עיצוב חווית משתמש UX – UI עם תוכנת XD ADOBE

עלות הקורס 8000 ש"ח – לימודי תעודה. הלימודים עם מורה פרטי אונליין אחד על אחד  שעה וחצי כל מפגש פעם בשבוע, 7 חודשי לימוד, שעות לימוד בוקר, צהריים, ערב וגם ימי שישי. מומלץ לבדוק זמינות עם הבית ספר כי יש רשימות המתנה על חלק משעות הלימוד.

לאחר המהפך שהרעיד את עולם העיצוב גרפי מעצבים גרפיים השכילו והתחילו להשתלב בעולם ההייטק שמתגמל מאוד מבחינת שכר וכמובן אפשרויות קידום עצומות, כיום נוצר מחסור עצום במעצבי חווית המשתמש תוך שימוש בחוקי UX- UI בתוכנות לעיצוב אתרי אינטרנט או ממשקי אפליקציות, המחסור בעולם ההייטק יצר ביקוש עצום למעצבים גרפיים שהתחילו להתאים את ההשכלה שהם קיבלו לעולם האינטרנט, המעבר לעולם האינטרנט יצר מחסור בעובדים לעולם הדפוס, כל המעבר מהפרינט לדיגיטל יצר עליית שכר מטורפות בתחום וכיום מעצבים גרפיים שבחרו ללמוד את זה לאחר הלימודים וללא ניסיון תעסוקתי יכולים להגיע לשכר התחלתי של 15,000 ש"ח נטו!!, הביקוש מצד שני העולמות יצר גם גל של תעסוקה מהבית לאנשים שלא רוצים לעבוד בתחום זה כשכירים. עיצוב חווית משתמש מאפשר לעצב את האתרים והאפליקציות בצורה מזמינה ויוקרתית תוך איתות לגולשים לחויות גלישה באתר בצורה מהירה. בעולם האינטרנט וקבלת מידע היום הכל חייב להיות מהיר ויעיל ואם בעלי עסקים לא משנים את התפיסה הזאת ועוברים לעולם הדיגיטל הספירה שלהם לאחור תתחיל.

תוכן עניינים

עולם ההייטק ועיצוב גרפי מה הקשר לתחום חווית המשתמש UX – UI?

  • בסרטון מתואר חלק מתכני הלימודים לעיצוב גרפי ושילוב חווית משתמש UI -UX 2021 – טכניקות בהם מעצבים גרפיים משתמשים לבניית אפליקציות או אתרי אינטרנט

עולם ההייטק ועיצוב גרפי תמיד הלכו יחד כבר לפני 2 עשורים שהתחיל עולם האינטרנט חברות הבינו שחייבים אתרי אינטרנט כדי להציג את המוצרים ואת החברה בצורה ממותגת ונכונה, את כל האלמנטים הגרפיים המעצבים גרפיים התחילו לעצב בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי בצורה בסיסית כדי לתת את הצבעוניות והשפה שמתאימה לתוכן של האתר, כיום עקב התפתחות עולם האתרים בנייה של אתר נעשית יותר ויותר מורכבת עם קודים תכנותיים כדי לעמוד בדרישה ובהתקדמות שהטכנולוגיה דורשת, אם נדבר על חנות אונליין שבעיצוב של החנות יש פרמטרים רבים כגון השארת פרטים באתר או סליקה על המתכנתים לבנות את העמודים בצורה של צבירת נתונים עם קודים תיכנותיים נכונים להרצה מהירה של האתר. אלה רק דוגמאות קטנות לעומת מה שהמתכנתים עובדים מאחורי הקלעים, מתכנתים הם לא מעצבים גרפיים ולא למדו כיצד לקשר את הצבעים בצורה נכונה או איזה אלמנט גרפי צריך להיות באתר כדי לבצע את הפעולה שאנו צריכים אם זה למכור מוצר בחנות אונליין או לגרום לתהליך שיווקי למוצר שבשפה המקצועית זה נקרא אתר תדמית. כיום כל אתר אינטרנט שנבנה מאפשר לבעלי האתר להכניס תכנים לצרכיי שיווק וקידום במנועי חיפוש, על המעצבים הגרפיים לבנות את השפה הנכונה מבחינה חזותית כדי לתת את עומק והצבע הנכון לגלישה ידידותית באתר.

