הכירו את אלמנטור Elementor

מהו אלמנטור?

אלמנטור הוא תוסף למערכת הוורדפרס אשר הגו ויזמו שני ישראלים מחברת pojo.me, חברה ישראלית שמפתחת כלים לבוני אתרים מקצועיים. באמצעות האלמנטור ניתן לעצב אתרים ודפי נחיתה בקלות. מדובר בתוסף חינמי בעל קוד פתוח בדומה למערכת הוורדפרס. בגלל היותו תוסף בקוד פתוח הוא מאפשר יצירת קהילה של מתכנתים המשכללים את ביצועיו באופן תמידי וכבר תורגם לכ- 7 שפות מעבר לאנגלית ועברית וכמובן שמותאם לכתב מימין לשמאל ולהיפך.

מה זה אלמנטור
Elementor

אלמנטור, כלי ידידותי למשתמש

כיום בעידן האינטרנט, אתר או דפי נחיתה הם כלים שכל עסק חייב שיהיו לו ועליהם להיות חדשניים, יצירתיים ובעלי אופי אשר מעיד על העסק ובעליו. לעיתים בעלי העסק פונים לחברה שתעדכן להם את דפי האתר או דפי הנחיתה ולעיתים בעל העסק הוא זה ששיוצר אותם בעצמו. בעל עסק שמעוניין ליצור בעצמו בהחלט יכול להשתמש באלמנטור אשר משמש כלי מאוד ידידותי ופשוט ומאפשר ליצור דפים אלו באופן יפה ויצירתי. גם אם בחרתם בחברה שתיצור לכם את האתר או דפי הנחיתה לעסק, קחו בחשבון שאם תרצו לבצע שינויים בהמשך, יהיה לכם קל לעשות זאת במידה ומעצבי האתר השתמשו בבנייתו בעזרת האלמנטור. הפשטות של כלי זה מאפשר לבנות אתר אינטנרט בסכומים יחסית נמוכים לעומת מערכות אחרות אשר דורשות ידע בתכנות ועיצוב. האלמנטור מורכב מתבניות שאנו יכולים לבחור עבור דף הנחיתה או האתר שאנו בונים. בתוך כל תבנית יש אלמנטים שניתנים להורדה ושינוי. לדוגמה אזור המשמש עבור הלוגו, אזור עבור תמונה ואזור בו ניתן לכתוב. כמו כן, ניתן להוסיף אלמנטים בקלות לתוך הדף. כל אלמנט עיצובי שנכניס באמצעות האלמנטור לאתר או לדף הנחיתה משתנה בזמן אמת על גבי המסך. כל אלמנט ניתן לגרור ישירות מסרגל העיצוב אל הדף המעוצב. הדפים המעוצבים דרך האלמנטור נטענים מהר, עובדה זו עוזרת בקידום האתר או דף הנחיתה ברשת. בנוסף, האלמנטור מתממשק נפלא ובקלות עם תוספים אחרים בתוך הוורדפרס וכל מה שצריך זה רק לגרור את התוספים הרצויים לנו. 

אילו אלמנטים כדאי לנו להכיר באלמנטור?

תפריט הוידג’טים של אלמנטור- דרך תפריט הוידג’טים של האלמנטור נוכל להוסיף כותרות, תבניות טקסט עם ובלי רקעים, אייקונים, אלמנטים של צור קשר ועוד פונקציות טובות שיצרו לנו דף מגוון ועשיר.

בלוק כותרת- הכותרת באלמנטור מאפשרת לחלק את הדף לכותרות ראשיות וכותרות משניות. בתוך תבנית הכותרת שיצרנו נוכל כמובן, להגדיל או להקטין את הכתב בהתאם לצורך, לעצב את הכתב על ידי פונטים שונים, להבליט ולהדגיש ולבחור בצבע שנכון לנו. 

בלוק טקסט- מתחת לכל כותרת ניתן להוסיף אלמנט לכתיבת פסקה שגם אותו ניתן לעצב כרצוננו באופן פשוט.

אלמנט הוספת תמונה- בדומה לתיבת הטקסט, קיים אלמנט בו נוכל להוסיף תמונה או לוגו אשר שמורים לנו במחשב.

שוליים ומרכוז- על מנת שדף הנחיתה שלנו או האתר יהיו מעוצבים באופן מקצועי, תוכלו להשתמש בשוליים פנימיים ושוליים חיצוניים אשר יעזרו לכם למקם את האלמנטים במקומות הנכונים, להקטין או להגדיל אלמנטים מסוימים על פני אחרים והלדגיש על ידי עיבוי את המסגרת ושינוי צורתה. 

רשימות עם בולטים- סרגל העיצוב באלמנטור מאפשר ליצור רשימות עם בולט בצורות שונות עיגול, צורת וי ועוד. 

אלמנט צור קשר-  באלמנט זה נוכל להוסיף שדות שרלוונטים לנו. שם, טלפון, מייל וכמו כן, נוכל להגדיר איזה מהשדות הוא חובה. לאלמנט צור קשר אנו נוסיף אלמנט נוסף של כפתור שליחה. הכפתור ישלח את הפרטים של הלקוח אלינו לתוסף אחר שנתקין על מערכת הוורדפרס אשר יאפשר אחסון של פרטי הלקוח. 

