מה ההבדל בין לימודי עיצוב גרפי לבין תקשורת חזותית?

//מה ההבדל בין לימודי עיצוב גרפי לבין תקשורת חזותית?

שואלים את השאלה מה זה תקשורת חזותית? ולא יודעים כיצד לחבר את זה לעולם העיצוב גרפי? בכתבה נעשה לכם קצת סדר בין שני עולמות אלה, נדבר על השכר בתחום העיצוב גרפי וכיצד גם אתם יכולים להיות חלק מעולם שהביקוש לגרפיקאים ומעצבים ב2019 הוא מבין הגבוהים ביותר בתעסוקה הישראלית, כיום מעצבים גרפיים עם הכשרה מקצועית של שנה וחצי עד שנתיים מרוויחים הרבה יותר מרופאים מתחילים או ממהנדסים, למה כל זה קורה? איך נוצר המשבר התעסוקתי בישראל לקראת שנת 2020? כיצד חברות ההייטק הישראליות שוב מוצאות פתרונות יצירתיים למה שמדינת ישראל לא מספקת לבעלי העסקים, כל התשובות בכתבה.

עולם העיצוב גרפי – לעצב לעסקים אבל לא רק

מעצבים גרפיים נותנים שירותי גרפיקה ממוחשבת לעסקים ולמיתוג עסקי אבל לא רק. נוכל לראות מעצבים גרפיים שסיימו לימודים שעובדים בחברות היי טק יחד עם מתכנתים. עולם העיצוב גרפי בעשור האחרון עבר שינויים מכל עבר כי אם בעבר בוגרי הלימודים בעיצוב גרפי היו פונים לעבוד אך ורק בענף אחד כמו הדפסות וכולי היום נוכל לראות מעצבים גרפים שעובדים בחברות היי-טק ונותנים שירותים שונים לעולם זה. עולם העיצוב הגרפי כל הזמן משתנה בהתאם לטכנולוגיה שמשתנה בלי סוף.

  • בעבר היו מוצאים אינפורמציות בדרכים כאלו או אחרות והאינטרנט היה בחיתולי,  היום האפליקציות ואתרי האינטרנט נותנים את רוב המידע שהציבור צריך ולכן מעצבים גרפיים עושים הסבה לתחום האינטרנט ולא רק לעולם הדפוס זאת אחת הסיבות שנוצר מחסור בכוח אדם בישראל ובעולם כולו.

הלימודים בעיצוב גרפי רב תחומי

הלימודים בעיצוב גרפי רב תחומי

לימודים עיצוב גרפי כוללים תחילה את ההבנה המעמיקה של מה זה בכלל עיצוב גרפי וכיצד ולעצב בהתאם לחוקים שעולם זה מציב. התוכנות הגרפיות הם כלי העזר של המעצבים הגרפיים אבל הם לא מה שיעשו את העיצוב גרפי למושלם ומושך. המעצבים הגרפיים מפתחים עיצובים בהתאם לדרישה של הלקוחות. עסקים שצריכים לוגואים ובניית מותגי עסקי עד עיצוב חוברות- ספרים ועוד. במהלך הלימודים המעצבים הגרפים ילמדו את חוקי עיצוב בשימוש תוכנות גרפיות של חברת אדובי כגון פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין. בסיום הלימודים המעצבים יצטרכו להציג תיק עבודות שיסכם את כל מה שהם יודעים בתחום. תיק עבודות הוא הדבר היחיד שיפתח דלתות לתעסוקה לאחר סיום הלימודים ומעצבים מתחילים מוצאים עבודה בקלות כיום היות ויש מחסור עצום בגרפיקאים ומעצבים לענף הדפוס וענף ההייטק. תוכלו לקרוא בקישור הבא בהרחבה מה מסלול זה כולל.

מה צריך בתעשיית ההייטק ועיצוב גרפי? האם לתעודה יש משמעות?

בתעשייה לא לתעודה יש חשיבות וגם לא לניסיון של המעצבים הגרפיים. מה שחשוב בתחום הזה זה אך ורק איך נראה תיק העבודות שלכם ומה אתם יכולים לעשות עם התוכנות הגרפיות תוך שימוש בחוקי העיצוב הגרפי. בתחום ההיי-טק ירצו לראות כיצד אתם מעצבים אתרים ואפליקציות בתוכנות של חברת אדובי. בתחום הדפוס ירצו לראות כיצד אתם מכינים גרפיקה איכותית לאריזות, עיצוב חוברות וספרים ועוד. ככל שתיק העבודות יהיה עשיר ברעיונות כך יהיה לכם קל יותר להתקבל למקומות עבודה בהייטק ובעיצוב גרפי, לאו דווקא לעבודה בתור שכירים.

