תקשורת חזותית איפה ללמוד

תקשורת חזותית איפה ללמוד?

אחת השאלות שהכי מבלבלות אנשים לפני לימודים היא איפה ללמוד קורס עיצוב גרפי או מסלולי בניית אתרים ותקשורת חזותית UI UX? אנחנו בודקים, מתייעצים עם חברים, משפחה, אנשים שממליצים, שומעים על המוניטין של המקום בשוק העבודה ואחרי כל אלו, אנחנו עדיין מתלבטים. זו באמת שאלה קשה שמה שעומד מאחוריה הוא מצד אחד העניין הפסיכולוגי חברתי בו אנו רוצים ללמוד במקום הטוב ביותר מבחינת הסטטוס החברתי שלו ומצד שני אנחנו מחפשים באמת את המקום הטוב ביותר שבאמת נלמד בו באופן איכותי. הנושא הזה של למידת מקצוע במקום טוב הוא חשוב בכל המקצועות. בכתבה הבאה נדבר על מקצוע תקשורת חזותית, איפה ניתן ללמוד אותו והכי חשוב, איפה כדאי ללמוד אותו.

תקשורת חזותית כמקצוע

תקשורת חזותית היא למעשה שפה שבה מעבירים מסרים דרך עיצוב של גרפיקה. מדובר על מקצוע סופר יצירתי ששונה מהרבה מקצועות אחרים. במקצוע התקשורת החזותית לא מתקבלים לעבודה באמצעות קורות חיים ומספר ראיונות. הדרך להתקבל לעבודה בתחום היא דרך העבודה עצמה. כלומר, על המעצב הגרפי להוכיח את היכולות שלו באמצעות תיק העבודות שלו. בגלל העובדה הזו, השם של המקום בו תלמדו את התחום המרתק והיצירתי הזה פחות חשוב, מה שבאמת חשוב זו האיכות של הלימודים.

במה מתבטאת איכות הלימודים בתקשורת חזותית?

מקצוע התקשורת החזותית הוא מקצוע שהיה מאוד פשוט בעבר והתבסס אך ורק על כישרון ציור של המעצב הגרפי. כיום, כאשר הכל קורה במחשבים ובזירה האינטרנטית, הקצב של המקצוע מתחדש כל הזמן, לכן, יהיה עליכם למצוא מקום שמתחדש עם המקצוע. מקום לימודים שלא מלמד אתכם את החידושים בשוק, לא יהיה רלוונטי בשוק העבודה. החידושים בתחום כוללים את תוכנות העיצוב החדישות ביותר ואת החידושים בתוך התוכנות הקיימות. חידושים בתחום יכללו גם סגנונות גרפיקה ממוחשבת 2022 שמובילות באותה העת דהיינו טרנדים וטכניקות.

איך אדע שבית הספר שבו אבחר ללמוד הוא בית ספר שמחדש?

אנו לא נוכל להעיד על בתי ספר אחרים, אבל אנחנו כן יכולים לספר לכם על בית הספר שלנו! ההוויה של מכללת סולו היא הוויה חדשנית וכך גם צורת הלמידה. אנו מלמדים את התחום אונליין מהבית, אחד על אחד עם מורה פרטי. אנו מבינים את הצורך בשנת 2021 לגמישות ולכן בלמידה אונליין מהבית, אחת לשבוע אתם בוחרים את הזמן שהכי נוח לכם וכל זה מבלי לעמוד בפקקים או לחפש חניה.

מבחינת איכות הלמידה, המכללה שלנו מלמדת במקצוע התקשורת חזותית את הנושאים שהכי חמים כיום. תחילת הקורס יתמקד בלמידה ושליטה בתוכנות העיצוב. תלמדו את הטכניקות החדישות ביותר לעיצוב גרפי בעזרת פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. לאחר שתשלטו בתוכנות, תעברו ללמוד עיצוב אתרי אינטרנט בוורדפרס, תלמדו את תוסף האלמנטור שנחשב כיום לתוסף הטוב ביותר בבנייה ועיצוב של אתרי אינטרנט. לאחר מכן, תלמדו איך לבנות אפליקציה שזהו תחום בפני עצמו שנמצא מאוד במרכז העניינים. מכללת סולו כל הזמן נמצאת במצב של חידוש, המטרה שלנו היא להוציא אתכם לשוק העבודה כאשר אתם מביאים אתכם את הטוב ביותר.

ההתלבטות בין תואר לתעודה

שאלה נוספת שעומדת בפני העתידים ללמוד היא ההתלבטות בין תואר לתעודה. בעניין זה חשוב להבין שתואר ראשון הוא בהחלט אפשרות שקיימת ונשאלת השאלה האם יש ללמידת תואר ראשון בתחום השפעה על הקבלה לעבודה.  בעניין זה חשוב להבין כי זמן הלמידה והתעודה שתקבלו הם לא מה שיקבעו האם תתקבלו לעבודה. מה שיקבע זה מה שתביאו לשולחן! המעסיק ירצה לראות את העבודות שלכם, החשיבה העיצובית שלכם ואם הם טובים, תתקבלו לעבודה ואפילו למשרות הייטק. בשונה ממקצועות אחרים, בתקשורת חזותית לימודי תעודה ולימודי תואר ראשון בתחום בשוק העבודה הם שווי ערך. הדוגמה הטובה ביותר לכך היא מתכנתים בהייטק. אם תבדקו מי המתכנתים שעובדים בהייטק, אתם תראו שרבים מהם למדו לימודי תעודה וזה הספיק להם כדי להתקבל. הסיבה לכך היא שהתבססו על מה שהם הביאו ועל הכישרון שלהם.

