איפה מומלץ ללמוד עיצוב גרפי

//איפה מומלץ ללמוד עיצוב גרפי

איפה מומלץ ללמוד עיצוב גרפי

עולם הטכנולוגיה והגרפיקה בשנת 2020

שנת 2020 והשנה הצפויה להגיע, הלוא היא 2021 מביאות איתן את שיא הטכנולוגיה. בכל שנה חברות שונות יוצאות עם מכשירים, תוכנות ואפליקציות חדשות ומשוכללות. אל כל אלו מצטרפת לחגיגה הטכנולוגית גם הגרפיקה הממוחשבת אשר משתבחת עם השנים.

כשמדברים על גרפיקה, עיצוב גרפי ותקשורת חזותית, מבינים כי התחום עבר שינויים מרחיקי לכת בשנים האחרונות. אם בעבר מעצב גרפי היה אמן שצריך לדעת לצייר את הציורים בספרים, את הלוגו של העסקים השונים או את כרטיסי הביקור, הרי שכיום הכל קורה במחשב ובתוכנות גרפיקה ומשמעות הציור הידני קיבלה תפנית והיא משמשת מעצבים גרפיים רק לצורכי סרטוט סקיצות. כיום מעצב גרפי יכול ליצור רעיון גרפי מסוים באמצעות תוכנת עיצוב והאומנות היא למעשה היצירתיות שהוא מביא והמסר שהוא מעביר.

מהו עיצוב גרפי כיום?

כיום עיצוב גרפי הוא מקצוע גדול בעל נישה מאוד רחבה של מקצועות משנה. בעזרת העיצוב הגרפי יכול אדם להעביר מסר פרסומי מסוים וכל זאת בעזרת צבע, אלמנטים שעיצב בתוכנה וכיתוב בצורה מסוימת. מעצבים גרפיים מעבירים מסרים עבור קהלי יעד שונים באמצעות לוגו, כרטיס ביקור, עלון מידע, שלטי חוצות, אלבומים דיגיטליים, עיצוב חווית משתמש ואלו רק דוגמאות קטנות לאפשרויות של המעצב הגרפי כיום. זהו תחום שתמיד נמצא בצמיחה והתחדשות ולסטודנטים שלומדים אותו יש תמיד לאן לשאוף ולהתפתח. ודאי מעניינת אתכם השאלה היכן משתלבים מעצבים גרפיים כיום בשוק העבודה. על שאלה זו נענה בפסקה הבאה.

במה עוסקים מעצבים גרפיים בשנת 2020-2021?

למעצבים גרפיים כיום אין הגבלת תעסוקה, מלבד הגבלה רעיונית. כל אדם שלמד את תחום העיצוב הגרפי והוא מביא יצירתיות וחדשנות אל המקצוע יוכל להשתלב במקומות העבודה השונים. מעצבים גרפיים כיום עוסקים בשיווק ופרסום עסקים במדיה הדיגיטלית, ביצירת ספרים, חוברות, חווית משתמש עבור מפתחים, בעיצוב חווית משתמש שזהו מקצוע בפני עצמו כיום, בבניה ועיצוב של אתרים ואפליקציות. כמו שאתם מבינים, למעצב הגרפי כיום לא חסרה עבודה. יש המון תחומים שהוא יכול להשתלב בהם ואין לו הגבלה.

איפה מומלץ ללמוד עיצוב גרפי

איפה מומלץ ללמוד עיצוב גרפי

באילו מקומות עבודה משתלבים מעצבים גרפיים?

