אילוסטרייטור כלי העט מיתוג ועיצוב לוגואים טיפים וטכניקות על עיצוב וגרפיקה

 

 

חצים זה לרובוטים !!!

בראש ובראשונה, אנו מעצבים גראפיים, מה שאנו עושים זוהי אומנות, אומנות לשמה, ועל אומנות משלמים וכדי לעשות אומנות אנו משתמשים בראש וברגש, חושבים על כל קו, כל תזוזה, כל צבע מה מייצג, מה יהיה הכי טוב לפרוייקט, הכי טוב ללקוח הכי מייצג אותי, מה ייחד אותי משאר העיצובים שאר המעצבים …

ולכן חשוב מאוד כשעובדים ויוצרים בתוכנות המחשב לענייננו הזזת נקודות באילוסטרייטור כדי ליצור אובייקט מעניין, משמעותי, שרירותי, לא להשתמש בחצי המקלדת, אין להם תזוזה , שום מחשבת כיוון, הכל מחושב, קליק אחד זה איזה 4 פיקסלים 2 ומעלה זה איזה 6, תזוזות כאלו צריכות לבוא מעצמנו מהבטן, לקחת את היד שמחוברת אינסטינקטיבית לעכבר ולהתחיל להזיז את סמן העכבר באיזה כיוון שנרצה ולאיזה מרחק שנרצה בלי חישוב קר ומנוכר של פונקציות בתוכנות המחשב.

אז מה לומדים התלמידים שלנו במסגרת לימודים בעיצוב גרפי לתיק עבודות ולתעודת מעצבים מוסמכים?

כלי העט – בניית לוגואים מעוצבים חשוב בבניית תהליגי מיתוג בעיצוב גרפי קיצור מקלדת P

בעזרת כלי העט ניתן ליצור אובייקטים מדהימים בדף הציור, לווא דווקא עיגול ריבוע כוכב וכו’,
ניתן ליצור דמויות וקטוריות של ממש, לכלי הזה יש כמה שימושים.

האופציה הראשונה ציור העט ללא כלום עליה, פשוט מאפשר ליצור צורה ע”י לחיצה עם העכבר במקומות שונים בדף וניתן גם לערוך את אותן נקודות שנוצרו באובייקט שיצרנו, זאת ניתן לעשות ע”י לחיצה על נקודה מסויימת באובייקט עם החץ הלבן ואז נראה שנוצרים לנו 2 “ידיות” סביב אותה נקודה ואז אפשר למשוך אותן או אחת מהן וכך לערוך את ה”ההתעגלות” של הקו שלי שנוצר באותה הנקודה.

עדיף לא להשתמש באופציה האחרונה של העט כי שימוש בה כדי לערוך ידיות של נקודה פשוט “ישבור” אותן ואז או שעדיף למשוך הידיות בחזרה עם האופציה הזו או בחץ הלבן.

העט עם ה “+” עליו נועד להוסיף נקודות על האובייקט שבחרנו וכך תהיה לנו יותר שליטה על “התעגלות” הקווים באובייקט שבחרנו, העט עם ה”-” נועד להוריד נקודות מהאובייקט וזה כמובן משפיע מאוד על התעגלות האובייקט או היישרותו הפתאומית שאולי נוכל לתקן עם עריכת נקודות אחרות בעזרת משיכה בידיות.

והאופציה האחרונה כמובן הזכרנו אותה קודם, איתה ניתן לערוך את ידיות הנקודות, אבל שוב עדיף להשתמש בחץ הלבן כי האופציה הזו עלולה “לשבור” את הידיות.


יצירת אובייקטים מדהימים מאלמנטים שחוזרים על עצמם בסיבוב של 180 מעלות.

