איך לעצב עם תוכנה קולאז תמונות פוטושופ שיעורי עיצוב חינם

//איך לעצב עם תוכנה קולאז תמונות פוטושופ שיעורי עיצוב חינם

איך לעצב עם תוכנה קולאז תמונות פוטושופ שיעורי עיצוב חינם

אם אתם מחפשים תוכנה מקצועית להכנת קולאז’ים ואפקטים מדהימים לתמונות אתם במקום הנכון! הכנו במיוחד בשבילכם אוסף של שיעורים בחינם על התוכנה מספר אחת לעיצוב תמונות הפוטושופ, באמצעות התוכנה תוכלו לערוך כל תמונה או להכין על עיצוב גרפי של מודעה או אלבומים דיגיטליים מקצועיים באמצעות קולאז’ים או כל אפקט לעיצוב תמונה אחר, השיעורים שהכנו במיוחד עבורכם מוסברים בשפה העברית ובצורה פשוטה ביותר להבנה, במידה ויש לכם רקע כלשהוא במחשבים תוכלו לעשות את אותו הדבר כמו שהמרצה לפוטושופ מדבר, כמובן שתוכלו להכניס ערכים אחרים לעומת הערכים שמוצגים בשיעור בתוכנת  קולאז’ים מקצועית כמו הפוטושופ, תוכלו לעצור את הסרטון מתי שאתם רוצים ולתרגל בעצמכם בגרסאותיה השונות של תוכנת הפוטושופ.

קולאז'

קולאז’

מה זה קולאז’ – סגנונות של קולאז’ בפוטושופ

קולאז’ תמונות הנו אוסף של תמונות באותו נושא באותו עמוד מעוצב, יש מספר סגנונות של קולאז’ים, יש את העמודים שהעיצוב בהם הוא מאוד מנימליסטי שהתמונה יושבת בעמוד ללא שום עריכה גרפית, סגנון נוסף בעיצוב הנו מסגרות לתמונות מעוצבות, הסגנון הנוסף הנו שהמסגרת של התמונה הוא עם חיתוך מרוכך לגבולות התמונה, אחד הסגנונות הפופולריים הוא שהתמונות משתלבות אחת בשנייה עם אפקטים מדהימים, בסרטון תוכלו לראות מספר סגנונות של עיצוב בפוטושופ שיאפשרו לכם להבין לעומק את יכולות התוכנה במיוחד שאתם מבצעים עיצובים כגון קולאז’ים של תמונות, הרעיון בהכנת קולאז’ים הוא להכניס כמה שיותר תמונות ולהנציח את האירוע שאליו אתם מעצבים או מזכרת לחבר או חברה יקרה. ברשת יש אין ספור תוכנות חינמיות להכנת קולאז’ים אבל אף אחת לא עומדת ביכולות של תוכנת הפוטושופ. התוכנות האחרות שניתנות בחינם לעתים מורידה את האיכות של התמונות והם מוגבלות מאוד באפקטים שאפשר לבצע בהם כגון תיקוני תמונות לאחר צילום או אפקטים מקצועיים שצלמים משתמשים כדי להאדיר ולהעצים את עוצמות הצבע בתמונות. לעתים תוכנה ניתנת בחינם וההדפסה או הוצאת הקבצים מהתוכנה מחייב את המשתמש להדפיס אך ורק במקום שמספק לכם את התוכנה בחינם להכנת קולאז’ים.

