כיצד אוכל לקבל עבודה בעיצוב גרפי ללא ניסיון מה החסרונות בלהיות מעצב גרפי

כיצד אוכל לקבל עבודה בעיצוב גרפי ללא ניסיון? מה החסרונות בלהיות מעצב גרפי?

קורס עיצוב גרפי הינו מסלול הכשרה מקצועי שנועד להעניק לסטודנטים יכולות ומיומנויות עבודה בתחומי העיצוב הגרפי השונים. כיום, לאור דרישה הולכת וגוברת מצד שוק התעסוקה לכוח אדם מקצועי ומיומן, הפכו לימודי העיצוב הגרפי לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בתחומי מקצועות המחשב.

קורס עיצוב גרפי מקצועי מתקיים לאורך מספר חודשים, במהלכם רוכשים הסטודנטים את כל הידע הנדרש לצרכי העיצוב השונים, ומייד עם סיום הלימודים יכולים להשתלב בתעשיות העיצוב השונות.

קורסי עיצוב – מה לומדים?

קורס עיצוב גרפי שם דגש מקצועי רב הן על הצד הטכני (באמצעות לימודי תוכנות גרפיות) והן על הצד היצירתי (באמצעות הקניית ערכי העיצוב ויסודות העיצוב). השילוב בין הידע הטכני לבין הצד היצירתי מאפשרים לסטודנטים ליהנות מעולמות שלמים של יצירה ומיכולת ליצור, לפתח ולעצב מוצרים גרפיים מרהיבים ושובי עין.

לימודי תוכנות גרפיות

 • במסגרת קורס עיצוב גרפי, רוכשים הסטודנטים מיומנויות עבודה על גבי התוכנות הגרפיות הפופולאריות ביותר בשוק העבודה. תוכנות אלו כוללות:
 • לימודי פוטושופ- תוכנה מקצועית לעיצוב, עיבוד ועריכת תמונות.
 • לימודי אילוסטרייטור- תוכנה וקטורית ליצירת אלמנטים גרפיים רבים, החל מרמת עיצוב לוגו ועד לעיצוב ותכנון בדו מימד ותלת מימד.
 • לימודי אינדיזיין- תוכנה המשמשת לצרכי עימוד ועריכת חוברות,קטלוגים, עיתונים וכדומה.
 • כמו כן, קיימים מסלולי קורס עיצוב גרפי למטרת עיצוב אתרים ואינטרנט, הכולל לימודי תוכנת וורדפרס ו-אלמנטור.

לימודי עקרונות העיצוב

 • לכל עיצוב גרפי קיימת מטרה שונה. על מנת להקנות לסטודנט את הרמה המקצועית הגבוהה ביותר, קורס עיצוב גרפי איכותי ומקצועי שם דגש רב על לימודי עקרונות העיצוב והבנת צרכי העיצוב לכל מטרה שימושית כזו או אחרת. בין יתר הנושאים במהלך הקורס תמצאו:
 • לימודי טיפוגרפיה- הבנת השימוש בסגנונות כיתוב שונים והתאמתם לצרכי העיצוב
 • לימודי קומפוזיציה- כיצד מעמידים כל אלמנט גרפי בצורה הרמונית ונכונה לצרכי העיצוב הכולל
 • לימודי צבעים- בחירת צבעים כיצד? מאפייני הצבעים השונים ועוד
 • סימטריה ואיזון גרפי- כיצד מייצרים אילוזיות בתוך המרחב העיצוב ועוד.
 • לימודי עיצוב גרפי מתקיימים בסביבת עבודה ממוחשבת המאפשרת לסטודנט לרכוש מיומנויות עבודה תוך כדי הלימודים ומשלבים בתוכם תרגולים רבים המדמים את סביבת עבודתו על המעצב הגרפי.

מה זה עולם המיתוג איך עושים את זה נכון?

רוצים לדעת את עולם המיתוג ולדעת איך עושים את זה? מעריכים כל פעם פרסומת בפייסבוק או ברשת החברתית אינסטגרם ורוצים לדעת איך ייצרו את זה? אוהבים את עולם העיצוב והתקשורת חזותית ורוצים להתחיל ללמוד את זה? בכתבה הבאה נסביר לכם מה זה עיצוב גרפי ואיך מעצבים גרפיים כיום עובדים בעולם המדיות הטכנולוגיות ועוזרים לעסקים להפוך את המותג שלהם למוערך ובעל חשיבות ברשתות החברתיות. נסביר לכם איך אתם יכולים לבנות מותג בצורה אישית וכמובן על אפשרויות העבודה בתחום. בעמוד זה תוכלו לראות אין ספור טיפים וסרטונים שהכנו במיוחד עבורכם על מקצוע מעצבים הגרפיים שנעשו על ידי מיטב המרצים בישראל שעובדים בחברות הייטק ומשרדי פרסום. נוכל להגיד לך שאם יש לך רוח יזמות אישית תוכל להשתלב בתעשייה שצמאה לידיים עובדות בלי סוף. נעזור לך להחליט וניתן לך טיפים קצרים על מה זה בכלל עיצוב גרפי שנוכל להסביר לך על ידי צפייה בסרטונים אם אתם בהחלט מתאימים לעולם זה.

