מה זה גרפיקאי פרילנסר

//מה זה גרפיקאי פרילנסר

מה זה גרפיקאי פרילנסר?

עולם התעסוקה מתחלק לשניים: עובדים שכירים ועובדים עצמאיים. בשניהם יש לעבוד ולייצר תוצרים, אך באופן קצת שונה. בעבר הרחוק רבים היו עצמאיים כי כך למעשה גדל המשק הישראלי. אנשים רבים היו צריכים ליזום עבודות. לאחר תקופה, אנשים החלו להיות שכירים אצל כל אותם אנשים שהקימו עסקים כדי להתפרנס. בשנות השישים, שבעים, שמונים, הדעה הרווחת הייתה להיות שכיר, להתברג בעבודה טובה שתדאג לתנאים הסוציאליים של העובד. עם השנים והתפתחות הטכנולוגיה, עובדים רבים היו זקוקים להתפתחות האישית שלהם וניסו את מזלם כיזמים. הם הקימו עסקים קטנים והפכו לפרילנסרים.

מיהו הפרילנסר ובמה הוא שונה מהעובד השכיר?

להיות פרילנסר זה למעשה לנהל את העסק של עצמך על כל מה שמשתמע מכך. על העצמאי לדאוג לפרנסתו בעזרת שיווק נכון של העסק, ניהול זמני העבודה ודאגה לתזרים מזומנים חיובי. כאשר אדם הוא עצמאי עליו לדאוג לתנאים הסוציאליים כמו פנסיה, ביטוחי מנהלים וכדומה בעצמו. אז נכון, יש כאן המון עבודה מעבר לעבודת העסק עצמו, אך יש בכך גם פלוסים שאתם מנהלים את עצמכם ויכולים להרוויח הרבה יותר מאדם שכיר ואתם מביאים את הרעיונות שלכם לידי ביטוי.

האדם השכיר, בשונה מהעצמאי, עובד תחת הוראות ברורות של המנהלים מעליו, זמני העבודה שלו מוגדרים על פי חוזה עבודה וכך גם השכר שלו והתנאים הסוציאליים. ניהול הזמן שלו מתבטא בעיקר בהספק העבודה תחת השעות שבהן הוא עובד. זה לא שעובד שכיר אינו יכול להביא את רעיונותיו לידי ביטוי, הוא יכול, תחת מגבלות המנהלים שלו. כמו כן, יש עבודות שמאפשרות לעובד יותר חופש פעולה וכאלו שפחות.

מה זה גרפיקאי פרילנסר

מה זה גרפיקאי פרילנסר

סוגי עבודות שניתן לעבוד בהן גם כשכירים וגם כפרילנסרים

כמעט בכל מקצוע כיום ניתן לעבוד כשכיר או כעצמאי. אך יש מקצועות שהם ידועים כמקצועות שנועדו לכך. לדוגמא עורך דין, יכול לעבוד במשרד גדול או לפתוח משרד משלו. אותו דבר יעשה רואה החשבון והאדריכל. מקצוע נוסף שקיימת בו האפשרות לבחור האם להיות שכיר או עצמאי הוא עיצוב גרפי. הגרפיקאי יכול להשתלב בסוגי עבודות מגוונים אשר זקוקים לשירותי המעצב או לתת את השירותים הללו כמעצב פרילנסר שעובד מהבית.

מהו מקצוע העיצוב הגרפי?

עיצוב גרפי או גרפיקה ממוחשבת זהו מקצוע שבו מעבירים מסר, לרוב שיווקי בעזרת גרפיקה. המעצב הגרפי חושב על המסרים שהוא מעוניין להעביר באמצעות לוגו מסוים, תמונה, עלון פרסומת או אריזת מוצר. על העיצוב של כל אלו אחראי הגרפיקאי. הוא משתמש בהמון כלים ממוחשבים ותורות עיצוב מגוונות על מנת להגיע למסר מדויק. זהו מקצוע מרתק ומאוד יצירתי. כיום, עיצוב גרפי נחשב לאחד המקצועות היותר רווחיים ומבוקשים בשוק העבודה וזהו תחום שתמיד יש בו המון עבודה. אנשים רבים כיום מעוניינים ללמוד את המקצוע ומכיוון שניתן להיות בו גם עצמאי וגם שכיר הוא מאפשר גם את חופש הבחירה איך לעסוק בו.

באלו עבודות משתלב הגרפיקאי השכיר?

גרפיקאי שכיר יוכל להיכנס למשרדי פרסום, שם ייצר גרפיקה המיועדת לצורכי שיווק עסקים כמו לוגואים, עלוני פרסומת, שלטי חוצות ובאנרים לאינטרנט. גרפיקאי אשר יכנס לעבודה בבתי דפוס, יהיה גרפיקאי המתמחה בפרינט, כלומר בגרפיקה שמדפיסים אותה כמו ספרים, חוברות ואלבומים דיגיטליים מודפסים. גרפיקאים שכירים משתלבים כיום גם בעולמות ההייטק, שם הם מעצבים אתרים ואפליקציות ומאפיינים חווית משתמש לתוכנות ומוצרים. אם כן, אתם ודאי שואלים, מה ההבדל בין גרפיקאי שכיר לעצמאי? על שאלה זו נענה בפסקה הבאה.