עיצוב אלבומים דיגיטליים – המקור החדש להכנסה מהבית דרך האינטרנט

כן, כן בדיוק מה ששמעתם כיום בגלל הביקוש הרב באלבומים דיגיטליים מעוצבים בצורה מקצועית צלמים נכנסים למצב לעתים של חוסר אונים, הסיבה היחידה שצלמים עד היום התמודדו אך ורק עם נושא של עיבוד תמונות בלבד, בשנים האחרונות אנו רואים שנושא של מיתוג לאירועים נהפך להיות דבר הכי חשוב באירוע עצמו, אנשים כבר לא מסתפקים באלבומים זולים שינציחו את האירוע שלהם והם רוצים מקצועניות. חבילת מיתוג של אירוע כולל הפקת האירוע, צלם, מפעילים ועוד אין ספור גורמים נוספים שקשורים לאירוע, היום כמו בעבר כל אחד רוצה להנציח תקופות ובגלל העידן הטכנולוגי שדופק לכולנו בבית גם אלבום תמונות צריך להיות דיגיטלי ומודפס, נכון שיש אין ספור אפליקציות שיכולות להכין לכם בצורה מהירה קולאז’ים או אלבומים דיגיטליים אך עדיין תוכנת הפוטושופ נשארה המלכה והיא עוד תישאר עוד הרבה שנים. צלמים רוצים כיום מעצבים גרפיים שלפעמים ידיעת תוכנת הפוטושופ מספיקה להם, השירותים שהם יבקשו מהמעצבים יהיו הכל מעיבודי תמונות ותיקונים לאחר צילום, סידורי התמונות לפי נושאים בעמודים, יש אלבומים שיכולים גם להיות 20- 30 עמודים, הבחירה של איזה תמונה תשב בכל עמוד או בכלל באיזה תמונות להשתמש יהיו לעתים קרובות בשיתוף אם הלקוחות – חוגגי האירוע.

קולאז' תמונות

קולאז’ תמונות

האם מקצוע מעצב אלבומים דיגיטליים הוא מקצוע עונתי בלבד?

פעם היה נהוג שאירועים שונים מתרחשים בקיץ, היום בגלל שינוי בתפיסה החשיבתית של החוגגים אירועים כמו חתונות מתרחשים כל השנה ולא רק בקיץ, ובגלל שאנשים חוגגים ימי הולדת או אירועי חברה לכל אורך השנה יש צורך רב באלבומים דיגיטליים בגלל כל הנושא של מיתוג לאירועים, מיתוג אירועים כבר ציינו בפסקה הקודמת כולל אין ספור נושאים שונים החל מעוגה מעוצבת לחוגג האירוע שאת העיצוב של העוגה יעשה מעצב גרפי עם תמונה שתודבק על העוגה או קולאז’ של תמונות של חוגג האירוע ועד הכנת אלבום דיגיטלי שמסכם את כל מה שהיא באותו אירוע. לכן הדרישה של מבצעי עיצוב בתוכנות הפוטושופ לתחום האלבומים הדיגיטליים הוא לכל אורך השנה, צלמים החכימו והם מחזיקים ברשותם אין ספור מעצבים גרפיים שיתנו להם שירותים גרפיים לכל אורך השנה כדי להתמודד עם לחץ שיכול להיות לאותו הצלם במידה ויש לו מספר של אירועים באותו החודש, עלות האלבומים הדיגיטליים משתנה בהתאם לחבילה שהצלם מציע אבל לרוב מה שצלמים יבקשו ממכם זה עיצובים מקצועיים של אלבומים עם נגיעות של עיבודי תמונות לאחר הצילום.

לעבוד פרילנס וגם שכיר בתחום העיצוב הגרפי

אם אתם רוצים לעבוד בתחום זה תוכלו לשלב עבודה עיקרית שלכם יחד עם עבודה בעיצוב אלבומים דיגיטליים שנעשים בתוכנת פוטושופ או עיצוב גרפי, יש כאלה שפותחים תיק במס הכנסה לעוסק זעיר ויש כאלה שעובדים עם תלוש משכורת בסטודיו לפרסום או אצל הצלמים, לרוב בתחום זה העבודה מהבית בתחום האלבומים דיגיטליים וגם בעיצוב גרפי, אתם תוכלו להיות שכירים ועדיין לעבוד מהבית, עלות של האלבומים הדיגיטליים משתנה בהתאם לסגנון של האלבומים שהצלמים מבקשים ממכם, תוכלו לעשות לכם מחירון גרפי לדוגמה של אלבומים פשוטים יותר ומחירון גבוה יותר של אלבומים קלאסים או יוקרתיים יותר שדורשים יותר זמן ומחשבה. לרוב צלמים מספקים חיוב של חבילת האירוע, לכן בעת סגירה של האירוע עם הלקוחות הם אומרים לו איזה סגנון של אלבום הם רוצים, בפסקה הבאה נוכל להסביר לכם איך לבצע עיצובים של טמפלטים לאלבומים דיגיטליים ולחסוך לכם זמן עבודה יקר.