  • חיבור עם גופים ולקוחות – במידה ותרצו לעבוד עם לקוחות פרטיים כפרילנסרים מה שיבקשו ממכם זה אתר אינטרנט בו אתם מציגים את כל העבודות שעשיתם בתקופת הלימודים ולאחריה. במידה ויש חיבור בין סגנון העיצוב שלכם לבין מה שהלקוחות מחפשים בהחלט תוכלו לבצע אינספור פרויקטים. זה לא משנה עד כמה הבית ספר שלכם יוקרתי או איזה שם יש לו בסופו של דבר דוגמאות לעבודות שעשיתם זה האסמכתא לכמה אתם מקצועיים בשוק.

בניית אתרים וחווית משתמש – התחום שכבש את ההייטק בעשור האחרון

גם עולם ההייטק עבר שינויים בשנים האחרונות ומתכנתים כבר לא עושים בניית אתרים בצורה עצמאית. כדי להציג עסק דרך האינטרנט מעצבים גרפיים יכתיבו את השפה העיצובית בלבד. שיתוף הפעולה בין מתכנתים למעצבים גרפיים בחברות היי-טק יוצר סנכרון לעבודה בכל מה שקשור למיתוג עסקי. מעצבים לא רק עובדים עבור עסקים לבניית מותג עסקי אלה נותנים את השפה העיצובית גם בפיתוח של תוכנות שחברות הייטק מפתחות. חווית המשתמש בלימודים יהיה על ידי עיצוב בצורה נכונה עם צבעים מושכים וסידור הולם על ידי המעצבים הגרפיים והאפיון יהיה בשיתוף פעולה עם הלקוחות. מתכנתים ייקחו את כל הגרפיקה שמעצבי הגרפיקה עושים ויפרקו את זה לידי קודים כדי שהאפליקציות יעבדו בצורה תקינה ומהירה.

הלימודים בניית אתרים לאינטרנט ועיצוב אפליקציות

כדי לעסוק בתחום בניית אתרים לאינטרנט עליכם ללמוד תחילה להיות מעצבים גרפיים כדי להעביר את השפה העיצובית בצורה נכונה. אי אפשר לעצב אתר אינטרנט ולקחת אחריות כזאת גדולה אם אתם לא יודעים את החוקים של העיצוב הגרפי. מעצבי אתרים במהלך הלימודים לומדים לקחת את השפה העיצובית כגון שימוש בצבעים של הלוגו כפרמטרים מאוד חשובים כגון חווית משתמש כדי להציג את המוצרים של החברה הממותגת בצורה הכי מקצועית. בלימודים תלמדו תוכנות לעיצוב והכנת אתרים כגון וורדפרס ותוכנת אלמנטור. במהלך הלימודים תלמדו כיצד להתאים את האתר ולהפוך אותו לרספונסיבי לניידים ולעצב את האתר לאפליקציה שתואמת את חוקי חווית המשתמש. בסוף הלימודים תכינו מספר אתרים שיציגו את יכולות העיצוב שלכם לעולם האינטרנט. בוגרי מסלול לימודי בניית אתרים ועיצוב אפליקציות לרוב לאחר סיום הלימודים עובדים או כפרילנסרים עצמאים או שנותנים שירותי גרפיקה לחברות הייטק.

תקשורת חזותית – מכלול של תחומים בעיצוב גרפי רב תחומי

אז מה זה בעצם תקשורת חזותית? מסלול לימודי עיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט נקרא מסלול תקשורת חזותית. האם כולם לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי ממשיכים לבניית אתרים? התשובה היא לא. אם עולם האינטרנט לא מושך אותכם אין סיבה להמשיך לאחר סיום הלימודים ללמוד בניית אתרים ואפליקציות כדי לעבוד בתחום ההיי-טק. היום ככל שאתם יודעים יותר יש לכם יותר מה להציע לשוק. ענף הדפוס לדוגמה צריך מעצבים גרפיים ללא ידע בתוכנות לבניית אתרים, בסופו של דבר כל אחד בוחר אם להמשיך בתחום הזה לפי הרצונות שלו. עולם העיצוב הגרפי כל כך גדול שמאפשר לכל אחד לעסוק בתחום הזה בכל נישה עם גמישות מלאה לאינספור תחומים שעיצוב גרפי רב תחומי מציע. תוכלו לקרוא בקישור הבא בהרחבה מה מסלול זה כולל.

