איך למקסם את הפשטות של המוצר על ידי יצירת חווית ראייה מקצועית לקהל היעד.
כדי להיות מעצב חווית משתמש עליכם ללמוד תחילה את מסלול מעצבים גרפיים מתחילים ורק לאחר מכן מערכות של בניית אתרים שכוללות את כל הראייה המקצועית של מה זה חוויית משתמש איך לעצב אפליקציה בצורה נכונה.

מעצבי משתמש אחראים על הצורה שהאפליקציה נראית

מעצבי משתמש אחראים על הצורה שהאפליקציה נראית והם צריכים לדאוג לחוויה נכונה תוך מתן דגש לכל החוקים אותם הם למדו במסלול מעצבים גרפיים, בחוויית המשתמש צריך לדאוג שהגולש מרגיש בצורה נוחה והוא מקבל את כל המידע שהוא צריך בצורה הכי מהירה. כתוצאה מהשינויים שנעשו ב2021 גוגל נותנת דגש יותר רחב היום לעסקים ולאתר האינטרנט בעידן הטכנולוגי של היום שיש להם חוויית משתמש נכונה.

97 אחוז מהישראלים נמצאים בגוגל

אם אפליקציה לא נוחה או אתר האינטרנט לא מזמין בצורה מקצועית אין ספק שהאתר האינטרנט לא יהיה במקומות הגבוהים. גוגל נחשב למנוע החיפוש ש 97 אחוז מהישראלים נמצאים בו מדי יום שואלים שאלות ולכן גוגל רוצה להמשיך להיות רלוונטי לגולשים שלו ולתת להם את התוצאות הכי טובות שיכולות להיות ולכן המעצבים הגרפיים צריכים להשתמש במוצרי גרפיקה המעודכנים ביותר בעידן הטכנולוגי ובמקביל ללמוד את כל השפה המקצועית שתעביר את המסר המשכנע בצורה הנכונה.

מעצבי אתרי אינטרנט דואגים ללמוד בצורה מעמיקה

מעצבי אתרי אינטרנט דואגים ללמוד בצורה מעמיקה מי הוא קהל המטרה של אותו מותג ולכן הם צריכים לעבוד קשה על כל שינוי שהם מחליטים. אתם צריכים להתאים את כל צרכי הלקוח בעיצובים בתוכנות אדובי ומערכות לבניית אתרים שהם וורדפרס ותוכנת אלמנטור ובמקביל לעבוד על תוכנת XD הנחשבת לתוכנה מספר אחד ליצירת אפליקציות. המטרה של מעצבים גרפיים זה לדעת להשתמש ביצירתיות ולתפוס את האסתטיקה כי מקום ראשון כדי להציג אותה זה למקד אותה כדי לגרום לקהל היעד לחשוב שהם מותג רציני ואמין.

מה זה חוויית משתמש לא טובה?

חווית משתמש לא טובה מתחילה קודם כל באתר אינטרנט שהוא לא מהיר ולוקח לו הרבה זמן עד שהוא עולה בטלפונים החכמים או במחשב של המשתמש. במידה ואתר אינטרנט קל ומהיר אנשים יעזבו את האתר וילכו לגוגל ויחפשו אתר שהרלוונטי וכתוצאה מכך גוגל יודע אם אתר הוא רלוונטי או לא רלוונטי לפי הזמן שהגולשים נמצאים בו. אתר עם חווית משתמש לא נכונה לא מעביר את המידע הנחוץ לגולש אותו הוא ביקש מגוגל.

כל האתרים היום נמצאים דרך האפליקציה של גוגל וגוגל יודע בדיוק מה קורה ומתרחש בכל אתר ואפליקציה ולכן חווית משתמש לקויה מעבירה בסופו של דבר אתרים לא נוחים לגולשים למקומות אחרונים בעמוד גוגל או לסירוגין בעמודים שבע או שמונה וכתוצאה מכך עסקים מפסידים כסף.

מחקר בבדיקת מיהו קהל היעד

מחקר בבדיקת מיהו קהל היעד של אותו מותג שהם בעצם המשתמשים של אותו אתר אינטרנט הוא חלק גדול מאוד מתהליך בניית אתר אינטרנט ועיצוב אפליקציות. האינטואיציה של המעצב הגרפי אמורה לקבוע בכל סגנון תהליך העיצוב מה היא המשמעות העיצובית כדי לאמת את הסגנון בצורה אינטואיטיבית נכונה. בסופו של דבר אף אחד לא יודע מה קורה באתר אינטרנט ובעלי אתרים על ידי סטטיסטיקות שמקבלים ממנוע חיפוש גוגל יודעים להחליט איזה אתר הוא פופולרי ואיזה דף הוא פחות פופולארי. בבניית תהליך חוויית משתמש הסטודנטים לומדים איך לעבוד על מערכת ההפעלה וורדפרס המחשב את המערכת הידידותית ביותר שמתאימה את עצמה למסכים של הגולשים.

