תקשורת חזותית איפה לומדים

תקשורת חזותית איפה לומדים

לקבל החלטה על מה ללמוד ואיפה ללמוד נתפסות אצל רוב האנשים כהחלטות מוטות גורל. נשאלת השאלה האם זה כך באמת או שזו אשליה שיצרה עבורנו החברה בנורמות החברתיות המצופות מאיתנו. זו שאלה פילוסופית שניתן לדבר עליה רבות, אך כיום אנו יודעים לומר בוודאות שיש מקצועות בהם הדגש והחשיבות הם בעיקר על איכות הלמידה וחומרי הלמידה ופחות על סוג התעודה והיכן למדנו. ניתן להוכיח זו בעזרת עולם עיצוב גרפי שמתפתח מאוד בענף ההייטק שבו קבלת העובד מתבססת בעיקר על ידע וכישרון בו. בדומה להייטק, מקצוע העיצוב גרפי והתקשורת החזותית הם מקצועות שהקבלה לעבודה בהם מתבססת בעיקר על הידע והכישרון. לכן כל מי שחשב ללמוד תקשורת חזותית יכול ללמוד את התחום בכל מקום שיבחר ובכל מקום שיהפוך אותו להכי טוב בתחום זה. בכתבה הבאה אנו נסביר על מסלולי הלימוד השונים שקיימים כיום ועל מסלול אחד ספציפי אצלנו במכללת סולו.

מסלולי לימוד המוצעים כיום עבור תקשורת חזותית

תקשורת חזותית הפך בעשור האחרון לאחד  מקצועות היותר מבוקשים שיש. למקצוע מוניטין רחב בזכות כניסתו לעולמות ההייטק. האדם העוסק בתקשורת חזותית מעביר מסרים באמצעות גרפיקה שכיום נמצאת בעיקר בעולמות הדיגיטל. אם בעבר אדם למד תקשורת חזותית רק כעיצוב גרפי, הרי שכיום מדובר במסלול מקיף הכולל גם בניית אתרים ועוד תחומים שחשובים היום בעולם הדיגיטלי ומאפשרים לעסקים לקבל מעטפת שלמה.

כיום בתקשורת חזותית ניתן למצוא שני מסלולים עיקריים. המסלול הראשון, מסלול לתואר ראשון. ארבע שנים אינטנסיביות מאוד הכוללות מבואות רבים מתחומי התקשורת, האומנות והשילוב בניהם. לאורך השנים תלמדו גם פרקטיקות. המסלול השני הוא לימודי תעודה של הבנת החשיבה העיצובית והטמעת הנושאים הללו בתוכנות אדובי גרפיקה ממוחשבת 2022. לימודי התעודה מוצעים במכללות מגוונות וכל מסלול הוא שונה בהיקף שלו ובעומק של חומר הלימוד. יש מקומות שבהם תלמדו רק את הבסיס ויש  מקומות בהם תלמדו את התחום באופן מקיף.

מה ההבדל בין המסלול המקיף בלימודי תעודה בתקשורת חזותית למסלול של תואר ראשון?

אם לימודי תעודה ולימודים לתואר ראשון בתחום הם מקיפים, נשאלת השאלה, מה בכל זאת מבדיל בניהם ובמה כדאי לבחור? זו שאלה שהעתידים ללמוד נתקלים בה המון ומחפשים תשובות מאנשים העובדים במקצוע והתשובה אינה חד משמעית. על מנת לעזור לכם בבחירה, החלטנו להרים את הכפפה ולהסביר מה מבדיל בין השניים. אז תחילה, הזמן! זמן הוא משאב יקר וכל זמן שאנו לומדים אנו למעשה משלמים. בתואר ראשון תלמדו את התחום ארבע שנים  בלימודי תעודה תלמדו בין עשרה חודשים לשנה וחצי. היקף החומר המעשי והפרקטי יהיה אותו דבר, ההבדל הוא במבואות שתלמדו. בתואר ראשון תלמדו מבואות רבים שככל הנראה לא יהיו נחוצים לכם בפרקטיקה. בלימודי תעודה תלמדו רק מבואות הקשורות בקשר ישיר לפרקטיקה. ההבדל הזה הוא מה שגורם לאנשים רבים שרוצים ללמוד את המקצוע לבחור לבסוף בלימודי תעודה.

איך יודעים שתכנית הלימודים המוצעת בלימודי תעודה בתקשורת חזותית – עיצוב גרפי היא טובה?

זו שאלה חשובה, כי לא בכל מקום יעמיקו אתכם ולא מכל מקום תצאו ישר למקצוע. מכללה טובה היא מכללה שבה תוכלו לראות כבר בהתחלה את סילבוס הקורס. תוכלו באופן גלוי להבין מה אתם הולכים ללמוד ואילו פרקטיקות אתם תדעו לאחר הקורס. כמו כן, זמן הלימודים יהיה לפחות עשרה חודשים. מי שמבטיח לכם מקצוענות בתקשורת חזותית בפחות, כנראה הולך ללמד אתכם באופן מצומצם מאוד. עוד דבר חשוב שיכול לעזור לכם להבין מול איזו מכללה אתם עומדים זו שיטת הלימוד וההמלצות על המכללה. מכללה שחושפת בעצמה ממליצים, היא מכללה שיודעת בוודאות כי היא מספקת איכות.