טמפלטים קבועים – להכין תבניות עיצוב כבר מוכנות מראש – חיסכון בזמן העיצוב

מה זה בכלל טמפלט בעיצוב אלבום דיגיטלי או ביצוע קולאז’ים של תמונות מוכנות מראש? לרוב אלבום דיגיטלי יכול לקחת לכם בין שעה עד לשלוש שעות במידה ויש לכם את כל חומר הגלם מוכן מראש והעיבוד של תמונות מאחוריכם כבר, בעת התחשיב והמחירון שלכם לצלמים אתם תמיד צריכים לשאול האם האלבום כולל גם את העיבוד ותיקון תמונות לאחר צילום או שזה כולל רק את העיצוב אלבום דיגיטלי, במידה ואתם צריכים גם לעבד את התמונות עליכם לבצע מחירון גרפי של כמות תמונות מעובדת או מחיר של תמונה אחת, לרוב הצלמים יסגרו אתכם מחיר קבוע של אלבום עם עיבוד תמונות, כמובן שככל שהצלמים יספקו לכם הרבה עבודה כדאי מאוד להוזיל את המחירים שאתם גובים מהם. בתוכנת הפוטושופ תוכלו להכין כבר רקעים או לסדר לכם מקומות קבועים בתוך קובץ העבודה של תמונות מהאירוע, במידה ואתם מכינים אלבום דיגיטלי בסגנון קלאסי תוכלו למכור את אותו האלבום מספר פעמים, כל מה שתצטרכו לעשות זה רק להחליף את התמונות של האירוע הישן באירוע החדש, מומלץ להכין מספר אלבומים דיגיטליים מראש שיהיו גם דוגמאות שתוכלו להראות ללקוחות שלכם או לצלמים, דוגמאות אלה ישמשו אתכם בעתיד לאלבומים אחרים, ככל שתכינו הרבה דוגמאות של אלבומים יהיה לכם יותר קל למכור אותם בעתיד בצורה מהירה ולחסוך הרבה הרבה זמן בעיצוב אלבום.

איך משיגים צלמים לעבודה בעיצוב אלבומים דיגיטליים

להשיג צלמים זה החלק הקל בעבודה באלבומים או בעיצוב גרפי, החלק היותר מאתגר זה להכין דוגמאות שונות, ללא תיק עבודות מקצועי בעיצוב גרפי או בתוכנת הפוטושופ לא תוכלו להשיג אך צלם או צלמת מקצועית שתסכים לעבוד אתכם. תחילה תצטרכו להכין עשרות של דוגמאות לאלבומים דיגיטליים בנושאים שונים, גם אם אתם לא מתחברים לסגנון עיצוב מסוים מומלץ להכין דוגמאות לילדים, מבוגרים, תינוקות וחתונות, סגנונות העיצוב יהיו שונים אחד מהשני כי אתם צריכים לקלוע לטעם של האלבום לכולם ולפעמים זה קשה לקלוע לכולם וגם לפעמים אתם בתור מעצבים לא מתחברים לסגנונות שונים, אבל אנחנו בני אדם ולא מכונות ולכל אחד יש את הסגנונות שהוא יותר מתחבר אליהם. לכן תכינו בארסנל שלכם מספר דוגמאות מכל נושא תעלו את זה לאתר אינטרנט או לדף פייסבוק פתחו גלרייה של תמונות ששם יהיו את כל הסגנונות.