התעסוקה בתחום והמשבר שפקד את ענף ההייטק

ענף ההייטק וענף הדפוס דורש בישראל מאות מעצבים גרפיים מידי חודש. מדינת ישראל לא יכולה לספק את כוח האדם שתחומים אלה צריכים, אחת הסיבות למחסור הזה כי בעבר רוב הבוגרים בתחום הגרפיקה ממוחשבת ועיצוב היו הולכים לעבוד בחברות דפוס, משרדי פרסום ומיתוג עסקים, עיצוב חוברות וספרים כגון הוצאות לאור, תחום האריזות ועוד. עצם כניסת עולם ההייטק והאינטרנט לחיינו בעשור האחרון בצורה חזקה מאוד נוכל לראות ביקוש מסיבי מענף ההייטק למעצבים גרפיים. עצם הביקוש העצום חברות הייטק מכשירות בעצמם מעצבים גרפיים שסיימו לימודים ללא התמחות לענף ההיי-טק. בכתבה הבאה אנחנו רואים איך חברות הייטק מכשירות מעצבים כדי לתת שירותי גרפיקה בהתאם למה שהחברות צריכות בגלל המחסור העצום בכוח אדם. הכתבה בYNET

תקשורת חזותית - מכלול של תחומים בעיצוב גרפי רב תחומי

השכר הגבוה הסיבות – דרישה מסיבית לבוגרי תקשורת חזותית אבל גם לתחום הדפוס

עצם הביקוש הגבוה מענף הדפוס וענף ההיי-טק למעצבים גרפיים וגרפיקאים בשנים האחרונות נוצר מקפצה מאוד גבוהה בשכר של גרפיקאים ללא ניסיון ויכולים להתחיל עם שכר של 10 אלף ש”ח. במידה ומעצבים גרפיים הולכים לעבוד בתחום ההייטק הם יכולים להתחיל עם שכר של 15000 ש”ח נכון לסוף שנת 2019. כדי להתקבל לעבוד בתחומים הללו עליכם להציג תיק עבודות משכנע שמציג את כל מה שאתם יודעים לעשות. עליכם להראות כיצד אתם חושבים כמעצבים גרפים ומפתחים רעיונות למיתוג עסקים ואתרי האינטרנט בצורה משכנעת המתאימה לחוקי העיצוב הגרפי. מרבית הבוגרים בוחרים לעבוד בתחום הזה בתור פרילנסרים ולתת שירותי גרפיקה לשני התחומים ולא להיות מוגבלים רק בתחום אחד. הטכנולוגיה ככל שהיא תתפתח יותר כך ייווצר מחסור גדול יותר למעצבים גרפיים. כבר בשנים האחרונות אנו רואים מעבר של מעצבים גרפיים ממדינות אחרות שמגיעות לישראל כדי לתת שירותי גרפיקה מה שהמדינה לא מאפשרת מבחינת כוח אדם מקצועי.

מה יקרה בעיצוב ותקשורת חזותית בשנים הבאות – התחזית

בשנים הבאות רוב המידע יעבור דרך אפליקציות ונוכל לראות כבר את השינויים בשנים האחרונות של בנקים לדוגמה שעוברים לעבוד אונליין ועוד מאוד עסקים אחרים שנסחפו אחריהם. תחום הדפוס ימשיך לחיות אבל ההיי-טק ימשיך לשאוב אליו מעצבים גרפיים מקצועיים בצורה מסיבית מה שיצור מחסור עצום בכוח אדם בארץ. מרבית הבוגרים בתחום עיצוב גרפי ותקשורת חזותית בוחרים לעבוד בתחום הזה מהבית כפרילנסרים כדי לספק גרפיקה לשני התחומים הללו ולא להיות מוגבלים בנישה אחת כדי לשמור על רעננות וחדשנות. התמחור לפרילנסרים הוא על-פי פרויקטים או כעבודה בצורת “ריטיינר” לחברות הייטק שקונים בנק שעות מסטודיו לעיצוב גרפי.

  • תוכלו לבקר בעמודי האתר כדי לקבל אינפורמציה רחבה יותר על סגנון הלימודים שמכללת סולו מציעה אונליין מהבית עם מורים פרטיים שמחוברים אליכם ישירות למחשב אחד על אחד בצורה פרטית ואישית לתיק עבודות מנצח להייטק.
2019-09-07T23:09:41+03:00