תיאוריות בגרפיקה - חוקים בעיצוב גרפי 2022 - איך ניישם את החוקים שלמדנו בלימודי עיצוב גרפי

תיאוריות בגרפיקה – חוקים בעיצוב גרפי 2022 – איך ניישם את החוקים שלמדנו בלימודי עיצוב גרפי?

תוכן עניינים הצג

מי שנמצא פה ככל הנראה למד עיצוב גרפי, השקיע את מיטב זמנו ומרצו וסביר להניח שגם את מיטב כספו, ורגע אחרי סיום הלימודים הוא רוצה כמובן להתפרנס מזה. יש לא מעט מעצבים גרפיים שהולכים לאחר הלימודים לחפש עבודה כשכירים, לעבוד בחברות בניית אתרים ועיצוב אתרים, חברות פרסום או סטודיואים לעיצוב והאמת, היום לא חסר עבודה בתחום לשכירים. אבל יש גם לא מעט שמעדיפים להיות עצמאיים, מעדיפים לספק שירות ישיר ללקוחות שלהם. אז איך הלקוח יקבל את סגנון העיצוב ואיך מיישמים את חוקי העיצוב. רגע לפני שנענה על זה נבין מהם היתרונות של עבודה כמעצבים עצמאיים.

להיות מעצבים גרפיים עצמאיים 2022 יתרונות

אם אתם רוצים להיות אדונים לזמן שלכם, להחליט מה יהיה סדר היום שלכם, אתם חייבים להיות מעצבים גרפיים עצמאיים. גרפיקאים עצמאיים מקבלים פרויקטים וגם תשלום לפיהם, והם יכולים לעבוד בכל אחת משעות היממה. יתרון נוסף הוא ההחלטה על סגנונות העיצוב. כשעובדים כשכירים תמיד יכול להיות מישהו למעלה שלא אוהב או מכתיב את הסגנון, מה שלא קורה כעצמאיים. אתם מביאים את מי שאתם והלקוח צריך לאהוב או שלא. יש לזה גם חסרונות אבל היתרונות עולים על זה. אבל איך גורמים ללקוח לקבל את סגנון העיצוב שלנו?

אתם והלקוחות.

התשובה היא פשוטה. ברגע שהוא יראה שאתם רציניים בתחום, ברגע שהוא יראה שיש לכם את הניסיון הדרוש, ברגע שהוא יראה עבודות אחרות שעשיתם אתם על הגל. הוא יראה שאתם יודעים מה אתם עושים ובעיקר אם תייעצו לו מה טוב לו יותר ומה פחות.

ומה לגבי יישום החוקים? פשוט צריך להכיר אותם. יש חוקים שונים בעיצוב גרפי, חוקים שיכולים להיות קריטיים להצלחת העיצוב. צריך לעמוד בהם וצריך לקיים אותם, צריך לתרגל אותם וצריך ליישם אותם. יישום החוקים מביא בסופו של דבר לתוצאות הרצויות. הוא מביא לעיצובים שעושים את העבודה שלהם, מביא ללקוחות מרוצים ובסופו של דבר גם להגדלת המוניטין שלכם ולהצלחה שלכם בקרב הלקוחות.

כשאתם מתחילים את שלב הסקיצות ללקוח מין הסתם מידי פעם תתקלו בלקוח שרוצה סגנון עיצוב גרפי אחר, הלקוחות מידי פעם מתעקשים על יצירת עיצוב גרפי אחרת מהסגנון ששלחתם להם או שמפנים אתכם לסגנונות עיצוב שלהם כדי שתעשו להם עבודות עיצוב דומה, לרוב המעצב הגרפי מתחיל לאחר לימודי עיצוב גרפי יחשוב שזה לא ישרת את המטרות העיצוביות שלו ויתחיל ליצור מניפולציות כדי שהלקוח יקבל את דעתו, לכן הדרך הטובה להתמודד עם לקוח עקשן שמסרב לקבל את סגנון העיצוב הגרפי שביצעתם היא להסביר ללקוח את כל ההחלטות שעמדו לפני התחלת העיצוב ולהסביר לו נקודתית ובסבלנות מה כל אלמנט ואלמנט בעיצוב אמור להעביר למתבונן בדיוק כמו שלמדתם את הקורסים בלימודי עיצוב גרפי,

