איך למתג חברה בעזרת עיצוב גרפי

חשיבות המיתוג עבור החברה היא רבה עד מאוד, ולמעשה כל חברה, ארגון ועסק – מקטן ועד גדול – זקוק למיתוג עסקי שהוא חיובי ובעל נוכחות. מיתוג משפיע רבות על תדמית העסק בעיני הלקוח ולמעשה, תהליך מיתוג מוצלח יסקרן את הלקוח, ימשוך אותו ויגביר את המודעות שלו לחברה ולסל המוצרים שלה. השאלה המתבקשת היא, כמובן, איך יוצרים מיתוג מוצלח ומעניין שיוביל לתדמית איכותית בעיני הלקוחות?

אפיון המוצר והשירות של העסק

תהליך המיתוג של העסק, בין אם מדובר בעסק חדש או בארגון מבוסס המבקש לבצע תהליך של מיתוג מחדש, הוא תהליך מורכב ורגיש. אחד הצעדים הראשונים והחשובים ביותר בתהליך הוא קבלת ההחלטה לגבי המסר. חשבו מה הוא המסר המרכזי של העסק שלכם ומה אופי החברה. האם אתם מתפארים במוצר יוקרתי, האם אתם פונים לקהל צעיר או מבוגר יותר? אפיון נכון של המוצר והשירות שלכם יעזור לכם ולמעצב הגרפי שלכם לזהות את הלוגו המתאים ואת השפה השיווקית הנכונה עבורכם. הכלי הוויזואלי הוא משמעותי בהעברת המסרים שלכם ללקוחות.
בדרך לשם הוא קביעת מיתוג. מעצב גרפי בעל הבנה וניסיון בעולם המיתוג יוכל להשתמש בלוגו 

מעצבים את המסר

לאחר שזיהיתם את המסר המרכזי שלכם ואפיינתם את הרעיונות שאמורה השפה השיווקית שלכם להציג, הגיעה העת לבחון את האפשרויות הקיימות. בחירת הצבעים, הפונט והצורה אשר ירכיבו את הלוגו, עשויה להיראות כבחירה שולית אבל זוהי טעות חמורה. בייחוד היום, בעידן שבו אנו מעבדים מידע ומקבלים החלטות ביחס למוצרים בתוך שבריר שנייה, ובעידן שבו המסר הוויזואלי הוא המסר הנוכח ביותר, פני העסק עשויים לחרוץ גורלות. חוסר התאמה בין המסר שאתם מעוניינים להעביר לבין המסר שהמותג שלכם מעביר בפועל, עשוי לפגוע בהצלחתכם ובצמיחתו של העסק. השקיעו מחשבה ואנרגיות בתכנון נכון של התהליך, שתפו אנשים נוספים – מתוך העסק ומחוצה לו – כדי שיוכלו לחוות את דעתם ולשתף אתכם ברגשותיהם ביחס לכלים הוויזואליים שתציעו להם, והקשיבו לדעות אלה כי אלה הם קולותיהם של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

כלי מרכזי בדרך להצלחה

סוגיית המיתוג היא חשובה אף יותר עבור עסקים קטנים שמחפשים לתקוע יתד בשוק, להגביר את נוכחותם ולחזק את כוחם. מיתוג מוצלח יכול בהחלט להשפיע על יכולת ההתפתחות והצמיחה של העסק ולקבוע את אופיו של העסק לטווח הרחוק. ארגונים גדולים ובעלי שם לרוב עשויים אף להימנע מתהליכי מיתוג מחדש, משום שיש להם שם ומוניטין וגם קהל לקוחות יציב שמזוהה עם המוצר ואף פיתח הרגלי צריכה לגביו. עסק חדש וקטן בוודאי שואף להרחיב את מעגל הלקוחות ואת נתח השוק שלו, והצעד הראשון בדרך לשם הוא קביעת מיתוג. מעצב גרפי בעל הבנה וניסיון בעולם המיתוג יוכל להשתמש בלוגו כדי להעביר בצורה מדויקת את המסר שלכם ולעורר אצל הלקוח את הרגש שתרצו לעורר בו כדי שיהיה שלכם. ומהו עסק ללא בסיס לקוחות איתן?
2019-08-04T19:09:21+03:00