איפה לומדים מעצבים גרפיים

//איפה לומדים מעצבים גרפיים

איפה לומדים בשנת 2021 מעצבים גרפיים

עיצוב גרפי בעשור האחרון הפך להיות מקצוע מאוד מבוקש. זה לא שבעבר הוא לא היה כזה, אך כיום, ככל שהטכנולוגיה מתפתחת, המקצוע מתפתח בהתאמה ויותר אנשים מעוניינים ללמוד אותו. נשאלת השאלה, מה גורם לאנשים לרצות ללמוד עיצוב גרפי? ומהם היתרונות של מקצוע זה? כמו כן, חשוב לדעת היכן תרכשו את הידע הטוב ביותר בתחום. על כל השאלות הללו ועוד תוכלו לקרוא במאמר הבא.

מהו עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי הוא למעשה תחום גדול מאוד, עשיר ורחב שבו מייצרים גרפיקות שונות באמצעות המחשב. אם בעבר האומנות התרכזה רק באומנות שנעשתה בידיים על ידי אמנים עם כישרון ציור ופיסול, הרי שמהמצאת המחשב כל אחד בעל יצירתיות רעיונית יכול ליצור גרפיקות שונות ומגוונות ברמה גבוהה מאוד. את הגרפיקות מייצרים כיום בעזרת תוכנות עזר, כאשר שלושת התוכנות המפורסמות והשכיחות ביותר ב2021 הן  פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין של חברת אדובי.

למה עיצוב גרפי נחשב כיום לתחום פופלארי?

כשבודקים מהו תחום מקצועי פופולארי כיום, לרוב תשמעו את המשפט: שתחום שהוא פרקטי הוא תחום פופולארי. כלומר, תחום שניתן לייצר בו הכנסה גבוהה ויציבה. ניתן לומר כי עיצוב גרפי כיום נכלל תחת הגדרה זו. מדובר בתחום הכולל תחתיו מספר תחומים שניתן לעסוק בהם, לרוב סכומי הבסיס מתחילים בנקודה גבוהה ועם ההתמקצעות עולים. בנוסף, אפשרויות העיסוק בתחום הן רבות ומאפשרות למעצבים להיות שכירים ועצמאיים או שילוב של שניהם. מעצבים גרפיים כיום משתלבים מיד לאחר הלימודים בבתי דפוס, משרדי שיווק וחברות הייטק.

מה צריך ללמוד כדי להיות מעצב גרפי?

כמו לכל תחום, גם בעיצוב גרפי יש כלי עבודה שבהם משתמשים. כלי העבודה של המעצב הגרפי הם התוכנות הגרפיות של חברת אדובי. על מנת להתחיל ללמוד את תחום זה, עליכם לדעת את תוכנות העיצוב של 2021 כולל השפה העיצובית לאורכה ורוחבה. תחילה תלמדו את תוכנת הפוטושופ שבאמצעותה ניתן לעשות עיבוד תמונה, כלומר לקחת תמונה קיימת וליצור עליה מניפולציות שונות באמצעות התוכנה. המניפולציות על התמונה יוצרות הבעת רגשות. תוכלו ליצור שמחה בעזרת שינוי צבעים, פחד, כעס ודרמטיות וכל זה בעזרת התוכנה. על ידי הפוטושופ תוכלו ליצור מודעות פרסומת שכוללות תמונות, תוכלו לתקן תמונות, פרסומות לפייסבוק או עיצובים דרמתיים ועוד. בשלב מתקדם יותר תלמדו את תוכנת האילוסטרייטור, תוכנה וקטורית מבית אדובי שתפקידה ליצור אלמנטים במרחב. בעזרת התוכנה ניתן לצייר, ליצור לוגואים וסמלים. לרוב שתי תוכנות אלו תומכות אחת בשנייה מבחינה עיצובית. בסוף הלימודים תלמדו את תוכנת האינדיזיין שתפקידה ליצור עריכה של ספרים וחוברות ובה משתמשים בבתי הדפוס. התוכנות שהזכרנו הן הבסיס של הלמידה. תרגול שלהן יפתח אתכם לעולם היצירתיות ואם תשלטו בהן היטב, תוכלו לעסוק במקצוע במקומות שונים ומגוונים. בהמשך תוכלו להתמקצע בבנייה ועיצוב של אתרים, עיצוב חווית משתמש ועוד תחומים המכשירים אתכם לעולמות ההייטק.

