דוגמאות מסלול לימודים – תקשורת חזותית מה עושים עם זה?

השחרור מצבא ההגנה לישראל הוא אחד הרגעים המרגשים בחיים. שלוש שנים או יותר של נתינה למדינה, של סיכון חיים ושל עשיית טוב נגמרים בסופו של דבר. הצבא הוא גם חממה ודואג לכל צרכיו של החייל, מה שהופך את השחרור לעוד יותר קשה. צריך לדאוג פתאום למגורים, לאוכל, לאפשרויות תחבורה ולכל השאר, ומה לעשות כל אלו ועוד הוצאות רבות אחרות עולות כסף.

את הכסף הזה צריך להרוויח ביושר וצריך למצוא עבודה מכניסה ואפילו כיפית. יש לא מעט עבודות היום ואין ספור אפשרויות לימוד, אך המומלצת ביותר היום היא תקשורת חזותית. לא סתם מאות חיילים משוחררים מוצאים את עצמם מבררים על הלימודים הללו ובעיקר, מה אפשר לעשות עם המקצוע. דוגמאות שהוספו בעמוד זה ושיעורי היוטיוב כדי לתת לכם טעימות מעולם התקשורת חזותית לקראת 2022.

לפתח קריירה בעיצוב ותקשורת חזותית מתאים לכל גיל ובכל מצב

לפני שנדבר על תקשורת חזותית, מה היא בכלל ומה עושים אחרי סיום הלימודים כמו גם למה הבאזז סביבה בשנים האחרונות הוא כל כך עוצמתי, נבהיר שהיא מתאימה לכל גיל. זה לא מחייב שאתם רגע אחרי השחרור מהצבא ואתם מחפשים מה ללמוד ואיזו קריירה לפתח אלא יכול מאוד להיות שאתם במקום אחר בחיים. יכול להיות שאתם עובדים כבר בעבודה מסודרת אך אתם רוצים לשנות כיוון. אתם רוצים עבודה נוחה יותר ויצירתית יותר ורוצים כמובן גם להרוויח יותר בשביל שתהיה לכם רמת חיים גבוהה יותר.

יכול להיות גם שאתם לאחר פיטורים מהעבודה בין אם מצידכם ובין אם מצד המעסיק. אתם מגששים את דרככם ומתלבטים מה לעשות, אתם רוצים עבודה מעניינת אבל גם כזו שתבטיח לכם פרנסה בשפע ובלי אופציה לפיטורים נוספים. אתם רוצים עבודה שיש בה גם אפשרות לעבוד כעצמאיים בלי בוס על הראש שיכול לאיים עליכם בסיום העסקתכם בכל נקודת זמן. יכול להיות גם שאתם רגע אחרי היציאה לפנסיה ו”כוחכם במותניכם” ואתם רוצים להמשיך ולעבוד אבל להוריד הילוך, להיות יותר עם הילדים והנכדים אבל גם להתפרנס בכבוד. ויכול להיות שכמו רוב המדינה, אתם צריכים השלמת הכנסה ותקשורת חזותית יכולה לספק אותה.

עיצוב אריזה דוגמאות תוכנה
עיצוב אריזה דוגמאות תוכנה

מהי תקשורת חזותית

אז אחרי שהבנו למי הלימודים הללו מתאימים נסביר קצת מהי תקשורת חזותית. תקשורת חזותית היא למעשה עיצוב גרפי, מה שנמצא כל הזמן מסביבנו.

תסתכלו רגע מסביבכם, מה אתם רואים? אתם רואים את המגזין שמונח לידכם? הוא כולו מעוצב בפנים והוא חלק מתקשורת חזותית. אתם רואים את מודעת הענק על הקיר? גם היא עוצבה וגם היא תקשורת חזותית.

ומה עם אתר האינטרנט שלפני רגע סיימתם לגלוש בו? ומה עם סרטון האנימציה שהילד שלכם רואה עכשיו? עם כרטיס הביקור שקיבלתם ברחוב ומכל אמצעי ויזואלי אחר. כל אלו הם תקשורת חזותית. תקשורת חזותית כשמה כן היא, כל מה שגורם ליצירת קשר עין ומשפיע כמובן. אבל רגע, אם נלמד תקשורת חזותית, מה נוכל לעשות עם הלימודים?