  • עליכם לבוא עם נקודות בעיצוב גרפי שלמדתם בלימודי עיצוב גרפי והסברים מפורטים כדי לגבות את התחלת עבודתכם, בחירת הצבעים שבחרתם, תמונות שעיצבתם ועוד גורמים נוספים שגרמו לכם להחליט היכן כל אלמנט יושב מבחינת איזון ויזואלי קונספטואלי.
  •  לאחר הסבר מפורט ויעיל הלקוח יתייחס לעיצוב הגרפי שביצעתם בצורה טובה יותר, מה שיגרום לתדמית העסק שלו להראות יותר טוב, לעיתים אתם תמצאו את עצמכם מסבירים ללקוח את העלויות העתידיות שחסכתם לו מבחינת הדפסה, שקלול עלויות עתידיות בפרסום באתרים, שקלול בחירת הצבעים כדי להוריד עלויות בכמות הגלופות במכונת ההדפסה ועוד… בתקווה שלאחר כל ההסברים הללו שתפרטו, הלקוח יצא יותר חכם ומבין את מהות הדברים יקבל ברוח טובה את סגנון העיצוב הגרפי שלכם תוך כדי שמירת חוקי העיצוב המקובלים שלמדתם בלימודי גרפיקה בתעשיית העיצוב הגרפי.

תחום העיצוב הגרפי בישראל

תחום העיצוב הגרפי בישראל ובעולם כולו עובר תקופה מאתגרת בשנים האחרונות ובמיוחד בתקופת הקורונה מעצבים גרפיים היו מאותגרים מאוד עקב ביקוש עצום דרך חברות סטארט אפ ושלל חברות הייטק שצריכים מעצבים גרפיים באינטנסיביות לעיצוב טכנולוגיות שמפתחים. אם בעבר למעצבים גרפיים היה אך ורק את האלטרנטיבה אחרי שהם היו עוברים הכשרה יקרה לעבוד אך ורק בבית דפוס היום המצב שונה ונוכל לראות שמעצבים גרפיים יוצרים משרות קבועות כפרילנסרים בחברות הייטק או משרדי פרסום. האם להיות פרילנס או להיות שכיר זה כבר תלוי במעצב גרפי עצמו כל תחום יש לו את הפלוסים והמינוסים שלו. המורים שלכם בתקופת הלימודים יסבירו לכם מה יותר כדי ואיך להתחיל לעבוד כבר בעולם זה. עמוד זה מלווה בסרטונים וטיפים על עולם העיצוב הגרפי שנעשו על ידי מיטב המורים שעובדים בטכנולוגיה ובסטארטאפים ההייטקיסטים בישראל.

מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד

בזמנים החדשים בעולם הטכנולוגיה והאינטרנט גורמים למעצבים גרפיים כמו שאמרנו מקודם להיות מבוקשים מאוד. אפשרויות אלה שיש לדור החדש למעצבים גרפיים לא היה בדור הקודם וכיום יש אפשרויות רבות לביטחון כלכלי ותעסוקה או להיות שכיר או להיות גרפיקאי פרילנס. היום הבחירה אם להיות פרילנס או עצמאי כשכיר נתונה אך ורק לידי המעצב גרפי. אם יש לכם את רוח היזמות בהחלט תוכל להפוך להיות מומחה שמאגד אליו לקוחות רבים וצרכני שירות לפרסום ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. זה נכון שלא כל האנשים מתאימים לעבודה זו בקלות מי שאוהב את עולם העיצוב הגרפי או אומנות דיגיטלית יצטרך להבין שהוא צריך להשקיע רבות כדי להוציא תיק עבודות מקצועי. הלימודים הם לא רק התוכנות הגרפיות של חברת אדובי אלא עבודה מסיבית ויצירת חשיבה מקסימאלית לפיתוח היצירתיות וחשיבה מעבר לקופסא. גרפיקאים יצטרכו להתמודד עם אין ספור סגנונות ובכמה חזיתות עולם הטכנולוגיה, עולם הדפוס, עולם האריזות, ויצירת אפליקציות וחווית משתמש.

מה לומדים בעיצוב גרפי?

