You are currently viewing איפה כדאי ללמוד תקשורת חזותית?
איפה כדאי ללמוד תקשורת חזותית

איפה כדאי ללמוד תקשורת חזותית?

איפה כדאי ללמוד תקשורת חזותית

כששומעים את צמד המילים תקשורת חזותית לא תמיד יודעים שמדובר על עיצוב גרפי. אך אם מעמיקים מהו עיצוב גרפי, שמים לב שזה למעשה בדיוק ההגדרה הנכונה עבור מקצוע העיצוב הגרפי. אנשים רבים חושבים כי עיצוב גרפי זו רק הגרפיקה והאסתטיקה שבה, אך למעשה עיצוב גרפי זו שפה, זו תקשורת שמטרתה להעביר מסר לקהלי יעד שונים ומגוונים. מעצבים גרפיים חושבים על המסר ולפי זה מתאימים צבעים, צורות וכיתוב.

העברת מסרים בתקשורת חזותית בעזרת צבע

צבע הוא אחד הדברים החזקים ביותר להעביר עמו מסרים. צבע פועל על ערכים ורגש והוא פונה בדיוק למה שהלב של קהל היעד מחפש. כאשר צרכנים רוכשים מוצר או נכנסים לאתר אינטרנט הם קונים אותו או נשארים באתר כאשר הוא מושך אותם. לא היופי של הצבעים הוא שמושך, אלא המסרים שהם מעבירים אל התת מודע. אז איך עובדים הצבעים ב2021? כיום מעצבים גרפיים לומדים בלימודי תקשורת חזותית על תורת הצבעים. בתורה זו, לכל צבע יש ערך שהוא מבטא. כחול מעביר מסר של ביטחון, זהב ושחור יוקרה, ירוק מעביר בריאות, סגול ברוב הפעמים מעביר מיסטיות וכו'. שילובים של צבעים מעבירים יחד מספר ערכים. לכן, כאשר אתם פונים למעצב גרפי, לעיתים, מי שאינו מבין בתחום מבקש שילוב של צבעים מסוימים שנראים להם מתאימים, אך מאוד מומלץ להקשיב למעצב הגרפי אשר מביא עמו ידע נכון וחשיבה עיצובית על פי כללי תורת הצבעים.

העברת מסרים באמצעות טיפוגרפיה

במקביל לתורת הצבעים, קיימת גם תורה נוספת העוסקת בטיפוגרפיה. הכוונה כאן להעברת מסר באמצעות הכתב. מעצבים גרפיים יוצרים גרפיקות מגוונות הכוללות גם כתיבה ועליהם להתאים את סגנון הכתב למסר שהם רוצים להעביר. כתב בכרטיס ביקור עבור מאפיה יהיה שונה מכתב עבור כרטיס ביקור של חנות מחשבים. יש כיום אלפי פונטים שונים עגולים יותר, מרובעים יותר, בעלי פינות חדות או פינות מעוגלות ולפעמים אפילו שילובים של השניים. יש פונטים בעברית ופונטים באנגלית ולכל השפות ומה שמקשר בין כולם זה לא אחרת מהבחירה הנכונה של המעצב הגרפי לאופי העסק. שילוב של טיפוגרפיה מקצועית יחד עם בחירת צבעים נכונה תייצר גרפיקה איכותית במראה שלה.

מהו מסלול הלימודים של תקשורת חזותית?

המסלול המוכר ביותר של תקשורת חזותית הוא מסלול לתואר ראשון. במסלול זה לומדים הסטודנטים ארבע שנים. אורך הלימודים כזה בשל העובדה כי מתייחסים לתקשורת חזותית כענף המגיע מתחומי האומנות וככזה יש ללמוד בו גם מבואות בתולדות האומנות.
תולדות האומנות זהו נושא נרחב מאוד, הכולל בתוכו המון נושאים המתחילים כבר במצריים העתיקה ונשאלת השאלה האם נושאים אלו נחוצים עבור המעצב הגרפי בלימודיו? אז תחילה נאמר שההיסטוריה של האומנות היא מאוד מעניינת וזה מאוד נחמד להבין ולדעת איך דברים התפתחו, אך אי אפשר לומר שידע זה תורם בהכרח לעבודה כמעצבים גרפיים. לכן לעיתים סטודנטים שלומדים במסלול זה מתוסכלים קצת בהתחלה וכבר רוצים להגיע לתחלס.

מסלולי תקשורת חזותית בקורס

מי שמחפש קורס בתקשורת חזותית למעשה מחפש קורס בעיצוב גרפי המשלב את החלק החשיבתי רעיוני של התחום ולא רק פרקטיקה של הבנת תוכנות העיצוב. לא כל מכללה המלמדת קורסים בתחום, מלמדת את התחום מהזווית של תקשורת חזותית. לנו במכללת סולו קיים קורס תקשורת חזותית המלמד אתכם את התחום בדיוק כפי שלומדים לתואר ראשון רק ללא המבואות שאינם משתמשים בהם במקצוע. בוגרי מסלול זה ללא ניסיון עם תיק עבודות יכולים להתחיל עם שכר של 12 אלף ש"ח נטו.

