איך להתכונן לראיון עבודה בעיצוב גרפי – שאלות תשובות

איך להתכונן לראיון עבודה בעיצוב גרפי – שאלות תשובות

עיצוב גרפי הוא אחד התחומים היותר מבוקשים שקיימים כיום ובניגוד למקצועות אחרים שבהם ראיון העבודה דומה מאוד למה שמקובל בתחום, בעיצוב גרפי חוקי הראיון הם שונים ומתבססים על יישום המקצוע. על מנת שמעסיק ירצה להעסיק מעצב גרפי מסוים, עליו לבחון ולבדוק שהמעצב הגרפי שמועמד לתפקיד מתאים מבחינת החשיבה העיצובית שלו והדרך שבה הוא מעצב למה שמקום העבודה דורש ומחפש.
בשוק העבודה יש כיום המון מעצבים גרפיים ולכל אחד מהם יש את הוויז'ן העיצובי שלו שיתבטא בסופו של דבר בעבודה. בדיוק בגלל זה יחפש המעסיק את המעצב שנותן לו את הקו העיצובי שהכי מתאים עבורו. אז אם בסופו של דבר המעסיק בוחר על פי קו עיצובי מסוים, איך בכל זאת כדאי להתכונן לראיון עבודה בתחום של עיצוב גרפי? על הדבר הזה בדיוק נדבר בכתבה הבאה.

טרם הראיון עבודה, מה חשוב לדעת?

תחילה נגיד לכם שכיום מעצבים גרפיים צריכים גם לשלוט בעולם האינטרנט וגם בעולם הדפוס, לפני שנגיע בכלל לראיון עבודה, עלינו להגיע למצב שמעסיקים חוזרים אלינו ומזמנים אותנו לאחד כזה. על כל משרה יש עשרות ולפעמים גם מאות שמתמודדים ולכן רק אלו שבאמת מצאו חן, יעברו לשלב של הראיון. הרבה נפסלים כבר בשלב הראשוני של הסינון ולא יזומנו לראיון. כדי שיזמנו אתכם לראיון ויתנו לכם הזדמנות ראויה, עליכם לדאוג שאתם מייצרים רושם ראשוני מקצועי וטוב בעזרת קורות חיים מסודרים ותיק עבודות. נהוג לחשוב כי קורות החיים בדרך המקובלת היא טובה גם עבור מעצבים גרפיים, מעצבים גרפיים הם אמנים של גרפיקה והעברת מסרים והציפייה לקבל מהם קורות חיים מסוגננים בדרך טיפה שונה מהמקובל, אולי קורות חיים אלקטרוניים, אולי קורות חיים שמסודרים בדרך עיצובית מיוחדת המעידה על המחשבה העיצובית המיוחדת שלהם. לאחר מכן, הדבר החשוב הבא הוא תיק העבודות. תיק העבודות שלכם הוא הפנים שלכם. על מנת שיזמנו אתכם לראיון עבודה בתחום, עליכם להציג תיק עבודות מכובד שמשקף את היכולות העיצוביות שלכם והחשיבה העיצובית. על המעסיקים לזהות בתיק העבודות את הפוטנציאל ובהתאם לכך לזמן אתכם לראיון. אם שני הדברים האלו חסרים, לא סביר שהמעסיק יחשוב עליכם כעל מעצבים רציניים.

זימנו אותי לראיון, מה עכשיו?

אם זימנו אתכם לראיון כמעצבים גרפיים, כנראה שתיק העבודות שלכם עניין מישהו מהמעסיקים, אך העבודה לא נגמרת בזאת, עדיין לא התקבלתם! עכשיו זה המאני טיים. עליכם לעשות רושם ראשוני מצוין ולענות על השאלות במקצועיות. ואיזה שאלות שואלים בראיון כזה? בראיון של עיצוב גרפי ירצו לשאול אתכם דברים הקשורים לתיק העבודות שלכם, דרך עבודה, מה רציתם להעביר וכדומה.

השאלה הראשונה- ספר על עצמך

כמו בכל ראיון, גם בעיצוב גרפי קיימת שאלת ספר על עצמך. זוהי שאלה ששמה אתכם בחוסר וודאות ויכולה להלחיץ טיפה. המטרה היא לראות איך אתם מתמודדים עם הלחץ הזה ועם חוסר וודאות וגם לשים לב מה אתם מציגים ראשון. אם את הפן המקצועי, זה מעיד על מקצועיות. בשאלה זו חשוב להתחיל בשמכם ובמקום שבו למדתם, לאחר מכן להתקדם לעבר הניסיון התעסוקתי שלכם בקצרה ורק בסוף לדבר על תחביבים וכדומה. כאשר אתם מדברים על החלק התעסוקתי שלכם, אתם למעשה מבטאים את האני המקצועי שלכם וזהו מסר חשוב בראיון עבודה.

שאלות על עבודות מתיק העבודות.

