מה זה מקצוע מעמד ספרים כל מה שצריך לדעת על תוכנת עימוד אינדיזיין

מה זה מקצוע מעמד ספרים? כל מה שצריך לדעת על תוכנת עימוד אינדיזיין מדריך הכנת ספרים ועיתונים פתיחת קבצים

אם אינך בטוח אם ללמוד עיצוב גרפי או לא, המאמר הבא יתאר כיצד מעצבים גרפיים מתפקדים במקומות עבודה כדי שתוכל להעריך את ההתאמה שלך לייעוד זה. לאתר משלימים מספר סרטונים שנוצרו על ידי גדולי אנשי החינוך בישראל העובדים בחברות הייטק ויסבירו מהי שפת העיצוב וכיצד ניתן להשתמש בה לפיתוח קריירה תוך כדי לימודי המקצוע. הסרטים נוצרו בעברית ומלמדים את עולם העיצוב הגרפי באמצעות מוצרי אדובי צעד אחר צעד. אנו יכולים לומר לכם שנושא העיצוב הגרפי מבוקש מאוד, ומעצבים גרפיים בימינו משתכרים שכר טוב מאוד בהשוואה לתקופת ההשכלה הקצרה שהם לומדים. שילוב תעסוקה בחברות הייטק, עיצוב אפליקציות, יצירת נוכחות דיגיטלית לחברות ועוד שפע של מקומות בהם ניתן למצוא נוכחות דיגיטלית. רוב הבוגרים בתחום זה עובדים מהבית, מספקים שירותי שיווק ופרסום למשרדים, או משלבים עבודה כשכיר וכעצמאי. בסוף העמוד תוכלו לקבל מהלכים עיצוביים כולל שימוש בפקודות באינדיזיין וגם בעמוד זה מלווים סרטונים על שילוב התוכנה עם תוכנות גרפיות אחרות.

איך אוכל ללמוד מהבית בצורה הכי נוחה שיש?

שיעורי הבית מתבצעים באמצעות תוכנה המקשרת בין מחשבים, בדומה לאופן שבו פועלת תוכנת זום. החל מיום כתיבת פוסט זה מעניק לכם בית הספר קישור לאדובי, באמצעותו תוכלו להוריד את התוכנית בהנחה חודשית של שבעים שקלים. התוכנית יורדת למחשב שלך ותתעדכן על בסיס קבוע. במהלך השיעור, המדריך עשוי לצפות במסך התלמיד ולהסביר כיצד להשתמש בתוכנת פוטושופ או אילוסטרייטור שלב אחר שלב. הלימודים הם לא רק לימודי תוכנה, והמדריך יסביר לכם חוקים בסיסיים על עולם התקשורת החזותית. במהלך המפגש, המדריך מאפשר לשאול שאלות ולתרגל את התכנים מול הכיתה. בלימוד פרטי ואישי אחד על אחד, הסטודנט מקבל את כל היחס האישי הנדרש להצלחה בקורס זה. נוכל לספר לכם שבבית הספר יש שפע של גרפיקאים שלמדו בעבר במוסדות אחרים אך לא הצליחו לעמוד בלחץ הקבוצתי ופנו אלינו שוב ללמידה פרטית ופרטנית. תקבל שיעורי בית ומשימות בסיום כל שיעור פרטי אחד על אחד עם המורה שלך כדי לעזור לך לשפר את היצירתיות והחשיבה הרחבה שלך.

מהי בעצם השפה העיצובית?

יש להבדיל בין שפת עיצוב לבין תוכנת גרפיקה ממוחשבת. תגלו משקל תזרימית ואיך לשים פריטים בתוך פרסום שיבצעו את העבודה בשפה העיצובית. מעצבים גרפיים יוצרים פרסום לרשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם ובלוגים אחרים, כמו גם אפליקציות ואתרים. תלמדו כיצד לקשר צבע למותג וליצור זהות ממותגת עבור כל פירמה תוך כדי מעבר בשפת העיצוב. תפקידם של מעצבים גרפיים הוא קריטי שכן הם אחראים להביע מידע למגוון קהלי יעד באמצעות תמונות או שימוש בתוכנה גרפית להפקת שינויים. במהלך הקורס, המרצים שלך יאפשרו לך להשתמש בהנחיות עיצוב גרפי תוך ביצוע פעילויות מקצועיות לשיפור תיק העבודות שלך. מכיוון שתעודות ותארים לא פותחים דלתות בעולם ההייטק, תיק העבודות נחשב כיום לפריט המשמעותי ביותר בתחום העיצוב הגרפי. המראיין שלך, או כל מי שיבחר לעבוד אתך בעתיד, ירצה לראות דוגמאות מהעבודה שלך. רק על ידי שימוש בכל דוגמאות העיצוב תוכל לבדוק את כל המושגים והרעיונות שלך בתוכנית. המראיין ישאל על איזו תוכנה עבדת וכיצד תוכל לענות על כל השאלות באופן מקצועי. כל טכניקות העבודה הללו יוסברו לך על ידי המורים שלך שלב אחר שלב כיצד להגיע לפסגת העיצוב הגרפי.

