ללמוד בנייה של אתר אינטרנט

בניית אתרים לימוד עצמי

איפה אפשר ללמוד בניית אתרים בלימוד עצמי  או מהבית בצורה פרטית ואישית וכל זה אונליין בצורה מקוונת בדיוק כמו זום? אתרי אינטרנט הפכו למקום השיווק הגדול ביותר של העסקים הקטנים והגדולים כאחד. היום אנו כצרכנים ולקוחות בעידן המידע מוצאים את כל המידע שלנו באתרי האינטרנט. כמו כן אנו קונים מוצרים באתרי אינטרנט שונים ומגוונים. אדם שיש לו עסק עצמאי יודע שהסוד במציאת לקוחות הוא כמובן באמצעות האתר, כאשר הוא מעוניין באמצעותו להגיע לקהלי יעד רבים שצורכים את המוצר שהוא משווק. כאשר חושבים על בנייה של אתר אינטרנט, לרוב חושבים על משהו מאוד מסובך שרק מתכנתים יכולים לעצב. דבר זה אינו נכון כיום, לשנת 2021. למעשה כיום כל אחד יכול לעצב את אתר האינטרנט שלו והאמת די בקלות. במאמר זה נסביר על מערכות לבניית אתרים שמתאימות לכל בוגר מסלול לימודים קורס עיצוב גרפי וגם אם אינכם מתכנתים ואינכם מבינים את שפת המחשב, עדיין בעזרת התמצאות קלה במחשבים תוכלו להקים את אתר האינטרנט שלכם. כמובן שלא מדובר באתר אינטרנט מסובך אלא באתר תדמית פשוט שניתן לבנות בעזרת מערכות מובנות שעליהן נדבר במאמר זה.

הקמת אתר אינטרנט בפלטפורמת WIX, פלטפורמה בקוד סגור

אם החלטתם שאתם מעוניינים להקים את האתר שלכם בעצמכם תוכלו לעשות זאת בעזרת מערכת עם קוד סגור. במערכות בקוד סגור, מתכנת המערכת יצר קוד מובנה שכולל בתוכו תבניות אתר מוכנות וכעת מה שנותר לכם לעשות זה לבחור תבנית אתר שמתאימה לעסק שלכם, לבחור ערכת עיצוב ואליהם להכניס את התוכן של האתר. זהו תהליך פשוט מאוד וכל מה שצריך בשבילו זה בעיקר הכנה של החומר שאתם מעוניינים להציג באתר. אחת הפלטפורמות בקוד סגור שיותר מוכרת היא מערכת WIX. המערכת קלה להבנה, מציעה מספר יחסית רחב של תבניות אתרים וגם ערכות עיצוב מגוונות.

אם אתם נמנים מסוג האנשים שאוהבים לעשות בעצמכם דברים ויש לכם חוש עיצובי, תוכלו ליצור לכם אתר תדמית מצוין בעזרת הפלטפורמה הזו. כמו כן, זו פלטפורמה מצוינת למי שלא מעוניין להשקיע כספים רבים בהקמה של אתר אינטרנט ולמעשה אתם יכולים תוך יום עד כמה ימים ליצור לכם אתר אינטרנט. חשוב לציין כי פלטפורמות בקוד סגור לא מאפשרות לכם לבנות אתרים בעיצובים מקוריים שלכם, כדי לעשות זאת, תצטרכו להשתמש במערכות בקוד פתוח שעליהן נדבר בפסקה הבאה.

מערכת בקוד פתוח עבור אתרים משוכללים יותר

כמו שאתם מבינים האתרים שדיברנו עליהם קודם בקוד סגור, בנויים פחות או יותר אותו דבר, על פי תבנית שהוגדרה מראש. לכן רוב האתרים הללו נראים אותו דבר ותפריט המידע שלהם מסודר בצורה דיי דומה. אם אתם בעלים של עסק שמעוניין באתר אינטרנט ייחודי לכם כנראה שם מערכת בקוד סגור פחות תתאים עבורכם. על מנת להביא לידי ביטוי את המקוריות שבאתר שלכם, תזדקקו לבנייה של אתר בעזרת מערכת לבניית אתרים בקוד פתוח. במערכת עם קוד פתוח ניתן לשנות את הקוד וכך למעשה ליצור תוספים שונים ומגוונים שישנו את פני האתר שלכם ויהפכו אותו ואת עיצובו למקוריים ושונים בנוף. אחת הפלטפורמות היותר שכיחות ויותר מקובלות בכל הנושא של בניית אתרים ומערכות עם קוד פתוח היא כמובן מערכת הוורדפרס.

מהי מערכת הוורדפרס ובמה היא מיוחדת?

