איפה הכי כדאי ללמוד תקשורת חזותית

איפה הכי כדאי ללמוד תקשורת חזותית?

תקשורת חזותית זו למעשה שפה. זו לא שפה רגילה המתבטאת במילים, זו שפה המתבטאת בגרפיקה. לדעת להתבטא באמצעות גרפיקה זו אומנות שיש ללמוד אותה וגם להביא עמכם גם מעט כשרון והמון אהבה לתחום. אם אתם אוהבים את התחום, אוהבים לראות עיצוב של אתרי אינטרנט, פרסומות, לוגואים וכדומה, מקצוע תקשורת חזותית הוא בדיוק מה שאתם מחפשים. ואם אתם כבר מחפשים ללמוד את התחום, ודאי תרצו לדעת איפה הכי כדאי לכם לעשות זאת. בכתבה הבאה נסביר מה לומדים בתקשורת חזותית ומהם מסלולי הלימוד שקיימים כיום והיתרונות שלהם.

מה לומדים בתקשורת חזותית לענף ההייטק?

תקשורת חזותית זה למעשה שם כולל למקצועות העיצוב הדיגיטליים, באמצעותם ניתן להעביר מסר לקהלים שונים בצורה אינטראקטיבית במדייה הדיגיטלית. מסלולי הלימוד בתקשורת חזותית משתנים ממכללה למכללה, אך הבסיס תמיד יהיה אותו בסיס. עיצוב גרפי הוא למעשה הבסיס ללימודי תקשורת חזותית. בעיצוב גרפי מלמדים את שלושת התוכנות הגרפיות של חברת אדובי: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כאשר יודעים היטב את התוכנות הללו, למעשה ניתן לעצב כל גרפיקה שתרצו עבור לוגו, באנר, עלון פרסומת, אתר אינטרנט ואפליקציות. בלימודי תקשורת חזותית יתמקדו תחילה בבסיס זה. כאשר תדעו את הבסיס טוב, תוכלו לעבור לתחומים נוספים הנלמדים בתחום זה. אצלנו במכללת סולו המסלול כולל גם בניית אתרים בוורדפרס ובעזרת האלמנטור וגם בנייה ועיצוב של אפליקציות בתוכנה המפורסמת בעולם ההייטק XD.

אלו מסלולי לימוד של תקשורת חזותית קיימים כיום?

כיום תוכלו למצוא שני מסלולים עיקריים המחולקים לתואר ראשון ולימודי תעודה. ללימודי תואר ראשון יש את סמל היוקרה שלהם כי החברה מאוד מעריכה את הנושא של תואר ראשון, עם זאת, בשנת 2021 והמגמות של 2022 מראות כי המוניטין של תואר ראשון באופן כללי מתחיל לרדת ומי שנמצא כיום בדירוג גבוה ותופס את מקומו היא לא אחרת מאשר לימודי התעודה. לימודי התעודה מתבססים על פרקטיקה. בלימודים אלו הסטודנטים יוצאים עם מקצוע ממשי ביד, זאת מול התארים הראשונים שהרבה מהפעמים שמים את הזרקור על מבואות לימוד עיוניים ושימת הדגש היא פחות על הפרקטיקה, דבר שעוסקים במקצוע מאוד זקוקים לו. אם נמשיך את ההשוואה, נראה כי לימודי תואר ראשון הם ארוכים ומתפרשים על ארבע שנים ובמשך שלושה עד חמישה ימים בשבוע. לעומת זאת, לימודי תעודה, ברוב המקומות, מאפשרים שילוב בין עולם ההשכלה לעולם העבודה וחיי המשפחה.

נשאלת השאלה, האם באמת סטודנטים שרוצים לעסוק במקצוע זקוקים לידע נרחב במבואות מתחום התקשורת והאומנות? בעניין זה נאמר כי יש מבואות שהם באמת חשובים ומשלימים את הפרקטיקה, אך קיימים גם מבואות שאינם קשורים באופן ישיר לעבודה במקצוע והם מהווים חלק מההיסטוריה של התחום. את המבואות הללו בהחלט ניתן ללמוד ולקרוא באופן עצמאי, אך בתוך הלימודים, בפועל, הם מבזבזים לכם זמן יקר של שלוש שנים נוספות של למידה במקום לימודים של שנה וקצת או פחות מכך ועם מבואות ממוקדים הקשורים לשוק העבודה.

האם מבחינת איכות הלמידה למקצוע מעצבים גרפיים ובוני אפליקציות יש הבדל בין תואר ראשון ללימודי תעודה?

זוהי שאלה רחבה מאוד שהתשובה עליה חייבת להיות ספציפית. מתוך שאלה זו עולה שאלה נוספת, האם הטייטל היכן ביצעתם את הלימודים ישפיע על איכות המורים? מכיוון שהתשובה לשאלה זו היא לא, חשוב להבין כי בכל מכללה וגם כאשר מדובר על לימודי תעודה, המקום יחפש את המורים הטובים ביותר והאיכותיים ביותר. איכות המורה, שיטות הלמידה, זמן הלמידה ועוד, הם הפרמטרים שיקבעו את איכות הלימודים ולא הטייטל האומר אם מדובר בתואר ראשון או לימודי תעודה.