עבודה מהבית:

במשך שנים רבות, עיצוב גרפי נחשב כהזדמנות לעבודה מהבית. סטודנטים ומעצבים גרפיים חדשים עשויים למצוא מגוון רחב של לקוחות ברשת החברתית פייסבוק, הנחשבת לרוב כרשת המכוונת עסקית ביותר. אתה יכול גם ליצור עמוד אינסטגרם שבו תוכל להציג את כל העבודות שלך ובהדרגה להשיג עוקבים. במהלך הלימודים, בית הספר יציג בפניכם חיבור לקבוצת פייסבוק מצטיינת בה תמצאו תשעה עשר אלף מהחברות המובילות בישראל, החל ממפעלי היי-טק או משרדי פרסום, המאפשרים לכם להתחיל את ההרפתקה שלכם ללא ניסיון. כפי שנאמר בעבר, הניסיון כבר אינו חשוב בימינו; אלא, כיצד נראה התיק שלך בשוק; אם תיק העבודות שלך מדבר בצורה נושאית, אנשים ירצו לשתף אתך פעולה. כמובן, כישורים בינאישיים מוצקים הם חיוניים שכן ככל שתוכל להתחבר יותר לצרכנים שלך, כך תהיה יותר משולבת. אנחנו יכולים לספר לכם שמעצבים גרפיים מרוויחים שנים-עשר אלף שקל במשרדי פרסום באינטרנט ותשעה-עשר אלף שקל במפעלי היי-טק שמעצבים אפליקציות לבוגרי מסלול תקשורת חזותית בימינו.

במסלול לימודי מעצב גרפי נלמדות התכניות הבאות:

פוטושופ נחשבת לרוב כתוכנה הידועה ביותר להפקת שינויים בתמונה. התוכנית עומדת מאחורי רוב הפרסומים שאתה רואה ברשתות החברתיות, כולל אינסטגרם. זה עובד היטב עם Illustrator ועוזר לך ליצור גרפיקה מדהימה מבחינה ויזואלית. אילוסטרייטור נחשבת לתוכנית בולטת בתחום המיתוג החזותי, המאפשרת לך ליצור זהות מותגית כמו גם איורים דיגיטליים, שרטוטים, לוגו וגרפיקה אחרת. IndDesign היא תוכנה מקצועית ליצירת ספרים וחוברות, התוכנה היא לא תוכנת עיצוב. תכונות העיצוב בתוכנית הן מינימליות למדי, לכן מעצבים צריכים ליצור את העיצובים שלהם בפוטושופ ובאילוסטרייטור לפני שהם מעבירים אותם לתוכנת המשך. במהלך הקורס תלמדו את כל עקרונות העיצוב באמצעות גישות מומחים הנלמדות אתכם על ידי מעצבים גרפיים העובדים כיום בעסק. לימודי עיצוב גרפי אצל מורה פרטי יאפשרו לך להתמקצע שכן יינתן לך כל החומרים הדרושים וסיוע במהלך הלימודים. המרצים המקצועיים הם מעצבים גרפיים העוסקים שנים רבות במקצוע ומבינים מה נדרש בתחום העיצוב הגרפי וההייטק.

האם כדאי לעבוד בעיצוב גרפי כשכיר או כעצמאי?

תחום העיצוב הגרפי מציע שפע של הזדמנויות לבוגרי תכנית זו לעבוד כפרילנסרים. אם יש לך מנטליות יזמית, אתה יכול בדרך כלל להקים פרופיל פייסבוק ולהתחיל לפרסם את כל העבודה שלך. ברגע שלקוח אחד יראה אותך ויהיה מאושר, אתה תבחין במספר רב של אחרים שעוקבים אחריו. עבודה כפרילנסר בוודאי עשויה להניב לך הכנסה של בין 20,000 ל-30,000 שקל בהתאם לעבודות שאתה לוקח על עצמך. אם תינתן לך דוגמה צנועה של עיצוב קטלוגי בן עשרה עמודים, תוכל לגבות בין אלפיים לשלושת אלפים חמש מאות שקלים. התמורה להפקת רעיונות עיצוב עם חווית משתמש לאתר עשויה לעמוד על שבעת אלפים שקלים, ויש עוד כמה ענפים שגרפיקאים ופרילנסרים בוחרים בהם. האם מעצב גרפי עובד כפרילנסר או כשכיר נקבע על פי רוח היזמות שלו ועד כמה הוא מרגיש בנשמתו כיזם. עובדים בתחום העיצוב הגרפי עובדים גם הם מהבית ומקבלים שכר מתאגיד, במיוחד בתקופת הקורונה. אנו יכולים לראות שכל המעצבים הגרפיים עברו לעבוד אך ורק דרך האינטרנט.