מאפייניו של הגרפיקאי הפרילנסר

הגרפיקאי הפרילנסר הוא גרפיקאי שיכול לבחור באילו סוגי גרפיקה הוא מעוניין להתעסק ולמעשה הוא יכול לתת שירותים במספר תחומים יחד. כך לדוגמא, הוא יכול לבצע גרפיקה לצורכי שיווק עבור עסקים הכוללת לוגו, כרטיס ביקור, עלוני פרסומת וכדומה וגם לייצר אלבומים דיגיטליים עבור צלמים ולעצב אתרי אינטרנט לעסקים קטנים. למעשה לא קיימת לו הגבלה על התוכן שהא מייצר כמו לשכיר. בנוסף, הגרפיקאי הפרילנסר יכול לייצר כיום משכורות גבוהות מאוד, הרבה יותר מהגרפיקאי השכיר, במידה והוא יודע איך לשווק את עצמו ולהתנהל כספית נכון.

איפה יכול הגרפיקאי הפרילנסר למצוא עבודה?

גרפיקאי פרילנסר יכול למצוא עבודות בדיוק כמו שמוצא השכיר. אם הגרפיקאי השכיר נכנס לקבוצות פייסבוק אשר מפרסמות משרות לשכירים, גם הגרפיקאי הפרילנסר יכול להיכנס לקבוצות המפרסמות עבודות לגרפיקאים פרילנסרים והוא יכול להציע את שירותיו. כיום מכללת סולו מחזיקה בקבוצת הדרושים הגדולה ביותר בתחום. בקבוצה זו מתפרסמות מידי יום עשרות משרות גם לשכירים וגם לעצמאיים.

שיווק באמצעות הצעת שירותים

אחת משיטות השיווק הנהדרות שיש עבור פרילנסרים היא להציע את השירות שלהם לבעלי עסקים. ניתן ליצור מייל עם השירותים הרלוונטיים ולשלוח לעסקים קטנים, בינוניים או גדולים. עסקים רבים שמחפשים את השירות, ישמחו לקבל הצעות כאלו מבלי שיצטרכו לבצע את החיפוש בעצמם. כמו כן, שירות טוב שתתנו ללקוחות שלכם יביא שיווק מצוין מפה לאוזן שזו דרך השיווק הכי אותנטית וטובה שיש.

אילו אמצעי שיווק נוספים צריך הגרפיקאי הפרילנסר?

אחד הדברים היותר חשובים שכדאי שיהיו לגרפיקאי העצמאי, הוא תיק עבודות איכותי הכולל מגוון רחב של עבודות שיכול להעיד על המקצועיות שלכם בתחום. את תיק העבודות תוכלו להראות לאנשים שמתעניינים בשירות שלכם.

כאשר לומדים עיצוב גרפי אונליין מהבית במכללת סולו, עובדים הסטודנטים לאורך הקורס על בניה של תיק עבודות, אותו תוכלו לשדרג בכל פעם שיש לכם עבודה איכותית שכדאי שלקוחות יראו. כיום ניתן לייצר תיק עבודות בפלטפורמה של בניית אתר אינטרנט ולשלוח ללקוחות כלינק שניתן לעיין בו מהמחשב או מהטלפון הנייד.

אם אני רוצה להיות גרפיקאי פרילנסר, היכן אני יכול ללמוד את התחום?

את התחום של גרפיקה ממוחשבת, עיצוב גרפי או תקשורת חזותית ניתן ללמוד אצלנו במכללת סולו המלמדת את התחום אונליין מהבית. אצלנו במכללה לומדים הסטודנטים את התחום בעזרת מורה פרטי, אחד על אחד. המכללה מכינה היטב את הסטודנטים לשוק העבודה, כך שהם יכולים לבחור האם להיות שכירים, עצמאיים או גם וגם. במכללה ישימו אתכם דגש גדול על תיק העבודות וגם תוכלו להצטרף לקבוצת הפייסבוק של המכללה אשר מפרסמת בכל יום משרות בתחום גם לשכירים וגם לעצמאיים.

האם גרפיקאים פרילנסרים מרוויחים טוב?

בכל מקצוע, אחת השאלות היותר חשובות שיש היא האם המקצוע רווחי והאם תרוויחו טוב בתור פרילנסרים. תחילה נאמר כי המעצב הגרפי הפרילנסר יכול להרוויח כיום מצוין ואפילו הרבה מעל הממוצע. כל עבודה שיעשה יכולה להיות מתומחרת גבוה מאוד. כמובן שדבר זה תלוי באיכות עבודה גבוהה ושיווק נכון.

למי מתאימה כיום עבודה בתור מעצב גרפי פרילנסר?

תחילה נאמר שהעבודה בתחום מתאימה לכל מי שחובב את התחום ומעוניין לעסוק בו. העבודה בתור פרילנסר מתאימה לכל מי שמעוניין לנהל את עצמו, לכל אמא שמעוניינת לשלב בין חיי המשפחה לעבודה, לכל מי שמעוניין להביא לידי ביטוי את הרעיונות שלו ולכל מי שמסגרת העבודה כשכיר גורמת לו להיות כבוי. אם אחד מהמקרים הבאים מדבר אליכם, בואו ללמוד את תחום העיצוב הגרפי במכללת סולו ובנו לכם עסק עצמאי מרוויח.

2020-12-08T13:58:26+02:00