כמו בכל דבר גם בעיצוב גרפי יש בירוקרטיה. אי אפשר כמו שאמרנו בפסקה הקודמת להיות מעצב גרפי אך ורק עם ידע בתוכנות הגרפיקה. עליכם ללמוד את השפה המקצועית ואת כל החוקתיות שעומדת מאחורי זה. תלמדו מה זה לוגו, איך למתג עסקים ברשתות החברתיות אינסטגרם ופייסבוק ובלוגים ואתרי אינטרנט. מהו אתר תדמית ואיך להבדיל בין פרסומת מכירתית לפרסומת שיווקית. הלימודים כוללים עבודה בעיצוב בתוכנות של חברת אדובי פוטושופ, אילוסטרייטור ואנדיזיין. לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בתיק עבודות היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי לצאת לשוק בתור עצמאי או בתור שכיר.

מה שמראיינים יבדקו זה לא את התעודה שתביאו ממקום הלימודים שלמדתם בו אלא אך ורק איך אתם חשבתם בצורה רצינית את תיק העבודות שלכם ואם הפגנתם יצירתיות בעבודה. מעצבים גרפיים שיביאו עבודות עיצוב שכבר נראו בעבר יהיה קשה מאוד להבדיל מהי הפריווילגיה שהם רוצים לקבל. היום כל העולם עוסק בעיצוב גרפי וזה נחשב לאחד המקצועות העתיקים עם הטרנדים והעיצובים שכל הזמן צריכים להמציא.

איך בית הספר סולו מלמד?

בית הספר סולו קיים מעל חמש עשרה שנה ומלמד את כל מקצועות הטכנולוגיה לעיצוב גרפי להייטק ולעולם הדפוס באינטנסיביות בצורה פרטית ואישית. בית הספר מלמד דרך תוכנת חיבור שדומה מאוד לזום שמאפשרת למורה לראות את המסך של הסטודנט וללמד אותו בצורה פרטנית אחד על אחד. אחוזי ההצלחה הם מאה אחוז בגלל שבלימוד פרטי המורה יכול לעצור בכל שלב ולהסביר נושאים שהם לא ברורים לסטודנט. במהלך השיעור המורה ידגים טכניקות עיצוביות טכנולוגיות על עולם העיצוב הגרפי בשימוש תוכנות אדובי ולאחר ההסבר של המורה הסטודנט יצטרך לתרגל את החומר כדי להראות שהוא מבין איך להשתמש בעבודה המעשית שהמורה הראה לו. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לתת לסטודנט את הביטחון ולתרגל את החומר בצורה מקצועית. במידה ויש שאלות במהלך השבוע הסטודנט מוזמן ליצור קשר עם המורה בכל מדיה אפשרית ולקבל תשובות. שיעורי בית ותרגילים הם הדברים החשובים ביותר כדי להצליח במסלול זה. זה לא סוד ככל שמתרגלים כל שפה במיוחד את השפה הטכנולוגית של עיצוב גרפי תוכלו בהחלט לקבל רקע ולעבוד מהר על התוכנות תוך הפגנת יצירתיות לכל אורך העיצוב.

דרישות העבודה בעיצוב גרפי

.
כמו שאמרנו קודם עיצוב גרפי הוא מעביר מסר תוך שמירה על דיאלוג ויזואלי כדי להעביר כל נושא שאנחנו רוצים בצורה מקצועית ונכונה. על המעצבים הגרפים לדאוג למיתוג חיובי תוך שמירה על שפה גרפית אחידה כדי לפתח תיק עבודות למיתוג לעולם הטכנולוגיה הייטק, משרדי פרסום, עולם הדפוס וקידום אתרים. ברשות בית הספר קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה אלף איש שמעבירים עבודות מידי חודש. קבוצה זו כבר קיימת מעל שתיים עשרה שנה ואפשרה לסטודנטים רבים להצליח בקריירה. במהלך הלימודים המורים שלכם יחברו אתכם לקבוצה הזאת כדי להסביר לכם מהם דרישות השוק ולהראות לכם מה אתם צריכים לעשות בתקופת הלימודים. כמו שאמרנו קודם תיק עבודות הוא הדבר החשוב ביותר היות ותעודה זה לא שחקן משמעותי בעולם העיצוב הגרפי.

בעולם ההייטק זה לא משנה אם יש לך ניסיון או אין לך ניסיון בתחום העיצוב הגרפי אם תגיע עם טרנדים חדשים שלא נראו בעבר יכולים לקבל אתכם במהירות. מאוד חשוב במהלך ראיון עבודה להפגין יצירתיות לא רק במה שאתם מראים למראיין אלא לענות על התשובות בצורה הכי מקצועית שיכולה להיות. מראיינים ישאלו אתכם למה עיצבתם בצורה כזאת או אחרת עליכם להסביר גם את תהליך העבודה כי לכל לוגו שעושים או לכל סגנון עיצוב גרפי שאנו מבצעים תמיד יש תהליך עבודה שהוא לוקח זמן ככל שתסבירו על הסקיצות שעיצבתם תוכלו להעביר מקצועיות.