מה זה UX - UI חווית המשתמש
מה זה UX – UI חווית המשתמש

UX – UI קורס צבעוניות נכונה באתר תוך שימוש באלמנטים גרפיים המושתלים על ידי המתכנתים

חווית המשתמש מתחילה בצבעוניות קודם כל, במסגרת לימודי חווית המשתמש והבנת עולם האינטרנט מתחילים לעבוד קודם כל על מה כל צבע אומר וכיצד הוא מתורגם למה שהגולשים מרגישים, כולנו יודעים שיש צבעים שאנו אוהבים יותר ויש צבעים שאנו אוהבים פחות, התאמת הצבעים של האתר או האפליקציה לקהל היעד שהולך להיות חלק מהאתר הוא דבר מאוד חשוב ואפילו גורלי להצלחה של הרעיון גם לקידום מכירות וגם לידידותיות. במידה והאפליקציה או האתר אמורים להיות לקהל יעד שהוא ילדים מין הסתם לא נשתמש בצבעים קרים או כהים, בהירות והכוונה של הכפתורים אמורים להיות מותאמים בצורה מושלמת לקונספט הוויזואלי של האתר. תורת הצבעים והמשמעות של כל צבע הוא נושא שנלמד בהרחבה בלימודים תוך מתן תרגילים מתאימים והטמעתם לפי הנושא שאותו אנו צריכים לעצב. אלמנטים גרפיים אמורים להיות מעוצבים בצורה קלילה תוך שמירה על ניקיון בעיצוב גרפי עם מתן כובד ומשקל נכון לחשיבות האלמנט והצורה שהולכת להיות באתר או באפליקציה.

מה זה UX – UI חווית המשתמש? מהירות במציאת מידע דוגמאות ואחוזי נטישה  User Experience

הגולשים באינטרנט של שנת 2019 הם  לא אותם גולשים של שנת 2000 היום אנשים יותר מתוחכמים ורוצים לקבל את המידע בצורה המהירה ביותר או כדי לעשות סקר שוק או כדי לקבל מידע עסקי או שיווקי בצורה מהירה להמשך פעולות שונות כמו קבלת מידע  או פתרון לבעיה בתוכנה מסוימת ודוגמאות נוספות, זמן של אנשים נעשה הדבר הכי יקר עם ההתקדמות ועומס המטלות היום יומיות, גולשים יכולים לגרום לאתר לדירוג שלילי או חיובי ולפי זה תתחולל ההתקדמות של האתר במנועי חיפוש, אחד העונשים של חברת  גוגל לאתרי אינטרנט זה אחוזי נטישה במידה וגולש נכנס לעמוד מסוים ולא קיבל את מה שהוא חיפש בצורה מהירה והיה צריך לגלוש לעוד עמודים אחרים באתר כדי לקבל את המידע האתר יתחיל לרדת בדירוגים שלו. חווית המשתמש הוא נושא מאוד חשוב וצריכים להחליט איפה כל דבר נמצא כדי לספק לגולשים את כל המידע שהם רוצים בצורה מהירה, אם ניקח דוגמה פשוטה אחרת זה מציאת הטלפון של אתר מסוים שאתם נכנסים אליו, במידה והטלפון נמצא תחת מספר דפים שונים גוגל יבין שזה לא נוח לגולש ופה תתחיל הנקודות השליליות לאתר. גוגל מספיק חכם כדי להבין איך הגולשים מתנהגים בתוך אתרי אינטרנט.