מה לומדים מעצבים גרפיים?

מעצבים גרפיים לומדים לא רק את התוכנות בגרפיקה ממוחשבת מה שכולם חושבים מעצבים גרפיים לומדים מה זה מותג ואיך להגדיר יעדים ספציפיים ותכנון העבודה לעסקים ופרסום. מעצבים גרפיים יש להם את כל הסמכות כדי לחלוש על הנישה העיצובית תוך שימוש בתוכנות אדובי שהם פוטושופ, אילוסטרייטור, אנדיזיין ועוד. לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי והבנה מעמיקה של השפה העיצובית תוכלו להמשיך ללמוד תקשורת חזותית שכוללת את כל מה שקורה באינטרנט להעביר לידי עיצוב תוך שימוש בתוכנות לבנייה ועיצוב אתרים שהם וורדפרס, אלמנטור, ותוכנת XD שדרכה מעבירים אפליקציות. העבודה של המעצבים גרפיים השתנתה מאוד בעשור האחרון ואם בעבר האפשרויות היחידות שמעצבי גרפיקה ממוחשבת וגרפיקאים היה לעבוד אך ורק בעולם הדפוס היום המצב שונה ונוכל לראות שמעצבים גרפיים נהפכו למאסטרים בתחום העיצוב בחברות הייטק ופרסום.

תהליכי מיתוג ותבנו בסיסים אישיים באמצעות מיתוג

במהלך הלימודים תחשפו לעבודה בתהליכי מיתוג ותבנו בסיסים אישיים באמצעות מיתוג לבלוגים ולמדיה החברתית כמו פייסבוק ואינסטגרם. נוכל לראות שעסקים הבינו שהבסיס האישי באמצעות מיתוג ברשתות החברתיות זה מה שמביא להם לקוחות. באמצעות כל רשת חברתית החל מיוטיוב או פייסבוק הלקוחות מדברים אל קהלי היעד בשפות שונות. חלק מהשפות שמדברים איתם זה שפה שיווקית. שפה שיווקית על ידי מודעה שמסבירה מה העסק עושה כדי לגרום ללקוחות להיכנס לאתר האינטרנט. בעיצוב גרפי יש מספר שפות יש עיצוב מכירתי ועיצוב שיווקי ועליכם ללמוד את כל ההיבטים תוך שימוש באלמנטים וויזואלים נכונים. השפה העיצובית מקבלת משקל חשוב מאוד בלימודי מעצבים גרפיים כדי לבנות תיק עבודות שיפתח דלתות.

בהייטק או משרדי פרסום לא מעניין אותם איזה תעודה

כיום חברות הייטק או משרדי פרסום לא מעניין אותם איזה תעודה יש לכם או אם סיימתם לימודי תואר ראשון מה שרוצים לראות זה איך אתם התכוננתם עם תיק עבודות מקצועי כדי להתקבל למקומות עבודה. כדי להצליח בתחום זה עליכם להשקיע שעות רבות כדי להתאמן על התוכנות תוך ישום השפה העיצובית וחוקותיה, למי שאין זמן במהלך הלימודים להתאמן נמליץ לו לא לקחת את הקורס, זהו החסרון היחידי בעולם העיצוב גרפי כי יש אין ספור נושאים ותתי נושאים ללמוד.

קריירה ממוקדת כפרילנסרים

מעצבים גרפיים רבים ממקדים את הקריירה שלהם בעיצוב אפליקציות ובחברות הייטק בלבד. אם בעבר מעצבים גרפיים היו לומדים את כל החוקים של עולם הדפוס כיום התכנים של הקורסים השתנו ונוכל לראות שמעצבים גרפיים צריכים ללמוד גם מה קורה בעולם הדפוס וגם מה קורה בעולם האינטרנט והאפליקציות. מעצבים גרפיים רבים בוחרים לעבוד בסיום הלימודים אך ורק בענף ההייטק ועובדים בשיתוף פעולה עם מפתחים ומתכנתים כדי להכתיב את השפה השיווקית. הצעות עבודה רבות נמצאות אין ספק בפייסבוק דרך קבוצות רבות שדרכם תוכלו לראות הצעות עבודה בלי סוף. בבית ספר סולו יש קבוצה מדהימה שדרכה תוכלו למצוא עבודות בעיצוב גרפי. קבוצה זאת מעל שתיים עשרה שנים מאפשרת לאין ספור מעצבים גרפיים לקבל עבודות בתחום.

