איך מעצבים גרפיקה ממוחשבת של תמונות במחשב?

//איך מעצבים גרפיקה ממוחשבת של תמונות במחשב?
המצלמה הדיגיטאלית שהחליפה את מקומה של מצלמת הסטילס, גרמה לעלייה במודעות בנושא של חידוש, שחזור ועיצוב תמונות ישנות. יום לא מעט אנשים נוהגים לחדש תמונות סטילס ישנות על מנת לשמור אותן היטב לטווח הארוך, בצורה דומה לשמירת תמונות בתקיה במחשב ללא פגיעה באיכות שלהן. באמצעות תוכנות מחשב מסוימות שמוצעות כיום ניתן לצבור לא מעט ידע בעיצוב תמונות, בשחזור תמונות שהתבלו, נסדקו ואיבדו את הצבע המקורי שלהן עד לכדי הפיכתן לדהויות, אדומות או ללא פרטים מסוימים שאבדו עם הזמן.
איך מעצבים גרפיקה ממוחשבת של תמונות במחשב

יתרונות המחשב בעיצוב ושחזור תמונות

הידע הרחב של מעצב גרפי לרבות הכלים שעומדים לרשותו הופכים אותו לאשף בתחום השחזור והעיצוב של תמונות ישנות שנסדקו, שצבען אבד או שהן נעלמו בצורה הדרגתית במרוצת השנים. מדובר ביתרון משמעותי ללא שום ספק, שמירת על תמונות של קרובי משפחה יקרים לליבנו או של זיכרונות מהעבר הרחוק עם ערך אישי גבוה. עיצוב ושחזור של תמונות ישנות במחשב מתחיל בסריקה של התמונה.

שלבים ראשוניים

שלב זה לא רק שמאפשר להעביר את התמונה אל מסך המחשב ולאחר מכן לעבד אותה בעזרת כלים גרפיים, אלא גם הוא תורם להגדלת התמונה והרזולוציה של. בצורה זו ניתן לפתח בצורה חוזרת ונשנית את המונה, לאחר השחזור, בגדלים יותר רחבים או באיכות פיתוח ברמה יותר גבוהה. בנוסף, במהלך עיצוב תמונות, אלבומים דיגיטאליים, מצגות, קולאז’ים וכיוצא באלה, לא אחת אנו נתקלים במקרים המחייבים לשחזר ולחדש את התמונות הישנות. זאת ניתן לעשות על ידי רכישת ידע מעמיק ושליטה מלאה בטכניקות השונות לריטוש ועיבוד תמונות בתוכנת פוטושופ.

לימודי תוכנת פוטושופ

אולם יש לזכור כי מרבית עבודות העיצוב הכוללות תמונות, מחייבות צורך מסוים לעבד את התמונה ברמה כזו או אחרת, גם אם למעשה לא מדובר בתמונה ישנה או בלוייה במיוחד. ברשת האינטרנט ניתן למצוא כיום שלל מדריכי פוטושופ לעיצוב ועיבוד תמונות במחשב. מדריכים אלו נועדו הן עבור אנשים ללא רקע מקצועי וללא ידע בתוכנת פוטושופ והן לאנשים מתקדמים יותר שמגיעים מעולם העיצוב וברצונם להעשיר את ידיעתם בתוכנה ולהתעדכן בכל חידושיה האחרונים.
2019-08-05T00:55:59+03:00