מעצבים גרפיים מפרינט לדיגיטל
מעצבים גרפיים מפרינט לדיגיטל

UX – UI לימודים –  טעינת האתר וחווית המשתמש – המקצוע החדש של מעצבים גרפיים מפרינט לדיגיטל

אחד הדברים החשובים ביותר בקידום אתר או בשימוש של אפליקציות זה מהירות הטעינה שלהם במחשב או בטלפון החכם, במידה ואתר אינטרנט עולה בצורה איטית מאוד והאלמנטים באתר לא עולים במהירות האתר מקבל עונש מגוגל עקב חוסר רלוונטיות, הרי כולנו נתקלנו באתר כזה או אחר שנכנסנו אליו ועד שהתמונה באתר נראתה לקח לזה הרבה זמן, אף אחד לא מחכה היום לאתרים ויש יציאה מהירה של הגולשים מאתר כזה, יציאה מהירה מאתר מצביעה לגוגל על חוסר רלוונטיות למילת החיפוש שהגולש הקליד בגוגל, אותו הדבר מתרחש גם בשימוש של אפליקציות ופופולריות של משתמשים באפליקציה, במידה והאפליקציה איטית ולא ידידותית כמות המשתמשים בה יפחת עד לחוסר שימוש מוחלט, בתהליך בניית אתר או אפליקציה יש חשיבות רבה למשקל של האלמנטים שיש בה, על המעצבים הגרפיים לדעת לעבוד עם משקלים מאוד נמוכים כדי לגרום למערכת לעבוד בצורה יותר מהירה, לפעמים יש בעיה שהגרפיקאים נתקלים בה בין הצורך לעבוד במשקל נמוך לבין העובדה שקבצים במשקל מאוד נמוך לא תמיד נראים טוב. תוכנות מיוחדות לכך תוך שימוש בטכניקות מקצועיות מאפשרות להוריד את משקל הדף ללא פגיעה באיכות של האלמנט הגרפי.

אפליקציה וחווית המשתמש UX-UI – בניית מודל wireframe אפיון האתר על ידי הצגת האלמנטים

לימודי עיצוב אפליקציות או הכשרה לעבודה בתחום ה UX- UI מתאימה לבוגרי מסלולי לימודי עיצוב גרפי בלבד היות וכל הנושא של עבודה בקבצים אמורה להגיע מהתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור שהם התוכנות המרכזיות לעיצוב אפליקציות או אתרי אינטרנט, ללא ידיעת התוכנות הללו לא נוכל להכניס אלמנטים גרפיים המותאמים לחויות המשתמש במיוחד בהכנת אפליקציה מול מתכנת ועמידה בדרישות של צבעוניות ונוחיות בגלישה. חווית המשתמש באפליקציה היא קודם כל לשים את המטרה שזה לגרום לגולש לא להסתבך עם כל הפיצ'רים שהולכים להיות באפליקציה ולעבוד בצורה מהירה תוך הבנה בצורה מהירה של כל התכונות שהולכות להיות שם, החל ממציאת המידע הרלוונטי או שורת חיפוש לקבלה ושאיבה של מידע רלוונטי מהאפליקציה, חווית המשתמש נוגעת באין ספור תחומים החל ממעבר נוח ונגיש בין העמודים תוך מתן דגש על אופן העבודה בתוכנה, כיום שלכולם יש טלפונים חכמים אבל בגדלים שונים על המעצבים הגרפיים להתאים את האפליקציה לכל יצרניות הטלפונים כדי לשמור על הרלוונטיות בשוק.  תהליך בניית מודל wireframe אפיון האתר על ידי הצגת האלמנטים בעיצוב גרפי דיגיטלי של ממשק המשתמש לאתר אינטרנט, מערכת משתמש לאפליקציות. שיתוף הפעולה הוא מלא בין המתכנתים לבין המעצבים הגרפיים כדי למצוא את הסנכרון וההתנגשות להגדרות שאמורות להיות החל מבניית קוד תכנותי מותאם או התאמת גדלים של אלמנטים בתוך האפליקציה בצורה מותאמת ונכונה.