ספריית אלמנטור- בספריה ניתן לשמור עמודים או חלקי עמודים שיצרנו בעבר, להשתמש בהם שוב ובכך לחסוך לנו בזמן.

תצוגה- האלמנטור מותאם לתצוגה גם למחשב וגם למובייל. יש קודם ליצור תצוגה למחשב ולאחר מכן ליצור התאמות לעיצוב התצוגה במובייל.

קישור עוגן- אחד האלמנטים היפים באלמנטור. קישור העוגן מאפשר לנוע בין מקומות באתר מבלי לגלול את העכבר עד למטה כמו במסמך וורד. קישור העוגן מתבצע על מילים בתוך הטקסט וכאשר נלחץ עליהם הם יפנו אותנו למקומות נוספים אשר הכותב רצה שאגיע אליהם ולכן שם שם את קישור העוגן. לדוגמא, כותב האתר דיבר על חנות המוצרים שלו ועל כן יצר עוגן על המילה חנות שיעביר אותי ישירות לחנות בלחיצת כפתור. 

אלמנטור הגירסא החינמית אל מול גרסת הפרו בעלות

חברת pojo.me יצרה לאלמנטור גרסה חינמית וגרסת פרו בעלות סמלית לפי מסלולים למשך שנה. על מנת ליצור אתר אינטרנט אחד, תידרשו לשלם 49$ שנתי ותקבלו את גירסת הפרו. הגרסא החינמית היא גרסה מצומצמת הכוללת בתוכה כ- 30 תבניות פשוטות ומעט בלוקים של עיצוב . ניתן לעבוד איתה ולהתנסות בבנית אתרי תדמית ללא פונקציות נוספות או דפים פשוטים, אך אם אתם מעוניינים להקים לכם אתר מרשים ומקצועי כדאי לכם לקנות רישיון לגירסת הפרו. גירסת הפרו תאפשר לכם בסכום לא גבוה סיוע ומענה מצוות התמיכה בארץ, תוספים מגוונים שכבר קיימים בגרסת הפרו ולא יהיה לכם צורך בהוספת תוספים מהוורדפרס שאולי יעלו לכם כסף. בתוך אלמנטור פרו קיימת פונקציה שנקראת “בונה התבנית”, פונקציה זו מאפשרת לעצב כל תבנית בחופשיות כרצונכם ולעצב את השדות כאוות נפשכם. ספריית הטמפלטים בגרסת הפרו היא ענקית וכוללת מאות תבניות ובלוקים מעוצבים ברמה גבוהה. גם הפונקציה של טפסים ליצירת קשר או סקרים אינה נמצאת בגרסה החינמית ותוכלו למצוא אותה רק בגרסת הפרו. דבר נוסף שניתן ליצור בגרסת הפרו והוא יתרון אדיר-  אתר עם חנות וירטואלית הכוללת חנות מוצרים, העברת פריטים לסל קניות ועמדת תשלום. 

הרחבות לתוכנת האלמנטור

הרחבות לתוכנת האלמנטור

מעבר לגרסת הפרו אשר נותנת הרחבה לגרסה החינמית, קיימות הרחבות נוספות שניתן להוסיף לאלמנטור. גם להן גרסאות בחינם וגרסאות בתשלום והנה שתי דוגמאות להרחבות נהדרות שיהפכו את האתר שלכן לעשיר, יצירתי ומעוצב. 

  1. אלמנטור פלוס

זוהי הרחבה לתוסף האלמנטור. הרחבה זו מגיעה בגירסה חינמית ובגרסה בתשלום. ההרחבה מאפשרת להוסיף כפתור עם שתי שורות טקסט ולשלוט על העיצוב של כל שורה בנפרד, להכניס תוויות בכל מקום בדף, לעצב אותן ולהגדיר תאריך התחלה וסיום שבו הן יופיעו. מאפשרת יצירת גלריה עם מרווחים בין התמונות ויצירת פסיפס תמונות ובנוסף להכניס לתוך הדף מפת גוגל עם יכולת לעצב אותה בעזרת 25 עיצובים אשר קיימים בתוסף. 

  1. Addons for Elementor

גם הרחבה זו היא בעלת גרסה חינמית וגרסה בתשלום. יש בה אלמנטים רבים. היא מאפשרת לדוגמא, הצגת פוסטים וגלילה בניהם, הצגת תמונות של צוות החברה ומעבר דרך קישור לדף שלהם ברשתות החברתיות ובנוסף להציג תיק עבודות וליצור לו פילטר שיציג רק עבודות רלוונטיות.

לסיכום, מדובר בתוסף פופולרי מאוד, הממשק שלו פשוט ונוח לתפעול, הגרסא החינמית שלו מאפשרת לבנות אתר לעסק שצריך אתר תדמית פשוט והוא כלי נהדר ליצירת דף נחיתה מהיר. בעלות יחסית נמוכה תוכלו להשתמש בגרסא המורחבת וליצור אתר יותר מקצועי ואם יום אחד תרצו לעסוק בעיצוב אתרים, שימוש באלמנטור יכול להקל על עבודתכם וליצור ללקוח אתר מקצועי ומעוצב במהירות ובעלות נמוכה יחסית.