מעצבים גרפיים בתחילת הדרך יוכלו להשתלב במשרדי פרסום ובבתי דפוס. העבודה במקומות אלו חשובה על מנת לרכוש כמה שיותר ניסיון במקצוע. השתפשפות במקצוע תבנה אתכם בתור מעצבים וכך תבנו את הזהות המקצועית שלכם. בתור התחלה אלו מקומות נהדרים לעבודה שמהם תוכלו גם לצאת לעצמאות במידה ותרצו. מעבר למקומות אלו, מעצבים שעברו מספר שנים מועט בתחום וכבר בנו את הזהות המקצועית שלהם, יוכלו להתפתח ולהיות מעצבים בתחומי ההייטק. כך לדוגמה, הם יוכלו לבנות אתרי אינטרנט ולעצב אותם בהתאם למסרים שהם מעוניינים להעביר, הם יוכלו לעצב אפליקציות וגם לעצב את חווית המשתמש בהם, הם יוכלו לעצב תוכנות שונות ומגוונות, משחקי מחשב, סרטוני תדמית ועוד כהנה וכהנה עבודות. כמו שאתם רואים למעצב הגרפי לא חסרה עבודה ובטח לא כיווני התפתחות בתחום.

מה צריך ללמוד כדי שמעצב גרפי יתקבל למקצועות ההייטק

כמו שכבר הבנתם מעצבים גרפים כיום עובדים בהייטק בבניית אתרים, בבניית אפליקציות, בבנייה של תוכנות ובעיצוב של חוויית משתמש, ונשאלת השאלה האם כל מעצב גרפי שלמד קורס בעיצוב גרפי יכול להשתלב במקצועות ההייטק? תחילה נאמר שהתשובה לכך היא כן והיא תלויה כמובן ביצירתיות שלכם ובמקצועיות אך כמובן שכל מעצב גרפי שלמד קורס עיצוב גרפי ולמד את התוכנות של פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין יוכל לאחר לימודי קורס בעיצוב גרפי ללמוד קורסים נוספים שמתמקדים בתחומים של בניית אתרים, עיצוב חוויית משתמש ובניית אפליקציות. קורסים אלו יביאו אתכם לרמה גבוהה של עיצוב ובעזרת תיק עבודות נכון, יצירתיות ומקצועיות תוכלו להתקבל לעבודות של מעצבים גרפים בהייטק.

אילו מסלולי לימוד קיימים כיום בתחום של עיצוב גרפי

אז המסלול המוכר ביותר לעיצוב גרפי הוא כמובן תקשורת חזותית לימודי תעודה. זהו מסלול שלמעשה מכניס את לימודי העיצוב הגרפי לתוך עולם האומנות. במסלול זה לומדים הסטודנטים במשך ארבע שנים ומשלבים מבואות בתחומי האומנות ובין היתר גם עיצוב גרפי. מדובר במסלול ארוך ומסלול אינטנסיבי הכולל כמובן מבחנים עבודות וכדומה.

מסלול נוסף שקיים כיום הוא עיצוב גרפי שנלמד בקורס מדובר בקורס ממוקד המתפרס לתקופה של שמונה חודשים עד שנה והוא מלמד את הסטודנטים עיצוב גרפי במיקוד לתעסוקה בתחום ולשוק העבודה. במסלול זה יש שיעורי בית ועבודות להגשה.

שני מסלולים אלו הם מסלולים טובים ואיכותיים ולכם רק נותר לבחור מה יותר מתאים עבורכם. מעבר לשני מסלולים אלו, קיים גם מסלול נוסף שנקרא קורס עיצוב גרפי אונליין מהבית. כן שמעתם נכון זהו קורס שמלמד אתכם את התחום דרך האינטרנט מהבית שלכם ובכל מקום שתבחרו ללמוד. גם מסלול זה אורך בן 8 חודשים לעשרה חודשים ולפעמים אף שנה. גם במסלול זה שיעורי בית ועבודות.

בכל המסלולים הכנת שיעורי בית והגשת עבודות הם תנאי להצלחת הקורס ולקבלת תעודה בתחום של עיצוב גרפי.