בניית מודל wireframe
בניית מודל wireframe

קורס UX – UI  חווית משתמש – פוטושופ בעולם עיצוב אתרים ובניית אפליקציות

תוכנת ADOBE PHOTOSHOP פופולרית מאוד בעולם עיצוב אתרי אינטרנט ולא רק בגלל המניפולציות על תמונות שהיא מאפשרת לעשות אלה בגלל האפשרות הידידותית ביותר להורדת רזולוציות של תמונות, ברגע שמורידים רזולוציה על תמונה אפשר להוריד גם את המשקל של התמונה ובכל אפליקציה או אתר אינטרנט דף האינטרנט יטען מהר, לאחר העבודה הלוגית על התמונה אפשר לשמור את כל הקבצים המעוצבים בתוכנת הפוטושופ לקבצים קטנים על ידי חלוקה של העמוד, במקביל תוכנת פוטושופ מאפשרת לעשות עיצובים על תמונות בצורה מדהימה ומושכת, כמובן שהיום אחד ההדגשים בטרנדים החדשים בעולם העיצוב הוא לדאוג לעיצוב נקי וברור ללא אפקטים מיותרים על תמונות כדי לשמור על אחידות והכוונה בעין לסדר מופתי באתרים ובאפליקציות, ככל שיש יותר מידי אפקטים על תמונות זה יצור בלבול בעיניים של הגולשים מה שיצור הפרעה ואי נוחות, אלו חלק מהדוגמאות ליכולות של תוכנות גרפיקה לעיצוב ויצירת מניפולציות עם קווים, צורות ותמונות שמירה על ניקיון חזותי.

קורס UX - UI
קורס UX – UI

חווית משתמש – ניקיון ושימוש בתמונות בצבעוניות שונה באפליקציה איך מתגברים על העיצוב שיהיה אחיד?

לפעמים נתבקש לבצע עיצוב של מספר תמונות באפליקציה בכדי לשמור על אורך נקי לא נוכל להכניס תמונות וצבעוניות רבה כדי לא להוזיל מהערך של האפליקציה שאנו עובדים, במידה ורוב התמונות בעלות אותו אופי נוכל לבצע את העיצוב בצורה נוחה וקלה אבל מתעוררת הבעיה שאנו רוצים להציג מספר רב של תמונות וכל תמונה בעלת אופי שונה ומידת הצבעוניות גולשת לצבעים אחרים של הקונספט המיתוגי, במצבים כאלה עלינו לתחום את התמונות בעיצוב שיחזור כמו מסגרת או הורדת צבעוניות אוטומטית לכל התמונות, לעתים מומלץ לבצע פילטר בתוכנה כדי לשמור על אותם אחידות וצבעוניות באפליקציה. טכניקות אלו שימושיות במיוחד שאנו רוצים לבצע אפליקציה שאמורה להיות קונספטואלית תוך שמירה על תדמית העסק.

לימודים עיצוב גרפי חווית המשתמש
לימודים עיצוב גרפי חווית המשתמש

פוטושופ מאפשרת להגיע לכל רמות עיצוב שרק נרצה

אלו חלק מהנושאים הנלמדים במסלולי לימוד UX- UI ותוכנת הפוטושופ עוזרת בעיצוב לסגנון זה ולא רק, פוטושופ מאפשרת להגיע לכל רמות עיצוב שרק נרצה שהבסיס שלהם תמונות לעומת תוכנת האילוסטרייטור שסגנון העבודה שלה הוא לא תמונות בכלל והחישוב בתוכנה הוא וקטורי לחלוטין לעומת תוכנת הפוטושופ שהחישוב של העבודה בה מבוסס פיקסלים. אך עדיין פוטושופ עובדת בשיתוף פעולה עם תוכנת XD ואילוסטרייטור, השילוב בין האלמנטים בסופו של דבר יוצר את האפליקציה המושלמת שכל מעצב או גרפיקאית מתיימרים לעצב בצורה נכונה תוך שמירה על חוקי העיצוב הגרפי שמקובלים בטרנדים. לרוב שמקבלים תמונה מצלם אנו לא מעלים אותה בצורה ישירה לחנות אונליין או לאפליקציה, תחילה היא תעבור עיבוד תמונה החל מתיקוני צבעוניות או שהתמונה סובלת מחוסר תאורה, מעצבי הגרפיקה אמורים ליפות את התמונה בצורה הכי טובה שתהייה משכנעת מספיק באפליקציה לקידום ומכירה או שימוש לכל מטרה אחרת, פוטושופ היא הקשת הרחבה לעיצוב חזותי על כל דבר שהבסיס שלו מתחיל ונגמר עם תמונה.