איך להיות מקצועיים בתחום?

כדי להיות מקצוענים אמיתיים בתחום הגרפיקה הממוחשבת, כדאי לתרגל והמון! לפתח חשיבה יצירתית ולהציג תיק עבודות ראוי, מכובד ומעניין. אלו שלושת הדברים החשובים בקבלה לעבודה בתחום ולהראות את המקצועיות שלכם. נכון, זהו תחום שניתן ללמוד יחסית מאוד מהר בקורס של שנה או במסלולים ארוכים יותר, אך חשוב שתדעו שלא משנה איזה מסלול תלמדו, בעיצוב גרפי הלמידה אף פעם לא מסתיימת, תמיד יש מה ללמוד ולחדש בתחום. סטודנטים שמבינים זאת, יצליחו בתחום ויהיו מקצוענים, כי תמיד הם ישכללו את ידיעותיהם ויתאימו עצמם לטרנדים החדשים.

החלטתי שאני מעוניין ללמוד עיצוב גרפי, אילו מסלולים עומדים בפני?

מי שמעוניין ללמוד עיצוב גרפי יוכל לבחור בין שני מסלולים ועוד תת מסלול מיוחד שעליו נספר כעת.

מסלול תקשורת חזותית לתואר

מי שמחפש ללמוד תואר ראשון בתחום העיצוב הגרפי, יוכל לפנות למסלול תקשורת חזותית. מדובר על מסלול של ארבע שנים הכולל מבואות מתולדות האומנות ובין היתר תעודה בעיצוב גרפי. זהו מסלול ארוך ומקיף שבסופו תקבלו תואר ראשון.

מסלול עיצוב גרפי בקורס במכללות שונות

כיום מכללות רבות מציעות קורס עיצוב גרפי המתמקד בפרקטיקה של המקצוע. קורסים אלו מזקקים את החומר הפרקטי והחשוב באיתו ניתן לעסוק במקצוע ופחות מלמדות את קורסי המבוא הקשורים בתולדות האומנות, כמו שלומדים בתואר במקצוע. בקורס עיצוב גרפי שמים דגש על תוכנות העיצוב, המיומנות בהן ופיתוח היצירתיות. כמו כן, שמים דגש גדול על תיק העבודות שהוא אחד הדברים החשובים ביותר לקבלה לעבודה בתחום העיצוב הגרפי.

מסלול עיצוב גרפי בקורס אונליין מהבית

מסלול נוסף שכיום הפך להיות פופולארי מאוד הוא קורסים עיצוב גרפי לדיגיטל עם קשר להייטק שנלמד אונליין מהבית. אם בעבר היו עושים קורסים מוקלטים, הרי שכיום, עם התפתחות האינטרנט, ניתן לבצע את הקורסים אונליין מהבית ממש כמו שיעור פרטי פרונטאלי. בקורסים אלו לומדים הסטודנטים כל מה שלומדים בקורס שנעשה במכללה. אצלנו במכללת סולו מדובר על קורס שמתנהל כשיעור פרטי שבו מורה מלמד סטודנט באופן יחידני ללא כיתה. בין המורה לסטודנט יש תוכנת חיבור שבאמצעותה ניתן לשמוע אחד את השני. כל מה שתצטרכו בשיעור כזה זה מחשב, אינטרנט ואוזניות עם רמקול. מסלול עיצוב גרפי בקורס אונליין מהבית הוא קורס של  שמונה או עשרה חודשים שבהם תתמקצעו בשלושת התוכנות ותוכלו לצאת לשוק העבודה כמעצבים גרפיים מן השורה. אך אם תרצו להתקבל למקצועות העיצוב בהייטק, מומלץ שתלמדו קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית. על קורס זה נדבר כעת.