יש אפשרות ליצור אלמנטים מדהימים בעזרת עיוותי אליפסה וזאת נעשה ע”י בחירה בצורת האליפסה, ניצור איתה אליפסה בדף ואח”כ בעזרת סמן העכבר נבחר בנקודה העליונה למשל ונזיז אותה לא באמצעות החצים אלא באופן שרירותי בעזרת העכבר לאיזה כיוון שנרצה נוכל לעשות זאת גם בחלק התחתון של האליפסה ועיוות לכיוון הפוך. ברגע שעיוותנו את האליפסה לשביעות רצוננו, כאן מתחילים ליצור את ה”קסם”

נלחץ על חץ הבחירה השחור, נעשה העתקה והדבקה במקום copy c ו copy f ונסובב את הצורה המשוכפלת בלחיצה על shift ואז נסובב את הצורה עם העכבר 45מעלות, ואח”כ שוב העתקה והדבקה וסיבוב, זאת נעשה עד שנשלים סיבוב של 180 מעלות, נראה זאת כשהצורה המשוכפלת תגיע למיקום הצורה המקורית.

ואח”כ נעשה group לאלמנט החדש שנוצר נעתיק נדביק ונקטין עם לחיצה על alt + shift ואח”כ נסמן את הצורה החדשה והצורה המקורית היותר גדולה וניתן צבע מילוי בביטול ה stroke ואחרי שנרגיש שיצרנו אלמנט צבעוני ויפה מספיק נקטין אותו קצת ונגרור את האלמנט החדש ל swatch שיהיה לנו ל pattern …

 

 

2 מקומות שנוח להיות בהם צבעים שמעבירים תחושות בעיצוב רגע אחד לפני שמעצבים לוגו או גרפיקה

 

הראשון N … הצבעים הינם שחור ולבן, השחור זה בכניסה והלבן זה בעמדת הקבלה, מאוד מזמין מאוד מואר. בכניסה השחור משדר מיסתוריות, חוזק, מסדרון ארוך, מה מצפה לי, השילוב בין הלבן והשחור, מרגיש לנו קונטראסט של התחדשות, שינוי תחושה מעניינת, קפה או מאפה ב 5 ש”ח מהפכה של ממש.

 

המקום השני – בית המרקחת  כשנכנסים, הכל לבן פלסטיק קצת כסף, ממש מעט אוף וויט, תחושה של ניקיון, של מדע טכנולוגיה, של מקצועיות, המוכרים היו לבושים לבן, בעיקר הרוקחים, הרצפה עצמה שיש מבריק לבן, כמעט התבלבלתי וחשבתי שהגעתי לקליניקה ואז הסתובבתי וראיתי את הקופות הרושמות, ממש נחמד היה לשהות בבית המרקחת הלבן הזה, תחושת רוגע, כיף לקנות כדור לכאב ראש,זו היתה התחושה.

 

2 מקומות שלא נוח להיות בהם:

הראשון

 

2 מקומות שלא נוח להיות בהם

מסעדת XXX  – המסעדה נמצאת באזור, קיבלנו המלצה עליה מ”תוכנית טלויזיה ” בערוץ 2.

הבשרים זולים, האווירה היתה, היו שם מכלול צבעים שבכלל לא שידרו מסעדה, יותר כמו בין שוק למטבח.

היו את הקירות שהיו לבנים ולא משופצים, היתה את הרצפה בצבע אוף ווייט חיוור, אזור הגריל היה בצבעים מעורבבים גם כן, התקרה לבנה, הקירות התומכים שחורים, שולחנות היו מכסף , והדלפקים מעץ בצבע חום.

היתה תחושה של בלבול, אז מה קורה כאן, זה עניין הייטקי בגלל הכסף, או יותר ביתי בגלל החום? און שאולי בכלל מסתורי בגלל השחור, בלבול מוחלט, לא נתן תחושה של מסעדה בכלל, אך האוכל היה באמת טעים אבל האווירה מוזרה לחלוטין, הצבעים אכן בלבלו.

 

המקום השני הוא סופר מרקט , כשנכנסים, יש רצפת בטון אפורה, נותנת תחושה קודרת, עגמומית, המדפים במעבר אחד צבועים בשחור ועליהם קופסאות השימורים, במעבר השני המדפים צבועים בלבן ועליהם מוצרי חלב וגבינות והמקום נראה יותר מואר, גורם תחושה של “למה אני צריך כזו תחושה של “בהירות” במוצרי החלב ובמעבר החשוך יותר של קופסאות השימורים, התחושה יותר אפלולית, מאיימת, מיסתורית, איזה קופסאות שימורים יש שם, מעניין ……

 

 

2017-09-04T16:22:20+03:00