אילוסטרייטור – בעולם אתרי אינטרנט ויצירת אייקונים בעיצוב לאפליקציות

תוכנת אילוסטרייטור שימושית מאוד בעולם העיצוב הגרפי בכל מה שקשור ליצירת קווים ומניפולציות של צורות, לתוכנה כלים רבים לעבודה על קימורים של קווים וחיבור של צורות, התוכנה שימושית מאוד בעיצוב גרפי וקטורית ומתמחה בעבודה בקבצים קטנים מאוד, היכולות של הגרפיקה באילוסטרייטור זה שהאלמנטים יכולים להיות קטנים או גדולים מאוד ועדיין התצוגה הוויזואלית לא תפגע בכלל, רוב האייקונים שנמצאים במחשבים הביתיים או באפליקציות אכן עוצבו בתוכנת ILLUSTRATOR – התוכנה מתחברת נהדר עם תוכנת פוטושופ ונותנת גיבוי ומענה למה שפוטושופ הפופולרית לא יכולה לעצב, הגרפיקה באילוסטרייטור נתינת ליבוא ישירות לתוכנות אפליקציות על ידי פקודות יבוא מיוחדות או על ידי העתקה והדבקה פשוטה. במידה ועושים מיתוג גרפי לאתר אינטרנט או אפליקציה אילוסטרייטור תהייה אחראית על ביצוע הלוגו וכל הממשק או האינפוגרפיקה שנמצאת באפליקציה אכן תעוצב בה,  תוכנת אילוסטרייטור נלמדת כתוכנה המרכזית בלימודי עיצוב גרפי – מסלול לימודי תעודה מעצבים גרפיים.

מה זה UX- UI
מה זה UX- UI

פרספקטיבות ומשחקי ילדים מעוצבים

בגלל היכולות הווקטורים של אילוסטרייטור כלי התוכנה מיועדים בין היתר לאיור וציור גרפי לכל מטרה, בגלל הקלות שבהפעלת התוכנה והידידותיות בממשק רוב הציורים שנעשים באילוסטרייטור יכולים להיות אנימציות בסופו של דבר בתוכנות לאנימציה מקצועיות, אפליקציות של משחקי הילדים הגרפיקה המאוירת ותזוזת האלמנטים בתוך האפליקציה נעשה באילוסטרייטור בצורות ומשתנים שונים של הדמויות והשחקנים, לתוכנה כלי איור מיוחדים שמאפשרים לכל אחד לאייר או לצייר גרפיקה בקלות גם אם אין למעצב האפליקציה ניסיון באיור גרפי, ממשק התוכנה ידידותי ומזמין מאוד. כמובן שיעורי אילוסטרייטור לעיצוב גרפי לעומת שיעורי עיצוב לאפליקציות התוכן הלימודי שונה בגלל העבודה בקבצים קטנים, תוכלו לראות בעמוד זה דוגמאות של עבודה עם אילוסטרייטור החל מיצירת אייקונים ועד להכנת איורים גרפיים מקצועיים, אין ספק בכדי לשלוט בתוכנה תצטרכו לתרגל רבות את מהלכי השיעורים ואת הפקודות הרבות שהתוכנה מציעה כדי לשלוט ולדעת מה היא יכולה לעשות או לא, התוכנה לא מטפלת בעיבוד תמונה אך בהחלט יכולה לאכלס תמונות לעיצוב כללי משולב גרפיקות וקטוריות ותמונות.

