אילוסטרייטור- שיעור עיצוב גרפי עיצוב לוגו

//אילוסטרייטור- שיעור עיצוב גרפי עיצוב לוגו

אילוסטרייטור – שיעור עיצוב גרפי עיצוב לוגו

עיצוב גרפי הוא תחום עצום, תחום שנוגע היום הן בעולם האון ליין והן בעולם האופליין. הוא רלוונטי לכל עסק מכיוון שאין אחד שלא משחרר חומרים שיווקיים מידי פעם, והחומרים הללו חייבים להיות ויזואליים. יש תוכנות גרפיקה שונות מהן בשימוש יותר או פחות, אך בכל מה שנוגע לעיצוב גרפי, יש את תוכנת אילוסטרייטור שהיא תוכנה שהשימוש בה הוא אין סופי. אם אתם חושבים ללמוד עיצוב גרפי, אילוסטרייטור היא תוכנה שתהיו חייבים ללמוד. זו תוכנה מרתקת שאפשר לעשות איתה המון דברים, ובין השאר גם לעצב לוגואים ברמה גבוהה במיוחד. אבל רגע לפני שניגע בעיצוב לוגו, הנה קצת מידע על התוכנה. – תוכלו להתרשם מדוגמאות לוגואים בתחתית העמוד 🙂

קראו עוד איך ללמוד קורס אילוסטרייטור מהבית עם מורה פרטי בשעות או בזמנים שלך

מי היא תוכנת אילוסטרייטור ILLUSTRATOR?

גם אם אתם לא מעצבים גרפיים או נוגעים לתחום בצורה כלשהיא, על פוטושופ בטוח שמעתם אך לא בטוח שעל תוכנת האחות – אילוסטרייטור, שמעתם אי פעם. הסיבה פשוטה, מפני שזו תוכנה מקצועית, תוכנה שמיועדת לעיצוב של אלמנטים גרפיים כמו תלת מימד ואחרים, תוכנה שהייחודיות שלה היא שהיא תוכנה ווקטורית. מה זה אומר? זה אומר שניתן לעצב באמצעותה אלמנטים גרפיים ולאחר מכן להגדיל את ההדפסה לאיזה גודל שרוצים שלא כמו פוטושופ שעובדת על פיקסלים. אילוסטרייטור היא תוכנה מבית חברת אדובי שאפשר לעצב בה כפי שציינו גם לוגואים, בגלל הכלים הרבים שהיא מציעה למשתמשים בה.

קצת על עיצוב לוגו

עיצוב לוגו הוא אחד הדברים החשובים בעסק, וחבל שיש יותר מידי עסקים שלא מבינים את זה ומחפשים רק איך לחסוך. הלוגו של העסק הוא מרכיב שיווקי שהלקוח יפגוש בדרכים שונות – באתר האינטרנט, בפרסומות ברשת, בפלאיירים, במכתבים של העסק ובכל חומר אחר שיוצא החוצה. הלוגו אמור לקשור את הלקוח עם המותג ולגרום לו לתחושת שייכות, אמור לגרום לו לתחושה נוחה עם העסק ושברגע שהוא יצטרך את המוצרים או השירותים שלו, הלוגו שמוחו יעשה עבורו את הקשר. לוגו צריך להיות מעוצב על ידי מעצב גרפי עם ניסיון, והשיעור הזה הוא שיעור שיסייע לכם ללמוד איך לעצב לוגואים בצורה מקצועית ואיכותית.

דוגמאות לוגואים

מהלכים טכניים לביצוע לוגו בתוכנת אילוסטרייטור

 1. כאשר אנחנו בוחרים להעלים את המילוי של הצור שעשינו או של הסטרוק שלה, אין לנו אפשרות לראות אותה על הקובץ, על מנת שכן נוכל לעשות זאת אנחנו צריכים ללכת ל:
 2. view→outline- מראה אובייקטים אבודים (ctrl+y)
 3. view→preview- לחזור בחזרה לקובץ (ctrl+y)
 4. החץ הלבן
 5. עושים צורה ומסמנים נקודה או מספר נקודות שהופכות לכחולת וניתן לשחק אך ורק איתם.
 6. נקודות לבנות (חלולות) נשארות במקום.
 7. כאשר מעוותים צורה , רק הנקודה האחרונה שלחצנו עליה תיהייה דלוקה (כחולה)
 8. על מנת לעשות העתק הדבק, צריך להקליק מחוץ לצורה, לסמן את כל הצורה עם החץ השחור ואז לעשות ctrl+c/ctrl+f
 9. כאשר רוצים לבחור 2 נקודות רחוקות אחת מהשנייה, בוחרים בנקודה מסוימת ואז בוחרים בנקודה נוספת באמצעות SHIFT.
 10. כאשר רוצים לעוות 2 נקודות ביחד, צריך להתחיל לעוות ואז להוסיף לחיצה על SHIFT, וכך העיוות מתבצע בצורה פרופורצינלית.

אילוסטרייטור- שיעור  עיצוב – ציור דיגיטלי או לוגו מאויר

 • כלי הפן טול (העט)
 • בעזרת כלי הפן טול אנחנו יכולים לצייר בצורה חופשית.
 • כלי העט עם סימן ה(+)מוסיף נקודה על צורה קיימת.
 • כלי העט עם ה(-) מוריד נקודה מצורה קיימת.
 • כלי הסימון עושה צורה.
 • במידה ולא סגרנו צורה צריך ללכת עם כלי הפן טול (ללא הסימן לידו) לנקודה שבה הפסקנו ברגע שרואים סימן של (/) לוחצים על הנקודה ואז סוגרים את הצורה עד שרואים את הסימן עם העיגול בצד (סוגר את הצורה)
 • כלי העט עם סימן ה(*) ליד מתחיל צורה חדשה.
 • סימן הוי ההפוך בסרגל הפן טול מעגל את הזווית, לחיצה נוספת על אותה נקודה שעיגלנו, מחזיר אותה לצורה זוויתית.
 • עיצוב תעשייתי – ציור תוך כדי שרטוט
 • לוחצים על כלי הפן טול ולא עוזבים את העכבר, משיכה של העכבר תעגל את הפינות.
 • פתיחת קובץ (תמונה)
 • על מנת לפתוח קובץ אנחנו צריכים ללכת ל file→place ואז בוחרים את הקובץ הרצוי ולחצים על אישור.
 • כאשר מייבאים תמונה צריך לסמן אותה באמצעות החץ השחור, במידה ויש עליה איקס גדול, זה מעיד למעשה שהתמונה לא משוייכת לאילוסטרייטור, למעלה יהיו לנו מספר לשוניות, לחיצה על לשונית embed למעשה תשייך את התמונה לאילוסטרייטור ורק כך נוכל לעבוד עליה.

איור על לוגו

לוקחים את הלוגו ונועלים את האובייקט שאותו אנחנו רוצים לאייר. עם כלי העט אנחנו משרטטים על הלוגו, אחרי שסיימנו אנחנו מבטלים את הנעילה ואת הלוגו מוזיזים לצד, וכך אנחנו למעשה רואים את מה ששרטטנו. לאחר מכן ניתן לערוך את השרטוט שעשינו, (לעגל ליישר וכו’).

2019-08-05T21:01:20+03:00