הנושאים המרכזיים בלימודי עיצוב אתרים ואפליקציות

אחד הנושאים המרכזיים בלימודי עיצוב אתרים ואפליקציות לדעת איך להשתמש בצבעים או כל סגנון של טיפוגרפיה הנלמדים במסלול לימודי עיצוב גרפי ראשון. אי אפשר ללמוד ישירות איך לעצב אתר אינטרנט ולבנות אפליקציה אם אין למעצב דיגיטל את כל הניסיון אותו הוא רכש במסלול קורסים למעצבים גרפיים מתחילים. האחריות היא מאוד גדולה למעצבי אתרים כי הם אלה שקובעים בסופו של דבר איך המותג הולך להיראות. גולשים לפני שהם נחשפים למוצרים הם רואים את האתר אינטרנט ושם הם קובעים תוך שניות בודדות אם האתר והמידע אמין או לא.

מערכת ההפעלה וורדפרס.

מערכת ההפעלה וורדפרס נחשבת לאחת המערכות הידידותיות ביותר שמנוע חיפוש גוגל מעריץ. מערכת הפעלה וורדפרס מאפשרת למקדם ובונה אתר האינטרנט לכוונן את כל סגנון העיצוב ולהשתמש בגרפיקה שנעשתה בתוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין במסלול קורס עיצוב גרפי למתחילים. באמצעות מערכת וורדפרס אפשר לפתוח דפי אינטרנט רבים ולהכניס תוכן דיגיטלי אשר ישמש גולשים ברגע שהם נכנסים למנוע חיפוש גוגל ושואלים שאלות. סידור האלמנטים והגישה למשתמש בתוך אתר האינטרנט מקבלת משקל מאוד חשוב כי כך נוצרת חווית המשתמש.

מערכת ההפעלה אלמנטור.

מערכת ההפעלה אלמנטור מערכת שתנחת במערכת ההפעלה וורדפרס. במערכת אלמנטור אפשר לקבוע את כל מקום או תפריטים והצד הויזואלי שמקבל תבנית מאוד חשוב. לתוכנת אלמנטור יש כלים מקצועיים לפתח גלריות לשפה העיצובית חשוב ולכן משתמשים בשילוב וורדפרס אלמנטור כדי ליצור את כל האפליקציות ואתר האינטרנט. המטרה של המעצב הגרפי ליצור סידור כולל מול שימוש בתפריטים נכונים תוך מתן דגש לכל הצבעוניות של עיצוב ממשק המשתמש.

בניית אפליקציות.

אחד התחומים החדשים שחברת אדובי הכניסה בשנים האחרונות לתחום למידת מסלולי עיצוב גרפי זה תוכנת XD. אם עד לא מזמן אך ורק חברות הייטק היו בונות אתר אינטרנט או לסירוגין אפליקציות אינטרנטיות היום מעצבים גרפיים עקב השינוי המסיבי שחברת אדובי יצרה הם אלה שמעצבים אפליקציות ומשחקים לעיצוב שונים. כדי לעבוד על האפליקציה הסטודנטים מורידים את תוכנת XD מחברת אדובי ומשתמשים בתוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין כדי להכניס רכיבים גרפיים לתוך האפליקציה. העבודה המשותפת עם המפתח ממשקים בגלל שבסיום אפליקציה המעצב הגרפי צריך להעביר את כל האפליקציה שהוא בנה בתוכנת XD לקידוד נוסף כדי להתאים את מערכת הפעלה תוך שימוש בשם משתמש UIUX לחברת גוגל ואפל כדי שיהיה אפשר להוריד אותם לחנויות אונליין של גוגל ואפל.

נושא הלימוד XD וחוויית משתמש UI UX

תוכנת אילוסטרייטור נחשבת לאחת התוכנות המרכזיות בבניית אפליקציות היות והיא תוכנה וקטורית שמסתנכרנת נהדר עם תוכנת XD. תוכלו להפגין את כל היצירתיות והשימושיות בתוכנת אילוסטרייטור ולאחר מכן להכניס את זה לתוכנת XD כפרט משלים למשך העבודה הגרפית. תוכנות אלה הם תוכנות דומות מאוד ושניהם נעשו על ידי חברת אדובי העולמית. המטרה של תוכנת XD זה לעצב גרפיקה במסכים מאוד נמוכים מה שעולם האפליקציות צריך.