תוכנה UX - UI עיצוב אפליקציה
תוכנה UX – UI עיצוב אפליקציה

תוכנת XD ADOBE –  "איקס די" תוכנה מספר אחת להדמיה דיגיטלית של אפליקציות

תוכנת ADOBE XD  נחשבת לתוכנה מספר אחת לעיצוב והכנת אפליקציות, מעצבים גרפיים יבנו את כל העיצובים בתוכנות הפוטושופ ואילוסטרייטור ויעבירו את האלמנטים הגרפיים והאייקונים המעוצבים לתוכנה, גם בתוכנת XD אפשר לבצע גרפיקות שצריכות להיות באפליקציה אך עדיין אפליקציה זאת מוגבלת לעומת האפשרויות הרבות שאילוסטרייטור ופוטושופ מאפשרות, כל עיצוב שיעשה בתוכנת XD יעוצב במשקלים נמוכים אוטומטית והאייקונים יראו נפלא ולא מטושטשים מה שקורה בדרך כלל בעיצוב והכנת גרפיקות במשקלים מאוד נמוכים, יכולות התוכנה הם רבות והיא שימושית מאוד בעבודה משותפת בין המעצבים הגרפיים לבין המתכנתים של האפליקציה, צורת העיצוב היא מאוד בסיסית ומאוד מזכיר את כל תוכנות אדובי האחרות, הסנכרון בין התוכנות אדובי הוא משתלב ונוח בגלל שכולם פותחו על ידי חברת אדובי מה שמאפשר סנכרון ושיתוף פעולה נוח וקל. יכולות יצוא של התוכנה מתבצע בצורה נוחה מאוד מה גם שהכל מסודר ונפתח לכם בדיוק כמו שהאפליקציה צריכה להיות לעומת עבודה עם תוכנות אחרות שזה רק ביצוע של הדמיה איך הדברים הולכים להיות לעומת XD שמאפשרת לכם לראות בלייב איך הדברים הולכים להיות בפועל.

Adobe_XD תוכנה לעיצוב אפליקציות חווית משתמש UX- UI
Adobe_XD תוכנה לעיצוב אפליקציות חווית משתמש UX- UI

XD ותצוגת האפליקציה בלייב

בתוכנת XD נוכל לפתוח את תצוגת הדפים של האפליקציה בדיוק כמו שזה הולך להיות בפועל מה שמאפשר קישור בין דפים, המעצבים הגרפיים יעצבו את הדפים בצורה שצריכה להיות ולאחר מכן נוכל לקשר בין כל עמוד ללא שימוש בתוכנות חיצוניות של דפדוף וגלישה בין הדפים, לאחר סיום של העיצוב באפליקציה נוכל להוציא קישור אוטומטית מהתוכנה כדי לשלוח למבקשי העיצוב לראות אם צריך שינויים, תצוגה לאחר סיום העיצוב יתבצע ישירות מהמעצבים הגרפיים ורק לאחר אישור סופי המתכנת יקבל את כל הקבצים של האפליקציה בצורה מסודרת להמשך תכנות האפליקציה, מה שקורה בעצם שהמעצבים הגרפיים אחראים על כל הפיתוח של חווית המשתמש כולל איזה אייקונים הולכים להיות באפליקציה, בעלי האפליקציה יכולים בכל רגע נתון לפני שזה עובר למתכנת להעביר ביקורת או לשנות אלמנטים מכל סיבה. חברת אדובי מאפשרת לראות את התצוגה של האפליקציה ישירות באתר שלה על ידי יצוא של קישור מהתוכנה ישירות. תוכנה מאוד נוחה וידידותית להכנת אפליקציות במהירות, ממשק העבודה הוא באנגלית ומזכיר כל תוכנה גרפית אחרת.