אוקי, אז איך מביאים את הלקוחות? איך מתחילים לעבוד עם צלמים או מעצבים גרפיים

אוקי, אז איך מביאים את הלקוחות? תחילה תוכלו לפרסם בין החברים ואפילו להתאמן על החברים שלכם בחינם כדי להעשיר את תיק העבודות שלכם, לאחר מכן תרשמו לכל קבוצה אפשרית בפייסבוק, יש מעל 5000 קבוצות בפייסבוק בלבד של צלמים או סטודיואים להפקת אירועים, תכינו מודעה בנוסח שאתם מעוניינים בשיתוף פעולה עם צלמים ואתם תראו איך תקבלו אין ספור הצעות מצלמים שונים, הקישו בגוגל פתיחת בלוג בחינם לאחר מכן פתחו לכם בלוג עם כל העבודות שאתם עשיתם ותראו איך ההזמנות יגיעו, כמובן שתוכלו על ידי פעולה יזומה שלכם ובפנייה אישית שלכם לצלמים, כנסו וחפשו בגוגל אתרים של צלמים ותקחו משם את האימייל שלהם, תוכלו לשלוח ישירות לאימייל את מקבצי העבודות שעשיתם וחכו לתגובה מהם. שיטה זו הוכיחה את עצמה בצורה מעולה. כמובן שתוכלו להתחבר לקבוצות עיצוב גרפי ולהציע את השירותים שלכם, תתפלאו כמה מעצבי גרפיקה ישמחו לתת לכם עבודות בתקופות של לחץ אטומי שיש להם.

לימודים עיצוב גרפי – למה פוטושופ כל כך חשובה

במסלולי עיצוב גרפי ללימודי תעודה פוטושופ היא התוכנה הראשונה שלומדים מעצבים גרפיים מתחילים, במסגרת הלימודים הסטודנטים יעבדו על עיבודי תמונות ועיצוב של תמונות למטרות כגון קידום מכירות, שיווק באמצעות פרסומות לרשתות החברתיות או הכנת גרפיקות לדפוס, המעצבים ילמדו עוד תוכנות ולא רק פוטושופ, התוכנות הנוספות שילמדו יהיו אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, לכל תוכנה יש יעוד אחר בעולם העיצוב גרפי, המעצבים ילמדו כיצד לחבר את תוכנת הפוטושופ לתוכנת הגרפיות האחרות, בתקופת הלימודים ילמדו כיצד להעביר מסרים חברתיים ומסרים מכירתיים לקידום הרעיונות השונים, ילמדו כיצד לפתח רעיון ולבנות קונספט מיתוגי לעיצוב גרפי, תורת הצבעים והפסיכולוגיה שעומדת מאחורי כל צבע בהחלט נלמדת היות ופוטושופ נחשבת לתוכנה המניפילוטיבית ביותר בעת הכנת עיצובים גרפיים.

איך לומדים אונליין מהבית עם מורים פרטיים את מקצועות הגרפיקה ממוחשבת

לימודים אונליין הנם לימודים עם מורים פרטיים המחוברים ישירות לתוכנת הגרפיקה שנמצאת אצלכם במחשב, המורה יוכל לשוחח אתכם דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת סקייפ עובדת, המורה יראה לכם איך לבצע עיצוב גרפי בתוכנה ולאחר ההסבר שלו אתם תתרגלו, המורה מזיז לכם את העכבר בתוכנה ומראה לכם איך הדברים אחד על אחד ובצורה פרטית ואישית, במידה ובמהלך השיעור יש חומר שלא ברור לכם המורה יחזור אתכם שוב ושוב עד שתבינו את הנושא, הלימודים מתקיימים רוב שעות היום החל מלימודי בוקר, ערב, צהריים וימי שישי, לימודים במכללת סולו הנם לימודי תעודה של מעצבים גרפיים או לימודי תוכנה בלבד, כיום ידוע כבר לכולם שלימודים אישיים ובצורה פרטית ואישית מוצלחים יותר מלימודים בקבוצה, לצערנו חמישים אחוז מהתלמידים שהגיעו למכללת סולו הגיעו ממכללות אחרות מכל מיני סיבות, בתקופת הלימודים תקבלו שיעורי בית ומטלות כדי לשלוט בחומר בצורה טובה ובטוחה יותר, שיעורי הבית אמורים לפתח לכם את היצירתיות וחופש פעולה בצירת סגנונות עיצוב משלכם.