ללמוד תקשורת חזותית במכללת סולו

אנו במכללת סולו מלמדים תקשורת חזותית, עיצוב גרפי ומקצועות ההייטק הקשורים בעיצוב כמו את עולם חווית המשתמש UI – UX. אנו מלמדים את התחום כבר 15 שנים ובאמתחתנו ניסיון רב והמון בוגרים שסיימו וכיום עובדים בתעשייה זו. המכללה שלנו מלמדת באופן ייחודי. אנו מלמדים אחד על אחד אונליין מהבית,  ולא, לא עשינו זאת בעקבות הקורונה, אלא שאנו מלמדים כך כבר 15 שנים ואנו יודעים להגיד כי  שיטה שלנו הביאה להצלחה של בוגרים רבים.

למה דווקא אחד על אחד?

אם תלכו לבית ספר תיכון ותשאלו תלמידים עם ציונים גבוהים מה עזר להם להגיע לציונים אלו, סביר מאוד שלפחות שמונים אחוזים מהם יגידו לכם כי היה להם מורה פרטי תותח. הוראה אחד על אחד מוכיחה עצמה בכל פעם מחדש כי היא למעשה שמה את התלמיד במרכז וזה מה שאנחנו עושים במכללת סולו.

כל תלמיד שמגיע אלינו הוא מבחינתנו תלמיד שיש לו פוטנציאל גבוה להיכנס לשוק העבודה בתור מעצב גרפי ומעצב אתרים או עיצוב אפליקציות. אם לתלמיד יש רצון, אנו נעשה הכל על מנת שהוא יגיע לתוצאות גבוהות. בשיטה שלנו הלימודים מתקיימים על פי הקצב של התלמיד. בגלל שמדובר בשיעור אחד על אחד, הוא לא תלוי בקצב של תלמידים אחרים. אם השיעור איטי מידי, ניתן להגביר קצב. אם השיעור מהיר מידי ויש צורך בהבנה נוספת, אין צורך לעצור אף אחד, המורה פשוט יסביר לכם שוב.

למה דווקא ללמוד תקשורת חזותית באינטרנט באונליין?

שנת 2020 הייתה שנת הקורונה שממשיכה לה בצעדי ענק גם לשנת 2021. בשנה זו נוכחנו לדעת כי בזכות האונליין, תלמידים יכלו להמשיך ללמוד בבתי הספר והמכללות, אנשים רבים יכלו לעבוד ושיטת העבודה הכללית במשק השתנתה. ללמידה באונליין יתרונות רבים. נתחיל מזה שזמן שווה כסף ולכן, למה שנבזבז אותו על נסיעות? חניה? דלק? שינוי מקום מגורים? סטודנטים רבים מתכננים את כל אלו טרם התחילו ללמוד וזה מצריך שינוי מהותי בחיים שלהם. רבים מהם מפסיקים לעבוד או עובדים ברבע וחצי משרה, חלקם עוברים דירה ומשלמים שכר דירה גבוה. חיי הסטודנטים אינם נוחים במיוחד, דבר שלמידה באונליין פותרת.

למידה באונליין במכללת סולו מתחילה בעיצוב גרפי ולאחר מכן מסלול קורס בניית אתרים בהחלט תאפשר לכם לבחור את שעת הלימודים הקבועה שלכם, את היום בשבוע (במידה ולא נתפס על ידי תלמיד אחר), למידה בפיג’מה, למידה עם כוס קפה, למידה לאחר מקלחת וכל זאת בנוחות המרבית שלכם. ההשקעה הכספית שלכם תהיה על הקורס עצמו וההשקעה שלכם כסטודנטים תהיה תרגול במהלך השבוע.

האם למידה של תחום התקשורת חזותית – אינטראקטיבית באונליין היא כמו למידה פרונטאלית?

בהרגשה תלמידים שלנו מתארים כי העשר דקות הראשונות של השיעור הראשון מעט מוזרות, אך לאחר עשר דקות ההרגשה היא שהמורה ואתם נמצאים באותו החדר. תלמידים רבים אומרים כי מהר מאוד התרגלו לנוחות שיש בלימוד באונליין והם הרגישו שיהיה להם קשה ללמוד מתי שהוא פרונטלית לאחר שהתנסו בלמידה בסגנון זה. איכות הלמידה באונליין אינה יורדת מהאיכות הפרונטאלית ואף עולה עליה במספר רמות. אצלנו במכללת סולו דואגים שהמורים שלכם יהיו המורים הטובים ביותר בתחום, עם יכולת הסברה גבוהה מהרגיל. תלמידים שלנו מחכים בקוצר רוח בכל שבוע לשיעורים במכללה והם יודעים שהם מקבלים את הטוב ביותר ומכל הלב והנשמה שזה לא פחות חשוב.

לסיכום,  אם אתם מחפשים ללמוד תקשורת חזותית ואתם נמצאים בבלבול היכן ללמוד והאם יש השפעה לסוג התעודה, כמו שהבנתם התשובה היא לא. אם בא לכם ללמוד באופן מקצועי ויסודי את התחום בנוחות מקסימלית, צרו עמנו קשר. היועצים שלנו במכללת סולו כבר מחכים לכם עם חיוך מאחורי הטלפון או מסך המחשב.