עבודה בתחום UX- UI מאפייני חווית משתמש לאפליקציות ואתרים – שכר בתחום

עבודה בתחום העיצוב חווית משתמש תהייה בחברות לבניית אתרים ובחברות הייטק, העבודה מבוססת על הבנת צרכיי האתר ומהו המטרה העיקרית שלשמה האתר או האפליקציה הוקמו, השכר בתחום למאפייני חווית משתמש לרוב מתחיל משכר שמתחיל ב15000 ש"ח נטו למתחילים, ככל שצוברים ניסיון בתחום זה השכר עולה וכמובן אפשרויות קידום לפיתוח או למטרות אחרות בתחום האפליקציות, העבודה היא בשיתוף פעולה עם מתכנתים שמביאים לכם משימות אינטרנטיות ואתם צריכים להתאים את הנתונים הללו למטרות עיצוביות פרופר. עיצוב האתר ואיך הדברים הולכים להיות תלוי אך ורק בכם, אתם הראש העיצובי והמתכנתים אמורים לתת לכם את כל הפתרונות לעבודת העיצוב החל מיצירת אינטראקציה בין הגולשים לאתר או עבודה נוחה באפליקציה, אי אפשר להצביע על נושא עיצובי אחד בתחום חווית המשתמש כי תחום זה הוא רחב מאוד החל מעיצוב תוכנות או עבודה בממשקים שונים. בדוגמה הבאה נוכל לראות סגנון עבודה שנעשה בתוכנת האילוסטרייטור כדי להציג אפיון של מערכת משתמש לתוכנה.

תוכנת ADOBE XD 
תוכנת ADOBE XD

לימודים אונליין עיצוב גרפי וחווית המשתמש

במסגרת הלימודים אונליין מכללה לעיצוב גרפי להכשרת מעצבים גרפיים לעולם הייטק תוכלו ללמוד את התחום הזה אונליין באינטרנט עם מורים פרטיים לעיצוב וחווית משתמש, הלימודים מתקיימים דרך חיבור מסכים ואפשרות של המורה שלך לעבוד ישירות על התוכנה הגרפית שנמצאת אצלך במחשב דרך תוכנת חיבור, המורה יזיז לך את העכבר תוך הדגמות והסברים מפורטים על עולם האתרים, לכל אורך השיעור יתקיים תרגול בו תצטרכו להראות כיצד עובדים המהלכים ופתרון התרגילים שתקבלו במהלך השיעור, השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות בדיוק כמו כל תוכנת שמע אחרת, בסיום כל שיעור תקבלו שיעורי בית ותרגילים מעשיים על עולם חווית המשתמש כדי להטמיע את מה שלמדתם בשיעור, משיעור לשיעור נבנה את תיק העבודות כתנאי היחידי להצלחה בקורס. התמיכה היא לא רק בשיעור ובמידה ועולות לכם שאלות מסוימות במהלך שיעורי הבית תוכלו ליצור קשר עם המורה שלכם בכל מדיה אפשרית כדי לקבל פתרון לשאלה או לבירור נושאים שונים שעולים לכם.

תיק העבודות עיצוב לחויות משתמש UX- UI

תיק העבודות הוא הדבר החשוב ביותר בסיום הלימודים, זה לא משנה מאיפה יש לכם תעודה מה שצריכים היום בתחום זה אך ורק תיק עבודות ודוגמאות שונות לאפליקציות שעיצבתם או אתרי אינטרנט, בסיום הלימודים תצרפו תיק עבודות שיוצג או באתר אינטרנט או כקישורים שונים שתשלחו לאפליקציות שעיצבתם, בתוכנה שתלמדו לעצב את האפליקציה יש אפשרות להוציא קישורים ודוגמאות במיוחד למטרות אלו, תוכלו לשלוח למבקשים דוגמאות ולהראות את יכולות העיצוב שרכשתם בתקופת הלימודים. יבדקו כיצד אתם יוצרים אלמנטים גרפיים ידידותיים, באיזה צבעים גרפיים השתמשתם המותאמים לקהל היעד לאפליקציה או לאתר וכמובן את החשיבה היצירתית שעומדת מאחורי העיצוב.  תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום כדי לקבל פרטים רחבים על עולם העיצוב דרך טופס צור הקשר באתר או בשיחה טלפונית עם אחד מיועצי הלימוד שלנו ולקבל פרטים רחבים על מגוון מסלולי הלימודים.