עיצוב האתרים עבר שינויים קיצוניים

עיצוב האתרים עבר שינויים קיצוניים בשנים האחרונות והיום מעצבים גרפיים מבוקשים יותר בחברות הייטק כי מפתח תוכנה או מקודד ממשקים שמוצרים של חברות הייטק מפתחות לא למדו במסלול לימודי תואר ראשון ותואר שני איך לפתח את השפה הויזואלית ולכן צריכים את המעצב הגרפי שייתן את כל השפה הדיגיטלית בצורה מקצועית.

מה לומדים בעיצוב גרפי.

בלימודי עיצוב גרפי לומדים הסטודנטים איך לקדם את השפה הויזואלית ביצירת טיפוגרפיות והראייה המקצועית של מהו מסר שכנועים. הסטודנטים לומדים לעבוד עם תוכנת פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין תוכנות מרכזיות ביותר ליצירת תיק סימולציות מקצועי לקבלה לעבודה. הדגש בלימודים הוא לא רק לימוד התוכנות הגרפיות אלא להבין איך להעביר מסרים חברתיים ומחיר מתאים בצורה הכי נכונה שיכולה להיות על ידי יצירת שפה ויזואלית מקצועית. לשפה החוקתית בעיצוב גרפי יש מאות כלים שסטודנטים לומדים כדי לגרום למותג להראות בצורות שונות. כמובן נלמדים שיתוף הפעולה עם חברות הייטק שמשתמשים ומעצבים גרפיים בצורה שוטפת.

שיתוף הפעולה עם חברות הייטק בעולם הדיגיטלי.

מקומות עבודה חדשים יצרו ביקוש מסיבי למעצבים גרפיים. חברות הייטק משתמשות במעצבים גרפיים באופן שוטף בשנים האחרונות כי הם אלה שנותנים את כל היצירתיות למוצרים שחברות הייטק מפתחות לעולם כולו. כל חברת הייטק כדי לעמוד בתחרות העולמית צריך מעצב הדיגיטל שיתן את כל השפה העיצובית לתוכנה או כל מוצר שחברות הייטק מפתחות לעולם. לכן שיתוף הפעולה עם מתכנת או מפתח מוצרים וכתוצאה מכך הביקוש בתחום זה הוא גבוה מאוד.

כמה עולה להשתמש בתוכנות של חברת אדובי?

כדי להשתמש בתוכנות של חברת אדובי הסטודנטים משלמים 70 שח בחודש במחיר מוזל. לאחר שנה סטודנטים צריכים לשלם 100 שח בחודש כדי להמשיך ולעבוד עם התוכנות של חברת אדובי. כל יום כל המעצבים הגרפיים בעולם משתמשים בחברת אדובי החברה הבלעדית ביותר שמאפשרת פתרונות דיגיטליים לעיצוב אתר האינטרנט וגרפיקות. חברת אדובי מאפשרת לסטודנטים ולמעצבים להוריד מאגר תמונות שלמות ופונטים כדי להשתמש חינם בכל סגנון הצבעוניות בעיצוב גרפי.

איך בית הספר מלמד דרך האינטרנט את מקצועות התקשורת החזותית ועיצוב גרפי?

בית ספר מעל 15 שנה מלמד תקשורת חזותית ועיצוב גרפי אינטראקטיבי דרך לימודים אונליין אחד על אחד. כולנו ראינו מה קרה בתקופת הקורונה שמכללות רבות ובתי-ספר החלו ללמד דרך הזום כדי להמשיך להיות רלוונטיים. אנו מלמדים בשיטה פרטנית ואישית כדרך המקצועית ביותר להבטיח למעצב הגרפי המתחיל לתיק עבודות מקצועי. במהלך השיעור המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהזיז לו את העכבר תוך הסברים איך לעצב גרפיקה או אתר אינטרנט תוך שימוש בפקודות הרבות של התוכנות הגרפיות.

איך מתנהל שיעור אונליין בעיצוב גרפי?

שיעור עיצוב גרפי באינטרנט מתקיים תוך שיתוף מסכים במהלך השיעור המורה מסביר לסטודנט איך לעצב אפליקציה תוך מתן דגש בכל החוקים הרבים שכוללים צבעוניות וטיפוגרפיות. אם יש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל המהלכים עד שהסטודנט יבין את התוכן המקצועי. המטרה היא להקפיד על כל הכלים המקצועיים כדי לגרום לתיק עבודות להיות מזמין ואינטואיטיבי לצפייה.

למה תיק עבודות הוא כל כך חשוב?