האם תואר בעיצוב גרפי עדיף על לימודי תעודה

בנושא הזה חשוב להבין כי עיצוב גרפי בשונה ממקצועות אחרים, מה שקובע האם אתם מעצבים טובים הוא תיק העבודות שלכם ולאו דווקא המקום שבו למדתם. מעסיקים פחות מסתכלים על התעודה שלכם אלה מחפשים את היצירתיות שלכם והזהות המקצועית שלכם, אשר כמובן ניתן לראות אותה בתוך תיק העבודות בצורה הטובה ביותר. לכן לא משנה היכן תלמדו מה שחשוב כאן זו הפרקטיקה ומה שאתם תביאו עמכם ותציגו בתיק העבודות שלכם.

תיק העבודות שלכם הוא כרטיס הכניסה שלכם לשוק התעסוקה בעיצוב גרפי. עליכם ליצור במהלך הלימודים תיק עבודות שמראה את הכישרון שלכם, את הזהות המקצועית שלכם ואת היצירתיות והחדשנות שאתם מביאים איתכם. חשוב במהלך הקורס ליצור כמה שיותר עבודות טובות לתיק העבודות. תוכלו בזמן הלימודים להיעזר במורה שלכם ולקבל חוות דעת אמיתית ובונה על עבודות שתעשו. נצלו זאת ואל תחכו לרגע האחרון. התמידו בהכנת שיעורי הבית והכינו עבודות גם מעבר. נסו לפתוח את המחשבה לכיווני עיצוב נוספים. זכרו, בעיצוב גרפי הלמידה אף פעם לא נפסקת. תמיד אפשר ללמוד משהו חדש, סגנון עיצוב מיוחד וגם נושאים חדשים שלא הכרתם. זהו תחום שאין לו סוף אף פעם ותמיד ניתן לדעת יותר.

אם בחרתי בלימודי תעודה בעיצוב גרפי, אוכל להשתלב בקלות בתחום?

אם בחרתם בלימודי תעודה בתחום העיצוב הגרפי, הרי שאתם הולכים לעבור מסלול שמכין אתכם לשוק העבודה. כמובן שחשוב לראות מהו סילבוס הקורס ושמדובר בקורס איכותי עם ניסיון רב שנים. אצלנו במכללת סולו נמצאים מיטב המרצים וברשותנו ניסיון של כ-12 שנים בלימוד התחום. קורס עיצוב גרפי שיקנה לכם את הכלים המדויקים להשתלבות תעסוקתית בתחום, יאפשר לכם מציאת עבודה במהירות כבר במהלך הקורס או מיד אחריו. כך לדוגמה, לנו במכללת סולו יש את קבוצת הפייסבוק הגדולה ביותר למחפשים עבודה בתחום וכל הסטודנטים שלנו וסטודנטים לשעבר נמצאים בה ונהנים כל יום מעשרות הצעות עבודה.

מה לומדים הסטודנטים בעיצוב גרפי?

הסטודנטים לעיצוב גרפי מתמקדים בשני ענפים עיקריים. האחד הוא למידה טכנית של תוכנות העיצוב שהם למעשה כלי העבודה של המעצב הגרפי. הסטודנטים ילמדו את כל הפקודות שקיימות בתוכנת הפוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. תוכנות אלו מאפשרות למעצבים ליצור עיבוד תמונה, ליצור אלמנטים מיוחדים ללוגו ואיור וגם לערוך ספרים וחוברות. מעבר ללמידה של התוכנות, ילמדו הסטודנטים כלים להעברת מסרים בעיצוב גרפי. הם ילמדו על תורת הצבעים ואיך ניתן להעביר מסר באמצעותה, הם ילמדו על טיפוגרפיה ואיך ניתן להעביר מסר באמצעות צורת הכתב וכמובן שילמדו עימוד, פרופורציה ועוד. כל הכלים הללו חשובים מאוד למעצב הגרפי. כלים אלו יכשירו אותו להיות מעצב טוב בתחום.

אנו בעידן הקורונה, האם יש אפשרות ללמוד אונליין מהבית?