וורדפרס 2021 היא מערכת ניהול תוכן הטובה ביותר שקיימת כיום. באמצעות המערכת הזו ניתן לבנות אתרי אינטרנט מגוונים. אלו יכולים להיות אתרי מידע או אתרים לעסקים. במערכת זו ניתן לבנות לא רק אתרים אלא גם אפליקציות ובלוגים והיא פופולארית מאוד משום שהיא מערכת קוד פתוח המאפשרת שינוי של הקוד ויצירה של תוספים חדשים בכל עת. כיום קיימים מדריכים רבים לשימוש במערכת ולמעשה כמעט כל אחד יכול לבנות בה אתר אינטרנט פשוט במידה והוא מכיר את התוכנה יחסית טוב. הצורך בהכרות עם התוכנה נובע מכמות התוספים הבלתי מוגבלת. כל תוסף נותן לאתר שלכם עוד רובד חשוב לחוויית המשתמש שלו. הכרות טובה עם תוספים רבים, תביא לתוצאות טובות יותר בבניית האתר. כאשר תתייעצו עם חברות לבניית אתרים, סביר להניח שהם יציעו לכם אתר שבנוי באמצעות מערכת זו, מכיוון שהיא פועלת מצוין ומתממשקת מעולה עם גוגל, מנוע החיפוש הגדול ביותר בעולם. כמו כן, כאשר בונים אתר בוורדפרס שם האתר יהיה כזה שאתם יכולים לבחור, בניגוד למערכות בקוד סגור שחלק מהשם יהיה שם המערכת שבה בניתם את האתר.

מה היתרונות של מערכת הוורדפרס לעומת מערכת WIX?

תחילה נאמר ששתי המערכות באשר הן טובות מאוד עבור בניית אתרים ובעזרת שתיהן ניתן לבנות אתרי אינטרנט נהדרים. ההבדל הוא כמובן בדרישות שלכם מהאתר. אם אתם מעוניינים ליצור אתר אינטרנט ייחודי לכם, בעל שם של העסק שלכם ועם תבניות עיצוב שאתם מעוניינים בהם ולא משהו בנוי מראש, כמובן שוורדפרס היא הפתרון המומלץ ביותר עבורכם. אך אם אתם מעוניינים באתר תדמית מהיר שרק מפרסם מעט מידע, מערכת הWIX ללא ספק תתאים במקרה זה. על מנת לבחור במערכת הנכונה עבור האתר שלכם, מומלץ שתעשו לכם רשימת צרכים ולפיה תתאימו את המערכת שיותר מתאימה.

האם כל אחד יכול לבנות אתר אינטרנט בעצמו במערכת הוורדפרס?

התשובה לכך היא בעיקרון כן, אך יש צורך בידע התחלתי של התוכנה. זכרו, מערכת הוורדפרס מכילה תוספים רבים וכל יום יוצאים תוספים וחידושים נוספים. מי שאינו מתמצא במערכת, ילך לאיבוד בין המגוון הרחב. אם אתם אנשים אוטודידקטים, תוכלו בקלות להיעזר בסרטוני הדרכה בנושא שמתפרסמים ביוטיוב או אצלנו באתר של מכללת סולו. במידה ולמידה עצמאית אינה מתאימה עבורכם, דעו לכם כי כיום קיימים קורסים נהדרים שמלמדים את הנושא. קורס כזה ניתן למצוא גם אצלנו במכללת סולו ללימודי העיצוב וההייטק. מעבר לנושא ההתמצאות בתוכנה, קיים כמובן גם הנושא העיצובי. ידע וחוש עיצובי חשובים מאוד ביצירת אתר אינטרנט ולכן אם אינכם נמנים בין אנשי העיצוב, אנו ממליצים לשקול לקחת קורס בנושא או לגשת לאיש מקצוע שיבנה עבורכם את האתר. אתר שמעוצב היטב, הוא אתר שלקוחות ירצו להישאר בו.

איפה ניתן ללמוד בנייה של אתר אינטרנט בשתי הפלטפורמות הללו?

מכללות רבות כיום מלמדות את הנושא של בניית אתרים. רובן מלמדות את שתי הפלטפורמות הללו ובלימודים מתקדמים יותר גם מערכות לבניית אתרים מסובכים יותר. כחלק מהלמידה תוכלו להבין איך המערכות האלו עובדות, אילו סוגי אתרים קיימים, איך מעצבים אתר אינטרנט ואלו תוספים נחוצים לכם לבנייה של אתר טוב. כל הידע הזה נלמד בקורס לבניית אתרים וישמש אתכם בבניית האתר שלכם או בבנייה של אתרים נוספים.

בניית אתרים לימוד עצמי
בניית אתרים לימוד עצמי

לימוד עצמי של מערכת הוורדפרס ומערכת WIX

לימוד עצמי של מערכות אלו יכול להיעשות בעזרת מדריכים אינטרנטיים. מדריכים אלו לא יסבירו לכם על המערכות, אלא יוליכו אתכם צעד צעד בבניית אתר אחד. כלומר, לרוב הם ילמדו אתכם לבנות סוג מסוים של אתר אינטרנט יחסית פשוט. מדריכים אלו מתאימים למי שמעוניין לבנות לעצמו אתר אינטרנט ולא לעסוק בתחום זה כמקצוע.  כמו כן הם מתאימים לבנייה של אתרי תדמית עם מעט חומר שכמעט ואינו משתנה. חשוב לציין שעל מנת לעסוק בתחום כמקצוע, יש ללמוד אותו ולהתנסות בבנייה של אתרים מסוגים שונים.

