איפוס סרגלי הכלים בתוכנה ה Illustrator

איפוס סרגלי הכלים בתוכנה ה Illustrator.

במידה ונעלמו סרגלי הכלים המופיעים בתצוגת ברירת המחדל של התוכנה מתצוגתם במסך הראשי של תוכנת ה Illustrator, ניתן להחזירם על ידי בחירה בתפריט העליון של התוכנה באפשרות Windows ובתפריט שיוצג לבחור ב Workspace ולאחר מכן לבחור באפשרות Like Photoshop ותצוגת הסרגלים תחזור לתצוגה הרגילה של התוכנה.

לימודי עיצוב יצירת קובץ חדש לעבודה והגדרת מאפייניו בתוכנת ה Illustrator.

 

בחלקה העליון של התוכנה, לבחור בתפריט File ולאחר מכן בתפריט שיוצג לבחור ב New .
בחלון שיפתח, ניתן להגדיר את מאפייני קובץ העבודה, חשוב להתייחס לפרמטרים הבאים בהגדרת מאפייני קובץ העבודה בתוכנת ה Illustrator::
Number of artboards – תהיה כתובה הספרה 1.
Size – גודל הדף עליו נעבוד (4A וכו’ – בהתאם לנדרש)
Units – יחידות מידה (מ”מ וכו’)
width – רוחבו של העמוד.
Height – אורכו של העמוד.

קורס עיצוב גרפי קורס עיצוב תעשייתי שמירת קובץ עבודה כקובץ Adobe all ומשמעותו.

 

בחלון העליון של התוכנה, לבחור באפשרות File ובתפריט שיוצג לבחור ב Save as.
בחלון שיפתח לבחור את המקום בו יישמר קובץ העבודה, לאחר מכן יש לתת שם לקובץ, ולאחר מכן לבחור את פורמט הקובץ לשמירה.
שמירה בפורמט Adobe (all) תאפשר לשמור את קובץ העבודה כקובץ Illustratorותאפשר לפתוח אותו רק בתוכנות גרפיות של חברת Adobe, בחלון שיוצג לאחר בחירת שמירה בפורמט זה יש לבחור בגרסה של התוכנה בה הוכן הקובץ אותו שומרים (לדוגמה גרסת Cs5) וללחוץ על Save.

 

 

פתיחת ארגז כלים נוסף בתוך במהלך עבודה בתוכנת ה Illustrator.

 

בצדה השמאלי של התוכנה, ישנו סרגל כלים ובו מגוון של כלים בהם נתן להשתמש בזמן העבודה בתוכנת ה Illustrator, ליד חלק מהכלים המוצגים ישנו משולש קטן שחור שעל ידי לחיצה ממושכת על משולש קטן זה – יפתח חלון נוסף ובו תתי אפשרויות של אותו הכלי עליו לחצנו תחילה,
בצידה של כל חלונית עם תתי אפשרויות של אותו הכלי בו בחרנו תחילה, יופיע משולש שחור קטן נוסף (צד ימין של החלון) ולחיצה על משולש זה יפתח סרגל אפשרויות נפרד ובו מגוון מפורט יותר של אפשרויות כלים לעבודה.

 

צורות הנדסיות לצורך עבודה בתוכנת ה Illustrator.

 

בצדה השמאלי של התוכנה ישנו סרגל כלים המוצג כעמודה אחת אך ניתן לפרוש אותו לשתי עמודות על ידי לחיצה על המשולשים הקטנים הממוקמים בצדו השמאלי בחלקו העליון של סרגל הכלים – תצוגת הסרגל תיפרש לשתי עמודות.
בעמודה הימנית בסרגל זה, סמל רביעי מלמעלה ישנו סמל הנקרא Rectangle tool, לחיצה ממושכת על סמל זה תציג צורות הנדסיות נוספות איתן ניתן לעבוד בתוכנת
ה Illustrator, לחיצה על החץ השחור המופיע בצד ימין של החלון בו מופיעות הצורות הנוספות ייתן פירוט של עוד צורות לעבודה איתן..

עיצוב תעשייתי עבודה בעזרת כלי החץ השחור – Selection tool.

 

בצדה השמאלי של תוכנת ה Illustrator ישנו סרגל כלים המחולק לשתי עמודות.
בעמודה השמאלית בסרגל זה ישנו כלי הנקרא Selection tool (חץ שחור) זהו הכלי הראשון בעמודה זו, משתמשים בכלי במידה ומעוניינים להזיז / לשנות גודל של צורה הנדסית, תמונה, טקסט בחלון העבודה בתוכנת ה Illustrator.

קרא עוד

קורס אילוסטרייטור איך ללמוד מהבית לימודי קורס אילוסטרייטור

 

2017-09-04T20:21:28+03:00