זה לא משנה אם יש לכם ניסיון היום בעולם העיצוב הגרפי

הקבוצה מכילה מעל תשע עשרה אלף חברות שמעבירות לבוגרי לימודי עיצוב גרפי ללא ניסיון עבודות בלי סוף. זה לא משנה אם יש לכם ניסיון היום בעולם העיצוב הגרפי או אין לכם מה שחשוב זה שתיק העבודות שלכם יראה דברים חדשים. חברות הייטק לפעמים מעדיפות לעבוד עם מעצבים גרפיים ללא ניסיון לא בגלל השכר שמביאים להם אלא בגלל שמביאים איתם טרנדים חדשים. מעצבים גרפיים כיום ללא ניסיון יכולים להתחיל בשוק העבודה עם שכר של שתיים עשרה אלף שח נטו במידה ואתם בוחרים לעבוד כפרילנסרים מקצועיים אתם יכולים לגרום לפרויקטים שלכם להגיע לשכר של בין חמישים לשישים אלף שח.

מי אנחנו בית ספר סולו?

בית הספר סולו אחראי על למידת מקצועות העיצוב והמדיה הדיגיטלית והמולטימדיה ובמקביל גם עולם הדפוס. אנו מלמדים בשיטת לימודים אונליין אחד על אחד כבר מעל חמש עשרה שנה עוד לפני תקופת הזום. ברשות בית הספר תוכנת חיבור מרחוק שעובדת בדיוק כמו תוכנת הזום. המורה במהלך השיעור יכול להסביר מהלכים שונים על עולם העיצוב הגרפי ולראות את המסך של הסטודנט תוך הזזה של העכבר עם הסברים על תוכנות הגרפיקה של חברת אדובי. אם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל המהלכים כדי לגרום לסטודנט להבין בדיוק איך לעצב גרפיקה בצורה מקצועית. השיעורים מלווים בשיעורי בית ותרגילים כדי להחדיר את השפה העיצובית לתיק העבודות בצורה מקסימלית. שיעורי הבית הם מאתגרים החל מעיצוב חשיבתי ועד לפיתוח היצירתיות בצורה מקצועית.

לעצב תיק עבודות מקצועי היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי להתקבל למקומות עבודה

אחריות הבית ספר והסטודנטים לדאוג לתיק עבודות מקצועי היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי להתקבל למקומות עבודה. בעמוד תוכלו לראות אין ספור סרטונים וטיפים שהכנו לכם בתוכנות שונות בעיצוב אפליקציות, עיצוב מותג, שרטוט ואיור ועוד אין ספור תחומים. בשיעורים תוכלו לראות את החשיבה היצירתית מאחורי כל פקודה ופקודה כדי להראות לכם לאן אתם הולכים. בחלק מהשיעורים אתם תצטרכו לעשות דוגמאות משיעור אחד ולשלב אותם תוך מיזוג לשפה העיצובית עם שיעור שבע. בסופו של דבר הסוד כדי להצליח בתחום זה זה שיעורי בית ותרגילים שתעשו. ככל שתתרגלו את החומר בצורה מקסימלית השפה העיצובית שלכם והחשיבה מעבר לקופסא רק תשתפר.

מעצבים בוחרים לעבוד כפרילנסרים היות והם לא רוצים לפספס גם את עולם הדפוס

עולם העיצוב הגרפי מאפשר לבוגרים רבים לעבוד כפרילנסרים היות והם לא רוצים לפספס גם את עולם הדפוס. מרבית בוגרי מסלול זה בוחרים לעבוד כעצמאיים מהבית ולתת שירותי מיתוג ופרסום לשני ענפים. תחילה מומלץ לתת מחירים זולים בענף זה ולאסוף לקוחות. רק לאחר שנה או שנתיים וותק מומלץ להעלות את המחירים. תוכלו להתייעץ עם המורים שלכם לכל אורך הלימודים איך להפוך ולהיות עצמאיים עם רוח היזמות נושבת אליכם. המורה הפרטי שלך הוא לא רק בשיעורים עצמם ותוכלו לקבל ליווי ותמיכה גם מעבר לשעות הלימוד.

בית הספר סולו מאמין בלמידה פרטנית היות וזה גורם להצלחה של מאה אחוז בקריירה לעומת לימודים בקבוצה שאנחנו לא מאמינים בהם כי בקבוצות המורה לא יכול לתת את היחס האישי ולא יכול לדעת בדיוק מי מבין את החומר ומי לא. מרבית הסטודנטים כיום שבבית ספר סולו סיימו לימודים במקומות אחרים ובאו אלינו ללמוד שוב את כל התחום כדי לפתח תיק עבודות. צרו איתנו קשר עוד היום ויועצי הלימודים יסבירו לכם את כל מהלך הלימוד אחד על אחד.