לימוד מקצועי של מערכות אלו

לימוד מקצועי של מערכות בקוד פתוח ובקוד סגור יעשו באופן מקצועי כאשר הלמידה מתרחשת במכללה שמלמדת את התחום. מומלץ לבדוק שהמכללה מלמדת את התחום כמקצוע ולא כתחביב. שהרי למידה כתחביב תוכלו בקלות ללמוד מהמדריכים האינטרנטיים. בדקו שכחלק מהלמידה תתנסו בכמה שיותר סוגים של אתרי אינטרנט ושמלמדים אתכם מגוון רחב של תוספים ותבניות. כמו כן, בדקו ששמים אתכם דגש על הנושא של עיצוב אתרים, שכן מדובר בתחום רחב וחשוב לא פחות מההכרות עם התוכנות עצמן.

האם בניית אתרים זהו מקצוע רווחי ובעל ביקוש לעבודה?

התשובה לכך היא בהחלט! כיום כל עסק זקוק לאתר אינטרנט על מנת לפרסם את עצמו ולא לכולם יש את הידע והיכולת לבנות אתר אינטרנט באופן עצמאי. יש כיום עסקים רבים שפונים לבוני אתרים עצמאיים או לחברות לבניית אתרים ותמיד יש צורך באנשים אלו. כמו כן, אנשים שלמדו בניית אתרים משתלבים כיום במקצועות ההייטק ששם ניתן לקבל שכר גבוה במיוחד.

איפה ניתן ללמוד כיום את התחום אונליין מהבית?

כיום בעידן הקורונה, הכל קורה אונליין מהבית ומכללות רבות עברו ללמד בשיטה זו. אצלנו במכללת סולו מלמדים בשיטת האונליין כבר יותר מעשור ולכן נחשבים למכללה הטובה ביותר ללימודי העיצוב וההייטק אונליין מהבית. אצלנו תוכלו ללמוד את התחום אחד על אחד עם מורה פרטי שיקדיש את הזמן רק עבורכם. כל מה שתזדקקו לו זה מחשב, אוזניות, רמקול ואינטרנט. לפני השיעור הראשון, תתקין המכללה על המחשב שלכם תוכנת חיבור בניכם ובין המורה כך שתוכלו לשמוע אותו וגם לדבר. מעבר לתוכנה זו, יותקנו על גבי המחשב שלכם תוכנות למידה בעזרתן תלמדו את הנושא.

האם מדובר בלמידה איכותית?

לימודים אונליין מהבית הם הלימודים האיכותיים ביותר שיש. בלימודים אלו לא מבזבזים זמן יקר על נסיעות הלוך וחזור מהמכללה, אלא מתרכזים נטו בלמידה של המקצוע והכנה לשוק העבודה. בלמידה זו המורה קשוב אליכם ומלמד בקצב שאתם קובעים שמתאים לכם. תוכלו לעצור את המורה במידה ולא הבנתם משהו או לרוץ על חומר מסוים במידה והוא מובן. כל שיעור יתחיל בבדיקה של שיעורי הבית שלכם, מעבר על דברים שלא הבנתם ולאחר מכן הסבר של חומר חדש. כל חומר חדש שלמדתם במהלך השיעור, אתם תתרגלו עם המורה ולאחר מכן תקבלו עליו שיעורי בית. אלו לימודים איכותיים וגם חסכוניים.

עם מה יוצאים בסוף הקורס?

בסוף הקורס של בניית אתרים תצאו עם ידע רחב בתחום ותוכלו להתחיל להתפתח מקצועית. כמו כן, תלמדו תורות שונות בעיצוב אתרים ובחוויית משתמש, על מנת שתוכלו ליצור אתרי אינטרנט לא פחות ממצוינים. העיצוב וחווית המשתמש של אתרי האינטרנט הם חשובים ולכן בקורסים שמים דגש על הנושאים הללו. מעבר לידע שתרכשו, בסוף הקורס יהיה בידיכם תיק עבודות שיצרתם לאורך כל הקורס. תיק העבודות חשוב מאוד על מנת להתקבל לעבודות או להראות ללקוחות חדשים. אנו ממליצים כי במהלך הקורס תעבדו ברצינות על תיק העבודות שלכם כי הוא המפתח לכניסה שלכם לשוק העבודה ועולמות ההייטק.

לסיכום, לימודי בניית אתרים מתאימים עבור כל מי שמעוניין ללמוד את התחום כמקצוע. ניתן ללמוד בנייה של אתר אינטרנט באופן עצמאי כדי לבנות אתר תדמית פשוט, אך אם תרצו לעסוק בתחום מומלץ לקחת קורס עיצוב ובניית אתרים אונליין מהבית ולהתחיל ברכישת מקצוע רווחי ומאוד מבוקש.