לא רק שאפשר ללמוד כיום את התחום אונליין מהבית, אלא שיש מכללה שמלמדת בצורה זו כבר 12 שנים. אצלנו במכללת סולו הנושא של למידה אונליין מהבית אינו חדש. למידה אונליין מהבית היא דרך הלימוד שלנו לכל הקורסים בעיצוב וגם בקורס עיצוב גרפי. מדובר על למידה אחד על אחד עם מורה פרטי שמשקיע את כל המיקוד בכם ובהצלחתכם בקורס. למידה אחד על אחד היא הלמידה האיכותית ביותר שקיימת ולא בכדי כאשר הורים לילדים מעוניינים לקדם את ילדם בלימודים, הם לוקחים לו מורה פרטי. ההצלחה בשיטה זו היא מוכחת ועובדת כבר שנים.

איך מתבצעת הלמידה מרחוק?

הלמידה מרחוק מתבצעת בצורה פשוטה מאוד. תחילה חשוב שיהיה ברשות התלמיד והמורה רשת אינטרנט. כיום זו לא בעיה מהסיבה שאין כמעט אנשים כיום שאין להם גישה לאינטרנט. במחשב של המורה והתלמיד תהיה מותקנת תוכנת חיבור שבאמצעותה המורה והתלמיד יכולים לשמוע אחד את השני וגם לדבר אחד עם השני. כמו כן, התוכנה מאפשרת למורה לראות את המסך של המחשב שלכם ושליטה על העכבר שלכם. בזמן למידה אונליין מהבית, המורה יסביר לכם חומר מסוים, יראה לכם איך מבצעים את התרגיל ואתם תבצעו מספר תרגילים כאלו בשיעור. לאחר מכן, תקבלו שיעורי בית, תתרגלו לבד בבית ובשיעור שאחרי תבדקו אותם יחד עם המורה. במתכונת למידה זו לא ניתן לפספס חומר, קצב הלמידה הוא שלכם ויש הבנה מלאה. לא הבנתם נושא מסוים? תמיד תוכלו לעצור את המורה. הבנתם מהר ואתם רוצים ללמוד נושא נוסף, עדכנו את המורה והוא ילמד אתכם נושא נוסף.

האם קיים קושי בלמידה אונליין כאשר לא רואים אחד את השני?

אולי בהתחלה זה יהיה לכם מעט מוזר, אך אנו מבטיחים לכם כי תוך עשר דקות מתחילת השיעור הראשון, אתם תרגישו שזה כל כך טבעי ואפילו נחמד. אתם תרגישו כאילו אתם יושבים אחד מול השני. ההבדל הוא שאתם לא צריכים לעשות הכנות מיוחדות, תוכלו לשבת ללמוד בפיג’מה, עם כוס קפה ביד או כל צורה אחרת שנוחה לכם.

על מה שמים דגש בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית?

בלימודי עיצוב גרפי אונליין מהבית שמים דגש גדול על התלמיד. המורה רוצה שהתלמיד יצליח בתחום ומלמד אותו בצורה יסודית כל מה שהוא צריך לדעת על מנת להתעסק בתחום. למורה שמלמד אונליין מהבית יש תהליך למידה הכולל את כל הנושאים החשובים ביותר בתחום שאותם אתם חייבים ללמוד ומעבר לכך גם סודות מיוחדים בעיצוב גרפי שאם יש זמן ניתן ללמוד גם מהמורה. בכל מקרה, אצלנו במכללת סולו תוכלו גם ליהנות מהסרטונים הנהדרים שנמצאים באתר שלנו. אלו הדרכות איכותיות, מצולמות המראות לכם צורות שונות של עיצובים שתוכלו לראות מה לומדים במהלך הלימודים לעיצוב גרפי לימודי תעודה, מומלץ לצפות בהם בזמנכם החופשי כדי להבין לקראת מה אתם הולכים בהסבה המקצועית.

2020-11-05T00:20:53+02:00