האם קיים הבדל מבחינת הלימודים בעיצוב גרפי ותקשורת חזותית עצמם?

ההבדל המהותי הוא בעיקר שזמן הלימודים בתואר ראשון ארוך יותר והלימודים עצמם מורחבים וכוללים המון מבואות. נשאלת השאלה, האם קיים הבדל בשוק העבודה? האם בעלי תואר ראשון בתחום יתקבלו מהר יותר או לעבודות טובות יותר? אז זהו שלא! מה שקובע בתחום זה הוא הכישרון ותיק העבודות שתציגו. תחום התקשורת החזותית הוא תחום הנושק לתחומי ההייטק ומהווה חלק בלתי נפרד מהם. בתחומי ההייטק לא מחפשים תואר ראשון, מחפשים את האנשים הנכונים ולכן לימודי תעודה בהחלט יעשו את העבודה במקרה זה.

לימודי תעודה בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי פרונטאליים ואונליין מהבית

רוב לימודי התעודה שקיימים כיום הם לימודים פרונטאליים. בלימודים אלו מגיעים אל הכיתה ולומדים עם תלמידים רבים אחרים. לרוב יהיה מדובר על שני חצאי ימים או יום אחד מבוקר עד ערב ותצטרכו לעשות התאמות מבחינת העבודה, חיי המשפחה, הפנאי וסכומי הכסף שתשלמו על נסיעות, חניה, דלק וכדומה. במקום זאת, קיים כיום מסלול אונליין המתקיים בביתכם, בנוחות שלכם ומבלי שתצטרכו לשלם על מגורים חדשים, נסיעות או חניה. מסלול האונליין אצלנו במכללת  סולו הוא מסלול אחד על אחד, מורה פרטי מול תלמיד. אין כאן את האלמנט שבו אתם צריכים להתחשב בקצב של תלמידים אחרים. בשיעורים שלנו מי שקובע את הקצב זה אתם. כאשר אתם קובעים את הקצב וגם לומדים בנוחות, ההצלחה בתחום במהלך הלימודים היא גדולה יותר ומהווה קרש קפיצה עצום כאשר תנסו להתקבל לשוק העבודה.

איך לומדים אונליין תקשורת אינטראקטיבית במכללת סולו?

רובכם ודאי חושב כי מדובר בלימודים דרך הזום כפי שביצעו מכללות רבות בתקופת הקורונה. אז קודם כל נתחיל ונאמר כי אנו מלמדים אונליין עוד הרבה לפני שהקורונה בכלל הייתה קיימת. אנו עושים זאת בהצלחה כבר 15 שנה בעזרת תוכנת חיבור המאפשרת למורה ולכם לשמוע אחד את השני, לשתף מסכים ולהשתלט על העכבר. בדרך זו יכול המורה להדגים לכם וגם לראות את התרגול שלכם בפועל.

קצת על איכות הלמידה מבחינה פדגוגית ללמוד תקשורת חזותית לענף ההייטק

במכללת סולו שמים דגש על איכות למידה גבוהה בשימוש תוכנות גרפיקה מממוחשבת של אדובי 2022. המטרה היא לא לסמן וי על נושא שלמדתם, אלא להביא את  תלמיד להבנה מלאה ויישום מקצועי של החומר. תלמיד של מגיע בתחום זה ליישום מקצועי, לא יוכל להשתלב בשוק העבודה.

על מנת לייצר למידה איכותית ונכונה המאפשרת לבצע יישום של החומר, אנו פירקנו את התחומים לתתי תחומים המאפשרים הקניות קצרות של עד שבע דקות. כאשר ההקניה היא קצרה, הרבה יותר קל לנו לקלוט את החומר ולמורה קל גם לפשט אותו. תתי הנושאים בנויים נדבך על נדבך וקשורים בניהם, כך שבכל שיעור התלמיד מעמיק יותר ויותר, כאשר החומר הקודם היווה בסיס לחומר המתקדם . בצורה הזו אנו מגיעים להעמקת החומר ויישום שלו.

מה צריך כדי להיות תלמיד מצוין בתחום?

כדי שתלמיד יצליח בתחום, עליו לתרגל והמון ובדרגות קושי שונות. תרגול בדרגות קושי שונות מפתח את המחשבה העיצובית ומביא את התלמיד להיות מקצועי יותר ויותר. ללא תרגול והתנסות לא ניתן להגיע לרמה גבוהה. אנו במכללת סולו דואגים לתרגולים בסיסיים יחד עם המורה ותרגולים ברמות קושי שונות עבור שיעורי הבית. כל שיעורי הבית מוגשים למורה והוא נותן לכם עליהם משוב. המשוב הוא חלק חשוב מאוד והוא מכין אתכם למשוב שתקבלו מבוסים ולקוחות בתחום.

לסיכום, אם אתם מחפשים מקום ללמוד בו תקשורת חזותית לענף ההייטק, זה הזמן להשאיר פרטים אצלנו באתר, להירשם ללימודים ולהתחיל ללמוד את המקצוע המושלם הזה.