מה משך ההשקעה שלי בתקופת הלימודים? האם אני יכול לשלב לימודים בעבודה?

בגלל שזה לימודים אונליין דרך האינטרנט עם מורה פרטי אין שום סיבה שמעצבים גרפיים לא יכולים ללמוד מהבית. בית הספר מעביר קורסים בשעות הבוקר, צהריים וערב מה שמאפשר לכל אחד ללמוד את התחום. במהלך הלימודים תצטרכו להשקיע בין ארבע עד שש שעות שבועיות כדי לתרגל את כל מה שעשיתם עם המורה שלכם במהלך השיעור. אין ספק שלומדים שעה וחצי אחד על אחד בצורה פרטית עם המורה זה כמו ללמוד בקבוצה ארבע עד חמש שעות.

במהלך השיעור כל היחס מופנה אליכם מה שגורם לצמצום החומר ולימוד של אין ספור תכנים. תלמדו במהלך הלימודים שפה עיצובית שכוללת הבנה של מה זה מותג ומה צריך להעביר ברשתות החברתיות או בכל מקום אחר. בסיום הלימודים תוכלו להמשיך למקצועות של לימודי תקשורת חזותית שכוללים את כל שפת האינטרנט וקידום אתרים שכוללים עבודה בתוכנות עיצוב אתרים שהם וורדפרס בניית האתר והכנת מערכת תוכן, שימוש בתוכנת האלמנטור ליצירת חווית משתמש ועוד והכנת אפליקציות לחברות הייטק.

מעצבים גרפיים בעולם ההייטק קובעים את השפה הויזואלית

נוכל להגיד לכם שמעצבים גרפיים רבים בעולם ההייטק הם אלה שקובעים את השפה הויזואלית. השפה הויזואלית היא אומרת למתכנת או למפתח איזה צבעים להשתמש וכיצד האלמנטים והרכיבים שנמצאים בתוך האפליקציה אמורים להיות. מפתחים ומתכנתים הם לא מבינים את עולם העיצוב הגרפי כי זה לא מה שהם למדו בתואר הראשון שלהם והשני במדעי המחשב. מפתחים יודעים לקודד עבודות. המעצבים הגרפיים על ידי שימוש בתוכנות אדובי יכולים להוציא בצורה אוטומטית כל קוד תכנותי למפתח. לאחר שהאפליקציה נבנית על ידי מעצב גרפי מתבצעת ישיבה עם סיעור מוחות כדי להבין לעומק מה אפשר להוציא לגולשים ומה לא תוך מתן דגש לדרישות של חברות אפל ומייקרוסופט ברשת.

כשמכינים עיצוב גרפי זה לא מעניין אף אחד באיזה תוכנה עשיתם

בעמוד זה הכנו במיוחד בשבילכם אין ספור סרטונים וטיפים כדי להסביר לכם מה זה עולם הייטק ועיצוב גרפי. בשיעורים שהסברנו ביוטיוב תוכלו לקבל הסברים בעברית עם המורים שלכם שהולכים להיות. תוכלו לראות ערבוב מדהים בין תוכנות הפוטושופ לאילוסטרייטור כדי להסביר לכם שבסופו של דבר כולם זה שפה אחת. כשמכינים עיצוב גרפי זה לא מעניין אף אחד באיזה תוכנה עשיתם כל מעצב גרפי אוהב תוכנה מסוימת והתוכנות באדובי כולן מדברות שפה אחרת. מי שלומד תוכנה אחת יוכל להרגיש בבית כבר בתוכנה אחרת כי בסופו של דבר זה אותם כלים. נוכל לראות אין ספור קולגות ונישות שונות בעולם העיצוב הגרפי החל מעולם האופנה, הדמיות ועוד. בסופו של דבר כולם לומדים את אותם כלים ופקודות רק שכל אחד לוקח את מה שהוא רוצה מהתוכנה. תוכלו ליצור אתנו קשר עוד היום ולשוחח עם נציגי הלימוד שלנו על מגוון הקורסים שעומדים בפניכם עד אז אנחנו מזמינים אתכם לראות את הסרטונים שהכנו עבורכם שתהיה לכם צפייה נעימה.