אילו נושאים לומדים במכללת סולו בקורס תקשורת חזותית?

מעבר לתוכנות העיצוב הגרפי וסוגי הגרפיקות שתלמדו לעצב, אתם תלמדו גם על תורת הצבעים, מהי טיפוגרפיה ואיך משתמשים בה בעיצוב, פרופורציה בגרפיקות שונות, דרכים לעיצוב נכון של לוגו ואיור, עימוד, הכנת גרפיקות להדפסה בבית דפוס, התאמת גרפיקה לרשתות חברתיות ולאתרי אינטרנט ועוד המון נושאים פרקטיים שחשובים בתחום.

למה לבחור ללמוד את התחום דווקא במכללת סולו?

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. המכללה מלמדת כבר חמש עשרה שנים בצורה ייחודית לה. המכללה מלמדת את התחום אונליין מהבית בהוראה פרטית אחד על אחד. לכל תלמיד יש את השעה וחצי השבועיות הקבועות שלו בו הוא והמורה נפגשים ללמידה איכותית של החומר. אתם ודאי סקרנים לדעת איך מתנהל אצלנו שיעור? רובכם מכירים ודאי שיעורים מוקלטים או וובינרים, אך לא זה הכיוון. אצלנו קיימת תוכנת חיבור בין המחשב של התלמיד למחשב של המורה.

למה לי ללמוד אונליין מהבית תקשורת חזותית?

ללמידה מהבית יש המון יתרונות עבור אנשים רבים. תחילה נאמר שמדובר בחיסכון של זמן וכסף. אתם לא צריכים לצאת מהבית לשיעור, לא לנסוע בפקקים או בתחבורה ציבורית ואף אינכם צריכים לשכור דירה באלפי שקלים קרוב למקום הלימודים. כמו כן, הלימודים במכללת סולו מאפשרים לכם לקיים שגרת חיים רגילה הכוללת עבודה במשרה מלאה ופנאי. למעשה השעה וחצי בשבוע של הלמידה יכולים בהחלט להיכנס לשעות הפנאי שלכם. מעבר להיבטי החיסכון בזמן וכסף, יש כאן באמת הזדמנות אמיתית ללמוד במקום המאפשר למידה איכותית וטובה המכינה אתכם היטב לשוק העבודה בתחום.

איך המרצים במכללת סולו? האם הם איכותיים?

במכללת סולו נמצאים מיטב המרצים בתחום. מעצבים גרפיים מנוסים מאוד בתעשייה אשר יודעים ללמד בצורה איכותית ויצירתית את החומר. שיטת הלימוד של מכללת סולו מביאה את הסטודנטים להבנת החומר ויישומו בעזרת פירוק החומר לתת נושאים. כל תת פרק נבנה על תת הפרק הבא וכך יש רצף לימודי המביא להבנה ויישום. ללא יישום נכון של החומר, הסטודנט לא יצליח לעבוד בתחום ולכן יש על כך דגש גדול.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

מסלול תקשורת חזותית במכללת סולו הוא מסלול של עשרה חודשים. בעשרה חודשים אלו הסטודנט לומד את החומרים הכי עדכניים בתחום, מיישם ולומד יצירת גרפיקות מגוונות ומפתח את החשיבה היצירתית שהיא המפתח ביצירת עבודות טובות בתחום. בכל סיום נושא יהיה עליכם להכין את סוג הגרפיקה שלמדתם באמצעות הכלי שלמדתם. עבודות אלו הן עבודות ברמת תיק עבודות וניתן לעצב בעזרתן את תיק העבודות הראשון שלכם.

מהו תיק עבודות?

תיק עבודות בתקשורת חזותית הוא למעשה הדבר החשוב ביותר שתצאו איתו לאחר הידע והחשיבה העיצובית. מי שירצה לעסוק בתחום יהיה חייב להציג למעסיקים ולקוחות תיק עבודות שעל פיו הם יחליטו האם הישיבה העיצובית שלכם מתאימה עבורם. בעיצוב גרפי המועמדים לא מתקבלים לעבודה על סמך קורות חיים, אלא על סמך תיק העבודות והוא למעשה כרטיס הביקור שלכם. במכללת סולו כבר במהלך הלימודים תוכלו להתחיל ולעצב את תיק העבודות שלכם. ואם תרצו להעמיק יותר, תמיד תוכלו לקחת קורס בתחום במכללת סולו.

לסיכום, קורס בתקשורת חזותית הוא למעשה תחום לימודים המלמד העברת מסרים באמצעות גרפיקה ממוחשבת. במכללת סולו מלמדים כיום קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית. במכללה תלמדו את התחום באופן מזוקק, רק את התחומים שרלוונטיים לשוק העבודה ומאפשרים לכם לעסוק בתחום. צרו עמנו קשר ונשמח מאוד לתת לכם פרטים נוספים על הקורס ועל דרך הלמידה אצלנו.