אז איך בכל זאת מתקבלים לעבודה בתחום?

כדי להתקבל לעבודה בתחום של תקשורת חזותית יש להכין תיק עבודות איכותי שכולל דוגמאות רבות של בניית אתרים מעוצבים. אתם ודאי שואלים מאיפה עכשיו נביא תיק עבודות? זו שאלה חשובה כי רוב המכללות לא נוגעות בנושא הזה ומסיימים רבים יוצאים לשוק העבודה כאשר אין להם ביד כלום, חוץ מתרגילים פשוטים שלא ניתן להציג למעסיקים כי הם אינם עומדים ברמה ובקריטריונים.

מכללת סולו מכירה היטב את הבעיה ולכן אצלנו בשיעורים את תכינו גם עבודות ברמת תיק עבודות, כך שכאשר תצאו יהיו בידיכם מספיק עבודות איכותיות וברמה גבוהה שניתן להתקבל איתם לעבודה. כמו שאתם מבינים לתיק העבודות משמעות גדולה מאוד עבור הלומדים את התחום ויש לכך משמעות בלימודים עצמם.

תקשורת חזותית בהייטק? היכן משתלבים?

כשחושבים על המעצב הגרפי, חושבים על המעצב שנמצא במשרד הפרסום או בבית הדפוס. תקשורת חזותית זהו מושג רחב יותר המתייחס גם לעיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות. תחומים אלו ללא ספק נמצאים בתוך עולם ההייטק ולכן מי שלמד תקשורת חזותית ישאף להיכנס למשרדי הייטק שמחפשים מעצבים גרפיים שהם גם מעצבי אתרים, מעצבי אפליקציות וכאלו שעוסקים בחוויית משתמש. תחום ההייטק מקבל אל שורותיו בשמחה גדולה ואפילו מתוך היצע גדול של עבודות בתחום.

האם השכר של מעצבים בהייטק דומה לשכר של מתכנתים?

ענף ההייטק תמיד היה ענף עם משכורות גבוהות וללא ספק מעצבים גרפיים שנכנסים לעולם זה מרוויחים סכומים לא רעים בכלל. המעצב המתחיל עם ידע של חווית משתמש UI UX יקבל שכר של 17,000 בתוך התחלה ויעלה לשכר גבוה יותר עם הניסיון. כמו כן, מעצבים רבים עובדים גם בהייטק וגם כעצמאיים ולכן מגדילים את ההכנסה שלהם באופן משמעותי.

למה לא להיות פשוט רק עצמאי?

מקצוע התקשורת החזותית מאפשר לכם למעשה בחירה בין להיות שכיר לעצמאי או לשלב בין השניים. כשכירים אתם תעבדו במשרד מסוים ותעצבו רק דברים  הקשורים למשרד. כעצמאיים כל הדלתות פתוחות בפניכם ולמעשה אתם יכולים לעצב כל תחום שאתם אוהבים מלוגו, כרטיסי ביקור ומיתוג עסקים ועד כרזות ואלבומים דיגיטליים. כמו כן, אתם יכולים כעצמאיים לעסוק בתחום של עיצוב אתרים ואפליקציות שהוא תחום חזק מאוד כיום, אם לא החזק ביותר.

כעצמאיים תוכלו להרוויח כסף רב וכאן השמיים הם למעשה הגבול, אך חשוב לדעת שלהיות עצמאי זה לדעת גם לנהל את הזמן שלכם, לדאוג לשיווק העסק, להתנהלות כספית תקינה ולשירות מצוין. ברגע שתבצעו את ארבעת הכללים האלו, תוכלו להגיע לשכר גבוה מאוד. שכר של עצמאי בדרך כלל עובר את השכר של השכיר בהייטק אם מבצעים את הכללים כמו שצריך.

לסיכום, אם תקשורת חזותית הוא המקצוע שמעניין אתכם, אם חשבתם ללמוד אותו ולא ידעתם לאן לפנות, אם אתם מחפשים מכללה ששמה אתכם במרכז ומלמדת בשיטות חדישות עם החומרים החדשים ביותר, זה הזמן ליצור איתנו קשר. במכללת סולו מחכים לכם יועצי הלימודים שלנו שיעזרו לכם לבחור במסלול הנכון והמדויק עבורכם. כמו כן, תוכלו להיכנס לאתר, להתרשם משיעורים מוקלטים שלנו, מעבודות בוגרים ומהמלצותיהם. צרו עמנו קשר וקבעו כבר עכשיו את השיעור הראשון, בזמן שלכם ובנוחות שלכם.