בפוסט, תמצאו שפע של נושאים שיצרנו רק בשבילכם על ידי בניית אתר או אפליקציה תוך שימוש בגישות עיצוב חזותיות נהדרות. אלו הם רק מקרים בודדים של מה שתלמדו בעיצוב גרפי שכן תרכשו שפע של פעילויות וגישות במהלך הלימודים. אתה יכול להתקשר אתנו עכשיו ולשוחח עם אחד מיועצי הלימודים שלנו על אפשרויות הלימוד הרבות הקיימות בתחום התקשורת החזותית. עד אז, אנו מזמינים אותך להעריך את מוכנותך לתעשיית העיצוב על ידי צפייה בסרטים. אם אתה מתעניין בעולם העיצוב הגרפי, אתה עשוי להיכנס אליו גם אם אין לך ניסיון ולעלות לקריירה רווחית, שכן העולם מתפתח במהירות לטכנולוגיה, והצורך במעצבים גרפיים רק יגדל בשנים הבאות.

מדריך עבודה טיפים באינדיזיין

File-place

 • צריך לשים לב ששום אובייקט לא בחור כי אחרת הקובץ שנוריד יחליף אותו.
 • ניתן להוריד מספר תמונות יחד.
 • ניתן ללחוץ על ctrl a על מנת לבחור את כולן ולהקטין אותן יחד.
 • בקובץ id לא נראה את התמונות שייבאנו בצורה איכותית על מנת שהקובץ יישאר קל
 • בהדפסה ייצאו התמונות באיכות האמיתית שלהן.
 • אם נרצה לראות את התמונות בקובץ באיכות האמיתית שלהן –
 • Object- display performance – high quality

טרנספורמציה על תמונות באינדיזיין איך מקטינים ומגדילים תמונות לתוך עיתון או חוברת

אפקטים על תמונות באינדיזיין

 • כשיש קובץ עם אלמנט ללא רקע נוכל בקלות לעשות אפקטים לאלמנט עצמו
 • אם למשל יש בידינו קובץ שכבות של פוטושופ ונרצה לראות את השכבות ולמשל להעלים את הרקע-
 • Object – layer option
 • שם נוכל לשלוט בשכבות
 • תיקיות קישור לקבצים/ מחסן קבצים

קישור לקבצים על מנת ליצור עבודה מסודרת וקלה ולא לחפש את הקבצים המפוזרים כל פעם,

ליצור תיקיות שמכילות את כל החומר הקשור ללקוח

 תיקיית ספר

File- new- book

שומר רק קבצים של אינדיזיין

ניתן להוסיף+/להוריד- וצריף לשמור בכל פעם.

-תיקיית ספרייה/מחסן גרפיקות

File-new-library

עדיף לעשות ספרייה של כל הגרפיקות והקבצים לפני תהליך העבודה

כך נוכל לשלוף משם את החומר הדרוש

אם אנחנו לא רוצים שהלינק יהיה קשור למחשב שלי נכנסים לתפריט של link

מסמנים את הקובץ הרצוי או את כולם יחד ובאפשרויות התפריט לוחצים על embed

עדיף לעשות זאת באופן כללי.

בכל מקרה כאשר שומרים מסמך על pdf והכונן ממנו לקחנו את הקבצים מחובר

לא תהיה בעיה גם ללא פעולת ה embed .

מסיכות באינדיזיין

נצייר צורה שתהיה המסיכה על הקובץ ובמיקום שממנו נרצה ליצור מסיכה

נסמן את הקובץ שממנו נרצה לחתוך

נלחץ edit –cut

נסמן שוב את הצורה שיצרנו למסיכה ונלחץ paste into

על מנת לחלץ גרפיקה צריך ללחוץ בסנטר של הגרפיקה היכן שמופיעה יד

ללחוץ על cut ואז ללחוץ מחוץ לצורה ולעשות Paste

הצבת תמונה בתוך טקסט

יוצרים צורה

ניתן לשתול בתוכה טקסט דמה

לוחצים על כפתור הטקסט ואז לוחצים בתוך הצורה שיצרנו

אז typr- fill with place holder text

נמקם גרפיקה מעל הטקסט , נוודא שהיא בפרונט

נפתח את תיבת ה text wrap , כשהתמונה בחורה נלחץ על הכפתור הרצוי לעיצוב התמונה בטקסט.

ניתן ללחוץ על הכפתור של ” דחיית טקסט” ואז לשמור את התמונה שוב בתיקיית מחסן הגרפיקות

כך שפעם הבאה שנשתמש בה היא תגיע עם דחיית טקסט.