תיק עבודות בעיצוב גרפי עד כמה הוא חשוב

אמנם תעודות הם חשובות אבל בעולם העיצוב גרפי כמעט ואין להם משמעות איפה למדתם ועד כמה הבית ספר שלמדתם יש לו שם נחשב בשוק, מה שיקבע כיצד תתברגו בשוק העבודה זה אך ורק איך שתיק העבודות שלכם יראה, במידה ויש לכם תיק עבודות בעיצוב גרפי אכן תתקבלו במהירות לעבודה או בצורת פרילנס, לקוחות ומעסיקים רוצים לראות מה אתם יודעים לעשות בעיצוב גרפי, כיצד אתם מעבירים קונספט עיצובי, מה הרעיון שעומד מאחורי הלוגו או בניית הקונספט המיתוגי, ככל שיש לכם מגוון עבודות שנעשה בצורה מקצועית תוכלו בקלות להשתלב בתחום העיצוב גרפי או בעיצוב בכלל, תיק עבודות יוצג בדף הפייסבוק שלכם או באתר האינטרנט שעיצבתם. במסגרת הלימודים בעיצוב גרפי או בלימודי תוכנה תבנו תיק עבודות מקצועי בו יכללו כל העבודות הגרפיות, נפתח לכם את החשיבה בתחום העיצוב הגרפי רב תחומי, כיום בעולם העיצוב לא רק נושאי המיתוג הגרפי נחשב לנושא הבלעדי, חברות רבות משתמשות במעצבים גרפיים לאו דווקא בתחום העיצוב גרפי, נוכל לראות חברות אופנה, הדמיות דיגיטליות ועוד שמשתמשים במעצבים שיספקו להם עבודות גרפיות בתחומים שונים.

עבודה בתחום לחסרי ניסיון בתחום העיצוב הגרפי רב תחומי

כמו כל תחום בחיים תמיד מעניין האם יש תעסוקה בתחום לפני שהולכים ללמוד את התחום הזה, בעיצוב גרפי רב תחומי יש עבודה והרבה!, בפסקאות הקודמות סקרנו לכם אין ספור דוגמאות וזה לא משנה אם אתם מתחילים ללא ניסיון או עם ניסיון רב, כל עוד יש לכם תיק עבודות מקצועי שנראה טוב אז זה יהיה ממש לטובתכם, תיק העבודות יעבוד בשבילכם ויכניס לכם את הלקוחות או המעסיקים שאתם רוצים לעבוד איתם, תוכלו לפרסם בקבוצה שלנו בפייסבוק את התיק שלכם – בקבוצה יש כיום קרוב ל 16000 מעסיקים שמחפשים בנרות מעצבים גרפיים איכותיים לעבוד איתם בצורת פרילנס או בתור שכירים, הרשת זה המקום לחפש עבודה גם אם אין לכם ניסיון, חברות ומעסיקים לפעמים מעדיפים לעבוד עם מעצבים ללא ניסיון כדי להתאים אותם למערכת, שיווק עצמי כיום חשוב בכל תחום ולאו דווקא בתחום של העיצוב גרפי, ככל שתפרסמו את עצמכם הרבה תוכלו לקבל מגוון של הצעות עבודה, תוכלו להתחיל ברשת הפייסבוק או דרך קבוצות של מודעות דרושים.

למה מעסיקים מעדיפים לעבוד עם חסרי ניסיון? – הידעתם שיש מחסור עצום במעצבים גרפיים בשוק הישראלי?

תחום כמו העיצוב גרפי עבר מהפכות טכנולוגיות עצומות בשנים האחרונות, אם בעבר רוב המעצבים הגרפיים היו עובדים אך ורק לענף הדפוס כיום עם כל השינויים הטכנולוגיים יש דרישה למעצבי גרפיקה למדיות החברתיות, לאתרי אינטרנט ועוד, כיום כל עסק צריך כדי להתקיים בשוק העבודה לפרסם את עצמו במגוון פלטפורמות ולאו דווקא בענף אחד. לכן רוב מעצבי הגרפיקה לדפוס עדיין קיימים ויש להם את אותה עבודה אבל חברות מיתוג לאתרי אינטרנט או חברות שמשווקות עסקים ברשתות החברתיות עסוקות בחיפוש כוח אדם איכותי שיענה על הצרכים של הלקוחות, כדי לעצב אתרים לדוגמה לא מחייב לדעת את תחום הבניית אתרים, תוכלו לעבוד במקביל מול מתכנתים שהדבר היחיד שהם יודעים לעשות הוא לתכנת את העיצוב שאתם תעשו, יש אין ספור דוגמאות למה חסר מעצבים גרפיים בתחום אבל אם אתם בלי ניסיון בכלל ויש לכם תיק עבודות מקצועי תוכלו להתברג בקלות בתחום זה. בהצלחה!

2019-08-04T12:26:00+03:00