קורסים עיצוב גרפי להייטק

קורסים עיצוב גרפי להייטק

קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית

קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית הוא קורס מקיף הכולל לימודים של עיצוב גרפי, יחד עם למידה של מקצועות העיצוב להייטק כמו בניית אתרים וחווית משתמש ux ui. מדובר על קורס איכותי במסלול של שנה וחצי שבו תוכשרו לעבודה בתעשייה. גם את הקורס הזה לומדים אצלנו במכללת סולו במתכונת לימודים אחד על אחד מורה מול סטודנט. בניית אתרים וחווית משתמש הם נושאים שהדרישה אליהם בשוק העבודה רק הולכת וגדלה עם הזמן. אין כיום עסק שאין לו אתר אינטרנט וכל עסק רוצה שהאתר שלו והמוצר שלו יהיו נוחים למשתמשים, לכן קורס תקשורת חזותית אונליין מהבית הוא קורס מצוין ומאוד מבוקש כיום.

האם קורסים עיצוב גרפי להייטק אונליין מהבית בתחום נחשבים לקורסים איכותיים?

כאשר מחפשים לחזק ילד בכל תחום שהוא, פונים הוריו למורה פרטי כי למידה אחד על אחד היא הלמידה הטובה ביותר שקיימת וזו למעשה השיטה של למידה אונליין מהבית. מורה פרטי מומחה בתחום שמלמד אתכם את המקצוע בקצב שלכם ובנוחות שלכם. אם לא הבנתם נושא מסוים, תמיד אפשר לעצור ולחזור עליו שוב ואתם לא תלויים בכיתה, אם נושא מסוים מובן לכם, ניתן ללמד אותו באופן מהיר יותר מבלי להתחשב בתלמידים אחרים שהקצב שלהם איטי יותר כמו שקורה בכיתה. מבחינת חומרי הלימוד, מדובר באותם חומרים שהייתם לומדים בקורס עיצוב גרפי פרונטאלי רק שהוא קורה דרך האינטרנט ועם יחס אישי. בשורה התחתונה ניתן לומר שכיום קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית הוא קורס איכותי מאוד שמכין אתכם היטב לשוק העבודה. כמו כן, הקורס מאפשר לכם ללמוד מהבית, בבגדים שנוחים לכם, מבלי לנסוע ולבזבז זמן יקר וכסף על נסיעות. תוכלו לשלב קורס זה יחד עם עבודה ולבחור את השעה והיום שנוחים לכם ללמידה.

מה לעשות יום אחרי שמסיימים את הקורס מעצבים גרפיים ב2021?

חלק מהסטודנטים, עוד לפני שיסיימו את הקורס, יוכלו להתחיל בחיפוש עבודה וחלקם יתחיל מיד בסיומו, בכל מקרה חשוב שתדעו כי כאשר תסיימו את הקורס, יהיה בידיכם תיק עבודות ותעודה. תיק העבודות מבין השניים יהיה חשוב יותר ואותו תגישו למעסיקים ולקוחות. במהלך הקורס כדאי שתתחילו לגבש את הזהות המקצועית שלכם ותבחרו האם אתם רוצים להיות עצמאיים או שכירים. אדם שעובד באופן עצמאי הוא מנהל את העסק של עצמו ולכן עליו לשווק את השירותים שהוא מספק ללקוחות. המעצב הגרפי העצמאי יכול לעסוק בכל תחומי העיצוב הגרפי. מעצב גרפי שבחר להיות שכיר, יוכל להשתלב תחילה במשרדי פרסום, מפעלים, בתי דפוס ואם למד תקשורת חזותית אונליין מהבית, יוכל להתקבל גם למשרדי הייטק.