קיום תיק עבודות נחשב לאחד הדברים החשובים ביותר שאיתו מעצבים גרפיים צריכים להתמודד לאחר סיום הקורסים. כל חברה שתרצה לעבוד איתכם הדבר הראשון שתבקש זה אך ורק תיק עבודות כדי לראות אם אתם באמת יודעים לעצב בצורה אסתטית ונכונה. כבר בתקופת הלימודים המורים יתנו לכם את כל הכלים המקצועיים כדי לראות שאתם באמת יודעים על מה אתם מדברים. כל מי שיבחר לעבוד איתך הדבר הראשון שהוא יבקש זה לראות תיק עבודות כדי להבין אם אתם באמת מבינים איך עולם המסחר עובד ואיך לתת את הדגש הנכון ביותר למותג. המטרה בתיק העבודות זה ליצור את כל השיח הויזואלי בין המותגים וחברות היי-טק ולכל המשתמשים.

הצמיחה בלימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית אונליין.

בית הספר מאמין בלימוד פרטני ואישי כדבר החשוב ביותר שיכול להכניס מעצבים גרפיים לשוק העבודה וכתוצאה מכך לאחר השיעור הפרטני פעם בשבוע אחד על אחד הסטודנט יכול ליצור קשר עם המורה כדי לקבל מענה על כל סגנון קונספטואלי שצריך. המטרה בלימודים לתת לסטודנטים את ההרגשה שהוא לא נמצא לבד ולתת טיפים מקצועיים לתיק עבודות נכון. צמיחה אישית במקצוע היא לרוב מתרחשת עם שיעורי בית ועבודות וגם לאחר הלימודים המורה הפרטי שלך ילווה אותך בקבוצת הפייסבוק של בית הספר להשתלבות במקומות עבודה.

איך בית הספר יכול לעזור לך למצוא את מקום העבודה הראשון שלך כבר בתקופת הלימודים?

לבית הספר יש קבוצה מדהימה עם מעל 20,000 חברות הייטק ומשרדי פרסום למותגים ושיווק שמחפשים אתכם המעצבים הגרפיים המתחילים לתת מענה מקצועי. כבר בתקופת הלימודים המורים הפרטיים שלכם יחברו אתכם לקבוצה הזו כדי להראות לכם איך ליצור קשרים תעסוקתיים עם לקוחות וחברות היי-טק יחדיו. המטרה של הקבוצה היא לתת במה למעצבים גרפיים מתחילים ללא ניסיון כדי לגרום להם להשתלב בצורה מהירה.

איך אני ללא ניסיון יכול להתחיל לעבוד בצורה מהירה?

הביקוש בעולם העיצוב הגרפי הוא גדול מאוד כתוצאה מכך עולם ההדפסה ממשיך לקחת מעצבים גרפיים כבר בסיום הלימודים. אם בעבר האופציה היחידה של מעצבים גרפיים הייתה אך ורק לעבוד בחברות הדפסה וההוצאות לאור היום המצב הוא שונה ומרבית המעצבים הגרפיים מעדיפים לעבוד בחברות הייטק שם יש יותר אפשרויות קידום וכמובן השכר הרבה יותר גבוה וכתוצאה מכך חברות הייטק דווקא מעדיפות לתת במה תעסוקתית למעצבים גרפיים ללא ניסיון כי הם מגיעים עם רוח עיצובית חדשה ובסופו של דבר מאמינים אך ורק בחדשנות. מרבית הבוגרים בתחום עולם העיצוב הגרפי בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית לתת שירותי פרילאנס ומיתוג לעסקים ולעבוד בצורה פרטנית עם לקוחות גם בעולם ההדפסה וגם בעולם ההייטק.

לסיכום.

תחום העיצוב בדיגיטל רק ימשיך ויגבר כי הדור של היום שואב את כל הנתונים שלו אך ורק מאפליקציות מנוע חיפוש גוגל. מעצבי תקשורת חזותית מרוויחים בעולם ההייטק שכר של 18 אלף שח נטו כבר בסיום הלימודים וללא ניסיון וכל מה שהם צריכים זה אך ורק תיק עבודות. במידה ואתם בוחרים לעבוד בעולם השיווק הדיגיטלי תוכלו להרוויח שכר של 14000 שח נטו. כדי להמשיך להיות רלוונטי לטכנולוגיה מעודכנת בעולם אין ספק שתיק עבודות הוא הדבר החשוב ביותר שיאפשר לכם להשתלב בתעשייה זו. אתם מוזמנים כבר היום לשוחח עם יועץ הלימודים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר חוויית המשתמש ותקשורת חזותית דרך למידה מקוונת פרטנית אחד על אחד עם המורה שנמצא איתך לכל אורך השיעור.