הדבר הבא שיתמקדו בו בראיון העבודה של המעצב הגרפי הוא החשיבה העיצובית. המעסיק יחפש לראות איך אתם חושבים. הוא יחפש לראות שיש לכם קו עיצובי שמאפיין אתכם ושלא מדובר בעבודות בתיק העבודות שנעשו באופן רנדומלי ללא חשיבה עיצובית. המעסיק רוצה לוודא שאם הוא ייקח אתכם לעבודה, אתם תדעו לספק לו מה שהוא מחפש.

מעבר לכך, המעסיק יבחן אתכם על מושגים מקצועיים מהתחום. הוא ישאל מהי הפרספקטיבה שבה יצרתם גרפיקה מסוימת, הוא ישאל למה בחרתם דווקא בצבעים מסוימים עבור לוגו מסוים, הוא יבחן את עקרונות העימוד ובחירת הפונטים בגרפיקות השונות. כמו כן, הוא ישים לב על הדיוק שלכם והיכולת לרדת לפרטים בתוך הגרפיקה. כדי לספק לו מענה מקצועי, יהיה עליכם לעבור טרם הראיון על העבודות שמוצגות בתיק העבודות שלכם. כמובן שהעבודות הן שלכם ואתם יודעים להסביר עליהם הכי טוב, אך כדאי לזכור שאת תיק העבודות אנו לרוב אוספים לאורך הלימודים וגם לאורך העבודות שכבר עשינו בעבר. בשביל ראיון טוב, יהיה עלינו לחזור אחורה ולהיזכר בכל עבודה ועבודה.

האם מעבר לעיצוב גרפי הרחבנו יותר במקצועות עיצוב נוספים כמו עיצוב אתרים?

זו שאלה חשובה נוספת. המעסיקים רוצים לדעת מי המועמד שלהם ומה היכולות שלו. יותר יכולות וותק בתחום הם ללא ספק נקודות חשובות. אם תגידו שאתם גם מעצבי אתרים, יכול להיות שתיפתח בפניכם נישה שהשכר בצידה הוא גבוה הרבה יותר. בשל כך, חשוב להציג את כל היכולות שלכם בראיון עבודה בתחום.

האם שואלים היכן למדתי את התחום?

בניגוד לתחומים אחרים שבהם מוסד הלימודים שלמדתם בו הוא אמצעי לסינון מועמדים, בעיצוב גרפי זה לא כך. בתחום זה מה שקובע זה אך ורק היכולות שלכם. למעסיק ממש לא חשוב היכן למדתם כל עוד אתם מספקים בדיוק מה שהוא צריך. כל עוד יש לכם תיק עבודות מסקרן, זה מה שיביא אתכם להצלחה.

טסט לבדיקת מועמדות

יש מעסיקים שדוגלים בבדיקת המועמדות על פי טסט קצר שבו אתם יוצרים עיצוב בהתאם להנחיות. זה מקובל ולפעמים זה גם מתבצע בתשלום. המטרה של המעסיק היא לבחון איך אתם עובדים בפועל. חשוב לשים לב שמדובר בטסט פשוט ולא משהו מסובך שנראה כמו עבודה שלמה שעשוי להיעשות בה אחר כך שימוש גם אם לא התקבלתם למשרה.

איך לדעת כמה שכר לבקש?

אז אם נדבר רגע על החלק של השכר ולדעת כמה לבקש, חשוב לשים לב שאתם יודעים מה ממוצע השכר המוצע בשוק זה. עליכם לוודא שאינכם מבקשים שכר גבוה מאוד מן הממוצע וגם לא שכר נמוך מהממוצע. בקשו בשביל התחלה את המחיר הממוצע בשוק. כדאי לדעת שבעיצוב גרפי המשכורות למעצבים מתחילים הן בין 12000 שקלים ל- 11,000 שקלים. כמו כן, אם מדובר בהייטק, המשכורת עולה משמעותית ומגיעה ל17000 בשנה עבור מתחילים בתחום.

איך להתכונן נכון לראיון?

התחילו ממעבר על תיק העבודות שלכם, לאחר מכן תקנו אותו לפי הצורך. כמו כן, מומלץ מאוד לעבור על כל העבודות בתוך התיק העבודות ולהסביר אותה לעצמכם, כך תוכלו לדעת טוב יותר איך להסביר את החשיבה העיצובית שלכם. לאחר מכן, חשבו איך הכי נכון להציג את עצמכם. זכרו, שאלת ספר על עצמך נשמעת פשוטה וקלה, אך אנו כאנשים לא רוצים להעיד על עצמנו, לכן חשבו איך יהיה הכי נכון לבצע זאת.
אם גם אתכם מעניין עיצוב גרפי, אם גם אתם רוצים לעבוד בתחום וללמוד אותו בצורה הטובה ביותר, אנו במכללת סולו כאן עבורכם. אנו מלמדים את התחום בהצלחה כבר 17 שנים אונליין מהבית אחד על אחד ויש לנו את הניסיון והידע להביא אתכם מוכנים למקצוע וגם לראיונות העבודה באופן מקצועי.