  • הבחירה בין השניים תלויה הרבה במי שאתם ומה שמתאים לכם. אם אתם אנשים שאוהבים לנהל את זמנכם ללא בוס, אתם תפרחו כאשר יהיה לכם עסק עצמאי של עיצוב גרפי, אך אם אתם מעוניינים לבוא לעבודה, לעשות את עבודת העיצוב וללכת בסוף יום הביתה ללא מחשבות על ניהול היום הבא, כנראה שתתאימו יותר לעבודה שבה אתם שכירים. חשוב לדעת כי שתי האפשרויות הן טובות מאוד ובשניהם השכר גבוה ולעיתים אף גבוה מאוד.

איפה מחפשים עבודה בתחום העיצוב הגרפי?

עבודה בתחום העיצוב הגרפי יש והרבה בכל מיני מקומות. אם בחרתם להיות עצמאיים, זה הזמן להקים את המותג שלכם. התחילו ביצירת הלוגו של עצמכם, בניית אתר תדמית עם תיק העבודות שלכם והתחילו לעבוד על השיווק. נסו להגיע למצב שבו יש לכם שניים עד ארבע לקוחות ראשונים. מציאת לקוחות ראשונים, יפתחו בפניכם את האפשרות לקבלת לקוחות נוספים. שיווק נכון נעשה בכל המדיות האינטרנטיות כיום, בדקו מהן והתחילו לעבוד.

אם בחרתם להיות שכירים, תחילה חישבו מהי הנישה שבה הייתם רוצים להתמקצע ולפתח קריירה. אם עיצוב לוגואים ומסעות פרסום קורצים לכם, חפשו עבודה במשרדי פרסום. אם עבודה בבית דפוס קוסמת לכם, חפשו דרושים מעצבים בבתי דפוס ואם עולמות ההייטק מעניינים אתכם, נסו למצוא חברות הייטק שמחפשות מעצבים גרפיים. המשרות נמצאות בעיתונים, ברשתות החברתיות וגם בקבוצת הפייסבוק הגדולה של מכללת סולו, המכללה למקצועות העיצוב. קבוצה זו מפרסמת מאות משרות כל הזמן ויש שם מעסיקים רבים מתחום זה. בקיצור, כמו שאתם מבינים, עיצוב גרפי הוא מקצוע מבוקש מאוד ותמיד יש בו עבודה והרבה בכל מיני נושאים של ענף זה.

איך אוכל לדעת אם אני מתאים להיות מעצב גרפי ולתחום זה?

גרפיקה ממוחשבת ועיצוב זהו תחום שיוצא מתוך ענף האומנות. אם אומנות תמיד עניינה אתכם וגם עולמות המחשב, זהו תחום שמשלב את שניהם יחד. מומלץ לפני שאתם מחליטים, לקרוא קצת על התחום לפני, להבין מה צפוי לכם בלימודים ובשוק העבודה ואפילו לצפות בסרטונים פרקטיים שנותנים כלים שונים לעיצוב. באתר של מכללת סולו תוכלו ליהנות ממאות סרטונים בתחום שמשקפים במדויק את עבודת המעצב הגרפי. כנסו לכמה מהם ונסו להבין האם חומר הלימוד מעניין אתכם והאם יעניין אתכם לעסוק בו.

לסיכום, תחום העיצוב הגרפי הוא תחום רחב וגדול שמאפשר ללומדים אותו מנעד רחב של אפשרויות עיסוק. כיום ניתן ללמוד תחום זה בקורס שמקנה לכם תעודת מעצב וניתן לבצע אותו אונליין מהבית בנוחות מקסימלית ומקצועיות ללא פשרות.

2020-10-14T20:51:44+03:00