תוכנה גרפית אילוסטרייטור
תוכנה גרפית אילוסטרייטור מיתוג עסקים

דוגמאות לעבודות בתקשורת חזותית

  • וידאו – אם תמיד חלמתם ליצור סרטי וידאו, בין אם אלו סרטים מצוירים – אנימציה, ובין אם אלו סרטים אמיתיים, זה אומר שרציתם להיכנס לעולם התקשורת החזותית. עולם הוידאו והטלוויזיה הולך יד ביד עם תקשורת חזותית ועושה את זה מצוין.
  • בתי דפוס – בתי דפוס עסוקים בלהדפיס אלמנטים חזותיים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי. אלו יכולים להיות כרטיסי ביקור, יכולים להיות ברושורים, פליירים, פרסומות, מודעות ומה לא… הם יכולים לקבל הזמנות ולקבל את הקבצים מוכנים ומעוצבים ויכולים לקבל את ההזמנה במלואה מה שאומר שהם יצטרכו מעצבים גרפיים. עיצוב גרפי או תקשורת חזותית בבית דפוס מעניינים במיוחד בעיקר בגלל המגוון העצום של העבודה.
  • הוצאות לאור – גם ספרים מעוצבים גם אם לא שמתם לב לכך. את הספר צריך “לעמד”, ליצור את העמודים בצורה מסוימת, את פונט הכיתוב וכמובן את הכריכה הקדמית והאחורית. תקשורת חזותית נוגעת גם להוצאת לאור ולעולם הספרות.
  • מערכות עיתונים – כמה פעמים אמרתם לעצמכם שהייתם רוצים לעצב את הידיעות של מחר? כמה פעמים ראיתם עיתונים ואמרתם לעצמכם שהייתם מעצבים אותם קצת אחרת? היום זה אפשרי ואין שום סיבה שלא תשפיעו ובגדול. אתם יכולים בין השאר עם תקשורת חזותית לעבוד על תמונות שנשלחו למערכת, יכולים להחליט מה יופיע ואיפה, יכולים להחליט מה יודגש ואיך יודגש, איזו אווירה ייצור העיתון וכל מה שנוגע לעיצוב שלו.
  • סטודיואים לעיצוב – סטודיואים לעיצוב גרפי מעסיקים אנשי תקשורת חזותית. זה הרי מה שהם ומי שהם והם צריכים אין ספור אנשי מקצוע בתחום שיעצבו אלמנטים שונים. מי שילמד תקשורת חזותית יוכל לעבוד בסטודיואים או לפתוח סטודיו לעצמו.
  • חברות פרסום – חברות פרסום מעסיקות היום אין ספור אנשי תקשורת חזותית\מעצבים גרפיים והביקוש רק הולך וגובר. זה רלוונטי בעיקר לעולם הפרסום הדיגיטלי אבל לא רק. הרי ידוע שמרכיב חשוב בפרסום, ביכולת למשוך תשומת לב היא על ידי נראות מתאימה, וזה בדיוק מה שעושים בחברת פרסום. מעצבים פרסומות.
  • חברות בניית אתרים – זה אולי התחום הפופולארי ביותר והמבוקש ביותר הן על ידי אלו שמסיימים לימודים והן על ידי בעלי חברות בניית אתרים. אתר אינטרנט חייב להיות מעוצב וברמה גבוהה בשביל להיות נוכח יותר מהמתחרים שלו, ומעצבים גרפיים הם חוד החנית בצוות בניית האתר. הם משתלבים יחד עם המתכנתים ויחד עם כותבי התוכן, ויוצרים מראה ויזואלי מדהים לאתר.
עיצוב אתרי אינטרנט
עיצוב אתרי אינטרנט

לעבוד מכל מקום – דרך האינטרנט בעיצוב וגרפיקה חזותית

אחת היתרונות המשמעותיים של התחום והסיבה העיקרית שרבים רוצים ללמוד עיצוב גרפי הוא האפשרות לעבוד מכל מקום. אנשי תקשורת חזותית או מעצבים גרפיים יכולים לעבוד כפרילנסרים, לעבוד בכל העבודות שהזכרנו כאן אך כעצמאיים. כל מה שהם צריכים הוא מחשב וחיבור לאינטרנט והם יכולים לעבוד מכל מקום בעולם. זה אומר עבודה מהבית או עבודה מבית הקפה השכונתי, עבודה במהלך נסיעה ברכבת או באמצעי טיול בחו”ל.

שימוש בצבעים נכונים באפליקציה
שימוש בצבעים נכונים באפליקציה

ללמוד תקשורת חזותית אונליין אחד על אחד במכללת סולו

אם החלטתם שזה הכיוון שלכם ואתם רוצים ללמוד תקשורת חזותית, הדרך הטובה ביותר ללמוד אותה היא בשיטת אחד על אחד אונליין של מכללת סולו. השיטה בבסיסה פשוטה, בדיוק כמו שאפשר לקנות ואפשר לקרוא ולתקשר באינטרנט, אין שום סיבה לא לעשות שיעור פרטי אבל לא פיזי. כל אחד מהצדדים, המורה והתלמיד יושבים כל אחד בבית שלו או במקום שלו ובאמצעות תוכנה ייחודית כל אחד יכול להשתלט על המסך של השני, לראות אותו ואף לדבר איתו.

הרבה יותר קל ופשוט (וגם זול) ללמוד אונליין אחד על אחד במכללת סולו.  לא צריך לצאת מהעבודה מוקדם ואפשר לקבוע עם המורה מתי שנוח, לא צריך לעמוד בפקקים או לחפש חנייה, לא צריך להתארגן ולא צריך לעשות בעצם כלום חוץ מלהכין כוס קפה ולהתיישב מול המחשב.

מכללת סולו היא המכללה בישראל ללימודי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית.

היא הכשירה כבר מאות תלמידים להיות מעצבים גרפיים, תלמידים אשר השתלבו בתעשייה מצוין ועושים פלאים. צוות המכללה מורכב ממעצבים גרפיים בכירים, כאלו שעבדו החברות המובילות במשק ועכשיו הם מתמקדים בלהעביר את היידע הרב שלהם הלאה. אם אתם רוצים ללמוד תקשורת חזותית, מכללת סולו היא המכללה אותה אתם צריכים להכיר.

מקבץ עבודות בוגרי מסלול תקשורת חזותית