השינויים בקריירת המעצבים הגרפיים

כיום מכללות לעיצוב גרפי ובתי ספר לגרפיקה מתאימים את מסלולי הלימוד חווית משתמש לעולם האינטרנט מה שלא קרה בעבר, רוב התעשייה מותאמת יותר לעולם הדפוס, מעצבים גרפיים בוגרים מתחילים לעבור את השינויים הללו כדי להיות מותאמים לדרישות של השוק כדי לא להישאר בחוץ, מעצבים גרפיים צעירים מעדיפים לעבוד בחברות הייטק בגלל השכר זה לא חדש והדור של היום צריך להיות מותאם יותר לכל החידושים שהולכים להיות בעתיד. כל עסק או אתר צריך להראות במספר פלטפורמות שונות ובעלי עסקים מעדיפים לעשות את העיצובים והעבודות הגרפיות בחברה או אצל מעצבים גרפיים שמספקים להם את כל סגנונות העבודה ולא לחלק את סגנון העבודה אצל כמה מעצבים. בסופו של דבר ידע זה כוח וככל שאתם יודעים יותר אתם יכולים להמשיך לעבוד בתחום הזה. היופי בעולם העיצוב גרפי שהוא אכן מקצוע הכי עתיק בעולם אבל כל הזמן הולך ומתפתח ואפשרויות הקידום בו הם אדירות. מעצבים גרפיים מעולם הדפוס לא מתחילים ללא ידע בתחום זה היות והם עובדים כבר בתוכנות לעיצוב אפליקציות, ההסבה המקצועית לתחום ה WEB יאפשר להם עוד כיוונים ודלתות שיפתחו להם מעולם הייטק ויגדילו את טווח הלקוחות שכבר קיים אצלם.

תיק העבודות עיצוב לחויות משתמש UX- UI דוגמאות
תיק העבודות עיצוב לחויות משתמש UX- UI דוגמאות

עבודות פרילנס לחברות הייטק ופיתוח – סגנון העבודה הוא שונה ממה שמקובל

בתחום הייטק סגנון העבודה הוא שונה מאוד מהתחום בו רגילים לעבוד מעצבים גרפיים לעולם הדפוס, העבודה מהבית היא מאוד מקובלת או בעבודה עצמאית, חברות הייטק רבות מעדיפות לשלוח פרויקטים שונים למעצבים מכל רחבי הארץ היות ולכל חברה יש סניפים שונים בנקודות שונות ולא תמיד הם מוצאות מעצבים גרפיים שקרובים למשרדים שלהם, חברות ההייטק שינו את שיטת העבודה בעולם וזה הגיע לישראל, הם לא נשארות מאחור ולא מאפשרות לעצור את זרם העבודה בגלל בעיות כוח אדם, יש מעצבים גרפיים שעובדים בצורה פרטית ומהבית ועדיין נשארים שכירים, יש כאלה שיבחרו לעבוד בתור עצמאים ולא להתחייב לחברת הייטק אחת, בתחום העיצוב אפליקציות ואתרים אין סגנון עבודה אחד שמקובל על כולם, כיום חברות הייטק ישראליות בגלל מצוקת כוח האדם הישראלי והמחסור במעצבים גרפיים שמותאמים לשוק עובדים עם מעצבים גרפיים מכל רחבי העולם כדי לעמוד בדרישה של הלקוחות.

ישראל בתור בירת הייטק העולמית מייצאת טכנולוגיה לכל רחבי העולם מה שיוצר ביקוש עצום בכוח אדם שמותאם לשינויים שמתרחשים בטכנולוגיה ובתחום העיצוב גרפי, אמנם עולם הדפוס עדיין חם ונושם אך הנהירה לעבודה בתחום העיצוב לחברות הייטק הולך וגודל במשך השנים מה שיגרום למשבר עצום בשנים הבאות בעולם הדפוס.